Gönderen Konu: 0 Araç Hakkında Auris  (Okunma sayısı 2192 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyotalı Günler
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür edildi
0 Araç Hakkında Auris
« : Temmuz 02, 2011, 03:01:14 »
Aracı 4-5 gün içinde alıcam ama hala kafamda soru işaretleri dolaşıyo toyotayı siz benden daha iyi biliyosunuz auris kullanan kişiler vardır teslim almadan nelere dikkat etmeliyim ? bana aldıktan sonra a şurası vardı a bunu görmedim olmasın diye tecrübelerinizi ve nelere dikkat etmem gerektiğini söylermisiniz.

Araç 2011 Dizel Comfot extra m/m

Toyota Club Türkiye

0 Araç Hakkında Auris
« : Temmuz 02, 2011, 03:01:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '11
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Ynt: 0 Araç Hakkında Auris
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2011, 10:08:42 »
Yiğit şurda bu vardı burda bu vardı derken nasıl bir fikir istedin tam olarak eksilerimi gibimi acaba??
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyotalı Günler
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2011, 11:37:56 »
Yiğit şurda bu vardı burda bu vardı derken nasıl bir fikir istedin tam olarak eksilerimi gibimi acaba??

Şöyle Daha ÖnceKi Aracım i20 Di Mesela Bi Arkadaşımda Aldı Bagaj Kapısı altında Boya Yapılmamıştı

Yada Teyp Arızalı Oluyo Ona Dikkat Et Gibi Olabilir Yani Sonuçda aRaç Ordan Çıktıktan Sonra Gözden Bişey Kaçırmamak İçin Aldığınızda Küçükde Olsa Gördüğünüz Hatalar Kusurlar Nelere Dikkat Edilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 25 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 02, 2011, 11:45:23 »
forumda da varmıydı bilmiyorum ama birkaç corollada tampon ile gövde rengi arasında ton farkı varmış gibi bir durum vardı aklınızda bulunsun çok  düşük bir ihtimal ama
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2011, 11:49:40 »
Ben aracı ilk teslim aldım eve geldim baktım bagaj lambası yanmıyordu :) 1000 bakımında yaptılar sıkıntı olmadı. Dikiz aynası sizde de titreyecektir. 1000 bakımında ona da bi el attılar ama sonradan tekrar titremeye başlası. Ön konsoldan tıkırtılar gelecektir yerini yurdunu iyi tespit edin onu da 1000 bakımında izole ediyorlar. Emniyet kemeri tokası sağ taraftaki plastiğe (yolcu tarafı) tık tık diye vuracaktır muhtemelen, bunun içinde kemer tokasını az aşağı çekiyorlar. Benim başıma bunlar gelmişti zaten bir sorun çıkarsada 1000 bakımında hallettirirsiniz.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2011, 11:51:35 »
forumda da varmıydı bilmiyorum ama birkaç corollada tampon ile gövde rengi arasında ton farkı varmış gibi bir durum vardı aklınızda bulunsun çok  düşük bir ihtimal ama

Forumda vardı ama o bir çoğunda vardı onunda sebebi tamponları plastik olmasından kaynaklanıyordu ;)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • 25 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 02, 2011, 11:54:05 »
Forumda vardı ama o bir çoğunda vardı onunda sebebi tamponları plastik olmasından kaynaklanıyordu ;)
anladım sadece corolla da mı peki bu durum??
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Temmuz 02, 2011, 11:55:46 »
anladım sadece corolla da mı peki bu durum??

Evet ben corolla diye hatırlıyorum..
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Temmuz 02, 2011, 11:58:08 »
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=35418.0;topicseen

Yiğit abi okursan yardımcı olur belki...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 03, 2011, 03:22:33 »
M/m şanzımanın sıkıntılı olduğu söylenir umarım bu söylentilerden haberiniz vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #10 : Temmuz 03, 2011, 13:41:18 »
M/m şanzımanın sıkıntılı olduğu söylenir umarım bu söylentilerden haberiniz vardır.

Ben Mart ayında aldım yaris terra MM 3000 km yi geçtim. bi sorunla karşılaşmadım. Gayet memnunum. Yalnız dikkat edilmesi gereken hususlar var. kullan ma talimatına göre kullanıldığında sorun yaşamazınız.

Hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim.
Mehmet ZTRK16

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Adrenalin kaldığı yerden devam ediyor... GT86
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Temmuz 03, 2011, 14:37:51 »
Ben Mart ayında aldım yaris terra MM 3000 km yi geçtim. bi sorunla karşılaşmadım. Gayet memnunum. Yalnız dikkat edilmesi gereken hususlar var. kullan ma talimatına göre kullanıldığında sorun yaşamazınız.

"Hepimiz süper şöförüz, kullanma klavuzunu kim ne yapsın" demekten ne geliyorsa geliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Temmuz 05, 2011, 01:32:56 »

3000 km şanzımanla ilgili bir şey söylemek için erken şöyle 30 40 bin km yapın hele. Umarım o zaman da bu yazdıklarınızın aynısını söyleyebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Temmuz 05, 2011, 22:08:17 »
3000 km şanzımanla ilgili bir şey söylemek için erken şöyle 30 40 bin km yapın hele. Umarım o zaman da bu yazdıklarınızın aynısını söyleyebilirsiniz.

Benim araç M/M şanzıman 30000 binde hiç sıkıntı yaşamadım(Maşallah). 250000de mm dizel satılık vardı onada sorun sahibinden de:):)
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Temmuz 06, 2011, 20:57:53 »
Yiğit

Forumu uzun zamandır takip ediyorum burdaki Aurislerde en fazla dikkat çeken şikayet Turbo sorunu ve konsoldan gelen sesler bunun haricinde konuşulan bir şikayet olmadı. Bende sizin gibi 1 hafta içinde aracıma kavusucam bende senin gibi tedirginlikler yaşıyorum. arabayı teslim alırken öncelikle arac etrafında tur atıcam renk farkı varmı ona bakarım sonra aracın içine oturup kontagı çevirim bütün grdüğüm tuşlara basacagım çalışıp çalışmadıgını kontrol edeceğim ve arabadan indiğimde görevliye araçta turbo sorunu çıkarsa hemen değiştirilmesini, araç içinden ses geldiği takdirde de izolasyon talep edeceğimi hatta şimdi bile yapmaları isteyebilirim madem herkeste bu sorun var bunu ilk etapta çözdürmek daha mantıklı olacaktır. Bu kadar hazırlıklı gideceğim için servistekilerinde şaşıracağını tahmin ediyorum. Sana da bunları tavsiye ederim sonuçta verdiğimizin karşılığını talep etmek hakkımız. Sonrada aracın tadını çıkar. ::)
 :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Temmuz 10, 2011, 22:44:05 »
Ben aracı ilk teslim aldım eve geldim baktım bagaj lambası yanmıyordu :) 1000 bakımında yaptılar sıkıntı olmadı. Dikiz aynası sizde de titreyecektir. 1000 bakımında ona da bi el attılar ama sonradan tekrar titremeye başlası. Ön konsoldan tıkırtılar gelecektir yerini yurdunu iyi tespit edin onu da 1000 bakımında izole ediyorlar. Emniyet kemeri tokası sağ taraftaki plastiğe (yolcu tarafı) tık tık diye vuracaktır muhtemelen, bunun içinde kemer tokasını az aşağı çekiyorlar. Benim başıma bunlar gelmişti zaten bir sorun çıkarsada 1000 bakımında hallettirirsiniz.

şu sağdaki emniyet kemeri bendede tık tık vuruyor çok sinir bozucu yarın düzelteyim bari :)
[/quote]
toyoooo toyota :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Temmuz 12, 2011, 10:45:52 »
Dün Toyota Servisindeydim. Koyu renklerde değilde açık renklerde Tamponla gövede arasında ton farkı yaşanıyor özellikle Beyaz için Showroomda duran Beyaz aracın aksesuarlarındaki renk farkı bariz bir şekilde görünüyordu.