Gönderen Konu: Logitech Ses Sistemi  (Okunma sayısı 3377 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür edildi
Logitech Ses Sistemi
« : Temmuz 29, 2012, 16:28:55 »
Elimde Lg marka 5+1 ev sinema sistemi var ama bass tatmin etmiyorum bu nedenle bass oranı tatmin edicek bir ses sitemi istiyorum :)
logitech z-623 alıcaktım ama donanım haberde z-2300 ın daha iyi bass verdiğini okudum ne derece doğru bilemiyorum :\ aslında tek istediğim bass ama ses kaliteside cok kötü olmasın.Bi ara araba amfisi alıp eve kurmayıbile düşündüm ama maliyeti fazla geldi.Sizce ne almalıyım tavsiyeleriniz var mı?

Toyota Club Türkiye

Logitech Ses Sistemi
« : Temmuz 29, 2012, 16:28:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
Ynt: Logitech Ses Sistemi
« Yanıtla #1 : Temmuz 29, 2012, 16:41:23 »
evde bass sesi çok sıkıntılı. bırakın alt kat komşusunu 3 kat aşağıdaki komşu bile zile basıyor. haberiniz olsun.
zaten anne baba kardeşler derken ufak ufak açmaya bile kaldıramıyorlar..

ama bir çözüm var. sesin odada hangi noktada yoğunlaştığını belirleyin. kaliteli ses çıkışı olan bir alet kullanın. çünkü büyük olasılıkla bass sesini doğru üreten istediğiniz frekansı filtreleyecek bir sisteminiz yoktur.  Sorun filtrede. yoksa yüksek güç tatmin etmeyecektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 29, 2012, 16:47:18 »
evde bass sesi çok sıkıntılı. bırakın alt kat komşusunu 3 kat aşağıdaki komşu bile zile basıyor. haberiniz olsun.
zaten anne baba kardeşler derken ufak ufak açmaya bile kaldıramıyorlar..

ama bir çözüm var. sesin odada hangi noktada yoğunlaştığını belirleyin. kaliteli ses çıkışı olan bir alet kullanın. çünkü büyük olasılıkla bass sesini doğru üreten istediğiniz frekansı filtreleyecek bir sisteminiz yoktur.  Sorun filtrede. yoksa yüksek güç tatmin etmeyecektir.
müstakil evimiz var oraya götürmeyi planlıyorum bu nedenle bass seslerinin sorun olacağını düşünmüyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 29, 2012, 17:11:32 »
logitech dandik zaten 5 senedir kullandığım sistemin artısından biri az önce bozuldu :D :P
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2012, 17:18:24 »
Hadi ya :s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 243 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Temmuz 29, 2012, 23:31:07 »
logitech fena değil, piyasada ne markalar var. ama sony kenwood seçerseniz güzel olur.

ben apartmanda oturuyorum. evde pc ye bağlı bir araba anfisi ve 1000w pioneer sub var. tabiki kutulu..

bu sistemden ses alabilmek için bi hayli uğraştım.
mesela pioneerin üzerinden çıkan kullanım talimatına göre kutu yaptırdım. ama mdf olmadığı için tok ses gelmedi.
sonra deliğin kenarından çok ses geldiğini fark ettim ve portu büyüttüm
sonra anfiyi köprülü kullandım. ve anfi kesinlikle çok çok önemli onu anladım.
evde bass alabilmek için piyasadaki en büyük güç kaynağını aldım ama o bile 150w civarında. oysa çıkış 450 w rms
bu arada evin akustiğini çözmek için uğraştım.
yankılanma meselesini çözdüm. evin bir köşesine kutuyu diğer köşesine pc yi yerleştirdim.
pc den eq ayarı yaptım, ses efektleri kullandım ama istediğim sesi alamadım.

yıllar sonra en sonunda anfinin yanına bir eq takıp sadece istediğim bass seslerini almak için ayarladım. yani filitreledim.

işte bu nokta önemli. her kulağa göre, her insana göre kalite anlayışı değişir. ben yoğun doygun ve düşük frekanslı ses istedim. ve mesela 50 hz bandından yüksek olan sesleri bir türlü engelleyemedim.
ama sonunda sadece 10hz ile 60 hz arasında güçlü ses verecek şekilde ayar yaptım. şuan için memnunum...

siz eğer 5.1 ses sistemi bakacaksanız dinlemeden almayın. firmalar standart kullanıcılar içinde ses sistemi yapıyorlar. normal bir sistemde çok düşük seslerden 150hz gibi seslere kadar geniş bantta ses verecek bir hoparlör ve teknik var. oysa bass ile ses den bağımsız oynayabileceğiniz bir sistem sizi ancak tatmin edebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 30, 2012, 00:47:23 »
logitech fena değil, piyasada ne markalar var. ama sony kenwood seçerseniz güzel olur.

