Anket

TCT Çadır Kampı.

Çok iyi, maceralı ve heyecanlı olur. İsterim.
Böyle şeylere gelemem ve doğada gece geçiremem.

Gönderen Konu: TCT Çadır Kamp.  (Okunma sayısı 54192 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
TCT Çadır Kamp.
« : Şubat 05, 2011, 12:20:26 »
  Selam arkadaşlar.
 Çadır ve kamp ile ilgisi olan, gerçek doğada en azından 1-2 gün geçirmeyi düşünen var mı? Bu fikir size nasıl geliyor, korkutucu mu, heyecanlı ve macera dolu mu? Eğer maceracı bir kaç kişi olursa bu fikir düşünülebilir bence.

Toyota Club Türkiye

TCT Çadır Kamp.
« : Şubat 05, 2011, 12:20:26 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: TCT Çadır Kamp.
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2011, 12:26:10 »
:) bayılırım!!! hatta en eğlendiğim üniversiye festivali egefest idi... ege üniversitesi çeşme kampüsünün bahçesinde çadır kurarak bir festival yapılmıştı, inanılmaz eğlenmiştik...
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 05, 2011, 12:29:03 »
Tam bana göre
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '13
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2011, 12:34:09 »
Dün yayladan indim, Yalova-Çınarcık-Teşvikiye üzerinden Erikli yaylasında 2 gece geçirdim, daha önce de farklı zamanlarda aynı yaylada kalmışlığım var Mavi-yeşil parkur olarak belirlenen o bölgede şelaleler göller farklı yaylalar oldukça güzel bir bölge, Ayder'in üzerlerinde Kavrun'da vs. farklı bölgelerde çadırla doğada zaman geçirmişliğim var bu planın 1 numaralı elemanı olabilirim.
Erikli'de kar vardı bu sefer çadır kuramadık yazları kullanılan köy evlerinden birinde kaldık, bu gezi için ayrıca başlık açacağım. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2011, 12:36:16 »
Aha tam benlik yahu :)))
Ne zaman yapıyoruz :P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 62 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2011, 12:54:02 »
  Selam arkadaşlar.
 Çadır ve kamp ile ilgisi olan, gerçek doğada en azından 1-2 gün geçirmeyi düşünen var mı? Bu fikir size nasıl geliyor, korkutucu mu, heyecanlı ve macera dolu mu? Eğer maceracı bir kaç kişi olursa bu fikir düşünülebilir bence.

Aklımın bir yerinde hep mevcut bu fikir, fakat bir türlü cesaret edememişimdir.
...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 05, 2011, 13:28:28 »
Harika olur ama gelirsek 5 kişi geliriz :D :D
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #7 : Şubat 05, 2011, 13:48:00 »
  Aha, harbi sevindim bu ruhu hepimizde görünce. Demek oluyor ki böyle bir organizasyon yapmamamız için hiç bir sebep yok. Malzeme, yer, zaman ve kişi planlaması yapalım o zaman.

Söylediğin yerleri kısmen biliyorum Doğan, Esenköy'de şelaleye tırmanıp ormanın derinliklerine kadar gitmiştim. Zorlu bir yer di ama.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No Stock+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 05, 2011, 16:39:06 »
Aklımın bir yerinde hep mevcut bu fikir, fakat bir türlü cesaret edememişimdir.
+1 :)
2005 Corolla 1.6 (2005 - 2018)
2013 Avensis 1.6 (2018 -         )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 05, 2011, 18:02:55 »
havalarıda göz önünde bulundurarak cuma akşamı gidip pazar akşama doğru dönülebilir...
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 05, 2011, 22:01:53 »
Bende Çadır vs.. bir sürü şey var , Eğer böyle bişiy yapılırsa Ankaradan en az 5 kişi akarr..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 32 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Şubat 05, 2011, 22:06:12 »
Hakan abi bu sıralar pek uygun değil bence, zira çadırda kalma fikri, yaylanın tamamen karla kaplı olması sebebiyle, geceleri aşırı soğuk ile oluşan ayaz ve yaylaya 25-30 metre uzaklıkta ayıdan başka hiçbirşeye benzetemediğimiz izler sebebiyle, yazın kullanılan yayla evlerinden birinde konaklmayla geçti mecburen mart ortalarına kadar amatör çizgide bir gezi sıkıntılara gebe bana sorarasanız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #12 : Şubat 05, 2011, 22:13:40 »
yaz ayları da kış ayları da bu iş için kesinlikle uygun değil.. yazın sabahları bunaltan sıcak, kışın geceleri donduran soğuk.. baharda yapalım ama.. bende de 2 kişilik şişme yatak, 2 kişilik çadır, çadır matı, ufak mangal, arabada 220v elektrik vs vs bir dünya şey var :D
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 32 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Şubat 05, 2011, 22:30:35 »
Türkayım tespitin doğru ama bahsettiğin mevsimlerde benim kendi adıma aradığım sessizliği bulmak pek mümkün olmuyor, olabilse de şehirden gerçekten bayağı uzaklaşmak gerekiyor
Bir de haftaiçi haftasonu faktörü var, benim kendilerine ''atletli kuş tayfası'' dediğim zatlar ve diğer piknikçi arkadaşlar haftasonları bu alanlara yönelerek ya alkol almak suretiyle huzursuzluğa  veya tesisat denemeleriyle rahatsızlığa sebep olmaktalar,
Muhakkak ki her kişinin kamptan bekletisi farklıdır , TCT olarak yapılabilecek bir organizasyonda çoğunluğa uyarım ama kamp yapmak çadırda kalmak demek değil sadece onu biliyorum, doğaya çıkarsak insanlardan olabildiğince uzaklaşmalı sessizliğin keyfini sürmeli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #14 : Şubat 05, 2011, 22:35:42 »
Türkayım tespitin doğru ama bahsettiğin mevsimlerde benim kendi adıma aradığım sessizliği bulmak pek mümkün olmuyor, olabilse de şehirden gerçekten bayağı uzaklaşmak gerekiyor
Bir de haftaiçi haftasonu faktörü var, benim kendilerine ''atletli kuş tayfası'' dediğim zatlar ve diğer piknikçi arkadaşlar haftasonları bu alanlara yönelerek ya alkol almak suretiyle huzursuzluğa  veya tesisat denemeleriyle rahatsızlığa sebep olmaktalar,
Muhakkak ki her kişinin kamptan bekletisi farklıdır , TCT olarak yapılabilecek bir organizasyonda çoğunluğa uyarım ama kamp yapmak çadırda kalmak demek değil sadece onu biliyorum, doğaya çıkarsak insanlardan olabildiğince uzaklaşmalı sessizliğin keyfini sürmeli.
kesinlikle.. zaten çadır dendiği zaman benim aklıma başka çadırdan başka alternatif olmayan bir yerde kalmak geliyor.. atletli tayfanın uğramayacağı bir yer.kaz dağlarını çok merak ediyorum eyvah eyvah filminden sonra :P düşünülebilir (ankaraya çok çok çok ters olmasına rağmen) bir de düzce de düşünülebilir, şaka maka ulaşım olarak ankaradan da istanbuldan da çok mantıklı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 05, 2011, 22:38:52 »
kesinlikle.. zaten çadır dendiği zaman benim aklıma başka çadırdan başka alternatif olmayan bir yerde kalmak geliyor.. atletli tayfanın uğramayacağı bir yer.kaz dağlarını çok merak ediyorum eyvah eyvah filminden sonra :P düşünülebilir (ankaraya çok çok çok ters olmasına rağmen) bir de düzce de düşünülebilir, şaka maka ulaşım olarak ankaradan da istanbuldan da çok mantıklı

Göreleye gelmenizi tavsiye ederim :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #16 : Şubat 06, 2011, 00:11:28 »
  Kazdağlarına gidersek 1 haftada çıkamayız oradan. Çok güzel ve büyük bir alandır gerçekten.
 Programı şimdiden yapmalıyız ki malzeme vs. planlaması gerçekleşsin. Yalnız doğa derken ben yol kenarını kastetmiyorum, gerçekten doğanın içinde ve medeniyetten uzak bir yer diyorum. Yani işin yürüyüş tarafıda olacak doğal olarak.
 Malzeme uygun olduktan sonra yaz ya da kış çok farketmez ama bahar en konforlusu olur tabi. :)
 Mangal'a gerek yok, orada kendi mangalımızı oluştururuz Türkay, çubuklar ve taşlar ile. Benim bahsettiğim gerçekten vahşi doğanın içinde kamp yapmak. Ormandaki hayvanlardan korkmaya gerek yok, ben arkanızda olacağım. :):):) Şaka bir yana gerçekten medeniyetten uzak bir kamp olması lazım, yer ve zaman kararlaştırılır ancak kimler gelecek ve hangi malzemeler elimizde var onları netleştirelim önce.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #17 : Şubat 06, 2011, 01:18:01 »
kaz dağlarına gidersek ayazmaya cıkalım çok beğenıcenıze emınım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #18 : Şubat 06, 2011, 11:09:55 »
  O şelalenin altına (fotoğrafta sadece şelalenin devekazanı çıkmış) atlamamak için kendimi zor tutmuştum. Gerçekten çok güzel biryer orası, doğası, havası ve büyüklüğü ile ama insanların girdiği yerlerden çok daha derinlere gitmek lazım bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 06, 2011, 20:18:07 »
bence samsun olabilir. çok güzel kamp alanları var. illa vahşi doğaya girmeyelim :islik: ailemden izin alabilirsem gelebilirim bende :)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma