Gönderen Konu: FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ( taraftar bölümü)  (Okunma sayısı 13610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
Ynt: FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ( taraftar bölümü)
« Yanıtla #40 : Mayıs 15, 2012, 09:23:14 »
Aslında biraz empati ile aşılamayacak çözülemeyecek sorun yoktur.
Muhakkak ki her takımın taraftarları arasında holiganlar mevcuttur. gs-fb-bjk-... istisnasız hepsinde vardır. burada onların savunulması da söz konusu değildir. Ancak bu tarz holiganların mevcut olduğunu pek tabi polis de biliyor. Holiganların psikolojik sorunlu kişiler olduğu da tıbben kabul görmüştür. o zaman polisin böylesine bir grup karşısında nasıl davranması gerektiğini aklı selim kafayla 2 dakika düşünün çözüm hemen kafanızda canlanacaktır. Eğer kontrollü ve yatıştırıcı bir çözüm dışında fikirler aklınıza geliyorsa(dövelim-keselim) işte o zaman sizde de holiganlığın bir başka boyutu mevcuttur demektir. bu durumda da orada sahaya giren holigandan pek farkınız kalmaz...
Maç öncesinde ilk başlarda herşey sakindi. tam bir karnaval havası. sonrasında birden gaz bombaları ve babalar 9-10 yaşlarındaki çocuklarını alarak kaçışıyorlar. hatta bir sahnede babasını kaybetmiş 2 çocuk(8 yaşları civarı) oradan oraya koşuyordu korku içinde. kameraların gözü önünde.
kendimi oradaki baba yerine koyuyorum, 2 dakika siz de koyun yapabileceklerinizi ve polis hakkındaki düşüncenizin ne olacağını canlandırmaya çalışın... Sonradan açıklama geliyor.alkollü bir grup gelmiş onlar için gaz bombası atılmış... var mı böyle bir mantık. kişiler belli, gücün var git müdaheleni yap topla o adamları. gaz bombasını çocukların arasına atmak ne demek... 3 sene önce 1 mayısda göstericiler taksim ilk yardım hastanesinin bahçesine kaçtıklarında polisin hastanenin acil kapısından içeri gaz bombası attığı dün gibi gözümün önünde. astım hastası insanlarda vardı aynı ortamda. bu nasıl bir müdahale yöntemidir.
Gelelim saha içi olaylarına... zaten yoğun ve stresli bir dönem geçiren ve patlamaya hazır bomba gibi olan taraftara, yenilginin ardına tribünlere gaz bombası atılacak. sonucu kestiremeyen varsa ben susayım burada...
Biber gazı nasıldır bilir misiniz. halkımız bu uygulamanın ulu orta her daim yapılması nedeniyle iyi bilir. kaçacak yer alırsınız nefesinizi keser. sen tıklım tıklım tribüne gaz bombası atacaksın ve taraftarın orada kalmasını bekleyeceksin. onca insan nereye kaçacak pek tabi sahaya, bu da holiganlara bulamadıkları fırsatı sunacak. sonra da cıkıp tüm taraftarları itham eden açıklamalar yapacaksınız.
Burada asla ve asla holiganları, arabaları yakanları savunacak değilim ama bir baba olarak şunu söyleyebilirim. benim cocugumun üzerine gaz bombası atacak kim olursa olsun gözüm hiç bir şey görmez...
Olayı gs-fb olarak düşünmekten ziyade toplumsal bir olay olarak bakarak tekrar düşünün derim. çünkü yarın bir gün sizin de başınıza geldiğinde sizi de teröristlikle suçladıklarında yanınızda kimseyi göremezsiniz...

çetinay bey açıklamanız için teşekkür ediyorum ben de bunu anlatmaya çalışıyorum fakat ısrarla fenerbahçe taraftarının durduk yerde holiganlık yapmış olmasına inanmak isteyen arkadaşlar var.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mayıs 15, 2012, 09:23:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 8 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mayıs 15, 2012, 17:41:12 »
İETT ye zaten zarar geleceği belli idi.kim olursa olsun mutlaka otobüsler taşlanır duraklar kırılır.iett de bu durakları hep aynı camdan yapar.metrobüsleri hazır haşat etmişken metrobüs yolu trafiğe açılsın metrobüslerde kaldırılsın:=)))
zaten zamlı olarak kullandığımız sudan alınan para ile yaptırsınlar bunları yandaşlarımızın cebi daha çok para görsün.bir de sonuna istanbul halkının toplam zararı demiş haber sitesi rakamlarda gerçekten büyük.yalnız camları vs kasko karşılıyorsa neden masraf gibi gösterirler.koca metrobüslerin iett nin bir araç sigortası falan mı yok acaba...

Bir öğretmene yakışmayacak görüşler. Kaskosu olan her şeye zarar vermek mübah mı yani?
Sizin aracınıza da aynı zarar verilse hiç sesinizi çıkarmazsınız anlamına mı geliyor bu sözler?
Devletin malı diye kırıp dökelim mi beyler? Lütfen yorumlarımıza dikkat edelim.
Bir gün öleceğinin idrakinde olanlar, asla kalp kırmaz!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Mayıs 15, 2012, 18:21:57 »
Kasko karşılayınca bedava oluyor yani? Sizin gibi aklı selim bir öğretmenden beklemediğim sonuçlar. Bu bağlamda kaskosu olan her şeyi kırıp dökelim o halde?

Kim olursa olsun mutlaka otobüsler taşlanır tespiti de ilginç, aynı şehirden bahsetmiyor muyuz acaba. Buna benzer rakamları genelde terör örgütü yandaşlarının eylemlerinde okuyorum ben. Durak camı kırmak onların adeti düşman saydıkları devlete zarar vermek tek amaçları. Fenerbahçe de mi bu görüşe dahil?
yanlış anlamanızı sağladığım için özür dileyeyim kabahat bende olsun.doğma büyüme istanbulluyum.beşiktaşta doğup kadıköyde büyüdüm.amatör kümesinden tut 8 yaşımdan beri de inönü stadının içinde büfemizde her yıl her maçta vardım.alisamiyene de kadıköye de maçlara giderdim.beşiktaş lisesini bitirdim.kısaca birçok kişinin uzaktan bildiğini sandığı stad ortamlarını ve oradaki yozlaşmayı çok yakından takip ettim.
kasko karşıladığı için bişileri kırıp dökelim demiş gibi mi duruyorum bende anlamadım ama iett ye zararı diye yapılan bir habere bir yorum benimki..nacizane..
çünkü iett zararı cebinden mi ödüyor acaba kaskoları yok mu anlamında çünkü kaskoları olursa zaten ödediğimiz vs vs vergileri ile trafik sigortası ve kaskosu yapılmış araçların zararı karşılanır.böylece iett içeri girmez sonra da bize biletten vs zam yapmaz...
evet istanbulda otobüs durakları taşlanır,kırılır hatta gençler güç denemesini bile o duraklardan yaparlar.eğer istanbulda iseniz ve belli merkezler hariç gezip etrafına da bakıyorsanız bunu görürsünüz.yeni yeni birçok semt adama benzedi de artık yapanlar azaldı belki de..
fenerbahçenin terör örgütüne mi yoksa Türkiye Cumhuriyetine mi destek verdiği sanırım bellidir.bazıları cumhuriyet içinde cumhuriyet diyerek karalamaya çalışsa da o öyle değildir başkadır.konumuz o da değildir.ordaki fenerbahçe taraftarlarından bazıları belkide terör örgütü yandaşı olabilirler.ondan dolayı hadi bi dalalım demiş olablirler.onların günahı boynuna ya da empati kurma ile ilgili yazıda ki gibi durumlarda olabilir.bu arada teröre en çok destek veren bunu oyları ile de onaylamış illerimizde en çok kimin taraftarı olduğunu pek çok insan bilir.hatta orda bile kutlatmadılar şampiyonluğu hiç iyi olmadı onu da fener yapmış olabilir..
GS şampiyondur kutladım kendince,hatta stadda kupanın adam gibi verilmeyişi büyük ayıp,sonrasında çıkan olaylar kimseye yakışmaz,şampiynluğunda illerde kutlanması sırasında çıkan provokasyon olayları da üzücü.geçen yıl biz de bunları yaşamıştık. 8.sırada iken böyle olaylara ilgi az olur görülmez.hatta tepki bile verilmez.ben tüm Türkiye adına üzgünüm.insan olamıyoruz.her geçen gün futbol ile uyutulup (3F makalesini okuyun ispanyol dikdatör) bişiler ile kandırılıyoruz.
aklı selim olmak sadece öğretmenlik için değil bu forumda yazan tüm arkadaşlarıma da her zaman gerekli bir erdemdir.Hepinize saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mayıs 17, 2012, 13:38:41 »
..ekşi sözlük te bir ileti okudum çok hoşuma gitti paylaşmak lazım dedim FB li dostlarla,

"çünkü malum olduğu üzere türkiye'de gerek kolluk kuvvetleri gerekse yargı organları ile yürütülen büyük operasyonlara direnebilen tek kurumdur fenerbahçe. siyasi partiler, stk'lar, devletin resmi kurumları vs. teker teker teslim alınmıştır. fenerbahçe ise üzerine operasyon yapılmasına rağmen ayakta kalmıştır, bu yüzden olayı sadece futbola indirgemek, fanatik cümleler kurmak yerine biraz olaya doğrudan bakmak gerekir, türkiye'de bu tip operasyonları yapanlar ilk kez başarısız oldular bu yüzden artık fenerbahçe sadece bir spor klubü değil direniş'tir, halk'tır. cemaatin bu tavrı bildiğimiz ikiyüzlü ve alttan alan davranış şeklidir. şimdiye kadar başarı sağlayamadılar ve asla sağlayamayacaklar."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mayıs 17, 2012, 13:47:00 »
Ciğerim, Yahudiler de tüm dünya bize düşman der :) İnsanları bir arada tutmak, belirli bir hedefe yönlendirebilmek için güzel bir taktiktir bu :) Yersen tabi :D
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mayıs 17, 2012, 13:49:33 »
Ciğerim, Yahudiler de tüm dünya bize düşman der :) İnsanları bir arada tutmak, belirli bir hedefe yönlendirebilmek için güzel bir taktiktir bu :) Yersen tabi :D
Gözüm, sen gitsene kendi taraftar bölümüne :D Kapıya yazı asacağım cemaat ve GS giremez diye :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mayıs 17, 2012, 13:51:41 »
Estağfurullah ciğerim, dükkanın önünü kapamak gibi bir niyetim yok ama dükkan kaldırımı işgal etmiş, geçecek yer olmayınca önünde sıkışıyoruz bazen :D
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Mayıs 17, 2012, 14:04:55 »
..ekşi sözlük te bir ileti okudum çok hoşuma gitti paylaşmak lazım dedim FB li dostlarla,

"çünkü malum olduğu üzere türkiye'de gerek kolluk kuvvetleri gerekse yargı organları ile yürütülen büyük operasyonlara direnebilen tek kurumdur fenerbahçe. siyasi partiler, stk'lar, devletin resmi kurumları vs. teker teker teslim alınmıştır. fenerbahçe ise üzerine operasyon yapılmasına rağmen ayakta kalmıştır, bu yüzden olayı sadece futbola indirgemek, fanatik cümleler kurmak yerine biraz olaya doğrudan bakmak gerekir, türkiye'de bu tip operasyonları yapanlar ilk kez başarısız oldular bu yüzden artık fenerbahçe sadece bir spor klubü değil direniş'tir, halk'tır. cemaatin bu tavrı bildiğimiz ikiyüzlü ve alttan alan davranış şeklidir. şimdiye kadar başarı sağlayamadılar ve asla sağlayamayacaklar."
:alkis: :alkis: :alkis:
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Mayıs 17, 2012, 15:12:44 »
Tebrikler 29 sene sonra kupayı alabıldınız,bi de ilk defa tv'de fenerin kupa almasını izlemek güzel bir duygudur heralde. :asikadam:
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mayıs 17, 2012, 15:43:23 »
doğruysa yaş 17' miş, cevap vermeye gerek yok :)
sen nerden çıktın liselim!
  :D :D :D

