Gönderen Konu: 2001-2007 COROLLA MANİFOLT TAMİRİ HIRILTISINA BÖĞÜRTÜSÜNE SON !!!  (Okunma sayısı 18749 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota'sız kalmaktansa Susuz kalmayı tercih ederim
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Bayramoğlu Otomotiv olarak uzun uğraş ve cabalar sonucunda [Manifoltu] yapmayı ve bu sesi kesmeyi başarmış bulunmaktayız.
Formul çok basit referans çok 200'ün üstünde yapılmış araç ve asla bir daha hırıltıya ve böğürtüye yer yok...

Kesin Çözüm 100% Garantili [Garanti Süresi Ömür Boyu:) ]

Aracınızı bize getiriyorsunuz biz bu problemi  yaklaşık 2 saat içinde sökme takma işcilikleri bize ait olmak üzere teslim ediyoruz.

İşcilik Toplam Bedel :150 TL
Toyota'sız kalmaktansa Susuz kalmayı tercih ederim .:)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Bu konuya ilgisiz kalma bunu herkez bilmeli bu sesten herkez kurtulmalı bu konuya NaiL oL :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
Faruk bey 2001 2007 demişsiniz benim aracım 2005 ve aynı araca sahip 6 7 arkadaşım var hiçbirimizde böyle bir sorun yok ! hatırladığım kadarı ile bu sorun sadece 1999-2001 E11 kasa VVT-I motorlu Corollalarda mevcut

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • chappuler
  • Kan Grubu: 0+
  • 34 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
Sayın Bayramoğlu hiç bir konuda sohbetlere katılmayıp daha çok reklam ağırlıklı başlıklarda yer aldığınız için inandırıcılığınızın düşük olduğunu düşünüyorum lütfen beni affedin bunlar benim düşüncelerim....
Tüm üye ve üye olacakların dikkatine! lütfen forum kurallarını gözden geçiriniz....
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=3.0
"Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır..."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Özellikle alışveriş merkezinde boşa atınca hırrrrrrr ediyo sinir bozucu ama babamın umrunda değil boşver diyip geçiyo :wacko:
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Reklam kokmuyor sözlerim aksine burada hizmet amaçladık biz bu işi yapmadan önce insanlar 700 tlye almak zorunda kalıyorlardı şimdi ise 150 tlye bu sorunu çözüyoruz ben buraya katılalı az bir zaman oldu her konuya vakıf olmaya çalışıyorum fakat ben esnafım dolayısıyla her konuya katılamıyabilirim  biz söylediğimiz her sözün arkasındayız biz bir birey değil Toyota'ya gönül vermiş aileyiz biz Bayramoğlu Otomotiv'iz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Mesut bey var malesef içindeyim işin sayısını unuttum yaptığım işin ZZE111-ZZ112-ZZE120-ZZE121-ZZT2250 1.6 araçlarda ve 1.4 hatta ZZT250 diye nitelendirdiğimiz avensıste bile bu var neden ondada 1.6 wwı motoru var .:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 670 kere teşekkür edildi
ya kardeşim ekmek parası peşindesin ama bilmiyorum bana kızarmısın ben 10 tl ye yaptırdım o sorunu

bu sitede görmüştüm manifolta vida atınca geçiyormuş fln fln diye, renault cu ustaya gittik manifolt u söküp 2 tane uzun vida atıp içindeki titreşen mazemeyi sabitledik. ses kesildi ; maliyet 10 tl işçilik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • beraber 250 bini devirdik.. daha nice 250'lere
esmi paylaşamıyorum şu anda fakat 2 tane 3 mm vida ile çözülüyor sorun. yabancı bir sitede buldum.

bugün ve yarın hep toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
ya kardeşim ekmek parası peşindesin ama bilmiyorum bana kızarmısın ben 10 tl ye yaptırdım o sorunu

bu sitede görmüştüm manifolta vida atınca geçiyormuş fln fln diye, renault cu ustaya gittik manifolt u söküp 2 tane uzun vida atıp içindeki titreşen mazemeyi sabitledik. ses kesildi ; maliyet 10 tl işçilik

Ciddimisin abi :wacko:
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • DUAL - VVT-İ Kontrolsüz Güç, Güç Değildir.
esmi paylaşamıyorum şu anda fakat 2 tane 3 mm vida ile çözülüyor sorun. yabancı bir sitede buldum.

OKTAY Abi ben bu sesi özellikle sabahları duyuyorum. ilk çalışmada harrrrr fiiiiiin diye bir ses bu manifoltmu? yani
Ben motoru söktüreceğim nerdeyse ya :( Lütfen yardımcı olun banada :(
Aranıza yeni katıldım; ilk defada Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110hp. Otomatik vites araç aldım.
Geçen yağını felan değiştirdim Birde Bor Power Katkı maddesi ekledik Ben motordan diye düşünüyordum.
Hepinizin Özellikle bu konuda bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.
^^DUAL - VVT-İ^^ Kontrolsüz Güç, Güç Değildir. Gücünü Kontrol Et.
2012 C O R O L L A   E L E Ğ A N T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
OKTAY Abi ben bu sesi özellikle sabahları duyuyorum. ilk çalışmada harrrrr fiiiiiin diye bir ses bu manifoltmu? yani
Ben motoru söktüreceğim nerdeyse ya :( Lütfen yardımcı olun banada :(
Aranıza yeni katıldım; ilk defada Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110hp. Otomatik vites araç aldım.
Geçen yağını felan değiştirdim Birde Bor Power Katkı maddesi ekledik Ben motordan diye düşünüyordum.
Hepinizin Özellikle bu konuda bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.

Kesinlikle motordan şüphelenmeyin manifolttan geliyor tırrrrrrrrrrr diye ses gelir özellikle otomatik jikle devredeyken yani araba ilk çalıştığında 1500 rpm civarında. Kaputu kaldırıp dinleye bilirsiniz isterseniz.

Ki arada o sesde gidiyo bizde uzun süre kullanınca kaputu kaldırıp dinlediğimde normal vvt-i'lar gibi çalışıyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **

Anıl bey sizdede aynı sorun vardı demek giderdiniz!
Peki aracınız kaç model ve E11 mi? kasa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Kesinlikle motordan şüphelenmeyin manifolttan geliyor tırrrrrrrrrrr diye ses gelir özellikle otomatik jikle devredeyken yani araba ilk çalıştığında 1500 rpm civarında. Kaputu kaldırıp dinleye bilirsiniz isterseniz.

Ki arada o sesde gidiyo bizde uzun süre kullanınca kaputu kaldırıp dinlediğimde normal vvt-i'lar gibi çalışıyor :)

Ercüment inan abi her sabah işe giderken ilk önce kaputu açıyor yağına bakıyor ve ayrıca marşı vurup koşa koşa motorun önüne gelip sesi dinliyorum hemen. valla arabadan herşeyden tiksindim ruyalarıma giriyo çok titiz bir kullanıcıyım biraz.
Ne yapacam ben şimdi nereye götüreyim aracı sence

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 670 kere teşekkür edildi
http://www.toyotaclubtr.com/mekanik-sohbet/vvt-i-manifolt-tamiri/40/

konu burada arkadaşlar, sesin videosunuda çekmiştim. bu sesi duyan varsa eğer konuyu takip ederek yaptırabilir. takıldığınız yerde sorun lütfen ;)

dediğim gibi ben bir serviste veya işi bilen biryerde yaptırmadım. bilemiyorum belki benimkisi şanstır ama resimler görünüyorsa açılmış manifoldun içindeki ayırıcı parçayı görebilirsiniz. onarım bu parçanın sabitlenmesinden ibarettir ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
Ercüment inan abi her sabah işe giderken ilk önce kaputu açıyor yağına bakıyor ve ayrıca marşı vurup koşa koşa motorun önüne gelip sesi dinliyorum hemen. valla arabadan herşeyden tiksindim ruyalarıma giriyo çok titiz bir kullanıcıyım biraz.
Ne yapacam ben şimdi nereye götüreyim aracı sence

