Gönderen Konu: e12 at kalkışta gelen tık sesi  (Okunma sayısı 7585 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 90000
  • Kan Grubu: A+
  • 38 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Ynt: e12 at kalkışta gelen tık sesi
« Yanıtla #20 : Mart 20, 2014, 13:11:26 »
Baska bir sebepten dolayi salincak burcu degisti. O ses de yok oldu. Tamamen denk geldi yani

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 20, 2014, 13:11:26 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 40000
  • 119 kere teşekkür etti
  • 204 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 20, 2014, 22:02:41 »
Peki konuyu açan siz misiniz?
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 90000
  • 38 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 03, 2014, 21:44:36 »
Hayir degilim. Sadece paylasayim dedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 40000
  • 119 kere teşekkür etti
  • 204 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 04, 2014, 14:29:36 »
Hayir degilim. Sadece paylasayim dedim

Paylaşarak iyi yaptınız :) Başka birinin açtığı konuya hiç yorum yapmadan çözüldü yazdığınız için olayı anlamaya çalıştığım için sordum başka bir sebebi yoktur sorumun :)
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: ---
  • 43 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 07, 2014, 19:27:26 »

arkadaşlar aracı servide götürdüm ama kalkışta tık diye birses geliyor ama sadece kalkışlarda araç otomatik kendimde tamirciyim aslında o kadar baktım hiç bir sonuca varamadım servis ya aks yada arka motor takozu dedi daha önce başına ggelen varmıdır teşekkürler

Uğur merhaba. Benim Auris'imde de vardı buna benzer bir ses. Sadece ilk kalkışlarda yapıyordu. Servis ile görüştüm ve kontrol ettik. VSC sistemi sadece ilk kalkışta, 6 km hızı geçince, kendini test ediyormuş. ABS merkezinin ordan, sol ön taraftan geliyor ses.
 İnanamadım defalarca denedik. Stop ediyoruz, çalıştırıyoruz. 6 km'nin altında gittiğiniz sürece ses gelmiyor. Ne zaman ki hızlanıyorsunuz takır tukur bir ses geliyor.
 Sizinki de bundan kaynaklanıyor olabilir.
2010 Auris 1.6 VVT-i Otomatik, VSC, Navi, Sunroof, Xenon, Isıtmalı Deri Koltuk...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota Corolla 1.6 elegant A/T
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 35000
  • Kan Grubu: A-
  • 33 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 19, 2014, 09:44:41 »
Uğur merhaba. Benim Auris'imde de vardı buna benzer bir ses. Sadece ilk kalkışlarda yapıyordu. Servis ile görüştüm ve kontrol ettik. VSC sistemi sadece ilk kalkışta, 6 km hızı geçince, kendini test ediyormuş. ABS merkezinin ordan, sol ön taraftan geliyor ses.
 İnanamadım defalarca denedik. Stop ediyoruz, çalıştırıyoruz. 6 km'nin altında gittiğiniz sürece ses gelmiyor. Ne zaman ki hızlanıyorsunuz takır tukur bir ses geliyor.
 Sizinki de bundan kaynaklanıyor olabilir.

merhaba Özgür benim aracımdan gelen ses mekanik bir ses ve ankarada yetkili serviste baktılar otomatik şanzımanın içinde difransiyelden geldiğini söylediler yapılacak bişey olmadığını sorun yaratmayacağını söylediler öyle kullanıyorum şu an araç 187,000 kmde şimdilik sorun yok artık alıştım takmıyorum. Aracıda satmak istemiyorum seviyorum arabamı başka bir sorunuda yok.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 19, 2014, 09:46:17
Merhaba fatih sanırım benim açtığım konuya sorun çözüldü yazmışsın ama benim sorun devam ediyor salıncaktanda değil şanzımandan kaynaklanıyormuş ama birzararının olmadığını söylediler öyle kullanmaktayım.
Today Tomorrow  E15 :)
0w20 Petronas