ee düşünün artık liseliler bile dalga geçiyor. kupayı almasanız bir dert alsanız bir dert :)))

neyse şaka bir tarafa Tebrikler...!! en azından otuz yıl idare eder..  :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Mayıs 17, 2012, 15:53:24 »

ee düşünün artık liseliler bile dalga geçiyor. kupayı almasanız bir dert alsanız bir dert :)))

tahrik var :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 180
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mayıs 17, 2012, 15:54:23 »

"Hedef 2042" şeklinde açıklama gelmiş.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Mayıs 17, 2012, 16:20:13 »
tahrik var :)
yok yok ..

güzel futbolundan dolayı Fenerbahçeyi tebrik ediyorum.. bu kupada sizin  hakkınızdı  :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Mayıs 17, 2012, 16:20:53 »
evet artık bir espri tarihe karıştı..ama hemen yenileri geliyor Gs de 7 yıldır alamamış....hahaha bi seri daha gelmesin sakın..bu arada bugün onların uefa kupasını aldıkları gün..tekrar kutlu olsun...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Mayıs 17, 2012, 16:31:03 »
lise yıllarında okul takımımızın teknik direktörü çanakkale dardanel spor ile türkiye kupası'nı kaldırmış eski bir futbolcuydu ve galatasaray taraftarıydı. o yüzden bizimle hep dalga geçerdi. sonunda kupamıza kavuştuk. bu da canı sıkıldıkça şaka kılıfı altında tahrik iletileri gönderen arkadaşlara gelsin. son seneyi de kendileri ekleyebilir, 2006-2011 yılları arası spor branşları başarı tablosu:

http://t.co/t05MoPbM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Mayıs 17, 2012, 17:21:03 »
FENERBAHCE taraftarıyım eğer herseye inanacak olursak biz şike yapmışız bu yüzden 3 temmuzdan beri başkanımız ve bazı yöneticilerimiz içeride kulübün ekonomisi ağır yara almış oyuncularımızın önemli yabancıları gitmiş her hafta maç öncesi şike yaptığımız yüzümüze vurulmak suretiyle sürekli hatırlatılmış yetmemiş oyuncumuz ırkcılık yapmış ceza almamış tff desen bizi kurtarmak için zaten binlerce takla atmış eeee sonuç bunların hangisi peki sahada rakiplerin top oynamasını engelledi hangisi rakip takımların ayaklarını bağladı ki biz ligte son maça kadar şampiyonluk kovaladık yine ayakları bağlanmış rakiplerimiz yenilirken biz yine türkiye kupasında final oynamış ve kazanmışız yani

tamam kabul edelim biz şike yaptık tffde bizi küme düşürmedi o zman gelip yenselerdi rakipler galatasaray yendi yenildi berabere kaldı ve sonuç oalrak bizim puan kaptırdığımız rakiplerimizden puan aldı ve şampiyon oldu hakettiler mi evet hakettiler ama sizler ne istiyor ne bekliyorsunuz onu anlamıyorum FENERBAHCE küme düşşün sizlerde hiç çaba göstermeden top oynamadan zorlanmadan şampiyon olun kupa alın bumudur yani olay.

birde bi kaç şey söylemeden geçemeyeceğim biz şike yaptıysak 2 . sırada trabzon var doğal olarak bu onları bağlar hadi onlarında adı geçiyor ve 3. sırada bursa var onları ilgilendirir şike olayı geriye kalan hiç olayla alakası olmayan takımlara taraftarlarına ne oluyor.
he birde ligte heyecan son haftaya kalınca bizi figuran ettiler oyuna çektiler diye açıklama yapan yönetici vardı şampiyon olunca sesi soluğu kesildi yine aynı yöneticiler sürekli FENERBAHCE şampiyon olursa diye uefa sopasından bahsediyorlardı şampiyon olamayınca uefa sopası yalan oldu ne ayak neyse ya haydi kalın sağlıcakla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Mayıs 17, 2012, 17:31:43 »
FENERBAHCE taraftarıyım eğer herseye inanacak olursak biz şike yapmışız bu yüzden 3 temmuzdan beri başkanımız ve bazı yöneticilerimiz içeride kulübün ekonomisi ağır yara almış oyuncularımızın önemli yabancıları gitmiş her hafta maç öncesi şike yaptığımız yüzümüze vurulmak suretiyle sürekli hatırlatılmış yetmemiş oyuncumuz ırkcılık yapmış ceza almamış tff desen bizi kurtarmak için zaten binlerce takla atmış eeee sonuç bunların hangisi peki sahada rakiplerin top oynamasını engelledi hangisi rakip takımların ayaklarını bağladı ki biz ligte son maça kadar şampiyonluk kovaladık yine ayakları bağlanmış rakiplerimiz yenilirken biz yine türkiye kupasında final oynamış ve kazanmışız yani

tamam kabul edelim biz şike yaptık tffde bizi küme düşürmedi o zman gelip yenselerdi rakipler galatasaray yendi yenildi berabere kaldı ve sonuç oalrak bizim puan kaptırdığımız rakiplerimizden puan aldı ve şampiyon oldu hakettiler mi evet hakettiler ama sizler ne istiyor ne bekliyorsunuz onu anlamıyorum FENERBAHCE küme düşşün sizlerde hiç çaba göstermeden top oynamadan zorlanmadan şampiyon olun kupa alın bumudur yani olay.

birde bir kaç şey söylemeden geçemeyeceğim biz şike yaptıysak 2 . sırada trabzon var doğal olarak bu onları bağlar hadi onlarında adı geçiyor ve 3. sırada bursa var onları ilgilendirir şike olayı geriye kalan hiç olayla alakası olmayan takımlara taraftarlarına ne oluyor.
he birde ligte heyecan son haftaya kalınca bizi figuran ettiler oyuna çektiler diye açıklama yapan yönetici vardı şampiyon olunca sesi soluğu kesildi yine aynı yöneticiler sürekli FENERBAHCE şampiyon olursa diye uefa sopasından bahsediyorlardı şampiyon olamayınca uefa sopası yalan oldu ne ayak neyse ya haydi kalın sağlıcakla.

aman diyeyim ortalık yeni sakinleşti zaten bitti gitti bu sezon böyle. tekrardan münakaşaya girmeye gerek yok, taraftarlar birbirini tebrik etti en sonunda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Mayıs 17, 2012, 17:52:33 »

:lol: :lol: :lol:

Bir gün öleceğinin idrakinde olanlar, asla kalp kırmaz!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 180
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Mayıs 18, 2012, 06:41:01 »
...he birde ligte heyecan son haftaya kalınca bizi figuran ettiler oyuna çektiler diye açıklama yapan yönetici vardı şampiyon olunca sesi soluğu kesildi yine aynı yöneticiler sürekli FENERBAHCE şampiyon olursa diye uefa sopasından bahsediyorlardı şampiyon olamayınca uefa sopası yalan oldu ne ayak neyse ya haydi kalın sağlıcakla.
Kanaltürk' te Telegol programına katıldığında o lafın sebebini açıkladı. "Figüran sadece biz değiliz, Fenerbahçe de dahil tüm takımlardır" şeklinde. Belki samimi görüşü belki de şampiyonluk gelince U dönüşü yaptı ancak gerçekten bu senenin en kârlısı ne GS ne FB ne de bir başka takım. Tek kârlı olan var o da Digitürk.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.