Gönderen Konu: 2011 corollya cila atmak hakkında yorumlar  (Okunma sayısı 2686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
2011 corollya cila atmak hakkında yorumlar
« : Nisan 30, 2011, 21:57:38 »
Arkadaşlar 2011 model corollam var 4 ay oldu malum yaz mevsimi geliyor  güneş  sıcaklara karşı sonax marka  cila atmak istiyorum ama kararsız kaldım aracın boyasına  zararı olur mu olmaz mı  deneyimi olan arkaşların görüşlerini bekliyorum

Toyota Club Türkiye

2011 corollya cila atmak hakkında yorumlar
« : Nisan 30, 2011, 21:57:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '11
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür etti
  • 162 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 corollya cila atmak hakkında yorumlar
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2011, 22:19:50 »
bende geçen yaz arabayı aldım ilk başlarda düşünüyordum ama sonradan vazgeçtim ilk başlarda çok sık arabayıkardım ama şimdi savsaklıyorum adeta buna rağmen gözle görülen ciddi bir sıkıntı görünmüyor boyada acele etme derim ama sen bilrisin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Mantıklı düşünsene?Aklın fikrin nerde?Yavaş.!
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2011, 22:21:39 »
Hiçbir zararı olmaz.. Cilayı bizzat kendinde uygulayabilirsin.Güneşten falanda korumaz.Araban parlar göze hitap eder o kadar metali yakmaz.
Hastanelerin de mağazalar gibi vitrinleri olsaydı, kazalar bu denli çok olmazdı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris 1.4 D-4D comfort extra MM
  • Araç: Auris
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2011, 22:27:59 »
Arkadaşlar 2011 model corollam var 4 ay oldu malum yaz mevsimi geliyor  güneş  sıcaklara karşı sonax marka  cila atmak istiyorum ama kararsız kaldım aracın boyasına  zararı olur mu olmaz mı  deneyimi olan arkaşların görüşlerini bekliyorum

Hayırlı olsun bende senin gibiyim aynı zamanlarda almışız bende hergün araba yıkıyorum mahallede adım deliye çıktı :)
ben sonax cilalı şampuan , sonax özel yıkama sünger ,ve microfiber bez aldım , diyeceğim şu sonax cilalı şampuan çok başarılı 3 yıkamadan sonra ince bir tabaka oluştuğunu görebiliyorsun yağmur ve su damlacıkları hiç durmuyor, akıyor güle güle kullan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2011, 22:34:25 »
istediğiniz kadar cila atın hiç birşey olmaz ama pasta-cila olayına sakın girmeyin. pastanın götürdüğü(yani fabrikada atılan verniği) vernik katını marketten alınmış hiçbir cila yerine koyamaz.
93AE101(sw) 89100km =)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Yeni Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A-
  • 471 kere teşekkür etti
  • 754 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2011, 22:35:13 »
4 aylık araca hiç gerek yok, tavsiyem senede birkere yaptırmanız, eğer kendiniz yapıcaksınız mutaka gölgede yapın güneşte yaparsanız leke kalma olası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 01, 2011, 19:41:47 »
Cebinde her 200tl'si bulunan araç sahibinin yaptırabileceği bir aktivite. Pasta cilanın 3-4 ay süresinde boya koruma işlevi de gördüğü söyleniyor. Senede bir boya koruma yaptırmakta fayda var. Kuş pislemesi maduru olarak çok da işe yarar birşey bu koruma.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 02, 2011, 01:06:08 »
bende aracı yıkattıktan sonra kullanılan ve görüntüsü  camsil spreyi şeklinde olan cilalardan aldım,galiba markası sonax ve şimdiye kadar birkere kullandım.üzerinde şukadar zaman sıklığında kullanın felan yazmıyor sadece sıcakta uygulama yapmayın yazıyor.buradan anladığım bu tip cilaların kullanılmasında bi sakınca yok.ürünü son kurulamadan önce muhtelif bölgelere sıkıyorum sonra başlıyorum kurulamaya en sonunda aracın yüzeyinde kaygan bir yüzey oluşuyo parıl parıl parlıyo araç.ilave olarak pasta konusunda dikkat edilmeli volkanında dediği gibi hiç bir ürün fabrikada atılan verniğin yerini tutamaz.pasta özel durumlarda kullanılmalı bence..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #8 : Mayıs 11, 2011, 20:46:28 »
katılıyorum pasta olayının ozel durumlarda kullanılması hakkındaki gorusune cunku uygulamayı yaptıracagınız kisi  cok onemli oluyor boyayı yakabiliyor ilk seferinde olmasada 2-3. seferinde ortaya cıkacak boyada incelme soz konusu olabiliyorr..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 11, 2011, 20:56:38 »
bende aracı yıkattıktan sonra kullanılan ve görüntüsü  camsil spreyi şeklinde olan cilalardan aldım,galiba markası sonax ve şimdiye kadar birkere kullandım.üzerinde şukadar zaman sıklığında kullanın felan yazmıyor sadece sıcakta uygulama yapmayın yazıyor.buradan anladığım bu tip cilaların kullanılmasında bi sakınca yok.ürünü son kurulamadan önce muhtelif bölgelere sıkıyorum sonra başlıyorum kurulamaya en sonunda aracın yüzeyinde kaygan bir yüzey oluşuyo parıl parıl parlıyo araç.ilave olarak pasta konusunda dikkat edilmeli volkanında dediği gibi hiç bir ürün fabrikada atılan verniğin yerini tutamaz.pasta özel durumlarda kullanılmalı bence..
Uygulaması kolaymı? 8 ay önce aldım zahmetlidir diye hiç denemedim:)
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 162 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2011, 13:15:11 »
geçtiğimiz cumartesi akşamı can sıkıntısına arabyı yıkadım sonra canım sıkıldı bastım cilanın gözüne:)))) şimdi ışıl ışıl parlıyor mübarek:)) bu yaz idare eder kış girerken bir kere daha yaparım olur biter:) ama çiziklere tam çare yok maalesef:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • toyota corolla 1,6 comfort extra 2011:)
  • Kilometre: 52000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 07, 2011, 18:55:12 »
bende 2010 kasımda aracımı aldım her yıkamada değilde iki üç yıkamada bir carpex sıvı cila uyguluyorum boyaya her hargi bir zararı olmuyor ama hep parlak kalıyor canlı duruyor boyası, yıkamaya bağlı kireç tabakası oluşmuyor su akıp gidiyor aracın üstünden ve ön tampondaki böcek izleri ve kuş pislikleride cila nedeniyle kolayca çıkıyor ama en önemlisi kesinlikle yıkama yaptırırken fırça kullanmayın :))
1991 ae92 xl 1,6
2005 e120 terra 1,6
2011 e140 elegant d4d
2011 e140 comfort extra 1,6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 11, 2011, 13:33:24 »
bence para verme 10 tl ye ms marka alman malı 250 ml kutuda teflonlu cila avr al kendin yap

Etiketler: