Gönderen Konu: OTOMATİK KAPI KİLİTLEME  (Okunma sayısı 9003 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
OTOMATİK KAPI KİLİTLEME
« : Ekim 26, 2011, 10:27:49 »
aracım 2005 avensis comfort modeli hareket ettikten sonra kapıların otomatik kilitlenmesi için yapmam gereken nedir bu özeelik varmıdır varsa nasıl aktif hale getirebilirim teşekkürler...
Yapman gereken hayırlı ve yararlı işleri yarına bırakma. Bakarsın yarın olur da, sen olmazsın.

Toyota Club Türkiye

OTOMATİK KAPI KİLİTLEME
« : Ekim 26, 2011, 10:27:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B+
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: OTOMATİK KAPI KİLİTLEME
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2011, 11:54:45 »
avensisin üzerinde var mı bilmiyorum ama forumda da daha onceden konusu açılımıştı cok ucuz bir ücret karsılıgı taktırılıyor toyota plazalarda 20 tl miydi öyle bişey hatırlıyamıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2011, 13:05:18 »
teşekkür edrim fatih bey
Yapman gereken hayırlı ve yararlı işleri yarına bırakma. Bakarsın yarın olur da, sen olmazsın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2011, 13:11:37 »
ahmet bey aracınıza kapıları kiltlemek için modül taktırmak istiyorsanız ilk önce alarm taktırmalısınız serviste sonra 40 tl modül taktırabilirsiniz.ama suda var toyota servisleri cenmax ürünü kullanıyor..
Cenmax 942 b modüünü dışardan temin edip bu alarm kitiyle birlikte kapıları kilitleme modülü ve cam modülüde  ekleyerek kullanabilirsiniz.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2011, 13:46:53 »
benim merak ettiğim herhangi bir alet taktırmadan olabiliyormu? daha önce megane aracım vardı kilitleme düğmesine 20 sn basılı tutunca otomatik kapı kilitleme aktif oluyordu avensistede varmı basılı tuttum fakat olmadı anlaşılan parasız olmayacak bu iş olsa iyi olurdu çünkü kırmızı ışıklarda filan durduğumuzda kapıların dıştan kilitli olması çok önemli.... :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2011, 17:25:04 »
Toyotaların hiçbirinde yok.Türkiyede olan corolla avensis auris verso benim bildigim kadarıyla yok.Siz içerden manuel olarak kitleyebiliyorsunuz.Ancak yazdıgım gibi istanbulda cenmax bayısında yaptırabilirsiniz..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Ekim 26, 2011, 17:42:24 »
teşekkürler tuncay bey olay anlaşılmıştır..daha önceki forumlarıda inceleyince  ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 26, 2011, 19:29:31 »
 :islik :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik: :islik:
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 26, 2011, 19:46:47 »
bahsettiğiniz modül sürüş güvenlik modülüdür toyota da bu modül yoktur servis yaklaşık 40 tl gibi ve 40 tl de işçilikle beraber bu modülü takmaktadır.bu modülün özelliği hıza duyarlı olmasıdır yani araç 20km sn hıza ulaştığında modül kitlemekte dir.bu ürünün benzeri cen max ılm 007 modeliyle piyasada bulunmaktadır fakat servisin taktığı modülden farkı 10 sn gibi bir süre ile kitleniyor olması yani hıza duyarlı olmaması.ben araştırdım kendi corolla ma taktırıcaktım sonra vaz geçtim aracın elektronik aksamıyla oynamayı doğru bulmuyorum.bide kısa devre olur yok anahtar içerde kalır ben dışardayken şak diye kilitler sorun olur diye vazgeçtim eğer istersem içerden kendim kitliyorum ama trafikte beklerken özelliklede kapkaççılar kapıyı açıp yengenin çantasını çalabilir bu yüzden iyi bi ürün sonra sevgilimle yolda giderken kız la tartışsam delirse arabanın içinde krize girip otobanda 100km süratle giderken aracın kapısını açıp kendini atabilir sonra savcıyla uğraşabilir bu yüzden de iyi bi ürün genelde bana manyak kızlar denk geliyo ama bide anahtar arabanın içinde kalırda ben anahtarı alamazsam dışarda kalırsam bu bana göre kötü bi ürün bu yüzden vazgeçtim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Ekim 27, 2011, 12:25:14 »
 :alkis: :alkis: :alkis:gültekin bey bu açıklamalardan sonra bedavada taksalar taktırmam !!!! sağolun  :alkis: :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ne mutlu toyota'm var diyene!
    • toyotaclub
« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2011, 22:07:15 »
Toyotaların hiçbirinde yok.Türkiyede olan corolla avensis auris verso benim bildigim kadarıyla yok.Siz içerden manuel olarak kitleyebiliyorsunuz.Ancak yazdıgım gibi istanbulda cenmax bayısında yaptırabilirsiniz..
lafınızı geri alın çünkü avensis elegant ekstrada var ve çok iyi. geçen gün bu konuyu açmıştık hatırlıyorsanız :kötü:
2011 avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 31, 2011, 17:25:14 »
lafınızı geri alın çünkü avensis elegant ekstrada var ve çok iyi. geçen gün bu konuyu açmıştık hatırlıyorsanız :kötü:
Ahmet beyın arabasına bakın elegant extra mı.Eski kasa avensis corolla corolla hb yaris verso bunların hiçbirinde hıza ulaştıgında kapı kilitleme yok..Geri alınacak bir lafta yok,kimseye hakaret  tarzında ortada bir lafta yok.Anlamadan da yorum yapmayalım  lütfen :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü:
Dediğim gibi  ahmet bey bu güvenlik modülünü taktırmak istıyorsa sonradan para verip taktırmak zorunda..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ne mutlu toyota'm var diyene!
    • toyotaclub
« Yanıtla #12 : Kasım 01, 2011, 15:17:24 »
Ahmet beyın arabasına bakın elegant extra mı.Eski kasa avensis corolla corolla hb yaris verso bunların hiçbirinde hıza ulaştıgında kapı kilitleme yok..Geri alınacak bir lafta yok,kimseye hakaret  tarzında ortada bir lafta yok.Anlamadan da yorum yapmayalım  lütfen :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü:
Dediğim gibi  ahmet bey bu güvenlik modülünü taktırmak istıyorsa sonradan para verip taktırmak zorunda..
yanlış bir şey söylemek istemedim tuncay kardeşim. belki ben yanlış anlamış olabilirim.(Toyotaların hiçbirinde yok) ibaresini dikkate aldım. ahmet beyin arabasını zaten dikkate almadım. ben sadece bilginiz yoktur diye bir hatırlatma yaptım. kastımı aştıysam özür diliyorum. saygılar... ;)
2011 avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Kasım 01, 2011, 17:59:56 »
yanlış bir şey söylemek istemedim tuncay kardeşim. belki ben yanlış anlamış olabilirim.(Toyotaların hiçbirinde yok) ibaresini dikkate aldım. ahmet beyin arabasını zaten dikkate almadım. ben sadece bilginiz yoktur diye bir hatırlatma yaptım. kastımı aştıysam özür diliyorum. saygılar... ;)
estf abim hani abi sen birden çıkışınca ben ne yaptım der gibi oldum.Ama takılmam ,Burda önemli olan saygı ve sevgi çerçevesinde birbirimizi anlamak.BOzovalı arkadaş var bizde çalışıyor.Ancak senle bişekile barışırım abi,sembol ocak başında  ciger ısmarlarsan  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
Saygı bizden abi.Büyügümüze karşı saygısızlık yapmak asla istemem.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 01, 2011, 18:58:22 »
toyotaclub'ın örnek saygılı sevgili abilerim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Kasım 02, 2011, 10:08:18 »
 :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 10, 2011, 20:07:32 »
malesef toyota larda

hıza duyarlı kapı kilitleme
kapıları kilitleyince cam kaldırma
otomatik far sensörü yoktur sonradan alarm a bağlı modül eklemeyle bu sorun hallediliyor ama elektronik aksamla oynamak ne kadar doğru size kalmış..
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)