Gönderen Konu: Ufak çizikler hakkında  (Okunma sayısı 1245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
Ufak çizikler hakkında
« : Ocak 22, 2011, 03:50:52 »
Malumunuz yeni kasa corollalarda ön tampon ve arka tampon görüşleri kısıtlı. İster istemez ufak tefek çizikler meydana geliyor. Bu işi tampon korumalıklarıyla bir nebze olsa da azaltsak bile yine de kaçınılmaz oluyor. Benim sorum şu yönde ; Buna benzer ufak veya derin çiziklerde servise koşup yaptırmalı mı yoksa dışarıdaki boyacılara gidik ufak işlemlerle üstü kapatılmalı mı?

Toyota Club Türkiye

Ufak çizikler hakkında
« : Ocak 22, 2011, 03:50:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '05
  • 31 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
Ynt: Ufak çizikler hakkında
« Yanıtla #1 : Ocak 22, 2011, 09:06:07 »
Servise ne hacet var ufak tefek boya için. İşin ustası varsa gayet başarılı bir çalışma yapabilir.
Hayat bize hiç yeşil ışık yakmadı. Biz de kırmızıda hiç durmadık.
Benim yollarım patikadır, çamurdur, rampadır, pusludur.
Çıkarım senle her yola TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #2 : Ocak 22, 2011, 09:30:54 »
kardeşim benim aracıma alkollü bir vatandaş vurdu kaçtı plakasını aldım binbir uğrşa adamı yakaladık yetkili servise götürdüm 2.200 tl masraf çıkardı tabi yetkili servis tüm parçaları değiştiriyor arka tamponda bişey yok yazmış değiş neyse özel servise gittim orasıda düzeltme ve boya 900 tl dedi sanayiye gittim düzeltme boya dahil 200 tl ne kadar kazık atıldığını şu üç rakamdan sen hesapla ufak tefek şeyler için servise asla gitme mümkün olduğunca ister özel olsun ister yetkili servis olsun uzak dur.
1996 XEİ 1.6 105 bg 16 v / klimalı / km: 60.262 / sony usb mp3 teyp x-plod hoparlörler 190 w / anahtardan kumandalı inwells marka alarm / BRC MY 07 Sıralı LPG sistemi / değişen yok / servis bakımlı /

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2011, 16:04:32 »
peki çok ufak çizikleri ben nasıl giderebilirim.boya koruma ise yarar mi acaba.bizim antakya da doğal gaz çalışması olduğu için yollar berbat.tas sekiyor sürekli.emaneten aldığım bir corollo da geri görüs kamerası vardı.çok güzel is görüyordu.en yakın zamanda multi medya sistem edinip kamera taktırmayı düşünüyorum.