Gönderen Konu: 1 aylık Auris deneyimlerim.  (Okunma sayısı 2948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyotasını keşfediyor
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
1 aylık Auris deneyimlerim.
« : Aralık 18, 2012, 19:31:44 »
Merhaba arkadaşlar.

1 ay önce temiz 2. el bir auris satın aldım. 2011 model, 1.4 dizel comfort plus, 22000 km de. 39500 liraya aldık. Araçta hata boya v.s hiçbir şey yok. Servis bakımlı v.s v.s

Genel olarak aldığımdan beri aracımdan memnunum. Almadan önce benim merak ettiğim, cevap aradığım soruların cevapları üzerinde duracağım daha çok..

- Araç diğer, golf, astra gibi modellere göre daha uygun fiyatlı. 40000 üstüne kesin olarak çıkamadığım için, alacağım araçta, zaten auris olarak kafamda baya bir şekillenmişti. Sonuçta gittik, beğendik aldık, memur ilk sahibinden.
- Ankarada,aracı almadan önce öylesine bir araba pazarına gitmiştik, orada ne kadar auris varsa hepsinde iç mekan plastiklerinde az çok çizikler, kavlamalar v.s vardı. Aslında biraz can sıkıcıydı ama sonuç olarak mükemmel araç olmayacağı için, çok fazla sorun yapmamaya başladım.
- Aracın camları,yan aynalar, kumandadan otomatik kapanmıyor. Böyle bir eksik var. Toyotanın boyasıda, diğer opel, wolkswagen gibi araçlara göre biraz daha kalitesiz gibi. Ne biliyim böyle, parıl parıl yanmıyor  :D
- Yol bilgisayarı, temel işlemleri yapmak haricinde çok bir işe yaramıyor. Özelleştirme gibi seçenekler yok.
- Anladığım kadarıyla toyotada mantık, basit olsun, sağlam, sorunsuz olsun şeklinde. Mesela aynalar,elektrikli katlanır, ama düğmeyle katlanıyor. Düğmede,  eski televizyonlarda açma-kapama düğmesi şeklinde. yani sadece buton gibi değil. Camlar kumandadan kapatılamıyor, kontağı kapatınca tüm elektrik bağlantısı kesiliyor gibi...
- Farlarda içerden buğulanma bende de var.
- Sürekli içeriye fazla ses aldığı söyleniyordu ama, öyle aman aman bi ses almıyo. Aldığımda bridgestone lastik vardı, sesi fazla alıyordu, şimdi kışlık yumuşak lastik aldım ses biraz daha azaldı.
- B sınıfı araçtan sonra, yol tutuşu,konforu iyi. Aracı biraz zorladığım zamanlar oldu, yol tutuşu iyi diyebilirim.
- Motor sesi diğer dizellere göre daha az.
- Yakıt tüketimi, son 300 km karışık kullanımda (uzun yol ağırlıklı) 5.5 l/100km oldu.
Trafik kurallarına uyalım.

Toyota Club Türkiye

1 aylık Auris deneyimlerim.
« : Aralık 18, 2012, 19:31:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
Ynt: 1 aylık Auris deneyimlerim.
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2012, 21:40:04 »

Hayırlı Olsun..

İkinci el işi en mantıklı tercih aslında, fiyatı da iyiymiş..

Toyotada maalesef "yahu şunu niye şöyle yapmazsın arkadaş" diyeceğimiz şeyler var. Dediğiniz gibi, sorunsuzluğunun temelinde basitlik var..
2012 Auris    1.4   D-4D MT
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Allah cümleye kaza bela vermesin.
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 38 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2012, 22:20:02 »
Ali Bey hayırlı olsun aracınız. Km'si dizel bir araç için çok iyi. Benim Aurisle birlikteliğim, 6 ay 3 gün kadar oldu. Bende siz gibi 2.el aldım. Bahsettiğiniz TV açma anahtarına benzer katlanan yan aynalar ve kumandadan kapanamayan camlar benim için hiç dert olmadı. Sanırım beklentilerle ilgili bir durum. Benim için aynaların bir butona basarak kapanması bile büyük bir lütuf. Çok da işime yarıyor doğrusu. Kapılar kumandadan kitlendiğinde camların otomatik kapanması araçta olsaydı tadından yenmezdi, ancak yinede küçük bir kaldırma modülü ile çözülecilecek bir durum. Ancak benim için gerekli bir özellik değil.
Arkadaşımda Cruze var. Bana aracın yol bilgisayarından kişiselleştirilebildiğini (follow me, park sensörü, gibi donanımların açık-kapalı yada süre ve ölçülerinin değiştirilmesi gibi.) anlattı. Şaşırdım doğrusu ama çok da aman aman bir durum değil. Sizinde bahsettiğiniz gibi ne kadar basit donanım, o kadar az sorun. Dizel aurisin yeterli torku, düşük yakıt tüketimi ile beni yeterince memnun ediyor. 
2007 Yaris 1.3 Sol M/M
2012 Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Satıldı :(
1996 Corolla 1.6GLİ A/T AC  Satıldı :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyotasını keşfediyor
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2013, 17:57:17 »
Ali Bey hayırlı olsun aracınız. Km'si dizel bir araç için çok iyi. Benim Aurisle birlikteliğim, 6 ay 3 gün kadar oldu. Bende siz gibi 2.el aldım. Bahsettiğiniz TV açma anahtarına benzer katlanan yan aynalar ve kumandadan kapanamayan camlar benim için hiç dert olmadı. Sanırım beklentilerle ilgili bir durum. Benim için aynaların bir butona basarak kapanması bile büyük bir lütuf. Çok da işime yarıyor doğrusu. Kapılar kumandadan kitlendiğinde camların otomatik kapanması araçta olsaydı tadından yenmezdi, ancak yinede küçük bir kaldırma modülü ile çözülecilecek bir durum. Ancak benim için gerekli bir özellik değil.
Arkadaşımda Cruze var. Bana aracın yol bilgisayarından kişiselleştirilebildiğini (follow me, park sensörü, gibi donanımların açık-kapalı yada süre ve ölçülerinin değiştirilmesi gibi.) anlattı. Şaşırdım doğrusu ama çok da aman aman bir durum değil. Sizinde bahsettiğiniz gibi ne kadar basit donanım, o kadar az sorun. Dizel aurisin yeterli torku, düşük yakıt tüketimi ile beni yeterince memnun ediyor.