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 130000
  • Kan Grubu: 0+
  • 19 kere teşekkür etti
  • 883 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Nisan 19, 2014, 10:18:20 »
Bahsi geçen sesi benim bir önceki aracım olan 2005 sol hb manuel de duyuyordum dörtnal sadık ustaya söylediğimde eksoz sisteminde yaylı bir yer var oradan kaynaklı olduğunu söylemişti ama herhangi bir işlem yapılmamıştı. Sadece oda bazen ilk kalkışlarda gelen bir ses ti
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

2006 COROLLA TERRA SEDAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 68000
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #27 : Kasım 14, 2018, 12:51:36 »
Merhabalar 2012 Auris elegant tam otomatik aracım , sadece ilk harekette tekerin 5-6 inci turundan sonra bir sefer tak sonrasında da 3-4 sefer tık tık tık yapıyor , bu hareketi stop edip her çalıştırmada yapıyor, daha sonraki dur kalklarda yapmıyor , stop edip boşta yürüyüncede yapmıyor , hiç böyle bir sorunla karşılaşanınız oldu mu? Tamirci arkadaşımla ön takıma  aksalara, balatalara, motor takozuna, şanzıman takozuna hepsine baktık bir sorun yok, bu soruna çözüm bulan oldu mu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 249 kere teşekkür etti
  • 1302 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Kasım 14, 2018, 13:54:02 »
Araç km sini ve şanzıman yağının en son kaç km'de değiştiğini veya değişmediğini yazınki ona göre daha sağlıklı yorumlar yapılsın fren kaliper pimlerine baktınız mı veya aks boşluklarını kontrol ettiniz mi bahsettiğiniz ses çok basit yerdende gelebilir baskı balata yaylarındanda yapabilir detaylı uzman kişiler tarafından incelenmesi daha doğru olacaktır duyduğunuz ses ABS sisteminin kendini kontrol etmeside olabilir büyük ihtimalle de öyledir
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #29 : Kasım 14, 2018, 14:39:39 »
Ümit abi merhabalar aracın km si 68000 , şanzıman yagı 66.000km de değişti , aks boşluklarını kontrol ettik , araç stop edip boşa alınıp yürüdüğünde ses yapmıyor aks ve fren ile ilgili birşey olsa herzaman yapar diye düşünüyorum. Araç sadece stop edip , çalıştırılıp yürüdüğünde tekerin 6-10. turu arasında 1 sefer tak sonrası 3-4 sefer tık tık tık gibi ses yapıyor, sonraki durkalklarda kesinlikle ses yok. ses kaydı yaptım ama nasıl atılır bilmiyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 249 kere teşekkür etti
  • 1302 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Kasım 14, 2018, 14:42:45 »
Ümit abi merhabalar aracın km si 68000 , şanzıman yagı 66.000km de değişti , aks boşluklarını kontrol ettik , araç stop edip boşa alınıp yürüdüğünde ses yapmıyor aks ve fren ile ilgili birşey olsa herzaman yapar diye düşünüyorum. Araç sadece stop edip , çalıştırılıp yürüdüğünde tekerin 6-10. turu arasında 1 sefer tak sonrası 3-4 sefer tık tık tık gibi ses yapıyor, sonraki durkalklarda kesinlikle ses yok. ses kaydı yaptım ama nasıl atılır bilmiyorum
merak etmemek gerek yok Toyota nın kendi karesterik özelliği o duyduğun ses ABS sistemi kendini kontrol ediyor

Mesaj Birleştirildi: Kasım 14, 2018, 14:44:42
İllaki bir usta ağzından duymak isterim dersen Ankara'da dörtnal Toyota var sadık usta aracı kontrol etsin gerekeni söyler sana
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #31 : Kasım 14, 2018, 14:57:57 »
abi bende öyle diye düşünüyorum ama birkaçtane auirs elegant sahibi olan kişilere sordum onlarda böyle bir ses olmadığını söylediler, forumdada baktığım zaman çogunda yok böyle bir ses benim gibi birkaç kişide var. benim anlayamadığım diğer ses gelmeyen araçlarda abs sistemi kendini kontrol etmiyormu,ilgin için teşekkür ederim ,gidecegim dörtnal servisine.

Etiketler: