Gönderen Konu: Bagajdaki Stepne  (Okunma sayısı 3767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Bagajdaki Stepne
« : Mart 01, 2008, 15:02:52 »
Sevgili Toyotacılar;

2000 model Terra Special'imin ikinci tur lastik değişiminin sonuna geldim. Yani sıfır aldığımdan bu tarafa üçüncü seri lastik almak niyetim var. Aklıma takılan şu; lastiğin ekonomisi olmaz . iyisini almak lazım biliyorum, ama bagajda yaklaşık 7 yıldır bekleyen sıfır Bridgestone lastiği kullanabilirmiyim? Deformasyon muhakkak vardır da.. Kullanılabilir mi bunu tartışmaya açmak istiyorum.

Toyota Club Türkiye

Bagajdaki Stepne
« : Mart 01, 2008, 15:02:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99270
  • Model Yılı: '97
  • 1 kere teşekkür edildi
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #1 : Mart 02, 2008, 01:45:45 »
arkadasım saglıgın icin kullanmamanı tavsiye ederim allah korusun ama lastigin patlarsa en yakın lastikciye kadar oda yavas bir sekilde git ve o lastigi cıkar lastigin ömrü yatsın yatmasın hava vururlsun vurulmasın

5 senedir

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #2 : Mart 25, 2008, 09:14:41 »
Valla benim bagajda 10 yıl durdu istepne. 2 senede onla gezdim hiç birşey olmadı. Ama arkada kullnadık önde değil. Öyle tavsiye etmiştiler o zaman. 12 . yaşında sattık aracı zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #3 : Mart 25, 2008, 21:24:00 »
Alıntı yapılan: İsmail H. Timurcioğlu
Valla benim bagajda 10 yıl durdu istepne. 2 senede onla gezdim hiç birşey olmadı. Ama arkada kullnadık önde değil. Öyle tavsiye etmiştiler o zaman. 12 . yaşında sattık aracı zaten.
[/quote]

dogrudur birsey diyemem ama tehlikeli oldugunu söylüyorlar her an patlama riski var

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #4 : Mart 26, 2008, 09:41:48 »
Benim arabada 17 yıllık stepne duruyor daha  
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #5 : Mart 27, 2008, 00:02:00 »
Alıntı yapılan: Alper Sinav
Benim arabada 17 yıllık stepne duruyor daha  
[/quote]

bendede 14 senelik duruyor işte  

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #6 : Mart 31, 2008, 23:28:41 »

Sağolun, lastik daha "on"lu yıllara girmediği için arkada kullanmak şartı ile düşünebilirim demek ki..
Bakalım duruma göre bakarız, fikir beyan eden arkadaşlara sevgilerle..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • İşte
  • Kan Grubu: ---
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2008, 13:19:47 »
Alıntı yapılan: Recep BAYKAL
Sağolun, lastik daha "on"lu yıllara girmediği için arkada kullanmak şartı ile düşünebilirim demek ki..
Bakalım duruma göre bakarız, fikir beyan eden arkadaşlara sevgilerle..
[/quote]

anladığım kadarı ile stepne olan lastik 8 yıllık. aşınma yönünden bir sorun olmasada malzeme yönünden mutlaka eksikleri vardır, diye düşünüyorum. niyetiniz 3 adet daha alıp kullanmak ise stepneden çıkaracağınız lastik diğer üçüne göre daha zayıf kalabilir. belki normal koşullarda bir sorun çıkartmaz. ancak ani durumlarda, yüksek hızlarda ve bozuk zemide kullanılması gerekeceğini de düşünmelisiniz. tavsiyem ufak bir kar için büyük zararlarla karşılaşmamak için lastiği tam takım almalısınız. hem 3 adet aldığınızda stepneye ne koyacaksınız. üzerinden çıkaracaklarınızdan bir tanesini mi? elbette bizimkisi tavsiye, yine de siz bilirsiniz.
2008 Corolla D-4D Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #8 : Nisan 03, 2008, 17:51:01 »
lastik olayı hassas bir konu biliyorum. sadece fikir almak ve tartışma başlatmak istedim. teşekkür ederim. baştada belirttiğim üzere "lastiğin ekonomisi olmaz"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #9 : Nisan 18, 2008, 11:53:39 »
4 - 5 yaşını doldurmuş lastiğin kullanımının tehlikeli olduğunu duymuştum. Bunun sebebininde artık lastiğin sertleşmesi ve yolda giderken yolu kavramasının azalması olarak hatırlıyorum. Olmadı stepneye daha ekonomik ama ebatları sizin lastiklerinize uyan bir lastik takabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Bagajdaki Stepne
« Yanıtla #10 : Mayıs 22, 2008, 23:41:17 »
abıcım oncelıkle lastıgın kalıtesı onemlı benımde stepne brıstone aynen benıme bagajda 8 sendır yatar.ben aracın bagajını temızlerken bı lastık havasına bakarım zaten senede bır ya patlıyo ya patlamıyo o yuzden evden lastıkcıye kadar cok rahat goturur ıcınız rahat olsun.kalıtesız lastıkde yatkınlasma yanı sertlesme meydana gelıyor asıl oyle lastıklere guvenmeyeceksınız
short shift,jdm real tails,American Front Bumper,8000K Monza Xenon,,,,, MADE IN JAPAN