Gönderen Konu: Yeni Auris ve Sorunları  (Okunma sayısı 1617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
Yeni Auris ve Sorunları
« : Aralık 10, 2012, 14:47:46 »
Merhabalar TCT ailesi. 1 buçuk ay önce Yenibosna Sonkar'dan aldığım 1.33 Auris'im ve problemlerini paylaşmak istedim sizlerle..
Belirtmek isterim ki bu araç benim 3. Toyotam. Hali hazırda 1 Auris ve 1 Corollam daha var..
Geçtiğimiz cuma günü aracımı 1000 km bakımına götürdüm ve birkaç kafama takılan sorunu anlattım. Bunlardan biri aracın farlarının buğulanmasıydı, farlar buğu yaptığında resmini çekmiştim ki Allahtan çekmişim, bunu serviste belirttiğimde nasıl olur ya emin misiniz vs. gibi tepkiler aldım ama resimleri gösterince sağolsunlar farları değiştireceklerini söylediler..
Fakat asıl kafama takılan sorun şu ki aracımı 1. vitese koyduğumda yarım debriyaj yapıp gaza geç bastığımda arabada vuruntu oluyor sanki aks'larda boşluk varmış gibi. Hatta araç vites boşta yolda akarken aracı 2 veya 3. vitese koyduğumda ayağımı debriyajdan kaldırdığımda yine vuruntu oluyor. Bunu servise anlattım ve bana gelip "Abi biz arabayı bir güzel torkladık sorun halloldu tamamdır"  dediler. Torklamak ne dedim motor kulaklarını vs. sıktık dediler. Zannedersem süslü cümleler kurup beni kandırmaktı niyetleri fakat bizim de işimiz taşımacılık olduğundan bu tür arızalara aşina olduğumuzdan yemedik tabi bunu. Araca bindim test ettim sorun aynen hatta fazlasıyla devam ediyor dedim görevliye o da bana abi ayağını debriyajdan yavaşça çek vs. dedi ama nafile yine var... Bu sefer de abi bu arabaların hepsinde var bu, bak hatta şu yandaki Corollada da var dedi.. Ama tabiki yalan, benim diğer 2012 Corollamda yok 2011 Aurisimde de yok :) Yarın Farları değiştirmek için tekrar gideceğim ve bu sefer sesimi biraz daha yüksek tutmayı deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak. İnşallah bu sorunu çözerler yoksa iyi bir müşterisini kaybedeceklerinden şüpheleri olmasın. Gelişmeleri burada tekrar paylaşacağım inşallah..

Toyota Club Türkiye

Yeni Auris ve Sorunları
« : Aralık 10, 2012, 14:47:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Auris ve Sorunları
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2012, 13:46:36 »
SOn durumu nedir Ahmet bey. Servisi inlettiniz mi? :)
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2012, 13:58:10 »
Yeni Auris deyince bende dedim yeni Auris ne zaman satışa ciktida sorunları belli oldu dedim :-)
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2012, 13:59:25 »
Yeni Auris deyince bende dedim yeni Auris ne zaman satışa ciktida sorunları belli oldu dedim :-)

Konuya girmeden aynı düşünce ile açtım bende Syn. Şaylı
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey