Gönderen Konu: Arabaya süt dökülürse nasıl temizlenir – arabada süt kokusuna çözüm  (Okunma sayısı 58570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
:) Kemal bey geç kaldınız, kokudan eser kalmadı bile.
bir daha ki sefere sattırırsınız.

Sen süt konusunda daha acemi sayılırsın
meret öyle bir bela ki kurtulmanın çaresi yok
süt kokusundan kurtulamayıp arabasını satan pek çok tanıdığım var
10 gün 20 gün ölçü değil, durup durup kendisini yeniliyor meret
üzülerek söylüyorum ama bir süre sonra yine karşılaşacaksın o lanet kokuyla

bir arkadaşım kasabın aracını satın almıştı, hepimiz ucuz fiyatına şaşırmıştık
meğer onun belasıda et kokusuymuş
adam arabayla et taşıyormuş
arkadaş 3 ay her yolu denedi ama koku gitmedi, kafayı yemek üzereyken aldığının yarı fiyatına satıp kurtuldu
alan da hurdacııydı galiba arabayı parçalayacaktı o yüzden aldı

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 47 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
:) Yine de satayım diyorsun galiba?
aslında 3 ay geçti süt döküleli, kokuda yok ama

Şaka bir yana süt kokusu gerçekten zorlu bir sorun, haklısınız. Ben nerdeyse 1 ay teyakkuzdaydım geri gelebilir diye.

arkadaş 3 ay her yolu denedi ama koku gitmedi, kafayı yemek üzereyken aldığının yarı fiyatına satıp kurtuldu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
mutlaka nükseder

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Corolla 1.33 Comfort
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
abicim sana benim arabanın arka tarafını göstersem aklın durur. Belediye çöplüğü gibi, kapı içerisindeki plastik aksamlarda camsil ile temizlik, koltuk ve döşemelerde ise sonax döşeme temizlik spreyi ile iiyice köpürterek silme, havalandırma ve sonunda bir oto yıkamada paspaslar ve dış temizlik ile sonuca ulaşıyorsun.

Zabıta görünce kaçıyorum arabayı bağlayacaklar diye :)
“Fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Forumdan ayrıldığını sandı... :)
    • Orhan Gencebay
  • 1 kere teşekkür etti
Konu hortladımı bilmiyorum ama aynı şey benimde başımda. Dr.Mat falan hikaye kusura bakmasın yazan arkadaş.. Yıkamacıya götürdüm türk kahvesi döktü toz haliyle akşama kadar bekledi yıkıdılar akşam aldım mis gibi geldi :P ama gel görelimki 3 gün sonra sıcağı yedikçe berbat koku gelmeye başladı. O arada ankaraya gittim hazır çıkmacılarda taban döşemesi bulmak imkansız gibi.. En sonunda buldum adam 250 tl fiyat çekti. Zar zor 150 olur dedi çoğuma geldi almadım. Ve tam 1000Km yapmışım bu koku ile.. hala da duruyor. Pazar günü taban döşemeisni komple sökeceğim bakalım becerebilirsem o kısmı ( sağ arka taban döşemesi) kesip bir hal çare bulacağım. Yani bu süt kokusu GİT-Mİ-YOR :) arabamı satamam ki kıyamam çok şükür arabam efsanenin efsanesi desem yeridir...Allah cümlemize kaza bela vermesin. Süt döktürmesin :)
Hey gidi günler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Bu kadar uğraşmak yerine kosla lı su ve halı yıkama makinesi ile temizleseydin hiç bu kadar uğraşmazdın çözüm olması gene de güzel bir durum .Benim başıma da daha fenası gelmişti. Efsanenin bagajına turşu bidonu koydum ehliyeti yeni aldığım yıllar her neyse babamda yok biraz hız yapayım dedim neyse akşam babamı almaya da gittim arka koltuğa oturan ıslaklık hissi ile kalkıyor arabada malum bir koku jeton düşüt ama yarım bi don turşu suyu dökülmüş bagaja bagajdan arka koltuğa emmiş aman yarabbi bir sarımsak kokusu .Neyse akşam saat 12-1 dedim şimdi yapacak bir şey yok .Sabah oldu ne kadar ıvız kıvır varsa hepsini boşalttım stepne nin orası turşu suyu havuzu olmuş ( doldur doldur iç :D  ) süngerle emdire emdire temizledim .Daha sonra bagaj halısını yıkadım sabunladım .stepne falan ne varsa iyice sabunladım. Allahtan oturak efsanenin komple sökülüyordu halı yıkama makinesi ile detaylıca yıkadım kuruttum işlem tamam tam 1 günümü almıştı. Âmâ bagaj valla ilk aldığımızdaki temizliğine kavuşmuştu.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • AE101-96
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Allah Korusun bilmeyen için kötü bir durum.Başıma gelen bir olay neler çekmiştim nasıl kokuydu  :wacko: :wacko:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Sakarya - Düzce - “Yakında Bingöl”
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 70 kere teşekkür etti
  • 87 kere teşekkür edildi
Bundan sonra sütü 2 kere düşünerek arabaya koyarım herhalde, bu kadar zahmetli olduğunu bilmiyordum. Allah kolaylık versin.
2012 Avensis Elegant Extra   "Türkü dinlemeyen Türk'ü anlamaz"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Forumdan ayrıldığını sandı... :)
    • Orhan Gencebay
  • 1 kere teşekkür etti
Süt kokusunu çeken bilir :) artık 3 poşete sarıp öyle alıyorum. Bu arada koku artık benliğime yerleşti alışkanlık yaptı sıkıntı yok :) gidene kadar beklerim. Ne yakarım ne satarım.. Kıyamam Efsaneme :)
Hey gidi günler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
Konu epey eskimiş ama 1 ay oluyor benimde başıma geldi yazmadan edemedim  :islik:
yolda poşetin içindeki ayran yuvarlanmış arka koltuğun önüne gelmiş çocukta üzerine basınca bizim ayran halıflex döşemeye akmış.
farkeder etmez temizledim halı şampuanıyla falan ama nafile 2 gün sonra o berbat koku (tarif etmek gerekirse bozuk çürümüş peynir ile ayak kokusuna benziyor iğreç bir koku)  :olmamış: birdaha sildim limon kolonyası falan ama nafile bir süre sonra tekrarlıyor.
 internette araştırdım biraz bir kaç kişi Dr.mat koku giderici spreyi tavsiye ediyor. ama ben febreze koku giderici kullandım hem daha ucuz ve migroslarda satılıyor  . sonuç mükemmel ilk 5 gün febreze nin kokusu geliyordu ama daha sonra şuan  hiçbir koku yok  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Konu epey eskimiş ama 1 ay oluyor benimde başıma geldi yazmadan edemedim  :islik:
yolda poşetin içindeki ayran yuvarlanmış arka koltuğun önüne gelmiş çocukta üzerine basınca bizim ayran halıflex döşemeye akmış.
farkeder etmez temizledim halı şampuanıyla falan ama nafile 2 gün sonra o berbat koku (tarif etmek gerekirse bozuk çürümüş peynir ile ayak kokusuna benziyor iğreç bir koku)  :olmamış: birdaha sildim limon kolonyası falan ama nafile bir süre sonra tekrarlıyor.
 internette araştırdım biraz bir kaç kişi Dr.mat koku giderici spreyi tavsiye ediyor. ama ben febreze koku giderici kullandım hem daha ucuz ve migroslarda satılıyor  . sonuç mükemmel ilk 5 gün febreze nin kokusu geliyordu ama daha sonra şuan  hiçbir koku yok  :alkis:

