Gönderen Konu: Corolla için ince stepnemi aldım  (Okunma sayısı 11289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Corolla için ince stepnemi aldım
« : Şubat 21, 2011, 11:47:15 »

Uploaded with ImageShack.us

Tüplü arabası olup bagajında yer açmak isteyen arkadaşlar için bir fikir verebilir. Fiyatı 160 TL. Denedim, yerine tam oturuyor. Konyalı bir firma. Kendi üretimleriymiş.

Toyota Club Türkiye

Corolla için ince stepnemi aldım
« : Şubat 21, 2011, 11:47:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla için ince stepnemi aldım
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2011, 23:03:04 »
Ahmet bey siz nerede nalsınız acaba?
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #2 : Şubat 21, 2011, 23:13:05 »
ben yedek lastik taşımıyorum anca uzun yola giderken belki zaten istanbuldayım her taraf lastikçi dolu :)
1996 XEİ 1.6 105 bg 16 v / klimalı / km: 60.262 / sony usb mp3 teyp x-plod hoparlörler 190 w / anahtardan kumandalı inwells marka alarm / BRC MY 07 Sıralı LPG sistemi / değişen yok / servis bakımlı /

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2011, 00:58:43 »
Motosiklet jantı gibi, dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.
İnsanın en büyük hatası sevmek değil, Sevmeye layık olmayan birinden sevilmeyi beklemektir !
[paul auster]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #4 : Şubat 22, 2011, 02:54:12 »
ahmet bey bagaj havuzunu koyunca tüp şişkinlik oluşturmadımı bagaj havuzu gayet güzel duruyor.
1996 XEİ 1.6 105 bg 16 v / klimalı / km: 60.262 / sony usb mp3 teyp x-plod hoparlörler 190 w / anahtardan kumandalı inwells marka alarm / BRC MY 07 Sıralı LPG sistemi / değişen yok / servis bakımlı /

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Şubat 22, 2011, 08:56:22 »
Ahmet bey siz nerede nalsınız acaba?
Rize'deyim Seyit Bey, nasılsınız demek istemişsiniz herhalde. Teşekkür ederim iyiyim. Bu arada arabanızın rengi çok hoş, eski arabam da o renkti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Şubat 22, 2011, 09:01:55 »
ahmet bey bagaj havuzunu koyunca tüp şişkinlik oluşturmadımı bagaj havuzu gayet güzel duruyor.

Bildiğiniz gibi orjinal stepnesi gerçek lastik ebatında (205 55 R16) Yerine takılan tüp de 47 litrelik. (Teleflex). Herhangi bir şişkinlik olmadı. Bagaj havuzunu internetten almıştım, çok hoşuma gitmedi aslında biraz ince gibi geldi. Ama kesinlikle işe yarıyor, tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 22, 2011, 11:58:17 »
Stepne yerine simit tüp taktırdım, şişkinlik durumu olmadı. Normal stepneyide yatık bir biçimde stepne kılıfının içine koydum tertemzi duruyor. Stepnenin jantının içinede bagajda sağda solda gezen yardım seti, trafik seti ve diğer malzemeleri koyarak onlarıda gizlemiş oldum. Kesinlikle silindir tanktan daha kullanışlı.

İnce stepneyi ilk etapta bende düşünmüştüm fakat ince stepne ile normal stepnenin kapladığı alan çokta kayda değer gelmedi benim için o yüzden vazgeçmiştim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2011, 17:30:07 »
en iyisi taşımamak ben uzun yola çıkacağım zaman alıyorum şehirlerarsı gideceğim zaman zaten lastik patlaması bir sürücünün başına sık gelen bir olay değil benim bu zamana kadar şükür lastik ten yana yolda kalıp lastik değişimi yaptığım olmadı ama çivi batması oldu ondada yolda kalmadım lastikçiye kadar idare ettim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2011, 17:54:52 »
Ahmet bey  stepneyi aldığınız konyalının adresini, (linki varsa linkini) verirmisiniz lütfen
benimde bagajı genişletmek için ince stepneye ihtiyacım var, kargoylamı gönderiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #10 : Şubat 23, 2011, 15:27:18 »
Ahmet bey  stepneyi aldığınız konyalının adresini, (linki varsa linkini) verirmisiniz lütfen
benimde bagajı genişletmek için ince stepneye ihtiyacım var, kargoylamı gönderiyor

ajsjant.com     Ücretsiz olarak kargoya veriyorlar. Malesef site üzerinden ödeme yapamıyorsunuz. Telefon açıp hesap numarası alıyorsunuz. Oraya EFT yapabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #11 : Şubat 26, 2011, 22:17:49 »
Arkadaşlar lastik tamir spreyi alıp bagaja atı stepneyi evde bırakabilirsiniz.Ben öyle yapıyorumm.Lasitk patlasa bile hem tamir ediyor hem şişiriyor.Bizzate deneyen biri olarak çok memnun kaldım.
2005 Corolla 1.6 Terra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #12 : Şubat 27, 2011, 04:34:58 »
Arkadaşlar lastik tamir spreyi alıp bagaja atı stepneyi evde bırakabilirsiniz.Ben öyle yapıyorumm.Lasitk patlasa bile hem tamir ediyor hem şişiriyor.Bizzate deneyen biri olarak çok memnun kaldım.
  Bu tür önerileri her zaman destekliyorum çünkü 3-5 yılda başımıza gelebilecek veya gelmeyecek bir lastik patlama olayı için koca stepne taşınmaz bence,ben sadece uzun yol şehirler arası gideceksem alıyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '05
  • 21 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Eylül 16, 2011, 10:51:18 »

Tüplü arabası olup bagajında yer açmak isteyen arkadaşlar için bir fikir verebilir. Fiyatı 160 TL. Denedim, yerine tam oturuyor. Konyalı bir firma. Kendi üretimleriymiş.

nerden aldınız acaba. benim baktığım yerlerde 200 liradan aşağı yok. ben de arıyorum ama 200 lira da çok gibi görünüyor. paylaşımınız için  de teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Eylül 16, 2011, 12:03:57 »

bizim tüp simit olduğu için stepne ışarda kaldı ve çok yer kaplıyor mini stepne arştırdım hep en düşük fiyat 199 tl ydi
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 16, 2011, 12:06:07 »
Tamir spreyleri çoğu durumda idare ediyor hatta bazılarında tamir bile ediyor;fakat öyle anlar oluyor ki stepne şart oluyor. Ben en son lastiği yardım,kaldırım taşı biraz yerinden çıkmış ve ucu sivriydi oda yardı attı lastiği.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Eylül 16, 2011, 12:41:59 »
Tamir spreyleri çoğu durumda idare ediyor hatta bazılarında tamir bile ediyor;fakat öyle anlar oluyor ki stepne şart oluyor. Ben en son lastiği yardım,kaldırım taşı biraz yerinden çıkmış ve ucu sivriydi oda yardı attı lastiği.
bizim de 3 yada 4 defa kanalizasyon kapakları adam gibi takılmadığından lastik parçalanmıştı

babam da nedense tamir spreylerini hiç sevmez al diyorum bir deneyelim nasılmış diye olmaz diyor içindeki kimyasal lastiğe zarar verir demişti bende araştırdım ve lastik tamir spreyleri toplam bir tüp lastiğe doldurulduğunda lastiğin içindeki lastik eriyor ve inceltiyor.
ondan sonra hiç bir daha  al demedim ondan mini stepne arıyorum tatil yaptığımız için maddi durum biraz sıkıntılı ama düzelince güzel bir mini stepne alcam birde mini stepnesi olanlar ve alacakların dikkatine mini stepne ile 40 km yaptıktan sonra mutlaka aracı durdurup stepneyi soğutmak gerekiyor mini stepnenin sağlığı açısındanda 60km/h geçmemek lazım
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Captiva 2,0A/T High 7k / Hyundai i20A/T
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 167 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Eylül 16, 2011, 13:45:40 »

bende kullandım işe yarıyor... hepsiburada dan aldım ama kipa koçtaşdada var.. (SPREY OLAN)
izmirde küçük lastik satan yerlerde var hemde turuncu:)
İlk hamlede piyon deyip geçilenler oyunun sonlarında şahı sıkıştıran kahramanlardır...
Güvendiğim iki şey;aynaya baktığımda gördüğüm ve yukarı baktığımda göremediğimdir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • Araç: Auris
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Eylül 16, 2011, 14:45:59 »
Ben 2 ay önce aldım. Bebek arabası sığmıyordu artık sığıyor. 200'e aldım bende.
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '05
  • 21 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Eylül 16, 2011, 19:18:10 »
ben de epeyce araştırdım fiyatlar sabit 200 tl. çok değil aslında ama araba değiştirsen belki de hiç kullanmadan yenisini alacak olmak kötü.