Gönderen Konu: Plakayı vermeden araç satışı olur mu?  (Okunma sayısı 22938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
Plakayı vermeden araç satışı olur mu?
« : Aralık 02, 2011, 09:27:47 »
arkadaşlar aracımı saattım yanlız pilakayı vermek istemiyorum araç şehir dışına satıldı boyle birşey olurmu yardımlarınızı bekliyorum

Düzenleme: Başlık imla.
2011 COROLLA EXTRA D4D

Toyota Club Türkiye

Plakayı vermeden araç satışı olur mu?
« : Aralık 02, 2011, 09:27:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: pilakayı vermeden arac satışı olurmu
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2011, 09:38:34 »
arkadaşlar aracımı saattım yanlız pilakayı vermek istemiyorum araç şehir dışına satıldı boyle birşey olurmu yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşımın biri emniyetteki tanıdığı sayesine boşa çıkan plakasını bekletebilmişti. tabi diğer aracını 3-5 gün içinde aldı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2011, 21:54:27 »
noter satısını yaparken aracı alacak kişiye noterde aracın plakası mı kalacak yoksa ikametgah adresimi diyorlar.Aracın plakası kalacak derse  plakaya kurtaramazsınız..
Aracı alan kişi aracın plakasını değiştirmezse 70 tl gibi bir noter masrafı dışında hiçbir masrafı olmadan ruhsatını trafik ten 1 gün içinde alabiliyor.(yogun olmayan şehirler için)Yada 15 gün içinde adresine gönderiliyor.
Siz plakayı vermek istemıyorum dersenizde orası başka.Ancak aracın plakasının değişmesiyle masrafı artıyor.120 tl ruhsat değişimi şoförler odasıydı plaka derken 200 ü buluyor..
Ben aracımı satarken plakamı vermek istemedim ama alan kişide masraf etmek istemedi.
Birde plaka düşecek siz trafiikte onu tutturacaksınız.Tanıdıgınız varsa kolay işler yoksa  zor gibi...
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2011, 22:06:14 »
noter satısını yaparken aracı alacak kişiye noterde aracın plakası mı kalacak yoksa ikametgah adresimi diyorlar.Aracın plakası kalacak derse  plakaya kurtaramazsınız..
Aracı alan kişi aracın plakasını değiştirmezse 70 tl gibi bir noter masrafı dışında hiçbir masrafı olmadan ruhsatını trafik ten 1 gün içinde alabiliyor.(yogun olmayan şehirler için)Yada 15 gün içinde adresine gönderiliyor.
Siz plakayı vermek istemıyorum dersenizde orası başka.Ancak aracın plakasının değişmesiyle masrafı artıyor.120 tl ruhsat değişimi şoförler odasıydı plaka derken 200 ü buluyor..
Ben aracımı satarken plakamı vermek istemedim ama alan kişide masraf etmek istemedi.
Birde plaka düşecek siz trafiikte onu tutturacaksınız.Tanıdıgınız varsa kolay işler yoksa  zor gibi...

tuncay beyin söylediklerine katılıyorum şatışı yaparken kaç lira ödedi ona baksaydınız..
eğer 70 tl ise plaka boşta demektir ,tanıdık polis bulmak lazım emniyet trafik şb de ..
140 tl ödediyse hiç bişi yapamazsınız plakanız arabayla gitmiştir..
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '24
  • 15 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 05, 2011, 08:22:56 »
tuncay beyin söylediklerine katılıyorum şatışı yaparken kaç lira ödedi ona baksaydınız..
eğer 70 tl ise plaka boşta demektir ,tanıdık polis bulmak lazım emniyet trafik şb de ..
140 tl ödediyse hiç bişi yapamazsınız plakanız arabayla gitmiştir..

Yanlış bilgilendirme olmasın, 70 TL ödediyse noter masrafı olarak plaka değişmeyecek demektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 05, 2011, 20:20:08 »
Yanlış bilgilendirme olmasın, 70 TL ödediyse noter masrafı olarak plaka değişmeyecek demektir.

ters yazmışım pardon Yasin beyin yazdığı doğrudur..
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 05, 2011, 22:01:34 »
Başka şehre gittiyse ve plaka işlemlerini orada yaptıracaksa plakanız boşa çıkar. Boşa çıkan plakayı da adamını bulursanız alabilirsiniz. Emniyetten plaka sorgulaması yapın bakarsınız sizin plaka iade edilmiştir.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Ynt: Plakayı vermeden araç satışı olur mu?
« Yanıtla #7 : Aralık 22, 2011, 08:26:22 »
Selamlar. Aracim gazi osman pasa tescilden plakali. İkametgah adresimde uskudar. Aracimi satarken plakami yeni alacagim araca takabilirmiyim? Yoksa uskudara bagli plakami almak zorundayim.
İkamet olarak illa gop da olmamm gerekiyor. Bu konuda bilgilerinizi paylasirsaniz memnun olurum.

Saglikla kalin
Merceksiz Xenon fardan gozu rahatsiz olan-Auris comfort extra kullanicisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '24
  • 15 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 22, 2011, 09:15:16 »
Başka şehre gittiyse ve plaka işlemlerini orada yaptıracaksa plakanız boşa çıkar. Boşa çıkan plakayı da adamını bulursanız alabilirsiniz. Emniyetten plaka sorgulaması yapın bakarsınız sizin plaka iade edilmiştir.

Artık aracın hangi şehire gittiğinin bir önemi yok, noterde plaka değişecek mi diye soruyorlar, değişsin diyorsa alıcı o zaman dediğiniz geçerli. Tabi bu ekstra ücrete tabi. Değişmesin diyorsa plaka araç üzerinde gidiyor, misal Sivas'a İstanbul plaka olarak gider. Ancak trafik sigortası büyük şehirlerde daha fazla olduğu için, bu gibi durumlarda plakayı değiştirmek daha karlı olabiliyor. İkamet mevzuları yeni plaka alırken geçerli. İkametinizin bağlı olduğu emniyet müdürlüğünden, oraya tahsis edilmiş plaka grubu içinden alırsınız.