Gönderen Konu: 2003 Corolla HB 1.6 Sol Alıyorum Bir Bakarmısınız lütfen?  (Okunma sayısı 3165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2003 Corolla HB 1.6 Terra
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Selam sevgili arkadaşlar, forumu yeni keşfettim, kısmetse bende artık Toyota sahibi olmak istiyorum.

Araç Toyota Corolla 1.6 Sol Hb Benzinli, LPG hiç takılmamış, 183.000 Km.de, 3 parça boya var, değişen yok, kozmetik açıdan %70, Ankara arabası,

Araç için 21.800 TL ye el sıkıştık, yarın götürüp teste tabi tutacağız.

Aracın resimleri bunlar.

Sorularım;
1- Arkadaşlar araç nasıl görünüyor, fiyat olarak iyi mi,
2- Km.nin 183bin olması beni düşündürdü ama, aradığım aracı bulduğum için sorun etmedim, sizce sorun edilmesi gerekir mi?
3- LPG taktırmayı düşünüyorum ancak şimdilik maddi durumlar el vermiyor, Benzinde normal kullanımda Ankara trafiğinde Ş.İçi yakıtı tahmini ne olur? (Adamın söylediği 30krş.)
4- Lpg Taktırmayı düşünürsem BRC mi Atiker mi taktırmalıyım?
5- Araçta ön kolsoldaki CD-Çaların ve aynı zamanda Yol Bilgisayarının olduğu ekranda bir sıkıntı var, kelime kayması mı desem, tam okunmuyor buğulu yani. Bunun çözümü nedir? Fazla masrafı olur mu? Kullanıma engel mi?
6- Bu motorda 97 oktan benzin mi kullanılmalı yoksa 95 oktan mı?
7- En önemli sorum bu araçta tam donanım listesini nasıl temin edebilirim? Ne var ne yok?
8- Araca ait kullanma klavuzunu bir türlü bulamadım, nasıl temin edebilirim?
9- Yarın teste tabi tutmak için servise mi özel servise mi gideyim? Şaşmazdaki Dörtnal Özel servise gitmeyi düşünüyorum uygun mu sizce de?

Sorularımla sizi çok sıktıysam özür dilerim, şimdiden edeceğiniz yardımlar için teşekkürlerimi sunar, iyi forumlar dilerim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 62 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: 2003 Corolla HB 1.6 Sol Alıyorum Bir Bakarmısınız lütfen?
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2012, 22:22:04 »
1-e12lerin piyasasını bilmediğim için fiyat için bir yorum yapamıyorum
2-Motor bakımları zamanında aksatılmadan yapılmışsa sorun çıkarmayacaktır. Hiç değilse 182k orijinal km olma olasılığı yüksek 80k da bi araba alıp 180k da olduğunu öğrenmekten daha iyidir diye düşünüyorum.
3-Kuruş hesabından çok litre bazında ki değerler daha gerçekçi olur.Deponuzu doldurduğunuzda ortalamanızı sıfırlayın 7-8 civarı yakarsa şehir içi satıcının dediği değer çıkıyor.(Benzinin litresini 4.2 den hesaplarsak)
4-Aracınızı fazla kullanmıyorsanız lpg illetine bulaşmanızı pek önermem he ben çok kullanırım diyorsanız brc taktırın.(aman mavi denizler yetkili bayinde taktırmayın.)
5-Konu hakkında bilgim yok.
6-95 oktan benzin kullanmanız daha uygun olur.
7-8- kullanım kılavuzu ve detayları forumun sağ üst kısmında bulunan arama bölümünden yardım alarak halledebilirisiniz.
9-Servis bakımlıysa araç servisten döküm almanız uygun olur gibime geliyor kazasını filan görürsünüz hiç değilse. Kaporta haricinde motoru da Dörtnala gösterirseniz onay çıkarsa gözü kapalı alın derim :) Sadık usta candır )
...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 59088
  • 312 kere teşekkür etti
  • 511 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2012, 22:27:46 »
Merhaba bence fiyat iyi aracada güveniyorsanız alınabilir.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bir kere TOYOTA, hep TOYOTA
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2012, 23:01:58 »
Sorularım;
1- Arkadaşlar araç nasıl görünüyor, fiyat olarak iyi mi,
2- Km.nin 183bin olması beni düşündürdü ama, aradığım aracı bulduğum için sorun etmedim, sizce sorun edilmesi gerekir mi?
3- LPG taktırmayı düşünüyorum ancak şimdilik maddi durumlar el vermiyor, Benzinde normal kullanımda Ankara trafiğinde Ş.İçi yakıtı tahmini ne olur? (Adamın söylediği 30krş.)
4- Lpg Taktırmayı düşünürsem BRC mi Atiker mi taktırmalıyım?
5- Araçta ön kolsoldaki CD-Çaların ve aynı zamanda Yol Bilgisayarının olduğu ekranda bir sıkıntı var, kelime kayması mı desem, tam okunmuyor buğulu yani. Bunun çözümü nedir? Fazla masrafı olur mu? Kullanıma engel mi?
6- Bu motorda 97 oktan benzin mi kullanılmalı yoksa 95 oktan mı?
7- En önemli sorum bu araçta tam donanım listesini nasıl temin edebilirim? Ne var ne yok?
8- Araca ait kullanma klavuzunu bir türlü bulamadım, nasıl temin edebilirim?
9- Yarın teste tabi tutmak için servise mi özel servise mi gideyim? Şaşmazdaki Dörtnal Özel servise gitmeyi düşünüyorum uygun mu sizce de?

Sorularımla sizi çok sıktıysam özür dilerim, şimdiden edeceğiniz yardımlar için teşekkürlerimi sunar, iyi forumlar dilerim.

Cevaplarım :

1. fiyat normal.
2. km oynanmamışsa, sorun edilmemeli.
3. Ankara şehir içinde, benzinde 30 kr normal. lpg de 20 - 23 kr arası olur.
4. sırasıyla prins, tartarini, brc, zavoli, atiker
5. bilmiyorum
6. 95 oktan
7.8. kullanma klavuzu için : http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=44084.0
ayrıca : yağmur sensörü, kararan dikiz aynası arabanızda yok, bilginize.
9. Sadık ve Ogün Usta ne derlerse odur.
Yumuşak huylu isem kim demiş uysal koyunum; kesilir belki ama çekmeye gelmez boynum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Haziran 25, 2012, 00:04:57 »
aynı aracın 2004  sanrooflusu var dostum  bendede 
29.09.2011  tarihinde 22.750 ye almıştım. aldığımda 90 bindeydi 
yılbaşından sonra 2. el piyasası yükseldi bana sorarsn fiyatı  iyi
183 bin olması bence cok sorun değil toyota kolay arıza yapmaz
sıralı sistem lpglerde en iyi markalar brc ile zavolli diye biliyorum
teyp konusuna gelince hiç sorun etme ben arabayı aldıgımla birlikte orjinal teypi cıkarıp
yerine başka teyp taktım orjinal teyp mp3 calmıyo track calıyo o yuzden
aracın çok janjanlı özellikleri yok
aklıma gelen baslıca özllikleri: dijital klima, elk. aynalar, 4 cam elkt., cocuk kiliti,
orj. sis lambaları, implozer, triger zincirli, çelik jant,
arabayı almaya gittiğim zamn bende toyota servisine sokmak istemiştim
öğlenden sonra gel dediler ve 250 tl istediler bende vaz gectim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 25, 2012, 19:34:30 »
1. fiyatı gayet iyi..
3.çok kullaıyorsanız lpg taktırın. atiker tavsiye ederim. ben yaklaşık 10 yıldır farklı araçlarda(şahin, lada vega, tempra, accent, corolla) kullanıyorum. şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım.lpg den korkmayın sadece işinin ehli bir ustaya bu işi yaptırın.
6. 95 oktan kullanın
7. elektirikli direksiyon, bolca hava yastığı, abs, dijittal klima, 4 cam ot., merk kilit, immobilizer, uzaktan kumanda, yol bilgisayarı ama az özellikli, elektrikli aynalar , alaşımlı jantlar.. SOL lerin genel özellikleri. ayrıca aaraca göre ektralar olabilir.(park,far,yağmur sensörü; ebd,asr.. gibi)
8. mutlaka bir japoncuya gösterin.  SİGORTA kaydına baktırmayı unutmayın. (örneğin 30 km/h hızla duvara vuran bir araçta hava yastığı açılır ve hhiçbir parçası değişmeden tamir olabilir. kasko lu ise o araca  PERT uygulaması yapılır.kötü bir örnek ve küçük bir ihtimal ama siz yine de kontrol ettirin.sonra arcı satarken sıkıntı yaşarsınız.

hayırlı olsun diyelim..Allah kkaza bela vermesin.
uzeyirdogdu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 301700
  • 73 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 25, 2012, 20:20:42 »
size tavsiyem makyajlılara bakmanız ben 1 yıl kadar makyazsız hb kullandım sol A/T sattıktan en dolusundan bir auris aldım sunrooflu elegant corollamda bulduğum sürüş keyfini aurisimde bulamadım sonra auris pert oldu gitti neyse gelelim sizin sorulara baktığınız araçda 4 hava yastığı elektirik destekli direksiyon EBD destekli ABS direksiyondan kumandalı radyo cd çalar diğerleri malum teybi sorun etmeyin pixsel arızası oluşmuş forumda uygun fiyata yapan bir abimiz var yaptırmasanızda çok bir şey olmaz yetkili servis aracın 4 lastiği söküp kaportayada boya ölçüm cihazı tutmaktan başka bir şey yapmıyor kimi 150 istiyo kimi 250 servisi arayıp aracı sadece sorgulatın ben en son yediğim kazıktan sonra öyle yaptıyorum arıyorum servisi bu aracı almayı düşünüyorum plakasını versem aracın geçmişine bakarmısınız diyorum onlarda varsa ne yazıyosa ekranda söylüyorlar eğer km orjinalsa gidip aracı özel bir sevise gösteriyorum sizede öyle yapmanızı öneririm airbaglerini tek tek incelertin direnç varmı yok mu diye  180 bin km az sayılmaz satışıda düşünmek gerek

makyajlı dememim sebebi ise makyajlılarda 8 airbag kararan iç dikiz aynası yağmur sensörü  ve bir kaç bir şey daha oluyor benim ilk otomatik arabamdı ve sonrakilerde otomatik oldu size şiddetle tavisye ederim çok konforlu ve rahat oluyo üstelik otomatik araba fazla hırpalanmıyo yani bi büyült bi küçült yanlış vites seçimi vurdurma gibi olaylar yapılamıyo bu sebeble araç yorgun olmuyo baktığınız kasanın otomatikleride kesinlikle sorunsuz vites geçişleri çok sarsıntısız ve yerinde mesela dik bir rampa inerken frene birazcık sert dokunduğunuz da hemen vites küçültüyor

yakıt konusu ise yılda 6-7 bin km yapıyorsanız tüp taktırmanıza gerek yok %30 çevre yolu olmak üzere 40 km ortalama sürat ile 8.5 - 9 arası yakıyor buda 33 36 krş demek oluyor bu sıralar benzin baya bir ucuzladı 3.7 den alacak gibiyiz tüp taktırmanızı fazla önermem  taktıyorsanız da italyan markalar tercihiniz olsun prins landirenzo vs

fiyat ise normal ne fazla ne eksik benim araç komple boyalı içi krem renk 96bin km sol otomatik içi aşırı temiz her bakan şaşırıyordu km kesinkle doğru servis kayıtları mevcut ön takım, çatlak ön cam ve lastikler yaklaşık 1000 lira civarı masrafıyla 19.500 e satmıştım 2011 kasım ayında..
                                                                                                  saygılar . . .
please seat belts

Etiketler: