Gönderen Konu: FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ( taraftar bölümü)  (Okunma sayısı 13593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Ynt: FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ( taraftar bölümü)
« Yanıtla #20 : Mayıs 14, 2012, 14:28:08 »
Yahu adam sahaya inmiş.. dayak da yer zor da kullanırlar. çiçek vermeye mi indi oraya.. alla alla ...kendi statlarını savaş alanına çeviren zihniyeti ben fenerbahçeli olsam dışlarım .... böyle taşkınlık yapanların hepsini bir araya toplayıp bence bir temiz daha dövmek lazım...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 14, 2012, 14:28:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 14, 2012, 14:29:28 »
Sema hanım hiç yakıştıramadım size, ordaki sorun dayak değil konuşmalara bir göz atın :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 14, 2012, 14:33:22 »
Yahu adam sahaya inmiş.. dayak da yer zor da kullanırlar. çiçek vermeye mi indi oraya.. alla alla ...kendi statlarını savaş alanına çeviren zihniyeti ben fenerbahçeli olsam dışlarım .... böyle taşkınlık yapanların hepsini bir araya toplayıp bence bir temiz daha dövmek lazım...

Sakin olun Sema Hn., hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi olmayabilir :) Öncelikle ne polisin, ne de taraftarın % 100 masum olduğunu iddia edemeyiz. Bence bu olaydan herkes ders almalı.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mayıs 14, 2012, 14:35:05 »
Sema hanım hiç yakıştıramadım size, ordaki sorun dayak değil konuşmalara bir göz atın :)
adam dövdüğümüz nerde görülmüş diyor :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mayıs 14, 2012, 14:35:54 »
neyse :D bir İstanbul toplantısında tanışmak ümidiyle inşallah :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Mayıs 14, 2012, 14:38:10 »
dışırıdan görüldüğü gibi derken :)) sahaya seyirci inmesinin nesi dışardan görüldüğü gibi olmayacak. adamlar sandalyeleri yerlerinden söküp sahaya atıyorsa polis nasıl sakinleştirmeliydi sizce....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Mayıs 14, 2012, 14:53:53 »
dışırıdan görüldüğü gibi derken :)) sahaya seyirci inmesinin nesi dışardan görüldüğü gibi olmayacak. adamlar sandalyeleri yerlerinden söküp sahaya atıyorsa polis nasıl sakinleştirmeliydi sizce....

Sema Hn., polisin öncelikli görevi, bu tür toplumsal olaylarda galip gelmek değil idare etmek olmalı. Cana kast yoksa, küfürler, laf atmalar, sadece maddi hasar oluşturan eylemler, uzaktan takip edilmeli, sorumluları kamerayla tespit edilip daha sonra yakalanmalı. Polisin galeyana gelip suçlu suçsuz ayırmadan tüm tribünlere biber gazı sıkması çok tepki toplamış görünüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mayıs 14, 2012, 15:10:24 »
Sema Hn., polisin öncelikli görevi, bu tür toplumsal olaylarda galip gelmek değil idare etmek olmalı. Cana kast yoksa, küfürler, laf atmalar, sadece maddi hasar oluşturan eylemler, uzaktan takip edilmeli, sorumluları kamerayla tespit edilip daha sonra yakalanmalı. Polisin galeyana gelip suçlu suçsuz ayırmadan tüm tribünlere biber gazı sıkması çok tepki toplamış görünüyor.
polis olayları yatıştırmak için hertürlü yolu denemiş olmasına karşılık kalabalığın giderek artması ve büyük bir kaousun çıkmasını engellemek amacı ile biber gazı kullanmış olmasının doğru olduğu kanaatindeyim. tabi galeyana getiren holigan grubun yanında suçsuz maçı izlemeye gelen onbinlerce taraftarda etkilendi buda üzücü yanı.. sandalyeleri söküp polisin tepesine atan sahaya inen , polisarabalarını deviren, ateşe veren bir grupla karşı karşıya kaldılar ki biber gazından kendileride fazlasıyla etkilendiler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Mayıs 14, 2012, 15:18:30 »
polis olayları yatıştırmak için hertürlü yolu denemiş olmasına karşılık kalabalığın giderek artması ve büyük bir kaousun çıkmasını engellemek amacı ile biber gazı kullanmış olmasının doğru olduğu kanaatindeyim. tabi galeyana getiren holigan grubun yanında suçsuz maçı izlemeye gelen onbinlerce taraftarda etkilendi buda üzücü yanı.. sandalyeleri söküp polisin tepesine atan sahaya inen , polisarabalarını deviren, ateşe veren bir grupla karşı karşıya kaldılar ki biber gazından kendileride fazlasıyla etkilendiler.. bence fenerbahçe taraftarı yenilgiyi hazmetmeyi öğrenmeli heryerde aynı sahne yıllardır son dakika kupa kaçırmaya alışmış olmaları lazım :D

Sema Hn., öfkeli insanlara müdahale etmek çok incelik gerektiren bir konu, ben burada taraftarın öfkesini savunuyor değilim, zaten Fenerli de değilim ama öyle olsam bile olaya yine de objektif yaklaşırdım. Maalesef polis krizi iyi yönetememiş görünüyor.

Son cümlenizi silmek durumunda kaldım, umarım anlayışla karşılarsınız :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Mayıs 14, 2012, 15:20:39 »
:)))) bu ara zaten sürekli birşeler siliniyor  bakalım !!! yakında üyelikten de sileceksiniz ya hayırlısı :)))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Mayıs 14, 2012, 15:27:49 »
:)))) bu ara zaten sürekli birşeler siliniyor  bakalım !!! yakında üyelikten de sileceksiniz ya hayırlısı :)))

Mesajlar karşılıklı siliniyor Sema Hn. :) Konu başlığının çok dışına çıkılmasını, olayın karşılıklı atışmaya dönmesini istemiyorum. Üyelik konusunda bir endişeniz olmasın, böyle basit nedenlerle kimsenin üyeliğini silmeyiz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Mayıs 14, 2012, 16:17:24 »
arkadaşım maçta idi.ben gitmedim malum kilis gibi uzak memleketteyim.dediğine göre ilk başlarda normal gelişiyormuş olaylar bizimkiler futbolcuları teselli ediyorlar falan galatasarayda dahil alkışlanıyormuş..sonra bir bölge de face de video da var.7 el gaz atılıyor.polisin suçu olduğunu söylüyor sonrada olaylar koptu diyor...
eskiden beri stadların içinde bulundum açıkçası öle polisler gördüm ki kimse alınmasın gördüklerimi ben bilirim gerçekten medeniyetsiz,disiplinsiz,amirine saygısız,kendi komplexlerini sana yansıtan,bedava 50kr luk çay için beni dövüceklerdi bi kere çocuktum büfe de babamı çağırdım zor ayırdılar,biz bunları gördük göre göre büyüdük.seyircilerinde içinde ne tip adamların olduğunu biliyorum.hiç bir taraf masum değil merak etmeyin.ama polisin bu şiddet uygulaması nasıl bardağı taşırmış ki araçlarını ters çevirdiler.Türkiye aşırı kutuplaşmaya yavaş yavaş itiliyor.önceki yıl biz şampiyonluğu kutlarken illierdeki takım taraftarları saldıyordu.şimdi galatasaraya hemde diyarbakır gibi kennte bile saldırıldı..işte kuralların uygulanamadığı disiplinin sağlamadığı lig de sonuç sonrası da sular durulmuyor...şmdi fenere ceza falan verileceğinden bahsediyorlar 2 maçla geçiştirirler olur biter...seneye bu zamanlar bu kez kime nasıl saldırıldı gene yazarız...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mayıs 14, 2012, 17:50:27 »
Ali Yıldırım önce kendi yaptığı terbiyesizliğe baksın.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Mayıs 14, 2012, 19:31:46 »
sahaya inene şiddet uygulanması gerektiğini savunan şahsiyeti buradan eshefle kınıyorum. millet olarak bilip bilmeden hıncal uluç gibi atıp tutmaya çok bayılıyoruz. ezeli rakibini alkışlayan bir taraftardan bahsediyoruz. tüm maç boyunca herhangi bir taşkınlık olmadı. internette videolar mevcut polis denen üniformalı arkadaşlar bol buldukları biber gazını sahadan tribünlere fırlatıyorlar. gözleri yanan taraftarlar mecburen tribünlerden kaçmaya çalışıyor ve sahaya iniyorlar. daha sonra ok yaydan çıkıyor. saha içindeki görüntülere yorum bile yapmaya gerek yok. umarım böyle bir şey sizin de başınıza gelmez. o saatten sonra dışarıdaki taraftarlar da kontrolden çıkıyor zaten. saha içindeki polisin sergilediği davranışın tepkisine malesef saha dışındaki polisler maruz kalıyor. fenerbahçe taraftarını yıllardır böyle olaylara karıştığını hiç gördünüz mü hem de kadıköy'de ?

moderatör arkadaştan ricam, mesaj düzenleme/silme yetkisini fenerbahçe başlığında çeşitli saldırı ya da kışkırtıcı iletiler gönderen diğer takım taraftarı arkadaşlara karşı kullanmasıdır. yeteri kadar genel konuları ihtiva eden başlık mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 184000
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mayıs 14, 2012, 20:02:26 »
Evet bunları Polis yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada derbi sonrasında çıkan olaylarda meydana gelen hasarın mali faturası 1 Milyon 366 Bin 500 TL olarak açıklandı. Yazılı açıklamada şöyle denildi;
"Fenerbahçe - Galatasaray kupa maçı sonrası meydana gelen olaylarda çok sayıda İETT otobüsü ve durağı hasar gördü. İlk tespitlere göre, çeşitli semtlerde 125 durağın camları kırıldı, 14 durağın tamamı tahrip edilirken toplam 139 İETT durağı hasar gördü. Metrobüs hattında hizmet veren 68 Metrobüs'ün camları kırıldı, koltuk ve kaportalarında hasar meydana geldi. Metrobüs hattı dışında çalışan 17 İETT otobüsü ile birlikte 85 otobüs hasar gördü.
Otobüslerde yaklaşık 250 adet cam kırığı, 10 araçta koltuk tahribatı, ayna, far, kaporta ve boya hasarları tespit edildi.
85 otobüsü malzeme+işçilik giderleri ile birlikte hasarı 478.500 TL
139 durağın tahrip edilmesinin hasar bedeli ise 46.500 TL
Servise çıkamayan araçlarımızın 3 günlük işletme kaybı: 841.500 TL
İstanbul Halkının toplam zararı: 1.366.500 TL"

İşin sadece İETT kısmı. Stat etrafındaki esnafın zararı da polis kaynaklı. Evet evet doğru taraftarın hakkı yeniliyor onlar aslında melek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Mayıs 14, 2012, 22:28:41 »
İETT ye zaten zarar geleceği belli idi.kim olursa olsun mutlaka otobüsler taşlanır duraklar kırılır.iett de bu durakları hep aynı camdan yapar.metrobüsleri hazır haşat etmişken metrobüs yolu trafiğe açılsın metrobüslerde kaldırılsın:=)))
zaten zamlı olarak kullandığımız sudan alınan para ile yaptırsınlar bunları yandaşlarımızın cebi daha çok para görsün.bi de sonuna istanbul halkının toplam zararı demiş haber sitesi rakamlarda gerçekten büyük.yalnız camları vs kasko karşılıyorsa neden masraf gibi gösterirler.koca metrobüslerin iett nin bi araç sigortası falan mı yok acaba...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 32 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Mayıs 14, 2012, 22:40:33 »
Kasko karşılayınca bedava oluyor yani? Sizin gibi aklı selim bir öğretmenden beklemediğim sonuçlar. Bu bağlamda kaskosu olan her şeyi kırıp dökelim o halde?

Kim olursa olsun mutlaka otobüsler taşlanır tespiti de ilginç, aynı şehirden bahsetmiyor muyuz acaba. Buna benzer rakamları genelde terör örgütü yandaşlarının eylemlerinde okuyorum ben. Durak camı kırmak onların adeti düşman saydıkları devlete zarar vermek tek amaçları. Fenerbahçe de mi bu görüşe dahil?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Mayıs 14, 2012, 23:22:07 »
Kasko karşılayınca bedava oluyor yani? Sizin gibi aklı selim bir öğretmenden beklemediğim sonuçlar. Bu bağlamda kaskosu olan her şeyi kırıp dökelim o halde?

Kim olursa olsun mutlaka otobüsler taşlanır tespiti de ilginç, aynı şehirden bahsetmiyor muyuz acaba. Buna benzer rakamları genelde terör örgütü yandaşlarının eylemlerinde okuyorum ben. Durak camı kırmak onların adeti düşman saydıkları devlete zarar vermek tek amaçları. Fenerbahçe de mi bu görüşe dahil?
Evet bunları Polis yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada derbi sonrasında çıkan olaylarda meydana gelen hasarın mali faturası 1 Milyon 366 Bin 500 TL olarak açıklandı. Yazılı açıklamada şöyle denildi;
"Fenerbahçe - Galatasaray kupa maçı sonrası meydana gelen olaylarda çok sayıda İETT otobüsü ve durağı hasar gördü. İlk tespitlere göre, çeşitli semtlerde 125 durağın camları kırıldı, 14 durağın tamamı tahrip edilirken toplam 139 İETT durağı hasar gördü. Metrobüs hattında hizmet veren 68 Metrobüs'ün camları kırıldı, koltuk ve kaportalarında hasar meydana geldi. Metrobüs hattı dışında çalışan 17 İETT otobüsü ile birlikte 85 otobüs hasar gördü.
Otobüslerde yaklaşık 250 adet cam kırığı, 10 araçta koltuk tahribatı, ayna, far, kaporta ve boya hasarları tespit edildi.
85 otobüsü malzeme+işçilik giderleri ile birlikte hasarı 478.500 TL
139 durağın tahrip edilmesinin hasar bedeli ise 46.500 TL
Servise çıkamayan araçlarımızın 3 günlük işletme kaybı: 841.500 TL
İstanbul Halkının toplam zararı: 1.366.500 TL"

İşin sadece İETT kısmı. Stat etrafındaki esnafın zararı da polis kaynaklı. Evet evet doğru taraftarın hakkı yeniliyor onlar aslında melek.

biz öyle bir şey mi söyledik ? ya da bu yapılanlar güzel, tavsiye ediyoruz mu dedik ? bu şiddet gösterisinin fitilini statta polis ateşledi dedik. sizin taraftarınızın ergenlik çağına gelmemiş bir çocuğu fenerbahçe forması giydiği için bıçakladığını kimse yazmamış burada. gözünüzü bu kadar karartmayın yazılanlara bir cevap vermek için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 32 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Mayıs 14, 2012, 23:57:33 »
İETT ye zaten zarar geleceği belli idi.kim olursa olsun mutlaka otobüsler taşlanır duraklar kırılır.iett de bu durakları hep aynı camdan yapar.metrobüsleri hazır haşat etmişken metrobüs yolu trafiğe açılsın metrobüslerde kaldırılsın:=)))
zaten zamlı olarak kullandığımız sudan alınan para ile yaptırsınlar bunları yandaşlarımızın cebi daha çok para görsün.bir de sonuna istanbul halkının toplam zararı demiş haber sitesi rakamlarda gerçekten büyük.yalnız camları vs kasko karşılıyorsa neden masraf gibi gösterirler.koca metrobüslerin iett nin bir araç sigortası falan mı yok acaba...

Bunlar dikkatini çekmedi herhalde Hakan.

O çocuğu bıçaklayanlar bizim yüz karamız, Polis aracını ters çevirenler de sizin. Biz o bıçağı çeken insan müsvettesini asla savunmayız ama siz polise saldırmayı ortalığı savaş alanına çevirmeyi "polis tahrik etti"ye bağlamaya çalışıyorsunuz. Maçtan önce Galatasaray yöneticileri geldiğinde çıkan olaylar? imkan olsa onları linç etmek isteyenler? Maçtan sonra soyunma odalarına ulaşmaya çalışıp futbolcularımızı hedef alanlar? Hepsini mi savunacaksın Hakan?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #39 : Mayıs 15, 2012, 07:22:58 »
Aslında biraz empati ile aşılamayacak çözülemeyecek sorun yoktur.
Muhakkak ki her takımın taraftarları arasında holiganlar mevcuttur. gs-fb-bjk-... istisnasız hepsinde vardır. burada onların savunulması da söz konusu değildir. Ancak bu tarz holiganların mevcut olduğunu pek tabi polis de biliyor. Holiganların psikolojik sorunlu kişiler olduğu da tıbben kabul görmüştür. o zaman polisin böylesine bir grup karşısında nasıl davranması gerektiğini aklı selim kafayla 2 dakika düşünün çözüm hemen kafanızda canlanacaktır. Eğer kontrollü ve yatıştırıcı bir çözüm dışında fikirler aklınıza geliyorsa(dövelim-keselim) işte o zaman sizde de holiganlığın bir başka boyutu mevcuttur demektir. bu durumda da orada sahaya giren holigandan pek farkınız kalmaz...
Maç öncesinde ilk başlarda herşey sakindi. tam bir karnaval havası. sonrasında birden gaz bombaları ve babalar 9-10 yaşlarındaki çocuklarını alarak kaçışıyorlar. hatta bir sahnede babasını kaybetmiş 2 çocuk(8 yaşları civarı) oradan oraya koşuyordu korku içinde. kameraların gözü önünde.
kendimi oradaki baba yerine koyuyorum, 2 dakika siz de koyun yapabileceklerinizi ve polis hakkındaki düşüncenizin ne olacağını canlandırmaya çalışın... Sonradan açıklama geliyor.alkollü bir grup gelmiş onlar için gaz bombası atılmış... var mı böyle bir mantık. kişiler belli, gücün var git müdaheleni yap topla o adamları. gaz bombasını çocukların arasına atmak ne demek... 3 sene önce 1 mayısda göstericiler taksim ilk yardım hastanesinin bahçesine kaçtıklarında polisin hastanenin acil kapısından içeri gaz bombası attığı dün gibi gözümün önünde. astım hastası insanlarda vardı aynı ortamda. bu nasıl bir müdahale yöntemidir.
Gelelim saha içi olaylarına... zaten yoğun ve stresli bir dönem geçiren ve patlamaya hazır bomba gibi olan taraftara, yenilginin ardına tribünlere gaz bombası atılacak. sonucu kestiremeyen varsa ben susayım burada...
Biber gazı nasıldır bilir misiniz. halkımız bu uygulamanın ulu orta her daim yapılması nedeniyle iyi bilir. kaçacak yer alırsınız nefesinizi keser. sen tıklım tıklım tribüne gaz bombası atacaksın ve taraftarın orada kalmasını bekleyeceksin. onca insan nereye kaçacak pek tabi sahaya, bu da holiganlara bulamadıkları fırsatı sunacak. sonra da cıkıp tüm taraftarları itham eden açıklamalar yapacaksınız.
Burada asla ve asla holiganları, arabaları yakanları savunacak değilim ama bir baba olarak şunu söyleyebilirim. benim cocugumun üzerine gaz bombası atacak kim olursa olsun gözüm hiç bir şey görmez...
Olayı gs-fb olarak düşünmekten ziyade toplumsal bir olay olarak bakarak tekrar düşünün derim. çünkü yarın bir gün sizin de başınıza geldiğinde sizi de teröristlikle suçladıklarında yanınızda kimseyi göremezsiniz...