Gönderen Konu: 2005 Corolla 1,6 HB SOL. BAZI SORUNLAR ?  (Okunma sayısı 1437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 130000
  • Kan Grubu: 0+
  • 19 kere teşekkür etti
  • 884 kere teşekkür edildi
2005 Corolla 1,6 HB SOL. BAZI SORUNLAR ?
« : Aralık 18, 2012, 13:58:24 »
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce yeni araç aldım.Ufak tefek şeyler elimden geleni kendim hallettim ama bazı şeyleri çözemedim  öncelikle şunu  deyim devrin çok düştügü bazı yerlerde böyle teneke tırıltısı vari bir ses geliyor aracın kaputunu açıp harekt edecek ses çıkaracak şeylere bakyım fakat  bulmadım ama normal giderken herhangib bir ses gelmiyor .

bir ikinci konu ise üst devirlerde 3000 devirden sonraki devirlerde araç sanki fazla bagırıyor gibi geliyor ama 3000 devre kadar ses pek çıkmıyor ya motorun karakteristik yapısı yada başka bir sikıntı var .Aracın çekişi gayet iyi ve güçlü o yönü çok güzel.

Araç şu an 125  binde alır almaz yag -yag filitresi ,hava filitresi , polen filitresi ,buji takımı , motor suyu ,komple degiştirdim.Debriyaj çok yukarıdan kavrıyordu ustam içerden pedalde pedal ayarını düşürdü şimdi kavrama iyi fakat hiç degişmemiş acaba bitik olabilimi araç üst devirlerde ondan bagırıyor olabilir mi .

Son olarak dün akşam internette araştırdım bu manifolt sesi felan diye birşey okudum ama birçok kişi 2005 sonrasında böyle bir sorun olmadııgnı söylemiş genelde sabancı kasalarda çıkıyormuş bu durum 2000-2002 arasında çıkıyormuş bu durum .

Valla sözün özü toyotayı çok sverek aldım ama çok sorun çıkarmayan bir araç olarak duydum bu kasaları özellikle ae101 efsanaden sonra çıkan en sorunsuz en tutulan kasa olarak biliiyor.Ama inşallah pişman etmez.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

2006 COROLLA TERRA SEDAN

Toyota Club Türkiye

2005 Corolla 1,6 HB SOL. BAZI SORUNLAR ?
« : Aralık 18, 2012, 13:58:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 31500
  • Kan Grubu: A+
  • 23 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 Corolla 1,6 HB SOL. BAZI SORUNLAR ?
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2012, 14:05:11 »
hava filtresi kapağı titriyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2012, 14:59:25 »
Peki çözümü nedir .Dogruluk payı yüksek çünki şöför koltuguna oturdugumda ses sol köşeden geliyor gibi
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

2006 COROLLA TERRA SEDAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 11111
  • 66 kere teşekkür etti
  • 562 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 18, 2012, 15:56:30 »
3000 devir/dakika üzeri sesi sıradan ve doğal bir durum bu versiyonlarda. 3000-4000 arası rahatsız edici bir ses var. motorun huyu böyle. yalıtım zayıf malesef. yalıtım ve rüzgar direnci dışındaki konularda bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. yağını suyunu koyar, gidersiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Aralık 18, 2012, 17:28:14 »
Ha birde arkadaşalar bir sorum daha vardı .Arka kapılar ya hiç kullanılmamış yada çok kullanılmış baya sert açılıyor hani ön kapılar gibi akıcı açılmıyor birde geçenlerde iki kapını arasında kapıyı tutan bir parça var oradan tak diye baya saglam bir ses geldi.İlk aldıgm da da diger arka kapıdan annem inerken aynı ses gelddi annem biraz kilolu olduugnda kapıyı sonuna kadar açtı o esnada bir ses geldi  kapıyı biryere vurdu sandım ama ses gene aynı yerden geliyordu acaba yaglamak felan mı gerek

2006 COROLLA TERRA SEDAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 40000
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 18, 2012, 18:14:02 »
Ha birde arkadaşalar bir sorum daha vardı .Arka kapılar ya hiç kullanılmamış yada çok kullanılmış baya sert açılıyor hani ön kapılar gibi akıcı açılmıyor birde geçenlerde iki kapını arasında kapıyı tutan bir parça var oradan tak diye baya saglam bir ses geldi.İlk aldıgm da da diger arka kapıdan annem inerken aynı ses gelddi annem biraz kilolu olduugnda kapıyı sonuna kadar açtı o esnada bir ses geldi  kapıyı biryere vurdu sandım ama ses gene aynı yerden geliyordu acaba yaglamak felan mı gerek
Wd-40 ile yağla abi farkı hissedeceksin kilitleri ve kapının gövdeye bağlı olduğu yeri ve açma kolunu çekerek yağla hiç bi ses kalmaz.Ben aurise yaptım yazın mesela kapı küçücük bi dokunuşta bile kapanıyordu bayağı yumuşadı yani.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 31500
  • 23 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 18, 2012, 18:37:10 »
Peki çözümü nedir .Dogruluk payı yüksek çünki şöför koltuguna oturdugumda ses sol köşeden geliyor gibi
kaputu aç kapağı tutunca ses kesiliyorsa ondandır.
ben sıcaklığa dayanıklı siyah silikonla conta yapmıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 39650
  • 96 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 03, 2013, 00:01:30 »
Merhaba Yücel Bey. hayırlı olsun. alabileceğiniz en güzel arabalardan biri bence. bende 4 yıl kullandım yeni sattım d4d aldım. teneke sesi sanırım kapilerlerden yani frenlerden geliyor. bunu denemek için araba haraket halindeylen yani ses gelirken hafifçe frene basın. ses muhtemelen kesilecektir buda pimlerinin aşındığının kanıtıdır. titreme ve ezgozst sesi de  bence kelebek boğazının kurumundan meydana geliyor yada farklı benzinliklerden  farklı benzinlerin karışımından. çözümü kelebek boğazı temizliği devamında tek ve aynı oktan benzin kullanamıdır. Dediklerimi lütfen çok bilmişlik olarak almayın bende aynı sorunları yaşadım...

Etiketler: