Gönderen Konu: 1. Vitese Geçmemesinin Nedeni Ne olabilir ?  (Okunma sayısı 1150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '03
  • Kilometre: 140
  • Kan Grubu: A+
  • 33 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
1. Vitese Geçmemesinin Nedeni Ne olabilir ?
« : Ekim 24, 2012, 22:59:52 »
sanzıman yagını değiştirdikten sonra güzelce 1.vitese geçen araç şimdi geçmemeye basladı castrol 75/90 sanzuman yagı kattırmıstım. Daha sonra usta bu yagdan 1 litre eksiltip otomatik sanzuman yagı ekledi. havalar sıcakken sıkıntı yoktu sımdı yavas yavas sogumaya baslayınca kütürlü geçmeye basladı yine serviste baskı balataya baktırdım iyi dediler / servistede pek ilgilenmediler açıkcası soru soruyorum cevap alamıyorum neyse sinir oldum çıktım geldim/ şimdi bu nasıl düzelir sanzımanın açılması mı lazım bir de bizim araçlarda sanzuman da serit mi varmıs bilen arkadaslar yardımcı olursa memnun olurum. İyi Bayramlar
2003 CoRoLLa TeRRa 1.6 VVT-İ

Toyota Club Türkiye

1. Vitese Geçmemesinin Nedeni Ne olabilir ?
« : Ekim 24, 2012, 22:59:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: 1. Vitese Geçmemesinin Nedeni Ne olabilir ?
« Yanıtla #1 : Ekim 24, 2012, 23:02:37 »
Normal durağan haldeyken mi bire geçmekte zorlanıyor? Yoksa hareket halindeyken mi? Ayırca debriyaj sisteminde de bir sorun olabilir belki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '03
  • Kilometre: 140
  • Kan Grubu: A+
  • 33 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2012, 01:19:57 »
Normal durağan haldeyken mi bire geçmekte zorlanıyor? Yoksa hareket halindeyken mi? Ayırca debriyaj sisteminde de bir sorun olabilir belki.

duragan haldeyken geçmiyor hareket halindeyken zaten ıstesen de geçmez asırı zorlamak gerekır de sadece 1. vitesde yapıyor debriyaj sisteminde sıkıntı olsa diger viteslerde de yapması gerekir çözemedim olayı
2003 CoRoLLa TeRRa 1.6 VVT-İ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '99
  • Kilometre: 198000
  • Kan Grubu: B+
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 03, 2012, 03:51:22 »
şanzıman çanak tamir takımına baktırın genelde plastik olup birden sıyrılabiliyorlar..
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Etiketler: