Gönderen Konu: Camry 3.0 V6 Titreme Sorunu  (Okunma sayısı 7144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: Camry 3.0 V6 Titreme Sorunu
« Yanıtla #20 : Kasım 13, 2012, 02:46:29 »
aslını istersen ilk gittiğimde bu sefer de bobinlerin değiştirilmesi gerek denilecek. adım gibi eminim. o çözmeyecek sorunu en baba soruna geçilecek , sübap sıkıştırması. bunlar ciddi masraflar bildiğim kadarıyla. büyük ihtimalle bunları yaptırmadan aracı satarım fiyatını düşürüp. Ama gerçekten buraya kadar gelecek sorun heralde :/

peki lpg de 60.000 km'de iken bir yapıyorsa bu sorunu, bende neden 2000 km'de yapmış ki. ben lpg de sıkıştırıyordum aracı ilk başlarda. sonraları hep benzine alıp sıkıştırdım , sonra geri lpg'ye geçtim. benzinde sübap sıkıştırması oluyor mu lpg haricinde ? belki ben aracı aldığım  zamanda çok ufak vardı ama sonradan büyümüş olabilir mi ?

Şimdi abicim şöyle bir durum var senin aracın 226.000 kmde uzun yol arabası zaten 3.0 bir camry şehiriçi kullanılmaz ve metal ve motor yorgunluğu olan bir araç 98 yılından beri çalışıyor ve büyük motorlu araç zaten bu araca lpg takılması külliyen yanlış sonuçta patlama oranı çok yüksek bir yakıt türü senin olayın buradan patlak vermiş olabilir... Ama şimdi başka bir sorun da olabilir direk sübap denemez ben sübap derim aslında öyle birşey yoktur sen üst kapağı açtırdığınla kalırsın bende yanlış yönlendirdiğim için pişmanlığımla kalırım.. Belki egzost bölümünde bağlantılarda bir sorun vardır gevşemiştir sensöre yeterli hava gitmiyordur sensör bozuktur hava akışmetre gidiktir kelebek boğazı kirlidir çok fazla ihtimal var. Nerede oturuyorsun bilmiyorum  Gökhan abi ama eskişehire yakınsan bizim burada yıllardır gittiğimiz japon ustası var seni götürebilirim ama karar senin bu konuda birşey diyemem...
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 13, 2012, 02:46:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #21 : Kasım 13, 2012, 02:48:11 »
Ustalar motora kamerayla baktıktan sonra emme manifoldu contasının bozulduğunu söylediler. Bu sefer de o contayı değiştirdik. Ayrıca LPG ayarım da güzel yapılmamış. İyi bir yerde yeni ayar yaptırdık. Ordan ayrıldığımın ertesi günü sorun yine vardı araçta. Ama biraz daha azalmış ve daha seyrek görülüyordu. E bu beni rahatsız ediyordu.

Önce LPG taktırdığımız yere götürdük. ustamız bize bujilerin değişmesi gerektiğini söyledi. NGK LPG-3 bujilerinden önerdi. Tanıdığımız oto servisi olan bir yere götürdüğümüzde de aynı cevabı aldık. Bunun üzerine bu bujileri alıp taktırdık. Ayrıca el değmişken hava filtresi de değişti aracın. Ancak bir çözüm elde edemedik. Hala aynı sarsıntı ve titreşim vardı.

Bu işlemleri yapan usta illa ki bir göz gezdirmiştir Ercü o kadar basti bir hataya düşeceğini sanmam dicem ama benim bahsettiğim çözüm de basit bir çözüm.

Evet tabi oda var abicim şöyle konular bilinmezlik içinde çok seçenekli oluyor ya çok berbat birşey bu :/
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 13, 2012, 02:50:08 »
Gel de çık işin içinden sanal ortamda, bi yatıcaksın Camrynin altına sök dur her yerini sonrada fazlalıkları at gitsin :)
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Camry
« Yanıtla #23 : Kasım 13, 2012, 02:52:09 »
yahu ben bide bu aracı ilk sahibinden temiz kullanılmış,  sürekli Toyan bakımlı diye güvenerekten aldım. Ya böyle sürekli el değiştirmiş, bakımsız, masraflı bir araç alsaydım başıma neler gelirdi kim bilir :)  Camry çok güzel bir araç, sorun açmaz kolay kolay ama sorun açınca da demek ki cins sorunlar açıyor ve baş ağrıtıyor bayağı :/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Kasım 13, 2012, 02:53:41 »
yahu ben bide bu aracı ilk sahibinden temiz kullanılmış,  sürekli Toyan bakımlı diye güvenerekten aldım. Ya böyle sürekli el değiştirmiş, bakımsız, masraflı bir araç alsaydım başıma neler gelirdi kim bilir :)  Camry çok güzel bir araç, sorun açmaz kolay kolay ama sorun açınca da demek ki cins sorunlar açıyor ve baş ağrıtıyor bayağı :/

Gülü seven dikenine katlanır misali, Sorunu Lpg'nin tetiklediğine eminim düşünülen sorunlar genelde Lpg nin hastalıkları.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Kasım 13, 2012, 02:54:52 »
Gel de çık işin içinden sanal ortamda, bir yatıcaksın Camrynin altına sök dur her yerini sonrada fazlalıkları at gitsin :)

Oldi oldi olmadi çay içerük mantığıyla girersek rizeden bağ bahçe almak zoruda kalırız söyliyim :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Kasım 13, 2012, 02:56:18 »
Oldi oldi olmadi çay içerük mantığıyla girersek rizeden bağ bahçe almak zoruda kalırız söyliyim :D

İşe başlamadan emeklilik işte ne güzel. :)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Kasım 13, 2012, 02:58:23 »
İşe başlamadan emeklilik işte ne güzel. :)

Oralar öyle değil işte Sercan abi sürekli iş emeklilik yok malesef aileden biliyorum :) Neyse konuyu dağıtmayalım bencede LPG sorunları başka mantıklı bir açıklaması yok ama bu işi çözse çözse bilgisayara bağlayarak servis çözebilir net bir şekilde yada bilgisayarlı sağlam bir toyota ustası...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Kasım 13, 2012, 03:01:04 »
Sübaplara test yapılsa en az 100lira :(
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Kasım 13, 2012, 03:03:40 »
Sübaplara test yapılsa en az 100lira :(

Bu kadar şey yapılmışken bence ona da bir test yapılsın yoksa zaten ihtimaller üzerinden gidildikçe sübap yenileme parası falan çıkmış olacak :( %50 ihtimal var ama araçta lpg olduğu için sübap olaynı %60-%70 çekiyor bu değeri :/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #30 : Kasım 13, 2012, 03:10:05 »
sübap testi 100 lira diyelim, o test sonucunda ne olacak başka ? ayar mı yapılacak yoksa değişecek mi ? onun masrafı ne kadardır ortalama ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Kasım 13, 2012, 03:11:19 »
sübap testi 100 lira diyelim, o test sonucunda ne olacak başka ? ayar mı yapılacak yoksa değişecek mi ? onun masrafı ne kadardır ortalama ?

Attığım yazıdaki gibi ise düzeltilir ki düzeltilir bence sonuçta daha stop etme durumuna gelmemişsiniz eğer düzelmezse değiştirilir. Ama masraf konusunda en ufak bilgim yok malesef..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #32 : Kasım 13, 2012, 03:18:04 »
bakalım artık hayırlısı  :-\  yarın başka yorumlar da gelir, hepsini aklımda bulundurup çözüme yönelik harekete çıkacam artık. Arabada hiç bir sorun yok, ama şu titreme olayı aşırı önemli problem yaratan birşey olmasa bile psikolojik olarak beni dürtüyor sürekli  :olu:  Ama altını çiziyorum, şu an ki gittiğim yerdeki ustalarla aram iyi, kişisel hiç bir problemim yok. Sadece sorunu 3. gidişime rağmen çözemedik ve ben bu deneme yanılma yönteminden çok sıkıldım. Ne sabrım ne de bütçem kaldırıyor artık. Her gittiğimde 2-3 gün arabasız kalıyorum. 200-300 lira ödeyip çıkıyorum. Artık kesin, direk sonuca yönelik çözüm arıyorum. belki bu yerin gözünden kaçmış birşey olabilir, başka özel bir servis ya da direk Toyan'la görüşmek istiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yurtda Sulh! Cihanda Sulh!
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '13
  • 51 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #34 : Kasım 13, 2012, 03:39:44 »
belirttiğim üzere kademe kademe ilerliyorlar sanırım. ilk gidişimde ateşleme bobini değişecek diyebilirler. ben de bilmiyorum nasıl bir prosedür izlediklerini.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Kasım 13, 2012, 09:13:48 »
Tekrarlanmış mesajları özellikle silmedim Gökhan bey.Birden çok konu açmak yerine ilgili bölümde konu açmanız herzaman daha iyidir.Konu belli bir araca ait değilse genel bölümde konu açabilirsiniz.Lpg li aracımda diye başladığınızdan ve yakıt bölümüne konu açtığınızdan 3 konuyu burada birlektirdim.Umarım sorunuz çabuk çözülür.

Bu konuda fikrimi söyleyecek olursam.Sorunlar belridiğinden bun sorunların nerelerden kaynaklanabileceğini genel hatları ile ortaya konulmalı ve ona göre analize girilmelidir.Titreme sorunu benim bilgim kadarı ile 1.elekrik arızası.2-Yakıt sorunu 3.Aktarma dişlileri. Benim tavsiyem elektirk sisteminden başlamnız.
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Kasım 13, 2012, 12:46:52 »
Çözüme ulaşıldığında bilgilendirme yaparsanız umarım.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #37 : Kasım 13, 2012, 22:15:02 »
bugün sorunun biraz daha azalmış olduğunu gördüm, tamamen gitmemiş ama. Acaba kablolar değiştikten sonra araç kendini kademeli olarak zaman içinde optimum ayara alıyormudur rölanti ve diğer şeyler için ? ya da o anlık mı bana sorunsuz geldi bilmiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Kasım 14, 2012, 00:41:17 »
bugün sorunun biraz daha azalmış olduğunu gördüm, tamamen gitmemiş ama. Acaba kablolar değiştikten sonra araç kendini kademeli olarak zaman içinde optimum ayara alıyormudur rölanti ve diğer şeyler için ? ya da o anlık mı bana sorunsuz geldi bilmiyorum.

Abi bence birazbenzinde kullan derim. Ayrıca benzinde durum aynı mı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #39 : Kasım 14, 2012, 02:14:18 »
aynı aynı hiç bir değişme yok benzin lpg arasında.