Faruk Bey teşekkür ederim iyi niyetleriniz için.  Aslında camların otomatik kapanması falan çok önemli değilde, mesela golfteki, kapı önü aydınlatması, yada follow me home gibi özellikler olsa güzel olurdu diyor insan  :)

Devir ekonomi devri olduğundan, aracımdan herşeyiyle memnunum. Nazar değmez inşallah  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2013, 01:30:50 »

Faruk Bey teşekkür ederim iyi niyetleriniz için.  Aslında camların otomatik kapanması falan çok önemli değilde, mesela golfteki, kapı önü aydınlatması, yada follow me home gibi özellikler olsa güzel olurdu diyor insan  :)

Devir ekonomi devri olduğundan, aracımdan herşeyiyle memnunum. Nazar değmez inşallah  :)

Follow me home farlar mevcut aslında Aurislerde bizzat benim aracımda var, Alarmı farlara bağlıyorum sisler belli bir saniye açık kalıyor.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Allah cümleye kaza bela vermesin.
  • Model Yılı: -
  • 38 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 04, 2013, 21:02:15 »
Follow me özelliği benim araçta da mevcut. Aurisin kendi özelliği mi yoksa alarm ile gelen bir özellik mi bilmiyorum. Aracı almadan taktırmıştım alarmı. Sercan benim araçta parklar yanıyor. Eğer sisler açıksa onlarda yanıyor. Sisler koldan kapalıysa sadece parklar yanıyor. Sende de böyle mi çalışıyor?
2007 Yaris 1.3 Sol M/M
2012 Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Satıldı :(
1996 Corolla 1.6GLİ A/T AC  Satıldı :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 38800
  • Model Yılı: '10
  • 34 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 04, 2013, 21:22:49 »
Follow me özelliği benim araçta da mevcut. Aurisin kendi özelliği mi yoksa alarm ile gelen bir özellik mi bilmiyorum. Aracı almadan taktırmıştım alarmı. Sercan benim araçta parklar yanıyor. Eğer sisler açıksa onlarda yanıyor. Sisler koldan kapalıysa sadece parklar yanıyor. Sende de böyle mi çalışıyor?
Alarmla gelen bir özellik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 07, 2013, 19:56:37 »
iyi günlerde kullanın hayırlı olsun...
2012 Auris 1.4 D-4D Comfort Plus

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ocak 07, 2013, 20:42:34 »

Ayneen öyle, Alarmla birlikte gelen bir özellik, isteğe bağlı sisleri aktif ya da pasif yapmak ;)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyotasını keşfediyor
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 28, 2013, 22:49:28 »
Ayneen öyle, Alarmla birlikte gelen bir özellik, isteğe bağlı sisleri aktif ya da pasif yapmak ;)

Sercan bey, belirttiğiniz alarm özelliği opsiyonel bişey mi? Orjinal aksesuar mı? Kusura bakmayın olayı tam anlayamadımda ondan soruyorum..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Haziran 11, 2013, 11:50:11 »
Sercan bey, belirttiğiniz alarm özelliği opsiyonel bişey mi? Orjinal aksesuar mı? Kusura bakmayın olayı tam anlayamadımda ondan soruyorum..

Araca alarm takınca, Alarm uyarı ışıklarını farlara bağlatıyorsunuz olup bitiyor harici bir şey değil.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 46 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 01, 2013, 09:22:13 »
Araca alarm takınca, Alarm uyarı ışıklarını farlara bağlatıyorsunuz olup bitiyor harici bir şey değil.
Alarmı yetkili serviste mi taktırdınız yoksa başka bir marka alıp kendiniz mi taktırdınız?
Herkese Kazasız-Belasız-Cezasız günler :)