Gönderen Konu: gündüz farı  (Okunma sayısı 3787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
gündüz farı
« : Mart 12, 2012, 17:35:30 »
yeni yarise gündüz farı taktırmak istiyorum serviste 250 tl dendi piyasada 50 tl ile 75 tl arası fiyat verildi. parklara paralel bağlantı ile bağlanacağını belirttiler.araba için yapılmış  özel aparat kullandıklarını sanmam acaba servis özel bağlantı aparatı kullanıyormu vede kaliteli led mi kullanıyorlar.bu konuda tecrübesi olan varmı .teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

gündüz farı
« : Mart 12, 2012, 17:35:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Ynt: gündüz farı
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2012, 17:37:57 »
Açıkcası ne kullandıklarını bilmiyorum ama bence piyasadaki o uyduruk Led denilen insanları kandırdıkları, ışıklardan daha iyi olduğu kesindir hem de garantisi olur. ;)
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 12, 2012, 17:58:41 »
   Herhalde sizin fiyat 1 tanesi içindir. Ben sorduğumda 500 TL fiyat vermişlerdi. Fiyatlar uçuyor. :olmamış:
2012 Yaris 1.33 Cool MultidriveS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 12, 2012, 21:04:16 »
 Gündüz farı için hat ve farda bölüm mevcut mu?
Yaptıkları sistemde normal farları yaktığınızda gündüz farları otomatik olarak sönüyor mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2012, 12:02:34 »
Gündüz farı için hat ve farda bölüm mevcut mu?
Yaptıkları sistemde normal farları yaktığınızda gündüz farları otomatik olarak sönüyor mu?

Hakan, gündüz farının sönme işi basit. Altı üstü iki adet röleye bakar. Ben kendi  aracımda söndürmedim. Aracın marşına  basınca  yanıyorlar aracı ne zaman stop edersem o zaman sönüyorlar.  Ama senin dediğin gibi orjinallerinde  sönüyor  galiba.

Mustafa bey,  birde ledler  power  led  olursa  daha  güzel  ışık  verirler ona dikkat ediniz.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2012, 15:55:23 »
serviste çin malı kullanıyor olabilir.yaris  broşüründe gündüz farı alttaki ızgara ya konmuş. tek çeşit olmalı. bana indirimli fiyat verdiler indirimsizi 500 tl demekki  ! servislere giden insanlar verilen fiyatlara fazla itiraz etmiyorlar sanırım bu servislere güveniyorlar . yakında 1000km için gittiğimde  orjinal hat varmı ve markasını soracağım ama genede ben bu parayı vermem zira piyasa da  butür işleri yapan lar gittikçe artıyor .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 13, 2012, 16:54:20 »
Hakan, gündüz farının sönme işi basit. Altı üstü iki adet röleye bakar. Ben kendi  aracımda söndürmedim. Aracın marşına  basınca  yanıyorlar aracı ne zaman stop edersem o zaman sönüyorlar.  Ama senin dediğin gibi orjinallerinde  sönüyor  galiba.

Mustafa bey,  birde ledler  power  led  olursa  daha  güzel  ışık  verirler ona dikkat ediniz.
Evet Osman, bendekinde yol bilgisayarından açılıp kapanıyor. Açınca, araç çalıştırıldığında yanıyor. Normal farlar yandığında da gündüz farları sönüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 03, 2012, 18:50:51 »
1000km doldurdum servise ücretsiz bakıma gittim.gitmesekdeolurmuş! ilk  yüklü .rampa çıkışımda balata kokusu oldu  sordum bilemediler fren hariç hiç bir balatanın olmadığını söylediler. ortalama 800km de 6lt /100km söyledim ilerde rodaj bitiminde dahada düşer denildi anladığım arabanın yeni olması tatmin edici cevap almamı engelliyor.gündüz farının takma aparatı var ama hiç takmadıkları için havada kalacaksoru sormadım. fiyatlara gelince mayıs ayı style multi s 40500tl pazarlık hariç yani önce almakla pahalı almış olduk.arabanın performansı kötü sayılmaz ama yüksek devirde gürültüsü çok.masrafsız araba ,ama motor parçaları arızada değişirse fena yakacak  bilmiş olun.herkese saygilar sevgiler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mayıs 03, 2012, 19:02:22 »
Evet mustafa Kardeş aynen öyle arabalar 2011 son aylarına göre daha ucuz mesela avansiste extradan zenon.gündüz farı  bide deri koltuk seçeneği var hem makyajlı kasa hemde 1000 tl ucuz sinir oldum ya araba 3000 km de
ZAMAN VE SÖZLER DİKKATLİ KULLANILMALIDIR İKİSİDE GERİ ALINMAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2013 Yaris Cool + 2019 Corolla Dream /MultidriveS
    • tistateknoloji.com
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '19
  • 5 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 18, 2018, 16:22:27 »
Evet Osman, bendekinde yol bilgisayarından açılıp kapanıyor. Açınca, araç çalıştırıldığında yanıyor. Normal farlar yandığında da gündüz farları sönüyor.

Hakan bey, yol bilgisayarındaki hangi ekrandan gerçekleştiriliyor? Aracım xp130 ama NSP130L diye geçiyor.
2013 Toyota Yaris 1.33 Cool MultidriveS - Touch 1 - Geri Görüşlü ve 2019 Toyota Corolla Dream MultidriveS + Park Sensörü