Gönderen Konu: Akilli Giris hk.  (Okunma sayısı 3885 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
Akilli Giris hk.
« : Ocak 25, 2012, 21:13:48 »
2012 yaris Style alip sonradan serviste akilli giris sistemi ekletmek mumkun mu acaba?
Bunu Turkiyede Toyota Servisine yaptirabilir miyiz?

Style donanimda sonradan eklenemeyecek esp ve ek hava yastiklari var, coolda bunlar yok.
 Bu nedenle cool donanimin tek albenisi akilli giris , cikis, motor calistirma ozelligi:) bana gore.

Toyota Club Türkiye

Akilli Giris hk.
« : Ocak 25, 2012, 21:13:48 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
Ynt: Akilli Giris hk.
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2012, 21:57:29 »
sanmam, sonradan akıllı giriş sistemi takıyorlar elektrikçiler falan dışarda, ama serviste böyle bir işlem yaptırmanın maliyeti baya fazla olur...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2012, 22:00:31 »
yaris style 1.33 aldım çeşitli yol ve trafik koşullarında henüz süremedim ilk yorumlarım şöyle: sport kullanımda  motor çok bağırıyor. arabanın  motor kaputu göremiyorsunuz. kolluk daha oturaklı olabilirdi. koltuk döşemelerinde  ve dizaynında hoş olmayan yanlar var.45 amperlik akü koymuşlar buna çok kızdım. sağlık ve trafik seti diye verdikleri çok basit.olumlu yanları ;direksiyon harika duyarlıkta . cantlar uygun olmuş. cvt şanzıman çok rahat kullanım sunuyor.eski yarislerden 10 cm büyükmüş bagaj normal geldi bana.ön tarafın dizaynı mükemmel .ses düzeni güzel.benzin tüketim değerleri güzel test aracınki 8.6 idi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2012, 16:45:17 »
serviste  sonradan bazı ilaveler yaptırmak iyi olmaz .çünkü aracın çoğu yeri sökülüp takılırki bu da ilerde size sorun çıkarabilir.servis fabrikasyon işçilik veremez .yaris de bir eksiklikte anahtarlarda ikinci anahtar kumandasız veriliyo ve sustalı değil ..fiyatı artırmayacak kadar ucuza mal olacak şeyler bunlar ama kocaman firma bunları nasıl ihmal eder anlaması zor.aksesuar fiyatları inanılmaz pahalı almaktan vazgeçtim bende.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2012, 16:58:44 »
yaris style 1.33 aldım çeşitli yol ve trafik koşullarında henüz süremedim ilk yorumlarım şöyle: sport kullanımda  motor çok bağırıyor. arabanın  motor kaputu göremiyorsunuz. kolluk daha oturaklı olabilirdi. koltuk döşemelerinde  ve dizaynında hoş olmayan yanlar var.45 amperlik akü koymuşlar buna çok kızdım. sağlık ve trafik seti diye verdikleri çok basit.olumlu yanları ;direksiyon harika duyarlıkta . cantlar uygun olmuş. cvt şanzıman çok rahat kullanım sunuyor.eski yarislerden 10 cm büyükmüş bagaj normal geldi bana.ön tarafın dizaynı mükemmel .ses düzeni güzel.benzin tüketim değerleri güzel test aracınki 8.6 idi.
bende de yaris cool 1,33 var. motor kaputunu görememek konusunda bende çok şikayetçiyim koltuğu biraz yükselterek çözüm bulayım istedim ama boyum uzun olduğu için bu sefer rahat edemedim :))) ön taraf çok rahat çok ferah görünsede arkada oturanlar için biraz dar ayrıca arka tavan aydınlatması yok bu bana çok saçma geldi. style modelinde arka kapı camları manuel olduğunu söylediler bu ayrıca çok komik geldi. sport moduna gelince ben sadece yokuş yukarı çıkarken kullanıyorum aracın çekişini hızlandırıyor ve motor o zaman bağırmıyor. istanbul trafiğinde henüz yakıt tüketimi ile ilgili net bir veri alamadım bazen 10 u buluyor. bunlarda benim görüşlerim..kazasız belasız  keyifli sürüşler dilerim :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 30, 2012, 22:37:32 »
sizde güle güle kullanın.kullandıkça özellikler daha iyi anlaşılıyor.aslında bir hafta deneme için verseler iyiolur.hararet göstergesi çok tuhaf iki şekille anlatılıyor .sol tarafta çıkan  şekil motor ısınıncakayboluyor.sağ tarafta çıkan ise motor çalışırken yanıp sonra  sönüyor .izahı kullanma kitabında var.lakin o küçük ışık yanıpta farkedemezseniz motora hararet yaptırır hatta yakabilirsiniz.benim bütün korkum bu şanzumanda problemlerin olup olmayacağı. şehir içi kullanım  da yakıt tüketimibir çok faktöre bağlı ,ağırlığı 1060kg ile önemli bir faktör.şehirler arası kullanımda deneyip göreceğim bakalım 4.6 ne kadar aşılacak bu da toyotanın kalitesini verecek.ben daha önce astra 1.6 düz kullandım şehirler arası yolda 5.7/100 yaptım kitabında 5.5 yazıyordu.spor kullandığımda ise 6.5 i hiç geçmedim.toyotayıda göreceğiz bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2012, 10:17:49 »
teşekkür ederim. evet bende göstergeler konusunda tereddüt yaşadım ancak sesli uyarı sistemi var sanırım hararetle ilgili ciddi bir sorun olduğunda sesli olarak uyaracağını sanıyorum zira arka koltuklar için bile emniyet kemeri uyarı sesi veriyor bu konuda rahat olun derim. kullandıkça dediğiniz gibi  alışacağız ben aracı alırken arka emniyet kemeri uyarı ikazı varmı diye sorduğumda hayır dedi satış temsilcisi . iki gün boyunca araç kullanırken ikaz verdi nereden olduğu anlayamadım daha sonra farkettimki arka koltuk emniyet kemeri uyarısıymış yanlız bundada emniyet kemeri işareti çıkmadan uyarı veriyor kanser olmuştum sinirden çözene kadar ::)) neyse alıştım şimdi yavaş yavaş çözüyorum durumu :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 09, 2012, 20:14:44 »
serviste sordum hararet gösterge ışığının sesli ikazı olmadığını söylediler.arka kemerler açık olduğunda kemer ikaz sesi yok.dik yokuşlarda birkaç dakikadan fazla bekleyişlerde boşa alıp firende kalmak iyi olur dendi şanzımana yük vermemek için.spora almasanızda yokuşta sert gaza basışlarda çekiş artışı sağlanabileceği ayrıca sport a basmaya gerek olmayacağı söylendi.dik yokuşlarda kayma olacağını ama bunun düz viteslideki gibi hızlı olmayacağını söylediler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 16, 2012, 16:44:27 »
 serviste arka kemer ikazı olduğu söylendi. eğer kemerler takılıysa sonradan çıkarıldığında sesli ikaz veriyormuş.yani kemerler bağlı değilken kullanmada ikz sesi yok, takıpta çıkarırsan devreye giriyormuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 16, 2012, 17:40:13 »
serviste arka kemer ikazı olduğu söylendi. eğer kemerler takılıysa sonradan çıkarıldığında sesli ikaz veriyormuş.yani kemerler bağlı değilken kullanmada ikz sesi yok, takıpta çıkarırsan devreye giriyormuş.

ne saçma sapan bir özellik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 16, 2012, 20:02:19 »
Arka koltuklarda çocuklar varken bu önemli bir güvenlik unsuru oluyor.

Donanımlar gerçekten karışık olmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 16, 2012, 20:19:10 »

Burada eksik bir açıklama var gibi görünüyor,

Bir koltuk üzerinde 5Kg ağırlıktan itibaren bir cisim varsa o koltuğun uyarı sesi ve/veya ışıkları yanar, kemer takıldıktan sonra susar/söner, eğer kemer çıkarılırsa yine uyarı yapılır. Koltuk boş ise hiç bir uyarı yapılmaz ve kemerinde takılı olması gerekmez.

Diğer taraftan, süpermarketten aldığınız büyükçe bir alışveriş torbasını koltuğunuza koyarsanız yine uyarı alacağınızdan, torbanında emniyet kemerini takmanız gerekebilir.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #12 : Şubat 18, 2012, 19:10:54 »
Sorumun yaniti hayir.
Toyota ile gorustum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2013 Yaris Cool + 2019 Corolla Dream /MultidriveS
    • tistateknoloji.com
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '19
  • 5 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Aralık 18, 2018, 16:20:32 »
Konuyu tekrar aktif etme niyeti ile bu konu hakkında bir gelişme gösterebilen oldu mu ?

Benimde üzerine durmak istediğim bir konu
2013 Toyota Yaris 1.33 Cool MultidriveS - Touch 1 - Geri Görüşlü ve 2019 Toyota Corolla Dream MultidriveS + Park Sensörü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Aralık 18, 2018, 22:15:44 »
Konuyu tekrar aktif etme niyeti ile bu konu hakkında bir gelişme gösterebilen oldu mu ?

Benimde üzerine durmak istediğim bir konu

Anahtarsız giriş ve çalıştırma ile uzaktan motor çalıştırma gibi özelliklere sahip olan alternatif sistemleri belki deneyebilirsiniz. Starline mesela. 2 sene önce sorduğumda 800 tl demişlerdi.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.