Gönderen Konu: Clio 4 Gözlenimlerim..  (Okunma sayısı 8107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '99
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
Clio 4 Gözlenimlerim..
« : Ekim 22, 2012, 00:21:15 »
Öncelikle Merhabalar sitede aktif olamadığım için kusuruma bakmayın gurbette öğrencilik hayatı ne bilgisayar ne internet şansım pek olmuyor..
Gelelim asıl konuya yenilenmiş clio 4 ü test etme şansım oldu (0.9 Tce) Dynamique paket..
Sürüşü bir hayli keyifli olan ara hızlanmalarda sorunu olmayan bir motor olmuş yalnız uzunu yok söylemeliyim..fakat tsi ler gibi yakın zamanda hortlaması beklenir mi bilemem..bu kanıya varmamın sebebi sürekli olarak bildiğimiz küçük hacmin turboyu kaldırmadığı kabataslak biliyoruz.Bu aracın sürekli 1.8 bar açtığı ve turbolu olduğunu söyleyen arkadaşla biraz tartıştım, bana supercharger varmıs gibi geldi..Eğer ki fordun ecoboostu gibiyse patlamalar yakındır..
Donanımı sürdüğüm modelde normal olup luxe paketi daha bi çekici her zaman ki gibi..Konsolda ki ekranda film video tarzı şeyler oynatmaya izin vermeyen bir sistem yapmışlar..ama iç renkleri olsun göstergeli paneli olsun spor ve şık olmuş diğer clioların gerçekten çok ötesinde prim yapacak bir araç diye düşünüyorum..Bir diğer dikkatimi çeken özellik ise ön tampon arkasına yerleştirilmiş olan termostata bağlı motor sıcakken açılan soğukken kapanan bir kapakcık sistemi olması..Bu ne kadar doğru bilmiyorum araç tanıtımını yapan arkadaş söyledi..Tabi bu dizel ve diğer düz benzinli modeli için geçerlimi bilmiyorum..
Yakıt konusunda dip gaz asılmama rağmen 10-11 litreyi pek geçmeyen ortalaması var..bana çok gelmedi..Sakin bir kullanımda gayet düşük değerler alınabilir..O motora göre çok sağlam bir gidişi var test etmelisiniz..Fiyat konusunda dizel luxe paketi(en full cam tavan vs.) 48,500 TL benzinli 0,9 Tce luxe modeli 38,500 TL dendi..%99 luk engelli raporuyla 28 bine falan denk geliyor biz o şekilde düşündük bir abim için..

Sonuç olarak benim çok hoşuma gitti eksik yanını pek göremedim ve ilk defa bir reno aracı bu kadar çok hoşuma gitti özellikle siyahtan nefret etmeme rağmen siyahın asaleti ,ne kapı tampon ve difizörü farklı renklerde olan beyazda ne de kırmızıda var..
Merak edip alma tereddütü olanlar için açtım bu konuyu hayatımda bu sitede yaptığım imla kuralları olmayan +/- lerini tam belli edemediğim konum oldu..Teşekkürler :)
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Roy Roy...
  • Kan Grubu: 0+
  • 9 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Ynt: Clio 4 Gözlenimlerim..
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2012, 12:40:19 »
her ne kadar güzel olursa olsun. sonuçta b segmenti bir araç. ve o paraları haketmiyor...
...Wir Leben Autos...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2012, 12:43:54 »
her ne kadar güzel olursa olsun. sonuçta b segmenti bir araç. ve o paraları haketmiyor...

Bunu pek çok araç için söylüyoruz ama mevcut kur ve ÖTV oranları ile fiyatların çok fazla esnemesini beklemek yanlış olur.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Captiva 2,0A/T High 7k / Hyundai i20A/T
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 167 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2012, 12:44:18 »
hem pahalı hem otomatiği yok:)
İlk hamlede piyon deyip geçilenler oyunun sonlarında şahı sıkıştıran kahramanlardır...
Güvendiğim iki şey;aynaya baktığımda gördüğüm ve yukarı baktığımda göremediğimdir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ekim 22, 2012, 18:02:00 »
Çoğu B segmenti araçtan kat kat daha güzel bir araç olmuş,test etmeden önyargıda bulunmayın bence..Renoyu savunduğumdan değil normalde bende sevmem araçlarını fakat hakediyor övgüyü clio 4..Polo olsun corsa olsun hikaye kalıyor yanında..
Bu arada konuyu yanlış yere açtığım için kusura bakma Hakkı abi sağolasın..
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Roy Roy...
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ekim 23, 2012, 22:11:02 »
39 bine c segmenti astra alıyorsun. daha ne olsun ?
dizelle benzinin arasında fark kalmadı taktır lpg'yi bin... ;)
...Wir Leben Autos...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '10
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 23, 2012, 22:20:19 »
Konyadaki reno bayisi 42bin liraya Megan 1.6 Menuel en düşüğün bir üst paketini veriyordu...(peketin adını unuttum :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • トヨタ オーリス
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 46
  • Model Yılı: '07
  • 29 kere teşekkür etti
  • 108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 23, 2012, 23:07:35 »
Bir reno sahibi olarak bir kaç sene sonra onların patlayacağıda kesin reno demek sorun sorun yine sorun hep sorun demek :)
2007 Toyota Auris Comfort "1ZR-FE"

Xenon+Cruise Control+Far Yıkama

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Model Yılı: -
  • 18 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 24, 2012, 00:19:56 »
Ben de inceledim aracı, dışı gittikçe daha çok hoşuma gidiyor. Araba genel olarak güzeldi ancak direksiyondaki lake kaplama elimi kesti. O kısım daha kaliteli olabilrmiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 24, 2012, 11:39:42 »
b sınıfı full clio ya 40 000 para verdikten sonra meganeyi kime satacaklar acaba.bence ederinden fazla
Herşeyi bilmene Gerek Yok. Haddini Bil yeter !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 24, 2012, 20:52:51 »
Güzel araç. Fiyatları biraz yüksek donanımlı olanlar. Dizel donanımlıya 45 bin dediler bugün.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Kasım 03, 2012, 14:14:49 »
39 bine c segmenti astra alıyorsun. daha ne olsun ?
dizelle benzinin arasında fark kalmadı taktır lpg'yi bin... ;)
Lpg yle benzin arasında ki farkı bilmiyorsunuz galiba..ya da sıfır araba alıp tüp taktırmanın ne kadar manasız olacağını..Ben gencim Clio yeter.. :D
Konyadaki reno bayisi 42bin liraya Megan 1.6 Menuel en düşüğün bir üst paketini veriyordu...(peketin adını unuttum :))
Dizel benzin olayı farklı Kardeşim yakıt bakımından fiyat farkı kalmamış olabilir ama menzil birinde uzun birinde kısa zırt bırt gösterge panelinde neden olsun gözlerim..
Bir reno sahibi olarak bir kaç sene sonra onların patlayacağıda kesin reno demek sorun sorun yine sorun hep sorun demek :)
Şans işi..çoğu kullananda memnun..
Ben de inceledim aracı, dışı gittikçe daha çok hoşuma gidiyor. Araba genel olarak güzeldi ancak direksiyondaki lake kaplama elimi kesti. O kısım daha kaliteli olabilrmiş.
Şaşırdım açıkcası..
b sınıfı full clio ya 40 000 para verdikten sonra meganeyi kime satacaklar acaba.bence ederinden fazla
Vardır bir stratejileri bakın vw ye nasıl sattılar,o paralara bir ton modeli..
Güzel araç. Fiyatları biraz yüksek donanımlı olanlar. Dizel donanımlıya 45 bin dediler bugün.
Yerine göre fiyatları değişiyor normal olarak..Oda alırkenki sizin pazarlık deneyiminize kalıyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Roy Roy...
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Kasım 03, 2012, 15:23:18 »
siz benzinle motorin arasındaki ne kadar fark kaldı onu biliyormusunuz ?
alırken kafadan 5 bin tl fazla verip dizel araç alıp. en az benzinli kadar yakıtıyla cebelleşeceğime. alırım benzinli araba 2 bin tl verir taktırırım lpg'yi dizelden az yakıtla gezerim ;) aradaki 3 bin tl ilede arabama yapacaklarımı yaparım :)
...Wir Leben Autos...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 03, 2012, 16:21:54 »
Clio... ööööoğğğğ      bbbböğğğğ     iiiiiğğğğ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 03, 2012, 16:51:28 »
valla alper bende kullandım ne yalan söyleyim benimde hoşuma gitti hatta şu an araç favorilerim arasında araç ama şimdi yeni çıktı fiyatları yüksek ve azcık kronikleri belli etsin kendini 1 sene içinde clio 4 alabilirim bende .... tek hoşuma gitmeyen dijital göstergeler oldu nedense . analog olsa daha güzel olurdu bence ...
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 04, 2012, 00:48:56 »
Ah o amblem olmasa öndeki araba daha güzel olacakta. :(
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 284000
  • Model Yılı: '03
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 05, 2012, 09:36:47 »
Arkadaşım yeni Clio 4 aldı 41.000 tl ye araç hiç fena değil ama o verilen paraya yazık arka cam hala manuel otomatik bile değil ve en önemlisi araç rüzgarı içeri veriyor malesef yani sadece kasada yenilik ve içeride cc. navigasyon gibi şeyler yapılmış :(
2003 Corolla 1.6 Hb SoL  81 BB 888

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
  • 8 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 05, 2012, 12:09:48 »

Murat bey,
Sizin gibi bir Camry kullanıcısının aklından geçenleri öğrenmek isterim doğrusu  :)
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • 85 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Kasım 17, 2012, 00:29:54 »
Aracın kronik sorunlarını Bursa renodan bi yakınımdan öğrenme fırsatım oldu..Cam ve kapı fitilleri hatalıymış içerisine su alma durumları söz konusu olmuş piyasaya çok hızlı giriş yapmasından ötürü cam kapı fitilleri çok basit malzemelerden üretilmiş..otoparklarında ki bütün clio 4 lerin fitilleri yamulduğunu söyledi..Ayrıca 0.9 luk turbolu motorun sürekli 1.8 bar açması motorun tsi ler gibi çabuk biteceğinide ekledi..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • トヨタ オーリス
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 46
  • Model Yılı: '07
  • 29 kere teşekkür etti
  • 108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 18, 2012, 15:48:48 »
Aracın kronik sorunlarını Bursa renodan bir yakınımdan öğrenme fırsatım oldu..Cam ve kapı fitilleri hatalıymış içerisine su alma durumları söz konusu olmuş piyasaya çok hızlı giriş yapmasından ötürü cam kapı fitilleri çok basit malzemelerden üretilmiş..otoparklarında ki bütün clio 4 lerin fitilleri yamulduğunu söyledi..Ayrıca 0.9 luk turbolu motorun sürekli 1.8 bar açması motorun tsi ler gibi çabuk biteceğinide ekledi..
Dediğiniz gibi şans işi değilmiş. Reno lar asla kusursuz bir araç olamaz 2012 modelleri bile benim 2004 megane ile aynı 120 den sonra bütün sesler içeride kasislerde amörtisör sesleri...
Renoda tek sevdiğim motorunun çok başarılı olması 2.sde az yakması hem benzin hemde dizel
2007 Toyota Auris Comfort "1ZR-FE"

Xenon+Cruise Control+Far Yıkama