Korkarım birkaç gün sonra koku tekrar gelecek :)
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi

efsane yorum :rofl: :rofl:
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Apc genel temizleyicileri deneyin derim. Uygulama fırçası ile kullanım
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
   Kemal Aksüyek abimizin özgün muhalefet sözü :D

Kemal abiye ne oldu ? :)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Bu tip durumlarda bence en güzel olanı halı yıkama ile bol deterjanlı su sıkıp çektirme çünkü  silmek aşağı doğru ittirmek oluyor bakterileri aşağı doğru itiyorsunuz üzerini alıyorsunuz ama halı yıka makinesinde deterjanlı su verip çektiriyorsunuz ve bakteriler içinde kalmıyor .Bence başına gelenler bu yöntemi denesinler
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '10
  • 67 kere teşekkür etti
  • 186 kere teşekkür edildi
Kokuyu yapan bakteriler olduğuna göre antibiyotik ilaçları sulandırıp uygulamak da etkili olabilir diye düşünüyorum.
Günde 2 defa tok karnına  :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • 47 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
Ben de merak etmiştim. Forumdan arattım "Uzaklaştırılmış" yazıyordu. Neden acaba?
Kemal abiye ne oldu ? :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Benim önceki aracıma turşu ve peynir suyu döküldü kokularla beraber aracıda sattım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota Corolla Verso R1
  • Kilometre: 153600
  • Model Yılı: '07
  • 24 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
Merhabalar konu baya bi eskimis ama yinede yazayim dedim profesyonel bir araba temizleme yerine gitseydiniz bi os cözülürdü gibi me geliyor ozon makniesi varsa tabi bu is cok kolay
Saygilar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '10
  • 67 kere teşekkür etti
  • 186 kere teşekkür edildi
Direksiyon tıkırtısı, balata kokusu derken bir de süt kokusu çıkacak başıma.
Bugün sabah 5 kilo sütün tamamı sol arka paspasa döküldü. Hemen sildim, deterjanla temizledim ama olmadı. Koltukları söküp taban halısını çıkardım. Halı yıkamacıya verdim akşam alacağım. Aracın içini de deterjanla köpürtüp hortumla yıkadım.

Şimdi ne yapmam gerekir? Bakteri oluşmasın diye antibiyotik türevi birşey almak için eczaneye gittim, alkol ile sil dedi.  Taban halısı eminim yıkadıktan sonra da kokacak. Tavsiyeniz var mı?