Gönderen Konu: 2005 1.6 benzinli corolla hb yüksek devirde ıslık sesi  (Okunma sayısı 1696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 9 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Öncelikle herkesin kurban bayramı mübarek olsun. Bugün aracımla eve dönerken 2. viteste 4000-5000 devrin üzerine çıktığımda (cam açıkken) arabadan ıslık sesine benziyen bir ses geldi. İlk defa böyle bir sesle karşılaşıyorum. 3. viteste denemeye çalıştım fakat yol müsait değildi. Düşük devirlerde bu ses gelmiyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 1.6 benzinli corolla hb yüksek devirde ıslık sesi
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2011, 13:57:19 »
Bende de aynısı oldu. Rampa yukarı 5000 devir civarındayken pencere kapalı olmasına rağmen ıslık sesi duydum ve korkup vites yükselttim :D Araba daha 4-5 aylık o yüzden önemli bir şey olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 9 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 1.6 benzinli corolla hb yüksek devirde ıslık sesi
« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2011, 16:03:44 »
Bende de aynısı oldu. Rampa yukarı 5000 devir civarındayken pencere kapalı olmasına rağmen ıslık sesi duydum ve korkup vites yükselttim :D Araba daha 4-5 aylık o yüzden önemli bir şey olduğunu sanmıyorum.
Cevabınız için teşekkürler. Bi yarım saat önce çıktım dışarı ve yüksek devirde sürdüm biraz arabayı. Fakat bu sefer ıslık sesi çıkmadı  :blink:
Bu arada insan diye aramızda dolaşan fakat insanlık namına hiçbir özelliği bulunmayan biri arabanın kaputunu boydan boya çizmiş. Ona en içten dileklerimle bed-dua larımı sunuyorum...

Etiketler: