Gönderen Konu: C4 izlenimlerim...  (Okunma sayısı 16653 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
Ynt: C4 izlenimlerim...
« Yanıtla #40 : Eylül 02, 2012, 12:36:35 »
arkadaşlar fransızlar motor  ve araba yapımını bilmiyorlar

fransızların ürettiği dizel motoru benim diyen marka üretemiyor, neye dayanarak diyorsunuz bunu çok merak ettim...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Eylül 02, 2012, 13:21:58 »
Fransız araçlarına karşı benimde bir antipatim var. Fakat Citroen DS5 iç ve dış dizaynı konforu süper olmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Eylül 02, 2012, 14:10:07 »
64 diye biraz tahmin birazda düşünerek söylüyorum.

Veyselde Öyle düşünüyor :rofl:

64 te üretilen bizim toyotaydı, komik bir şekli vardı

Citrôen 1919 yılında Andre Citrôen isimli bir asker tarafından üretildi,
hatta adam orduda çavuş olduğu için çavuş işaretini de arabanın amblemi yapmış kazma
her şeyiyle muhteşem bir arabadır
birçok modern buluşun da sahibidir
ilk döner farlar, ilk hidrolik süspansiyon vs.. gibi

Yeğenim , benim önerim üzerine lagunasını satıp C4 dizel aldı
attan inip uçağa binmiş gibi oldum diyor, arabanın çekişini görmek lazım, dizel demeye 4 şahit ister :D

Bende şu anda avensis-accord-C5 arasında şıkışıp kalmış durumdayım

biçim özürlü  bu harika aracın ilk modeli de şuna benzer bir şeydi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Eylül 02, 2012, 14:11:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #44 : Kasım 03, 2012, 22:42:51 »
fransızların ürettiği dizel motoru benim diyen marka üretemiyor, neye dayanarak diyorsunuz bunu çok merak ettim...

Bence Fransiz'larin dizel motoru ve yakit performanslari harika. Bu sebeple Mercedes - Volvo vb gibi bir dunya markaya motolarini satiyorlar.

Ama ben sirf Fransiz oldugu icin bile yonumu donup bakmam o ayri :)

Yakinlarda ikici arac olarak dizel otomatik bir arac alacagimdan C4, i30, yeni Kia Ceed 128 hp bunlarin hepsi ile test surusu yaptim. Hepsi dizel ve otomatik vites.

Toyota'nin Multi Modu'na laf atanlar gitsin bir de Citroen'in yari otomatik sanzimanini denesin. Arac resmen dusunuyordu ilk viteslerde. Artirsam mi bosta mi kalsam gibisinden. Cok buyuk beklenti ile gidip cok buyuk hayal kirikligi ile geri donmustum.

Citroen dizel - oto yakit tuketimi harika, frenleri guclu ama o kadar. Gerci benim durumumda birisi icin s.ici 1 depo ile 750 km nin ustune cikabilen her arac harika ama fransizlar bu tuketim olayinda asmis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Kasım 04, 2012, 10:43:16 »
İlk önden çeker sistemi icat eden Citroen bugün geldiği noktada sadece donanımı sayesinde pazarda kalmayı başarıyor,
0.km otomobillerinden başlamak kaydıyla takırtı ve tukurtuları bol olan bir marka,
Kalite ve sorunsuzluk konusunda Toyota ile karşılaştırılamaz.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Kasım 04, 2012, 10:50:48 »
OOOooo Tekin nerelerdesin yawv

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Kasım 04, 2012, 11:22:06 »
Koşturmaca hayat devam ediyor, bu yaz yerimde fazla kalamadığımdan çok sık katılımda bulunamadım ama her fırsatta girip kontrol ediyorum.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ocak 29, 2013, 23:32:56 »
Uzak bir arkadaşımın eşi C4 ile ciddi bir kaza yapmış, ön taraf feci dağılmış ama inanın yaşam bölümü çok iyi durumdaydı.İyi iş çıkarmışlar gerçekten.Hafif morlukların dışında birşeyi yoktu bayanın.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Ocak 30, 2013, 00:21:32 »
Uzak bir arkadaşımın eşi C4 ile ciddi bir kaza yapmış, ön taraf feci dağılmış ama inanın yaşam bölümü çok iyi durumdaydı.İyi iş çıkarmışlar gerçekten.Hafif morlukların dışında birşeyi yoktu bayanın.

Çok geçmiş olsun umarım kimselerde kalıcı sorunlar olmaz.
Artık bu zamanda bırakalımda yapsın abi, C4 benim teknoloji olarak beğenimi topladı ama güvenlik konusuna hiç girmiyorum bu zamanda olması gerekende o zaten.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ocak 30, 2013, 14:26:49 »
Çok teşekkürler,hiç birşeyi yokmuş neyseki..
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '15
  • 17 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Ocak 31, 2013, 11:34:42 »
Fransız mı bi daha Allah düşürmesin, 6ay c3 kullandım bana ömrümün sonuna kadar yeter, Fransız arabalaarını Japon arabalarıyla kîyaslamak bana pek mantıklı gelmiyor. Sağlamlık, motor, konfor konusunda toyota nın üstüne tanımam, daha öncede eeski kasa c4 e bindim arabanın kapısını kapatinca resmen teneke sesi geliyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Ocak 31, 2013, 11:57:03 »
Japon araçlarıyla pek kıyaslanmadı zaten. Tabi önemli olan ilerleyen km'lerde araçların tepkisi.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Ocak 31, 2013, 12:00:37 »
Aracım füme rangi oldugu için tozu çok belli ettigi için bende çok titiz bir kullanıcı oldugumdan kuru bezle ön yumuşak deri olan kısmı sileyim derken bir leke oluştu ve ıslak ne ile silersem sileyim o aşınan leke gitmiyor ne yapabilriim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Şubat 01, 2013, 11:36:12 »
öncellikle fransızlar motor ve araba yapımından anlamıyor diyen arkadaş; fransız citroen 10 yıldır ard arda dünya ralli şampiyonu oluyor fransız renault f1 de defalarca şampiyon oldu senin sağlam dayanıklı toyotandan ne çıktı bugüne kadar (carlos sainz ile 2 dünya şampiyonluğu ki oda celica coupe ile sainz ayrıldıktan sonra nal topladı) renault megane r26 ile nurburgringde en hızlı önden çekişli otomobil oldu daha örnek lazım mı fransızların bu işten nasıl anladıklarıyla ilgili. dizaynı beğenmeyen arkadaşlar. e110 corolla gibi bir hilkat garibesini üreten markanın fanatikleri olan siz mi dizaynı beğenmiyorsunuz pes!!! iki gün önce araba bakmaya citroen e gittik 53.000 dizel otomatik en üst versiyonu bir sürü oyuncak ki gibi toyotanın rüyasında bile olmayanlar ve böyle bir fiyat kimse c4 beğenmek zorunda değil beğeni kişiye özel ama biraz insaflı yorum yapın şu toyotanın size dağıttığı at gözlüklerinden bir kurtulun beğenmeyin ama kötülemeyin çok dayanıklı dediğiniz toyotanın sırf bu forumda her modelin alt dalında arızalarıyla ilgili şikayatlar var unutmayın
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • Araç: Avensis
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Şubat 01, 2013, 11:47:51 »
Veyselde Öyle düşünüyor :rofl:

64 te üretilen bizim toyotaydı, komik bir şekli vardı

Citrôen 1919 yılında Andre Citrôen isimli bir asker tarafından üretildi,
hatta adam orduda çavuş olduğu için çavuş işaretini de arabanın amblemi yapmış kazma
her şeyiyle muhteşem bir arabadır
birçok modern buluşun da sahibidir
ilk döner farlar, ilk hidrolik süspansiyon vs.. gibi

Yeğenim , benim önerim üzerine lagunasını satıp C4 dizel aldı
attan inip uçağa binmiş gibi oldum diyor, arabanın çekişini görmek lazım, dizel demeye 4 şahit ister :D

Bende şu anda avensis-accord-C5 arasında şıkışıp kalmış durumdayım

biçim özürlü  bu harika aracın ilk modeli de şuna benzer bir şeydi

Yakıt sorun değilse direk 2.4 Accord alın derim abi
Honda Accord TypeS 0-220 kmh (0-100 7.5s)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 45 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Şubat 01, 2013, 12:19:06 »
Citroen bence iyi otomobil.
Fransızların en iyi markası bana göre.
Ama Türkiye'de bakım ve servisde problem var.
Bir tanıdık citroen'ini satmak için 3 ay parça beklemişti Fransa'dan......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Şubat 01, 2013, 14:25:37 »
öncellikle fransızlar motor ve araba yapımından anlamıyor diyen arkadaş; fransız citroen 10 yıldır ard arda dünya ralli şampiyonu oluyor fransız renault f1 de defalarca şampiyon oldu senin sağlam dayanıklı toyotandan ne çıktı bugüne kadar (carlos sainz ile 2 dünya şampiyonluğu ki oda celica coupe ile sainz ayrıldıktan sonra nal topladı) renault megane r26 ile nurburgringde en hızlı önden çekişli otomobil oldu daha örnek lazım mı fransızların bu işten nasıl anladıklarıyla ilgili. dizaynı beğenmeyen arkadaşlar. e110 corolla gibi bir hilkat garibesini üreten markanın fanatikleri olan siz mi dizaynı beğenmiyorsunuz pes!!! iki gün önce araba bakmaya citroen e gittik 53.000 dizel otomatik en üst versiyonu bir sürü oyuncak ki gibi toyotanın rüyasında bile olmayanlar ve böyle bir fiyat kimse c4 beğenmek zorunda değil beğeni kişiye özel ama biraz insaflı yorum yapın şu toyotanın size dağıttığı at gözlüklerinden bir kurtulun beğenmeyin ama kötülemeyin çok dayanıklı dediğiniz toyotanın sırf bu forumda her modelin alt dalında arızalarıyla ilgili şikayatlar var unutmayın

Orada bir durun !!!

Bir kasaya laf etmeden önce şampiyonluklarına saygı duyun bu 1 . Fransızlar yarış motorlarında iyi olabilirler ama kullandığınız motorlar şehiriçi yani gündelik veya şehirdışı için yapılan motorlar  bu 2 . O dediğiniz yarışlarda kusura bakmayın ama motorlar aynı güçte oluyor diye biliyorum bu durumda iş sürücüye düşüyor bu 3 . O yarışlarda hergün her etaptan veya 2 etap sonunda motor hergün baştan toplanıyor diye biliyorum gerekirse sandık motor takılıyor bu 4 . Fransızları övüyorsunuz ama clio symbol 1.5 dci turbolarını da biliyoruz sürekli turbocu turbocu dolaşanları düzeltilip 3000 km sonra tekrar sorun yaratanları bu 5 . Hayırdır birini vw forumundan yollamış gibilerdi sizide citroen veya renault forumundan mı yolladılar ortalığı karıştırmanız için ?
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Şubat 01, 2013, 16:09:00 »
Citröen'e benimde güçlü bir sempatim vardı, bu nedenle yeğenime C4 aldırdım
ama aracı kullanınca ekonomik yakıtı dışında pek de öyle ahım şahım olmadığını anladım
içi oyuncak dolu ama onlar bir yere kadar
C5 belki diyeceğim... ama diğer citroenler kağıt kaplan
Japonlarda ise hem kullanım kolaylığı ve zevki var, hemde çok estetik
Fransızlar eskiden zevkliymiş, şimdi, (özelliklede reno'ya bakarsak)  almanlar kadar zevksiz olduklarını kanıtlamış bulunuyorlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • GrandePunto dan Terfi
  • Araç: Yaris
  • 31 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Şubat 01, 2013, 18:07:49 »
Orada bir durun !!!

Bir kasaya laf etmeden önce şampiyonluklarına saygı duyun bu 1 . Fransızlar yarış motorlarında iyi olabilirler ama kullandığınız motorlar şehiriçi yani gündelik veya şehirdışı için yapılan motorlar  bu 2 . O dediğiniz yarışlarda kusura bakmayın ama motorlar aynı güçte oluyor diye biliyorum bu durumda iş sürücüye düşüyor bu 3 . O yarışlarda hergün her etaptan veya 2 etap sonunda motor hergün baştan toplanıyor diye biliyorum gerekirse sandık motor takılıyor bu 4 . Fransızları övüyorsunuz ama clio symbol 1.5 dci turbolarını da biliyoruz sürekli turbocu turbocu dolaşanları düzeltilip 3000 km sonra tekrar sorun yaratanları bu 5 . Hayırdır birini vw forumundan yollamış gibilerdi sizide citroen veya renault forumundan mı yolladılar ortalığı karıştırmanız için ?
Enes kardeşim,Toyota hakkında her yorumu omu gönderdi bumu gönderdi?diye eleştirme..Eleştirilere saygılı ol..Kimsenin ortalığı karıştırdığı yok..Ortalığı senin gibi bu yorumları alıp farklı boyutlara taşıyanlar yapıyor..Arkdaş yorumunu yapmış,katılmıyorsan katılmıyorum de..Tartışma ortamı yaratma....
''ÇİNGENEYE BEYLİK VERMİŞLER ÖNCE BABASINI ASMIŞ''