Gönderen Konu: 1.5 aylık Sıfır Aurisim İle İlgili İzlenimlerim....  (Okunma sayısı 3343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • KralFerdi
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0-
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Hepinize selamlar.1.6 132 ps 2011 model, siyah renkli, aksesuarlı Comfort ekstra AURİS aracımı alalı yaklaşık 1.5 ay oldu. İzlenimlerimi siz değerli arkadaşlara aktarmak istiyorum. Hep olumsuz yönlerin dile gelmesi kadar güzelliklerinde dile gelmesi lazım diyorum kanımca....

- Aracımın dış görünüşü mükemmel. Beni acaip cezbediyor. Üzerinde tavan spoyleri, ön arka sağ sol marşpiyeller takılı ve siyah renkli mükemmel kombinasyon

- Aracımın yol tutuşu çok güzel, virajlarda hiç sarsılma yok. Acaip güven veriyor. Sanki jeep kullanıyormuş gibi bir hisse kapılıyorum. Motor sesi az ve ben daha önce motor sesi ile ilgili bir konu açmıştım ama halen izlemedeyim. Malumunuz mevsim kış elbette olacak o kadar diyorum. Ama yine de dikkat kesildim. Aracım Henüz 350 km.' de. Lastikler Bridgestone Tunzara bilgim yoktu ama iyi diye duydum. Şu an için bir sıkıntı yok.

- Aracın konforu bence çok çok iyi. İnanın şükrediyorum arkadaşlar Yüce Mevlaya. Bence Aurisin konforu yeterli ve tatminkar. Camlar otomatik, dikizler elektrikli. Camlar kitleniyor ve kapı cam butunları ışıklı. Dijital klima. Ayrıca şu an kış ve ısıtması harika. Ben müziği çok severim. 24 saat çalsa hele birde Ferdi baba çalarsa  ::) tadından yenmez. Araca USB bağladım istediğim müzikleri sorunsuz ve net bir şekilde dinliyorum. Teybin ayarlarını da yaptım. O biçim yani. Bence müzik sistemi ses kalitesi olarak iyi ama daha iyi ve kaliteli olabilirdi diyorum ama buna da şükür tabi. Arka koltuklar yatınca yeterince bagaj oluyor. Ama sonuçta hatcback araç sedan gibi olmaz. İç aydınlatmalar bence yeterli ve güzel. Bluetout özelliği çok harika. Aracı kullanırken eşimle eller serbest şekilde net olarak görüşebiliyorum. Bence bu süper.

- Aracım daha yeni olduğu icin biraz fazla yakması normal. Şu an için Denizli' de aman aman soğuk yok ama hava yine de kış. Yol bilgisayarı verisine göre 8.5 - 9.5 arası değişken olarak oynuyor. Shift göstergesine uymaya çalışıyorum ve uyduğum zaman yakıt tasarrufu yaptığını düşünüyorum. :) Fakat hayatımda ilk kez 6 vites araç kullanıyorum bana biraz değişik geldi. Şehir içinde bazen 5 ve 6. vitesi buluyorum şaşıyorum ama bunu ben değil araç istiyor. Fakat bana biraz ağır geldi. Hızlanması yavaş gibi hissediyorum ama 6' ya takıp ilerlediğimde anlıyabiliyorum.

- Lafı çok uzattım. Beni okuyabilme zahmetine girdiğiniz için teşekkür ediyorum. İyi ki Toyota almışım. İyi ki Toyota Auris almışım. Ben aracımdan memnunum. Burada genelde sorun kısımları yazılıyor aklıma birde iyi yönleri yazalim ki araç sahipleri onure olsun diye düşündüm. İnşallah bana kızmayıp hak verirsiniz. Allan cümlemize kazasız belasız sürüşler nasip eylesin. Denizli merkezden hepinize selam ve saygılarımla.....

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.5 aylık Sıfır Aurisim İle İlgili İzlenimlerim....
« Yanıtla #1 : Ocak 06, 2012, 21:31:48 »
ALLAH kazasız belasız sürmeyi nasip etsin resimlerinizide ekliyoruz ferdi bey :)
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 06, 2012, 21:36:48 »
Bu motor alt devirlerde cansız bir motor.(yakıt ekonomisi için). fakat 3000 devirden sonra aracın hızlnması sizi şaşırtacak işte o zaman çok serimiş diyeceksiniz.
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Birazda Alman takılalım :)
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 06, 2012, 21:45:10 »
Aracınız hayılrı olsun kazasız belasız binin.Auris güzel arabadır bazı sorunları olsada.Müzik sistemi tatminkardır genelde toyotada tabi bunun sınır yok :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 06, 2012, 22:05:12 »
Merhaba, Hayırlı olsun... Allah kaza bela yaşatmasın...

Ben de yaklasık 4 gün önce teslim aldım aracımı. 4 günde yaklasık 350km yol yaptım. Yakıt olarak fena degil. Ses sistemi benim için yeterli. Yeni motoru ile cok daha iyi. Mevcut 2007 Auris 1.6 eleganta gore cok seri ve tepkimeleri cok iyi. Yalnız Corolla HB 1.6 kadar seri degil kalkıslarda yada tam alışamadım fakat uzun mesafede sürüş keyfi güzel. Ses yalıtımı gayet basarılı. Bazen motorun çalıştıgını anlayamıyorum (yada benim kulaklarda bir sıkıntı var :))

Toyota Auris 1.6 Comfort Extra 2012
Toyota Auris 1.6 Elegant 2007
Toyota Corolla HB 1.6 Terra 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 06, 2012, 22:24:08 »
Hepinize selamlar.1.6 132 ps 2011 model, siyah renkli, aksesuarlı Comfort ekstra AURİS aracımı alalı yaklaşık 1.5 ay oldu. İzlenimlerimi siz değerli arkadaşlara aktarmak istiyorum. Hep olumsuz yönlerin dile gelmesi kadar güzelliklerinde dile gelmesi lazım diyorum kanımca....

- Aracımın dış görünüşü mükemmel. Beni acaip cezbediyor. Üzerinde tavan spoyleri, ön arka sağ sol marşpiyeller takılı ve siyah renkli mükemmel kombinasyon

- Aracımın yol tutuşu çok güzel, virajlarda hiç sarsılma yok. Acaip güven veriyor. Sanki jeep kullanıyormuş gibi bir hisse kapılıyorum. Motor sesi az ve ben daha önce motor sesi ile ilgili bir konu açmıştım ama halen izlemedeyim. Malumunuz mevsim kış elbette olacak o kadar diyorum. Ama yine de dikkat kesildim. Aracım Henüz 350 km.' de. Lastikler Bridgestone Tunzara bilgim yoktu ama iyi diye duydum. Şu an için bir sıkıntı yok.

- Aracın konforu bence çok çok iyi. İnanın şükrediyorum arkadaşlar Yüce Mevlaya. Bence Aurisin konforu yeterli ve tatminkar. Camlar otomatik, dikizler elektrikli. Camlar kitleniyor ve kapı cam butunları ışıklı. Dijital klima. Ayrıca şu an kış ve ısıtması harika. Ben müziği çok severim. 24 saat çalsa hele birde Ferdi baba çalarsa  ::) tadından yenmez. Araca USB bağladım istediğim müzikleri sorunsuz ve net bir şekilde dinliyorum. Teybin ayarlarını da yaptım. O biçim yani. Bence müzik sistemi ses kalitesi olarak iyi ama daha iyi ve kaliteli olabilirdi diyorum ama buna da şükür tabi. Arka koltuklar yatınca yeterince bagaj oluyor. Ama sonuçta hatcback araç sedan gibi olmaz. İç aydınlatmalar bence yeterli ve güzel. Bluetout özelliği çok harika. Aracı kullanırken eşimle eller serbest şekilde net olarak görüşebiliyorum. Bence bu süper.

- Aracım daha yeni olduğu icin biraz fazla yakması normal. Şu an için Denizli' de aman aman soğuk yok ama hava yine de kış. Yol bilgisayarı verisine göre 8.5 - 9.5 arası değişken olarak oynuyor. Shift göstergesine uymaya çalışıyorum ve uyduğum zaman yakıt tasarrufu yaptığını düşünüyorum. :) Fakat hayatımda ilk kez 6 vites araç kullanıyorum bana biraz değişik geldi. Şehir içinde bazen 5 ve 6. vitesi buluyorum şaşıyorum ama bunu ben değil araç istiyor. Fakat bana biraz ağır geldi. Hızlanması yavaş gibi hissediyorum ama 6' ya takıp ilerlediğimde anlıyabiliyorum.

- Lafı çok uzattım. Beni okuyabilme zahmetine girdiğiniz için teşekkür ediyorum. İyi ki Toyota almışım. İyi ki Toyota Auris almışım. Ben aracımdan memnunum. Burada genelde sorun kısımları yazılıyor aklıma birde iyi yönleri yazalim ki araç sahipleri onure olsun diye düşündüm. İnşallah bana kızmayıp hak verirsiniz. Allan cümlemize kazasız belasız sürüşler nasip eylesin. Denizli merkezden hepinize selam ve saygılarımla.....

1.5 ayda 350 kilometre mi :D Benim aurisim 1 aylık yaklaşık olarak, belki de 1.5 tam hatırlamıyorum ama 4000 km oldu bugün :D
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel Comfort Plus
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli Elegant Ex.
2016 Auris - Açık Mavi  - 06 MBM 96 - 1.6 Benzinli Premium
2015 VW Passat Variant - Mavi - 06UZ 776 - 1.6 TDİ Comfortline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 06, 2012, 22:46:31 »
Oğuzhan herkes sen mi kardeşim. :)
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • D-4D ComfortPlus
« Yanıtla #7 : Ocak 07, 2012, 17:59:07 »
Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. :)

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2012, 17:47:29 »
öncelikle kazasız belasız sürüşler.
bilgisi olan arkadaşlardan ricam 2012 modellerdede cam açma kapama düğmeleri 4 kapı için ışıklımı?teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '24
  • 15 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2012, 09:24:16 »
öncelikle kazasız belasız sürüşler.
bilgisi olan arkadaşlardan ricam 2012 modellerdede cam açma kapama düğmeleri 4 kapı için ışıklımı?teşekkürler.

forumda çok sıkıntı olmuş bu mevzu :) 2012 modellerde ışıklandırmalı cam açma kapaması içiniz rahat olsun..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 228 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 10, 2012, 09:54:22 »
Merhaba;
Ben de 2012 Auris 4D aracımı 1 ay önce aldım.
Aracımdan genel olarak da memnunum. Ancak şu an beni en çok rahatsız eden alt devirlerde çok cansız olan motor ve yüksek hızlarda, sanki arka camın bir tanesi hafif aralık kalmış gibi içeriye gelen rüzgar sesi.

Bir de geçen gün; araç doluyken (toplam 5 yetişkin) Beşiktaşın ara sokaklarından birinde, oldukça dik bir yokuşu maalesef çıkamadım. Balatayı fazla yıpratmamak için de yokuştan vazgeçip biraz daha uzun olan düz yoldan yoluma devam ettim. Aracım düz manuel vites. Kafam karıştı açıkçası ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #11 : Ocak 12, 2012, 12:53:52 »
selam  arkadaşım öncelikle hayırlı uğurlu olsun... Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin... bende 1 ay önce aldım aynı araçtan ama benim arac elegant... tüm samimiyetimle söyleyeyim sana katılıyorum gerçekten beklentilerimin üzerinde bir araba...
TOYOTA AURİS 2011 - METALİK GRİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '09
  • 5 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 12, 2012, 13:53:38 »
yeni nesil arabalar güzel fakat 1.6 motor dediğiniz gibi bazı durumlarda çok yetersiz kalabiliyor. 132 hp lik motor alt devirde cansız çünkü yakıt ekonomisi bildiniz gibi. üst devirde canlı ama her zaman üst devirlere çıkalamıyor şehir içinde. gerekli durumlarda gücü altınızda hissedemiyorsunuz. hele avensis aurise göre 100 kilo daha ağırken :) bende bebek yokuşunda yakalanmıştım birkeresinde arabada annem babam vardı bagajda doluydu. önümdeki scirocco'da 5 kişi olmasına rağmen elfoyla kalktı gitti ama ben yerimde saydım bitürlü kalkmadı araba. el freni denedim olmadı. allahtan arkamda araba yoktu bir ara baya geri kaçırdım çünkü. sonunda yarım debriyaj yapa yapa ve balata kokusuyla beraber anca kaldırabildim aracı... geri vitesi yine iyice kötü...
AvensiStyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Adrenalin kaldığı yerden devam ediyor... GT86
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 18, 2012, 17:47:19 »
1.5 ayda 350 kilometre mi :D Benim aurisim 1 aylık yaklaşık olarak, belki de 1.5 tam hatırlamıyorum ama 4000 km oldu bugün :D

Oguzhan avatarındaki ile de 4000 KM yapsaydın da izlenimlerini paylaşsaydın keşke tüh :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 18, 2012, 19:21:29 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 07, 2012, 00:24:19 »
selam arkadaslar.c
am acma dugmelerinin isiklopimi oldugunu sormustum hatirlarsaniz. Dun aksam bi ozellik farkettim. Cam acma dugmelri isiklari yaniyorken cam acma kilitleme dugmsine bastigimda sofor kapisi hari diger kapilarin cam acma dugmelerinin isiklarini kapatiyor cok hosuma gitti :) guzel dusunmusler bence

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 07, 2012, 00:52:51 »
Sedat bey Türkiye'de mi yaşıyorsunuz?
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #17 : Şubat 08, 2012, 11:04:50 »
Aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız belasız bindirsin.
İzzetle mevti, zilletle hayata tercih edenlerdeniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 64500
  • Model Yılı: '12
  • 3 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mart 03, 2012, 23:37:55 »
allah kaza bela vermesin güle güle kullanın,bende aurisime pazartesi günü kavuşacağım inş :)  :alkis:
Edepli edebinden susar. Edepsiz, "ben susturdum" zanneder.
Mevlâna Celâleddin-i Rûmî
Peugeot 406 2.0 BVA (1998) 2009-2012
Toyota Auris  1.33  2012-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • KralFerdi
  • Kan Grubu: 0-
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mart 03, 2012, 23:41:51 »
allah kaza bela vermesin güle güle kullanın,bende aurisime pazartesi günü kavuşacağım inş :)  :alkis:

Mertay bey şimdiden aracınız hayırlı olsun. Cenab-ı Allah kaza bela vermesin. Güzel günlerde kullanın inşaallah