Gönderen Konu: 2004 Yaris 1.0 MMT Problemi  (Okunma sayısı 4929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
2004 Yaris 1.0 MMT Problemi
« : Eylül 02, 2011, 14:54:37 »
3 ay önce eşime 2004 model Yaris 1.0 MMT araç aldım. MMT lerin sorunlarını bildiğim halde tanıdıktan ve servis bakımlı diye almış oldum. Ve malum problem benimde başıma geldi araç çelişten düştü, ses var icraat yok çok yavaş yavaş hızlanıyor rampalarda baya bi zorlanıyor. Servise götürdüm ve 3800 TL lik malum fatura bana da çıktı. Baskı balata bir kaç parça ve beynin değişmesi gerekiyormuş. bu sorunu yaşayan arkadaşlardan ricam nerde ne şekilde bu sorunlarını çözdüklerini payşlaşırlarsa sevinirim. Herkese iyi forumlar...

Toyota Club Türkiye

2004 Yaris 1.0 MMT Problemi
« : Eylül 02, 2011, 14:54:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2004 Verso 1,8 Otomatik
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: 2004 Yaris 1.0 MMT Problemi
« Yanıtla #1 : Eylül 05, 2011, 11:54:11 »
3 ay önce eşime 2004 model Yaris 1.0 MMT araç aldım. MMT lerin sorunlarını bildiğim halde tanıdıktan ve servis bakımlı diye almış oldum. Ve malum problem benimde başıma geldi araç çelişten düştü, ses var icraat yok çok yavaş yavaş hızlanıyor rampalarda baya bi zorlanıyor. Servise götürdüm ve 3800 TL lik malum fatura bana da çıktı. Baskı balata bir kaç parça ve beynin değişmesi gerekiyormuş. bu sorunu yaşayan arkadaşlardan ricam nerde ne şekilde bu sorunlarını çözdüklerini payşlaşırlarsa sevinirim. Herkese iyi forumlar...

Merhaba,
Bende de 2004 MMT verso var.
2009 yılı içerisinde toyota tarafından mmt ile ilgili ücretsiz bazı parçaları değişmiş. Yarislerde varmı bilmiyorum. Bir araştırın bence.

~Özü doğru olanın sözü de doğru olur.~

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Captiva 2,0A/T High 7k / Hyundai i20A/T
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 167 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 05, 2011, 11:57:25 »
mmt ve düşük motor hacmi biraz risk oluşturuyor ben 1.6 corolladaki mmt den memnunum
önden bir mmt kalibrasyonu yaptırıp spor modda kullanmayı denerseniz belki bir faydası olur
İlk hamlede piyon deyip geçilenler oyunun sonlarında şahı sıkıştıran kahramanlardır...
Güvendiğim iki şey;aynaya baktığımda gördüğüm ve yukarı baktığımda göremediğimdir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • tabiki toyota
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 06, 2011, 22:47:40 »
başınıza gelen şey geçen sene benim başıma elmadağ yol yapımında ilk kez geldi ve istanbul 1. köprünün girişinde kalmamla devam etti.
aracınızda sorun yok. kullanıma bağlı olarak debriyaj balatanız bitmiş. toyota bahzettiğiniz beyinleri bir zamanlar ücretsiz değiştiriyordu ancak eskidenmiş. benim aracıda eski sahibi sorun yok diye götürmemiş.
şimdi gelelim sorunun çözümüne.
ilk olarak işinizi servis halledecek. çünkü değişim sonrası yazılım gerekiyor ve bu serviste mümkün. size balata takımı ecu ve ecuator değişecek diyip bu fiyatı çıkarmışlar. bende 2400 dediler geçen sene. indirim varmış. garantiye girermi bi sordurun balata değişimi. hatta merkezi arasınlar. olmazsa
ustanın tavsiyesiyle ben sadece balatayı 900 tl ye değiştirip yazılım attırdım. 30bin km yaptım ve itinalı kullanıyorum tık yok . saat gibi. yani sizde sadece balata takımını değiştirip kullanabilirsiniz. bundan sonra yapacağınız şey bayırda manuele alıp aynı düz vites gibi vites aralarında ayağınızı gazdan çekerek balatanın aşınmasını engellemeye çalışı kullanmak olacaktır.
başka sorunuz varsa memnuniyetle cevaplarım
herkese uyan bir toyota modeli vardır.
diğer markalar alternatiftir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Eylül 08, 2011, 14:05:51 »
Cevaplar için teşekkür ederim. Toyotronik Mithat usta ile görüştüm. Maksimum 1100 TL e sorunu halledebileceklerini söyledi. İnternet üzerinden yaptığım araştırmada da kendisinin konusunda iyi bir usta ve güvenilir bir özel servis olduğunu gördüm. Önümüzdeki hafta içerisinde oraya götürüp yaptıracağım. Sonuçlarıda burada paylaşırım. İyi forumlar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • tabiki toyota
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 08, 2011, 14:32:18 »
yetkili servis ne kadar istiyor. onuda bi araştırın. 2 yıl 60bin km garantisi var parçanın. eğer eşiniz kullanacaksa fiyata göre kıyaslama yapın.
garanti gözardı edilemeyecek bir durum bence.
herkese uyan bir toyota modeli vardır.
diğer markalar alternatiftir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Eylül 09, 2011, 17:11:33 »
Servis 3800 TL istedi.. Tabi beyni falanda değiştiriyorlar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2011, 15:14:07 »
Geçen Nisan ayında bendeki 2006 model 1.0 Yaris'de de aynı sorun oldu. Servis baskı balata değişimine 1200TL dedi, Toyotronic Mithat usta 1100TL fiyat verdi ben de Mithat Usta'ya servisten daha çok güvendiğimden orada değiştirttim. Baskı balata değiştikten sonra mmt vites kalibrasyonu yapacak bilgisayardan Mithat Usta'da da var, hatta her 10bin bakımına gittiğimde tekrar kalibrasyon yapıyor.
Baskı balata değiştikten sonra yaklaşık 10bin km yol yaptım henüz bir sorun yaşamadım.
All I ask is a tall ship and a star to steer her by...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 16, 2011, 00:49:20 »
Bence sat kurtul, sürekli başın ağrıyacak
 al bi honda rahat et

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #9 : Ekim 17, 2011, 18:22:24 »
kardeş sakın servise verme adamı sömürüyorlar yaptıkları işte iş değil
hasta fb'li toyotacı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #10 : Temmuz 23, 2018, 19:34:16 »
Merhabalar aranızda yeniyim.
cuma günü 1 lt. mmt 2004 aldım. denedim halbuki. cumartesi yolda kaldım. araç 160 binde aldığım arkadaş 2 senedir bende hiç bir şey olmadı dedi. o 10 bin km sürmüş. araç kırmızı ışıkta giderken  bir anda gaz yememeye başladı. sonra N de kaldı. bu gün bir servise bıraktım ilk önce baskı  balata kontrol edilecek sonra aktüatöre bakılcak dendi. çıkma aktüatör takmak gerekir filan dedi . bunun sıfırı yok mu. ne yapcam şaşırdım. iade mi edeyim. mahkemeye mi vereyim şaşırdım. 2004 toyotalarda recall olmamış. nasıl iş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #11 : Ağustos 28, 2018, 22:53:31 »
aynı sorunları yaşadığımız için bende buraya yazayım dedim.
2004 yaris1.0 mmt  aldık  105000 km de  antalyaya gidip geldik hiç bir sıkıntı yaşamadık. Ama bir gün şehir içinde o çark içinde ki ünlem işaretini gördük.  arabayı kenara çekip bekledik geçti.
tanıdık bir servis vardı oraya götürdük, kömürler yanmış dedi o değişti tekrar kalibre oldu. rakam 500 lira. neyse hadi dedik düzelir.  mmt nasıl kullanılır onları okudum rampalarda vs manuel kullanıyorum durduğumda boşa alıyorum. Zaman zaman verdi bu hatayı ama en sonun ki çok korkuttu.   Aydın otobanında manuele aldım ve 5. viteste 100 km hızla o lamba yine yandı, kenara çekip bekledim yine devam. şimdi kullanıyorum bir sıkıntı yok ama olmayacağı da belli değil. 
Sağlam bir ustaya mı götürsem ? yoksa direk servise mi götürsem? elbet bu sorunları yaşayan olmuştur.