Gönderen Konu: 20.000 Bakımı ile İlgili Öneriler  (Okunma sayısı 923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
20.000 Bakımı ile İlgili Öneriler
« : Ekim 12, 2012, 10:07:57 »
Arkadaşlar yakın zamanda aracımı 20.000 bakımına götüreceğim. Servise gitmeden önce kendimce bir kontrol listesi yaparak gitmeyi tercih ediyorum. Belirlediğim sorunlar arasında hepimizin başına gelen kronik problemler ve bazı özel sorunlar var. Sizden ricam konu ile ilgili fikirlerinizi almak. Kontrol listeme ekleyebileceğiniz, mutlaka kontrol ettir, baktırmanda fayda var diyebileceğiniz noktalar varsa paylaşmanız. ::)

• Direksiyon simidi soyulması.
    Diğer arkadaşlar gibi garanti kapsamında direksiyonun değiştirilmesini talep edicem.
  • Ön konsoldan gelen gıcırtı sesleri.
    Galiba Auriscilerin en sık karşılaştığı problem bu. Ön göğsü söktürmeye değer mi bilmiyorum ama o "vıyk vıyk" sesini duymaktan gerçekten çok sıkıldım. |-\
  • Klima soğutma performansının düşük olması.
    Aracın içinin soğuması için yaklaşık yarım saat gerekiyor. Uzun yolda yaz aylarında 4. seviyede ve en soğukda sürekli çalışmasına rağmen aracın içi anca serin kalıyordu ki normal de soğuk olması gerekir diye düşünüyorum. Klima çok zayıf geldi bana. Arkadaşımda olan 2008 Linea'nın klimasına kıyasla performans gerçekten düşük.
  • Cam otomatiğinden gelen gıcırtı sesi.
    Geri çağırma olayıyla alakalı mı bilemedim ama camlar kapalıyken cam otomatiğini tekrar yukarı çektiğimde tüüm camlardan bir gıcırtı geliyor.

Bunlar haricinde 10.000 bakımında forumdan edindiğim bilgiler sayesinde serviste kullanılan yağ yerine daha kaliteli bir yağ alarak götürmüştüm (Mobil 1 NewLife 0W/40). Normalde 15.000 km'de değiştirilen yağı 10.000 km'de değiştirmek isteyecekler mi? Yani yine yağ götürmek gerekir mi bilemedim.

Şimdiden değerli fikirleriniz için teşekkürler.  :)

(2011 Auris 1.33)

Toyota Club Türkiye

20.000 Bakımı ile İlgili Öneriler
« : Ekim 12, 2012, 10:07:57 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
Ynt: 20.000 Bakımı ile İlgili Öneriler
« Yanıtla #1 : Ekim 12, 2012, 10:23:10 »
klimayı çalıştırırken havayı içeriden içeriye konumundamı yoksa dışardan içeri konumundamı kullanıyorsunuz ?

yağ konusu muamma valla ben anlamadım o konuyu , son aracım olan Peugeot 206 Plus dizel aracımda bakım aralığı 20.000km de 1 iken toyotada hala 10.000KM de bir dolandırıcılık resmen insan şunu en azından 15.000km de bir yapar ya, hyundai bile 15.000km 1 bakıma çağırıyor keza Ford ta öyle,  ama sanırım Toyota motoruna güvenemiyor ki 10.000km de 1 çağırıyor aracı servise yada bizim TR dekilerin iş güzarlığı para kazanmak için.