Gönderen Konu: 1.6 elegant extra akıllı giriş problem oluyor mu???  (Okunma sayısı 4129 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
Arkadaşlar merhabalar, 2011 1.6 elegant extra için 51000 tl fiy :huh:at aldım sizce bu fiyat uygunmudur? Bu aracı alırsam sıkıntı yaşayacağım konular nelerdir? Rampalarda yığılma yapıyor mu? Rampalarda sürekli vites küçültmek gerekir mi? Sakin bir kullanıcıyım yakıt kullanımı nedir?
   Özellikle sormak istiyorum akıllı giriş kullanışlı bi sistem fakat oldu da akü bitti aracın kapılarını nasıl açabiliyoruz yedek bir anahtar sistemi var mıdır?

Arkadaşlar bu kadar çok soruyu sordum kusura bakmayın bu soruları bir aydır araştırıyorum net bi bilgiye ulaşamadım siz kullanıcılardan ve aracı bilen arkadaşllardan daha net bilgi alabileceğimi düşündüm şimdiden teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: 1.6 elegant extra akıllı giriş problem oluyor mu???
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2011, 13:27:34 »
Arkadaşlar merhabalar, 2011 1.6 elegant extra için 51000 tl fiy :huh:at aldım sizce bu fiyat uygunmudur? Bu aracı alırsam sıkıntı yaşayacağım konular nelerdir? Rampalarda yığılma yapıyor mu? Rampalarda sürekli vites küçültmek gerekir mi? Sakin bir kullanıcıyım yakıt kullanımı nedir?
   Özellikle sormak istiyorum akıllı giriş kullanışlı bi sistem fakat oldu da akü bitti aracın kapılarını nasıl açabiliyoruz yedek bir anahtar sistemi var mıdır?

Arkadaşlar bu kadar çok soruyu sordum kusura bakmayın bu soruları bir aydır araştırıyorum net bi bilgiye ulaşamadım siz kullanıcılardan ve aracı bilen arkadaşllardan daha net bilgi alabileceğimi düşündüm şimdiden teşekkürler.

Hocam kesinlikle merak ettiğim bütün soruları sormuşsunuz. Keşke cevap verecek biri/birileri olsa..

Birde bana 52.500 fiyat verdiler, pazarlık ettiğim halde. Hangi şehir ve bayiden bu fiyatı aldınız acaba ? Ayrıca bilmiyorum ama beyaz araçtan aldığım Fiyat, Toyota da renk farkında ücret artıyor mu acaba ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2011, 00:03:33 »
Ben bursa' dan bu fiyatı aldım.beyaz renk ve granit gri için.
Bu konuyu düşünen veya dikkat eden biz varız heralde kimse bir şey yazmamış.Bugün anahtar sistemini çalıştıran farklı bir güç kaynağı olduğunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2011, 00:21:10 »
anahtarsız giriş sisteminin pili biterse anahtarın içinden küçük bir anahtar daha çıkıyor sol ön kapı öyle açılabiliyor ve araba çalışıyor. zaten pil azaldımı araç sizi uyarıyor pil azaldı diye. araç uygun devir ve viteste rampa falan takmıyor pek hızlanır bile rampada ama vitesiniz uygun değilse vites küçültmek allahın emri hatta ekrandaki shift lere uyarsanız 2 vites bile düşürmeniz gerekebilir alt devirlerde cansız bir araba fakat devir yükseldikçe gücü hissettiemesini biliyor ( açılın ben geliyorum diyor) . zaten aracın akü bitince vurdurulmuyor bu araçlar . yakıt tüketimine gelince izmir trafiğinde sakin kullandığımda söylenemez 9.1 litre şehir dışı 110 130 km hhızlarda 6-7 litre değişiyor yola göre . Hatta eklemem gerekirse bense süper düşünülmüş bir şey anahtarsız giriş sistemi anahtarı cebe koyuyorum bidha hiç çıkarmıyorum sadece pantolon değiştirdiğim zamanlar cebimden çıkarıyorum :))
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • N KADAR HIZLI GİTTİÐİNİ FREN YAPINCA ANLARSIN.
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #4 : Ekim 16, 2011, 00:29:35 »
Elegant extra??? Bu modeli bilmiyorum.
Bnim 2011  corolla elegantım var  yakıtı genelde 8 lt.  6 vites koyulmus degiştir degiştebildiğin kadar yemem demz akıllı giriş konusana gelince kumanda uzerinde klips seklinde anahtar gizli zor durumda kaılarını acabilirsin aynı zamanda airback lerini kapatıp acmak icin kullanılır.
Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 16, 2011, 13:37:46 »
Elegant extra??? Bu modeli bilmiyorum.
Bnim 2011  corolla elegantım var  yakıtı genelde 8 lt.  6 vites koyulmus degiştir degiştebildiğin kadar yemem demz akıllı giriş konusana gelince kumanda uzerinde klips seklinde anahtar gizli zor durumda kaılarını acabilirsin aynı zamanda airback lerini kapatıp acmak icin kullanılır.
elegant extra avensis ler için 2011 de çıktı.İlk çıkan avenesis elegantlardan farkı ,akıllı giriş sistemi ve hız sabitleme var extradan o yüzdende elegant extra demişler.Güzel brişey eliniz doluyken anahtar arama derdi yok..extradan da 3 yıl garanti yaptırın 5 yıl kullanın.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Ekim 19, 2011, 17:54:28 »
Arkadaşlar dün arabayı aldım.granit gri komple deri döşeme,park sensörü,boya koruma hediyeli 53000 tl ye alım.Bakalım kullanıp göreceğiz allah utandırmasın inşallah iyi bir tercih yapmışızdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 19, 2011, 18:12:31 »
Arkadaşlar dün arabayı aldım.granit gri komple deri döşeme,park sensörü,boya koruma hediyeli 53000 tl ye alım.Bakalım kullanıp göreceğiz allah utandırmasın inşallah iyi bir tercih yapmışızdır.
irfan bey memnun kalırsınız. hoşunuza gitmeyen tek yanı benzin harcaması olur.Çok kullanıyorsanız benzinle binmek bu devirde biraz zor..2011 model mi aracınız.
2012 olarak gelecek olan avensislerin ön farından panjurlarında ,arka stoplarda değişkler var.Zira makyajlı kasa gelecegi için bu kasayı uygun fiyata veriyo olabilirler..
aklınız karışmasın avensisten memnun olmayan  daha yok forumda.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 19, 2011, 19:26:44 »
Güle güle kullanın çok iyi fiyata almışsınız deri döşemede extrası olmuş bende granit gri kullanıyorum ve renk hakkında hep güzel yorumlar aldım başlardan çok tereddüt te kalmıştım renk konusunda