ben apartmanda oturuyorum. evde pc ye bağlı bir araba anfisi ve 1000w pioneer sub var. tabiki kutulu..

bu sistemden ses alabilmek için bir hayli uğraştım.
mesela pioneerin üzerinden çıkan kullanım talimatına göre kutu yaptırdım. ama mdf olmadığı için tok ses gelmedi.
sonra deliğin kenarından çok ses geldiğini fark ettim ve portu büyüttüm
sonra anfiyi köprülü kullandım. ve anfi kesinlikle çok çok önemli onu anladım.
evde bass alabilmek için piyasadaki en büyük güç kaynağını aldım ama o bile 150w civarında. oysa çıkış 450 w rms
bu arada evin akustiğini çözmek için uğraştım.
yankılanma meselesini çözdüm. evin bir köşesine kutuyu diğer köşesine pc yi yerleştirdim.
pc den eq ayarı yaptım, ses efektleri kullandım ama istediğim sesi alamadım.

yıllar sonra en sonunda anfinin yanına bir eq takıp sadece istediğim bass seslerini almak için ayarladım. yani filitreledim.

işte bu nokta önemli. her kulağa göre, her insana göre kalite anlayışı değişir. ben yoğun doygun ve düşük frekanslı ses istedim. ve mesela 50 hz bandından yüksek olan sesleri bir türlü engelleyemedim.
ama sonunda sadece 10hz ile 60 hz arasında güçlü ses verecek şekilde ayar yaptım. şuan için memnunum...

siz eğer 5.1 ses sistemi bakacaksanız dinlemeden almayın. firmalar standart kullanıcılar içinde ses sistemi yapıyorlar. normal bir sistemde çok düşük seslerden 150hz gibi seslere kadar geniş bantta ses verecek bir hoparlör ve teknik var. oysa bass ile ses den bağımsız oynayabileceğiniz bir sistem sizi ancak tatmin edebilir.
Siz bu konulara epey hakimsiniz ama ben sizin kadar hakim değilim mahalesef :) benim için taşınabilir olmasıda önemli aslında.Ben biraz araştırdım bütçeme göre logitech z-2300 ile logitech z623 arasında kaldım.İs tediğim tek şey bass tabi tizlerde çok kötü olmuyacak.Hangisini alıcam bilmiyorum,çok kararsızım :\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Adrenalin kaldığı yerden devam ediyor... GT86
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2012, 01:35:56 »

5+1 ses sistemi ve iyi bir bass istiyorsanız Efsane Logitech Z-5500 alın hiçbir kuşkunuz dahi olmasın. Son 5 senedir evimde kullanıyorum. BAğlantıları optical, direct, coax olmak üzere 3 farklı girişten aynı anda bağlantı sağlayabilirisniz. Bass için ekteki video ufak bir izlenim verir diye düşünüyorum.

Logitech Z-5500 blows out candles!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 243 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2012, 02:09:56 »
ozaman birşey söyleyim sadece markaya gidip yatırım yapmak bile işinizi çözecek sizin ;) 

ses kaliteli olursa içinde duyacağınız farklı ses miktarıda derinlikte fazla olur. tiz ve basslar ayırt edilir ve frekansı vermekte sıkıntı çıkmaz.
inanın güçten çok kalite önemlidir.

taşınabilirden kastı anlamadım. http://www.logitech.com/tr-tr/notebook-products/speakers/laptop-speaker-z205 ben bunu kullanıyorum. kaliteli ama 3w dan ne kadar bass alabilirsiniz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 30, 2012, 20:01:46 »

5+1 ses sistemi ve iyi bir bass istiyorsanız Efsane Logitech Z-5500 alın hiçbir kuşkunuz dahi olmasın. Son 5 senedir evimde kullanıyorum. BAğlantıları optical, direct, coax olmak üzere 3 farklı girişten aynı anda bağlantı sağlayabilirisniz. Bass için ekteki video ufak bir izlenim verir diye düşünüyorum.

evet z-5500 gercekten iyi ama ben 2+1 alıcam bass olarak z623 mü yoksa z2300 mü ?

Logitech Z-5500 blows out candles!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 30, 2012, 20:02:36 »
ozaman birşey söyleyim sadece markaya gidip yatırım yapmak bile işinizi çözecek sizin ;) 

ses kaliteli olursa içinde duyacağınız farklı ses miktarıda derinlikte fazla olur. tiz ve basslar ayırt edilir ve frekansı vermekte sıkıntı çıkmaz.
inanın güçten çok kalite önemlidir.

taşınabilirden kastı anlamadım. http://www.logitech.com/tr-tr/notebook-products/speakers/laptop-speaker-z205 ben bunu kullanıyorum. kaliteli ama 3w dan ne kadar bass alabilirsiniz :)
buda güzelmişş :)