Gönderen Konu: CARINA 3000 DEVİRDE KASILMA GAZ YEMEME PROBLEMİ ??  (Okunma sayısı 9482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: CARINA 3000 DEVİRDE KASILMA GAZ YEMEME PROBLEMİ ??
« Yanıtla #20 : Ağustos 12, 2011, 20:25:58 »
Eğer ostime gidip bujileri değiştirirseniz buji kablolarınıda değiştirin onlarda olabilir..
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 12, 2011, 20:25:58 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #21 : Ağustos 12, 2011, 20:29:49 »
Az önce bir yerde okudum arkadaşında benzer bir problemi varmış lambda sensörünü değiştirince düzelmiş araba.Fiyatı yaklaşık 170 tl civarı ;)
otomobil tutku Toyota Aşk'tır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ağustos 13, 2011, 02:08:59 »
Distribütör kabağını söküp oksit yapan yerleri hafif zimparalayıp temizledim(çok oksitlenmiş).O kısımları çok inceliyorum çıkık bir hortum yok .Yarın bujileri de bir söktürüp baktıracağım özelliğini yitirmiş mi diye .Daha da düzelmezse artık Ankaraya ostime gidip makinaya bağlatıcam son çare.
 Az önce gene denedim aynı yalnız şunu fark ettim sanki gaza basılı tutunca gaz yemiyor ancak gaza basıp basıp çektimi gaz yeyişi artıyor.
Sorun gaz pompası diyemiyorum araba 4500 den sonra deliriyor fırlıyor.Ancak 3000 4500 arası arkamda bir kamyon bağlı gibi.1.vites hariç 1 viteste dipledinmi 7000 e kadar fırlıyor araba.

Şu beynin sigortasını nasıl bulabilirim sıfırlamanın bir zararı olur mu?Bana beyinden gibi geliyor.

araban enjektörlü değilmi? akünün eksi (şase ucunu sök birkaç dakika bekle tak, çıkar bekle tak ,3-5 ker bu işlemi tekrarala resetlemesi lazım ) olmazsa birde servise gidip resetlettir.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Ağustos 13, 2011, 02:10:33 »
Eğer ostime gidip bujileri değiştirirseniz buji kablolarınıda değiştirin onlarda olabilir..
buji kablosu bozulursa araba tekler Ercü.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #24 : Ağustos 13, 2011, 20:56:24 »
Bu gun şöyle bir şey fark ettim araba 3300 devire getirip gazdan yağımı cekip 3000 devire düşene kadar bekliyorum sonra tekrar bastığım zaman gaz yiyor araba.Enteresan!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #25 : Ağustos 22, 2011, 16:56:00 »
Çok şükür problem çözüldü buji kablolarını söktüğümde bir tanesinin içindeki metal parçanın dibinden koptuğunu fark ettim pas sökücü sıkınca arasındaki oksit gitti ve motor eski haline dönmüş durumda.Yeni buji kablosu siparişi verdim.Araba 3 piston gidiyormuş bide milletle kapışıyor haline bakmadan kerata :D
Arabama tekrar hayran kaldım satacaktım vazgeçtim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ağustos 28, 2011, 16:52:21 »
aynı sorun benım carinada var vites gecişlerinde araç tekler gibi ileri atıp duruyor.arkadaşımın carinasında varmmış bu problem orjınal. buji kablosu ve avans ayarını yapınca düzeliyormuş. carinada buji kabloları numaralıymış sırasıyla takılmasımı ne gerekıyormuş onuda ayarlatıcaz bakalım ne olcak. giderken sıkıntı yok ama vites geçişlerinde azda oılsa rahatsız edıyor:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ağustos 30, 2011, 13:17:31 »
buji kablosu bozulursa araba tekler Ercü.

Çok şükür problem çözüldü buji kablolarını söktüğümde bir tanesinin içindeki metal parçanın dibinden koptuğunu fark ettim pas sökücü sıkınca arasındaki oksit gitti ve motor eski haline dönmüş durumda.Yeni buji kablosu siparişi verdim.Araba 3 piston gidiyormuş bide milletle kapışıyor haline bakmadan kerata :D
Arabama tekrar hayran kaldım satacaktım vazgeçtim.

8-) 8-) ::) ::) :-[ :-[
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Ağustos 30, 2011, 22:22:36 »
sorun arızayı tesbitle ilgili, bir bujinin kablosunu çıkarırsanız veya birtane bozuk buji kablosu takarsanız motor tekler, alçak devirlerde araba topallar tabiki gaza basınca gaz yemez.