Gönderen Konu: Fiat albea kış lastiği öneri  (Okunma sayısı 3208 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 14 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Fiat albea kış lastiği öneri
« : Aralık 09, 2012, 21:37:01 »
Arkadaşlar bir albea kullanıcı ile olan muhabbetimde ön lastiklere iki tane goodyear almış ve gayet memnun olduğunu söylüyor 4 yıl kullanılıyormuş. Çok memnun olduğunu iddaa ediyor ve al bana dua edersin dedi. Sadece önlere kış lastiği taktırmanında yeterli olduğunu ve sorun olmadığını belirttti. Benimde kafama yattı albeanın sadece önlerine kış lastiği olarak 2 tane kar lastiği alıyım diyorum ve marka olarakda goodyear michelinden daha iyi diyor michelin yağmurda yolu tutmuyormuş lastikçi o yönde bir yorum yapmış bana pek mantıklı gelmedi ama goodyear ödüllüymüş hemde.

Toyota Club Türkiye

Fiat albea kış lastiği öneri
« : Aralık 09, 2012, 21:37:01 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
Ynt: Fiat albea kış lastiği öneri
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2012, 21:39:25 »
Aşağıdaki görüntüleri izlemeden karar vermeyin.

2 winter tyres vs 4 winter tyres
2 or 4 Winter Tires
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2012, 21:51:41 »
Şekillere göre kesinlikle dört tekerde olması gerekiyor. Ön teker yolu tutup gitmek istede doğru düzgün arkası alıcak başını gidecek Arkası zaten kendini sağa veya sola saldıktan sonra ne yaparsan yap yolda durduramayız biz bu arabayı hemde albea ise kesinlikle durmaz. Ne abs var ne esp var hiç bişeyde yok kuru fren.

İki teker bana mantıklı gelmesede adam sürekli araba üstünde yani taksiciden bile fazla yol yapıyorum diyor kış yaz fark etmez. iki tekerle gayet diyor başarılı bir şekilde gidiyorum sıkıntı hiç yaşamadım diyor ondan bende olablir deyip iki tekerde karar kıldım.Ama gerekirse mecbur dördünede kar lastiği alırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2012, 22:07:00 »
Babamda 2-3 yıldır sadece ön lastiklerde kullanıyordu. Bugüne kadar birşey olmadı ama hep arkayı çok savurduğundan bahsediyor. Bu sene ona da 4 tane aldık. Ankara'da kar İstanbul'a göre daha fazla yağdığı için belki bir nebze daha az riskli ama ne zaman nerede ne olacağı da belli olmaz. Yarın arkayı savursa bir yere vursanız 2 lastikten çok daha fazla masraf çıkar ve en önemlisi canınıza bir zarar gelme ihtimali var.  Değer mi bu riske, bence değmez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2012, 22:10:39 »
Aynen aynen ön iyii tutucak güzel ama tepe aşağı inerken frene basmam gerekicek karda önler tutucak yolu sıkıntı olmayaacak gayet düz gidecek araba ama, arka tekerlekler üstün körü tutacak yolu ve alıcak başını ya sağa yada sola gidecek ondan sonra neereye vurursa orda kalacak arka. Bencede direk dört lastik alıp kurtulmak lazım ki iş arabası bu nereye girdiği çıktığı ne zaman nerede olması gerektiği belli değil.Marka olarak hangisi önerilir? goodyear hep övüülüyor başka sitelere baktımda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2012, 22:17:39 »
Ben 2 sene önce petlas aldım, bu sene 3. kışını geçirecek. O zaman ben petlası 205/55/16 tanesini 115 TL ye almıştım. Diğer bilinen markalar 160-170 TL den  başlıyordu. O zamanlar çok iyiydi yol tutuş olsun zemini kavrama olsun.  Bu sene lastiği taktırdım ama lastik epey sertleşmiş, geçen hafta burada kar yağdı performansı iyi ama ıslak zeminde sıkıntı çıkartıyor. Bu senede kullanılır seneye ne olacağı belli değil. Diyeceğim o ki şimdi lastik alacak olsam petlas kesinlikle almam. Hem fiyatı diğer markalara çok yaklaşmış hemde kalite olarak daha geride. Ben size Goodyear UG8, Continental TS 850 yada Nokian'lara bakmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Aralık 10, 2012, 20:14:35 »
Arkadaşlar bugün dükkana giderken bir virajdanormal hızda giderken frene basıp araba napıyor diye merak ettim araç aldı başını gidiyordu ki elimi ayağımı çektim herşeyden sonra toplamasını bekledim ve normale döndü. Bende direk gittim lastik almaya karar verdim goodyear bulamadım bi türlü. Sonra bi yere girdim continantal t800 diye bir lastik buldum benim orjinal lastikler 175 70 14 continantal 185 65 14 varmış ve adam çk daha iyi yol tutar onu yapar bunu yapar dedi bizde taktırdık sıkıntı yk herşey normal ama jant değişmeden taban  bi cm genişlediğinde sıkıntı olmazmı adam olmaz bana güven dedi pejo bayisi yani sıfır araba satan yerden aldım. Virajda denedim sabahki gibi kayma sapma olmadı iyimi yaptık kötümü? fiyatıda 150 tl tanesi dört adet aldım. Şeritleri hoşuma gitmedi  yuvarlak yuvarlak desenleri var yani diğerleri gibi geniş falan değildi tek hoşuma gitmeyen yanı o şeritler oldu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Aralık 10, 2012, 23:42:47 »
Yokmu birşeyler söyleyecek

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Roy Roy...
  • Kan Grubu: 0+
  • 9 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 11, 2012, 12:53:15 »
petlasın kalitesi gerilemedi ilerledi. abdülkadir özcan aldıktan sonra özellikle netten okuduğum kadarıyla michelin'in mühendislerini falan transfer yapmışlar ve süper olmasa bile iyi denilebilecek kalitede. kendi aracımda pt515 kullanmaktayım.
param çoksa nokian wr daha ucuza maledeyim dersem petlas...
...Wir Leben Autos...