Gönderen Konu: V1 Challenge 2012 başlıyor!  (Okunma sayısı 2651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
V1 Challenge 2012 başlıyor!
« : Mayıs 25, 2012, 15:46:32 »
Türkiye’nin ilk özgün motorsporları organizasyonu V1 CHALLENGE, 2012 sezonuna 27 Mayıs’ta merhaba diyor. Ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılara imza atan ralli pilotu Volkan Işık tarafından tasarlanan ve Türkiye’nin her şehrini dolaşma hayaliyle yola çıkan V1 Challenge’ın yeni sezonunun ilk durağı bu yıl Tarsus olacak.

Uploaded with ImageShack.us
Projesi, geliştirme çalışmaları ve üretimi Volkan Işık tarafından gerçekleştirilip gün ışığına çıktığı ilk günden itibaren motorsporlarında bir marka yaratmayı kendine amaç edinen ve bu yolda motorsporları tarihinde yepyeni bir sayfa açan VOLKİCAR, kendisi için tasarlanan Türkiye’nin ilk özgün motorsporları şampiyonası V1 CHALLENGE’ın yeni sezonu başlıyor. Toplam 7 yarıştan oluşacak V1 Challenge’ın ilk mücadelesi 27 Mayıs Pazar günü Tarsus’ta koşulacak. Kurallarından yarışma sistemine kadar tamamı yine Volkan Işık’ın tasarımı olan V1 Challenge, 2012 sezonu süresince 20 tecrübeli pilotun mücadelesine sahne olacak.
7 yarış, 6 şehir, 5 bölge
Türkiye’deki şehir merkezlerini gezebilen ve her bölgeye ulaşabilen bir şampiyona hayaliyle yola çıkan V1 Challenge, amacına yeni sezonda ulaşıyor. Türkiye’nin 5 bölgesini dolaşacak V1 Challenge, sırasıyla 27 Mayıs Tarsus, 24 Haziran Kayseri, 12 Ağustos Samsun, 9 Eylül İstanbul, 16 Eylül Aydın, 21 Ekim ve 4 Kasım İzmir’de gerçekleştirilecek.
V1 Challenge’ın gerçekleşeceği illerdeki caddeler trafiğe kapatılarak, oluşturulan yarış sistemiyle isteyenler uzağa gitmeden bu heyecanlı mücadeleyi belki de evinin balkonundan seyretme şansı yakalayacak. Geçtiğimiz sene 40 bin izleyici rakamına ulaşarak motorsporları tarihinde bir ilke imza atan V1 Challenge, yeni sezonda bu başarısını daha da yukarıya taşımayı hedefliyor.
42 bin liranın sahibi kim olacak
Ödüllendirme sistemiyle de Türkiye’de bir ilk yaratan V1 Challenge’ın her yarışında ilk üç sırayı paylaşan pilotlar para ödüllünün sahibi olacak. Sporcuyu ve motorsporlarını destekleyen bu uygulamayla, bu sene yarışı 1’nci bitiren pilot 6 bin lira, 2’inci 4 bin lira, 3’üncü ise 2 bin liranın sahibi olacak. Sezon boyunca koşulacak toplam 7 yarışta aynı pilot 1’inci olursa, 42 bin lira kazanmış olacak.
V1 Challenge sezon liderini ise tüm yarışlardan toplanacak puanlar belirleyecek. 7 yarış sonunda en fazla puanı toplayan pilot V1 Challenge 2011 birincisi olarak altın, ikinci olan pilot gümüş ve üçüncü olan pilot da bronz kupa kazanacak.
Telia Sonera’nın ana sponsoru olduğu V1 Challenge’a, Lassa, Castrol, ISS Catering Services, CMS, Vakkorama ve Power FM ise co-sponsor olarak destek veriyor.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Toyota Club Türkiye

V1 Challenge 2012 başlıyor!
« : Mayıs 25, 2012, 15:46:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
Ynt: V1 Challenge 2012 başlıyor!
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2012, 15:55:43 »
Türkiye motor sporları adına Volkan Işık çok güzel çalışmalar yaptı.Her ne kadar aracı çok beğenilmesede daha iyisini yapana kadar en güzel yerli bu :) Adam hiç değilse deniyor,geliştiriyor.Tebrikler
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 25, 2012, 15:56:58 »
Türkiye motor sporları adına Volkan Işık çok güzel çalışmalar yaptı.Her ne kadar aracı çok beğenilmesede daha iyisini yapana kadar en güzel yerli bu :) Adam hiç değilse deniyor,geliştiriyor.Tebrikler

Evet abi, en azından çaba var işin içinde emek var.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 25 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 25, 2012, 17:40:02 »
sevindim ama tarihlerin hiç mi birisi bana uymaz ya.. isterdim aslında izlemeyi.. :) hatta yarışmayı :P
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2012, 18:26:15 »
istanbul'da ilk zamanlarında ytü-davutpaşa kampüsünde antreman yapıyorlardı. ben de denk geldikçe izliyordum. araçlar güzel aslında ve üretimi son derece basit. go-kart pistinde kullanılabiliyor. volkan ışık yeni bir yarış kategorisi yarattı resmen. diğer ülkelerde de yayılmaya başlamış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Haziran 23, 2012, 23:36:25 »
istanbul'da ilk zamanlarında ytü-davutpaşa kampüsünde antreman yapıyorlardı. ben de denk geldikçe izliyordum. araçlar güzel aslında ve üretimi son derece basit. go-kart pistinde kullanılabiliyor. volkan ışık yeni bir yarış kategorisi yarattı resmen. diğer ülkelerde de yayılmaya başlamış.

Eveet bencede, iyi organize oldu ayrcıa tabi birde ismi vardı zaten.
Taklitlerden sakının