Gönderen Konu: petlas hakkındaki düşünceleriniz  (Okunma sayısı 65058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • yan yola girmez e-5 ten gider:)
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
petlas hakkındaki düşünceleriniz
« : Ekim 20, 2011, 00:38:12 »
bugun nerdeyse butun lastıi firmalarını dolastım ve en uygununun petlas oldugunu gordum babamda tutturdu al kullan dıye bende ondan kullanıyorum  thy ucaklarıda ondan kullanıyor vs baskı yapıyor pek anlamıyoru lastıkten  fren mesafesı ıslak zemınde nasıl diye oyüzden size danısayım dedim üstadlar şimdiden tesekkurler..

Toyota Club Türkiye

petlas hakkındaki düşünceleriniz
« : Ekim 20, 2011, 00:38:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
    • www.
Ynt: petlas hakkındaki düşünceleriniz
« Yanıtla #1 : Ekim 20, 2011, 02:05:33 »
bende 6 ay önce aldım,6yıl brigstone b 390 kullanmış biri olarak berbat 390nın yanına bile kalite anlamında yaklaşamaz,global markalardan şaşmayın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Ekim 20, 2011, 02:12:05 »
mehmet bey berbat derken ne gibi eksilerini gordunuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 20, 2011, 02:29:05 »
Orçun, bildiğim kadarı ile PETLAS bir ara üretimini durdurdu şimdi tekrar başladı. Kullanan arkadaşlar var onların yorumuna göre sessizlik, yol tutuş, fren mesafesi gayet iyi. Ben de düşünmüyor değilim birde bana cazip gelen en büyük tarafı da yerli malı olması. Yerli malı yurdumun malı. Bizi mahcup edecek hiç bir durumuda olmadığını düşünüyorum.
Toyota Corolla 1,6 Comfort Extra Benzin+LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Ekim 20, 2011, 03:23:21 »
abi saolasın yorumun için petlasın cok kotu olacagını bende dusunmuyorum acıkcası..kullanan arkadaslar varsa bı el atsada hafta sonuna kadar halletsem su lastık ısımı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 20, 2011, 07:32:02 »
Arkadaşlar geçen sene kışlık lastiklerimi petlas lastik aldım. İnanılmaz memnun kaldım. 205/55/16 ebatındaki lastiğin tanesini 115 TL ye almıştım. Bu sene hayli zam gelmiş. Petlas piyasaya yeni girdiği için çok kaliteli üretim yapıyor. En kötü kışlık lastik en iyi yazlık lastiğinden iyidir mantığı ile almıştım petlası :) Bence hiç tereddüt etmeyin, hani diğer markalarla arasında 5-10 lira fark olsa boşverin gidin iyi bir marka alın diyeceğimde dün arkadaşa goodyear ug8 aldık 195/55/16 tanesine 225 TL verdik. Arasında 2 katı fark var.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 20, 2011, 10:29:18 »
Petlas'ı markasının babamın hyundai elantra'sı için aldık 2 adet. Hakikaten bende çok beğendim, öneririm. Öncelikle yumuşak hamurlu bir lastik olduğunu belirteyim. Bu da konfor veriyor araç için. Kuru, ıslak, şehiriçi, şehirdışı, ani kalkış, ani duruşlarda lastiği deneme fırsatım oldu. Diğer global markalardan fiyatı neredeyse yarı yarıya ama mutlaka kayıpları olsa da bu farka değer bir lastik. Sakin kullanıyor, yüksek hızlarda virajlara girmiyor, ani fren ve kalkışlarda deyimi yerindeyse hava atma peşinde değilseniz, marka takıntınız da yoksa alınabilecek ideal bir lastik. Kendi aracım içinde bu ayarda Barum marka alıp denedim seviyeleri aynı hemen hemen. Elantradaki alıp corollama takıp, veya corolladan alıp elantraya takarsam ancak aralarında bir fark olup olmadığını anlayabilirim. Neticede konu gereği petlas'ı öneriyorum..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Valvematic 132 hp
  • Kan Grubu: AB+
  • 11 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 20, 2011, 15:44:24 »
Bende eski aracımda Petlas yazlık kullandım 1 yıl kadar gayet memnundum .Kışlığının iyi olduğundan da şüphem yok.
R 1 3 5
 └┼┼┤
   2 4 6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 20, 2011, 16:08:36 »
Kışlık lastikleri hayli iyi oldugu birçok kişiden duydum fakat yazlıkları tam bi fiyasko diyorlar.Tabi araç ve lişiye göre durum degişir.Ben kendi aracıma b330 evo bristone aldım efsane lastik diye bilinir.Ben ce çok güzel bir lastik tavsiye edewrim tek eksisi lastik biraz tırnaklı oldugundan yol sesi yapıyor fren mesafesi ve yol tutuş harika.Zaten ae101 efsana kasaya da efsana almamamk haksızlık olurdu  :-))
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '10
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 20, 2011, 20:00:07 »
Petlas 195.60.15 mevsimlik lastiğini kullandık konforlu sessiz aşınmak bilmeyen bir lastik ve elle dokunulduğunda yumşacık hissi veriyor :) yoldaki ufak sivri şeyler lastiğe batabiliyor yada hep bizi buldu bu tip şeyler lastiğin dez avantajı yok demek için yol tutuşunu atlmak gerekecek neden? Fren mesafesi çok uzuyor hele abs devresi ile beraber virajlarda ön ve arkadan kaymaya sebep veriyordu corollada yumşak yaydan dolayı...Ve 1.viteste gaza fazla yüklenince hafif hafif sarmaya  başlıyordu onun dışında iyi bir lastik sert araba kullanmayan biri için ideal...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 21, 2011, 00:51:02 »
2 gün önce 4 adet 205/55 r16 Petlas marka kış lastiği aldım. Eski lastiklerim Dunlop'tu ve 50bin km kullanmistim. İyice eskimis olduklari icin hafif rampa kalkislarinda bile patinaj cekiyordum. Petlas 'lari daha tam kis kosullarinda deneyemedigim icin yorum yapamayacagim, ama bana fren mesafem biraz artti gibi geldi. Yol tutusunu gercekten begendim, daha patinaj cektiremedim. Ses olarak pek fark goremedim, bugun girdigim bir virajda eski Dunlop'lara gore cok daha fa zla guven verdi. Nisan ayinda yaz lastigi alacagim, ama onlari Petlas almam herhalde, cunku genelde kis lastikleri icin cok olumlu yorumlar okudugum halde yaz lastikleri icin ayni seyleri duymadim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 21, 2011, 10:50:19 »
İyi lasik 1 yılın sonunda ancak gerçek yüzünü gösterir.En kötü lastik dahi ilk yılında iyi olarak görülür.1 yıldan sonra ucuz lastiklerin tamamı adeta taş kesiliyor ne fren mesafesi nede yola tutunma kalıyor.Ben Kış lastigi olarka veya 4 mevsim olarak EFSANE LASTİK goodyear vecktor 5  üstüne tanımam .Sade ben degil forumlarda araşırın herkes bu lastigin hayranıdır.Ama sadece kış koşıllarında kullanmak ömrünü uzatır yazın eriyip parçalanabiliyor birde yol sesi yapıyor
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ekim 21, 2011, 11:01:42 »
ben geçen sene kullandım bakalım bu sene göreceğiz petlası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 164 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 21, 2011, 12:27:55 »
ben geçen sene kullandım bakalım bu sene göreceğiz petlası.

yorumlarıızı bekliyoruz..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yurtda Sulh! Cihanda Sulh!
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '13
  • 51 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 21, 2011, 23:22:38 »
benim arkadaşım fiat stilo sunda kullandı. petlas imperium modelini gayetde memnun bir seneyi geçti. hala bir sıkıntı yok lastiklerde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Ekim 23, 2011, 18:28:27 »
sonunda bugun gidip aracıma 205 55 16 petlas ımperium pt515 lastikleri taktırdım..40-50 km yol yapıp nasıl bir lastik oldugunu anlıcam ıns

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ekim 23, 2011, 19:08:40 »
sonunda bugun gidip aracıma 205 55 16 petlas ımperium pt515 lastikleri taktırdım..40-50 km yol yapıp nasıl bir lastik oldugunu anlıcam ıns

Araç yol sesini içeri daha az alacaktır. İlk tespitiniz bu olur. Benim dunlop tan az alıyor petlas yumuşak hamurlu olduğu için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • ***AVENSIS***
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 110000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ekim 23, 2011, 19:20:59 »
Ben arkalara almayı düşünüyorum gerçi Lassa ile arasında 15 lira fark var demişti lastikçi. 175/65/14 100 liradan veririm demişti Lassanın tanesini. Tabi şimdi ne kadar oldu bilemiyorum bir iki ay önce sormuştum.
Bu arada komşumuz yıllardır petlas kullanır bir şikayetini duymadım. Hatta ondan görüdğüm için petlası düşünüyorum.
2013 Avensis 1.6 Elegant Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ekim 23, 2011, 19:23:24 »
Hazım abi petlas alacaksan karacaören demirciler sitesinde bi lastikçi var. Sağlam pazarlık yaparsanız uygun fiyata alabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yurtda Sulh! Cihanda Sulh!
  • Kilometre: 21000
  • 51 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ekim 31, 2011, 09:13:06 »
Araç yol sesini içeri daha az alacaktır. İlk tespitiniz bu olur. Benim dunlop tan az alıyor petlas yumuşak hamurlu olduğu için.
fiyat nedir acaba?