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Ekim 19, 2011, 22:53:35 »
irfan bey memnun kalırsınız. hoşunuza gitmeyen tek yanı benzin harcaması olur.Çok kullanıyorsanız benzinle binmek bu devirde biraz zor..2011 model mi aracınız.
2012 olarak gelecek olan avensislerin ön farından panjurlarında ,arka stoplarda değişkler var.Zira makyajlı kasa gelecegi için bu kasayı uygun fiyata veriyo olabilirler..
aklınız karışmasın avensisten memnun olmayan  daha yok forumda.

İnşallah bakalım,senede 10000 km anca yaparım.Rahatlığı düşünerekten avensise karar verdim.Aldığım araç 2011, 2012 lerde makyaj var mı diye sordum satış sorumlusuna yok dedi 2013 te makyajlılar başlıyacak dedi.Bilemiyorum artık ama o kadar da önemli değil uzun süre kulllanacığım ben bu aracı o yüzden dert etmiyorum. Yakıt konusunda ortalama 8-9  lt yakar dediler şehir içi bakalım kullandıkça belli olacak.
Sizin araçlar ne yakıyor benim için kriter olsun?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Ekim 19, 2011, 22:58:50 »
Güle güle kullanın çok iyi fiyata almışsınız deri döşemede extrası olmuş bende granit gri kullanıyorum ve renk hakkında hep güzel yorumlar aldım başlardan çok tereddüt te kalmıştım renk konusunda

Ben baştan beridir beyaz istiyorum ama ellerinde kalmamış bu araç showrumdaydı gözüme hoş geldi deri döşemeyle çok şık görünüyor.O yüzden aldık bakalım.Siz aracı kaça aldınız?Bu arada bakı balata da sorun çıkrdığı ile ilgili haberler okudum moralim bozuldu açıkçası siz hiç sorun yaşadınız mı özellikle geri geri giderken?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 19, 2011, 23:04:56 »
Ben baştan beridir beyaz istiyorum ama ellerinde kalmamış bu araç showrumdaydı gözüme hoş geldi deri döşemeyle çok şık görünüyor.O yüzden aldık bakalım.Siz aracı kaça aldınız?Bu arada bakı balata da sorun çıkrdığı ile ilgili haberler okudum moralim bozuldu açıkçası siz hiç sorun yaşadınız mı özellikle geri geri giderken?
Ben hiç bir sorun yaşamadım ve yakın bir aile dostumun tavsiyesi üzerine aldık 2009 dan beri kullanıyor ve hiç bir sorun çıkarmadı bir kere anahtar vrdurmadım arabaya dedi
biz 51.000 e aldık ama mayısta araç şu an 9000 km de açıkçası hiç bir sorun yaşamadım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Ekim 19, 2011, 23:14:26 »
Ben hiç bir sorun yaşamadım ve yakın bir aile dostumun tavsiyesi üzerine aldık 2009 dan beri kullanıyor ve hiç bir sorun çıkarmadı bir kere anahtar vrdurmadım arabaya dedi
biz 51.000 e aldık ama mayısta araç şu an 9000 km de açıkçası hiç bir sorun yaşamadım..

Çok güzel inşallah bende sizin gibi sorunsuz kullanırım.Yakıt konusunda nasıl araç şehir içi şehir dışı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ekim 20, 2011, 00:28:58 »
Çok güzel inşallah bende sizin gibi sorunsuz kullanırım.Yakıt konusunda nasıl araç şehir içi şehir dışı ?
izmirde 9.3 ltre olarak kullanıyorum daha sakin kullanımda azalabiliri 8.7 gördüm şehir dışı 6   6.5    7 hıza göre  yola göre değişiyor
kazasız belasız sürüş dilerim emin olun alıştıkça daha çok seveceksiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Ekim 20, 2011, 00:34:39 »
Teşekkür ederim.Hepimiz için kazasız belasız sürüşler olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '09
  • 5 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 20, 2011, 03:12:28 »
arkadaşım arabandan çok performans bekleme alt devirde cansızdır, üst deviri güzel fakat herzaman üst devirde kullanılamayacağı için bence çok beklentide olma :) önceki aracın neydi bilemiyorum ama konforu ön planda olan bir araba. alışman zaman alabilir...
AvensiStyle