Fazla takıntı yapma abicim ses konusunda arabanın tadını çıkart yağına bor power koyarsan kesinlikle azalıyor sebebide şu pistonla blok arasındaki tolerans denilen olay %6 civarındaymış. Tolerans nedir peki ? Pistonla blok arasındaki boşluk burdan araca yağ gidiyor lpgli ise dahada çok gidiyorumuş. Bor dediğim olay ise bu açıklığı azaltıyor azalttığı içinde eksiltmeyi kesiyor bizimde vardı şuanda gram eksiltme yok. Ayrıca manifolt tırıltısını geçirmek için sadece ehliyet almayı bekliyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
http://www.toyotaclubtr.com/mekanik-sohbet/vvt-i-manifolt-tamiri/40/

konu burada arkadaşlar, sesin videosunuda çekmiştim. bu sesi duyan varsa eğer konuyu takip ederek yaptırabilir. takıldığınız yerde sorun lütfen ;)

dediğim gibi ben bir serviste veya işi bilen biryerde yaptırmadım. bilemiyorum belki benimkisi şanstır ama resimler görünüyorsa açılmış manifoldun içindeki ayırıcı parçayı görebilirsiniz. onarım bu parçanın sabitlenmesinden ibarettir ...

Anıl bey teşekkürler...
Konu açıkca anlatılmış sizin videonuzuda izledim çok başarılı çekmişsiniz ses sizinki ile aynı ı ı :)
Fakat bende bide marşı vurunca açlışıyor hemen arkasından VIIIIIIIIIIN FİİİİİİİİN diye bir sesde yapıyo.
ve ayrıca silinmiş bir üyede yorumunda tamirin resimlerini ve videosunu linklemiş ama açılmıyor
Kararsızım herhangi bir motor ustası yapabilirmi diye kimseyede ellettiresim yok :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
Anıl bey teşekkürler...
Konu açıkca anlatılmış sizin videonuzuda izledim çok başarılı çekmişsiniz ses sizinki ile aynı ı ı :)
Fakat bende bide marşı vurunca açlışıyor hemen arkasından VIIIIIIIIIIN FİİİİİİİİN diye bir sesde yapıyo.
ve ayrıca silinmiş bir üyede yorumunda tamirin resimlerini ve videosunu linklemiş ama açılmıyor
Kararsızım herhangi bir motor ustası yapabilirmi diye kimseyede ellettiresim yok :)

Bende bunu dicektim herhangi bir usta dokunmasın diye 100 lira yerine 800 lira vermek kötü olur açıkçası :/ Bizimkinin durumu okadar kötü değil ama yinede tırrrrrrrr tırrrrr ediyor :/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Fazla takıntı yapma abicim ses konusunda arabanın tadını çıkart yağına bor power koyarsan kesinlikle azalıyor sebebide şu pistonla blok arasındaki tolerans denilen olay %6 civarındaymış. Tolerans nedir peki ? Pistonla blok arasındaki boşluk burdan araca yağ gidiyor lpgli ise dahada çok gidiyorumuş. Bor dediğim olay ise bu açıklığı azaltıyor azalttığı içinde eksiltmeyi kesiyor bizimde vardı şuanda gram eksiltme yok. Ayrıca manifolt tırıltısını geçirmek için sadece ehliyet almayı bekliyorum :)

Ehliyeti inşallah biran önce alırsın sende rahatlar rahat gezersin:)  :alkis:
Araç canavar ya ona dediğim bişi yokda. belirttiğim gibi zaten Bor Power Bor Katkısını koydumda sen ne katkısı koydun motorsilkde iyi diyorlar araştırdımda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
Ehliyeti inşallah biran önce alırsın sende rahatlar rahat gezersin:)  :alkis:
Araç canavar ya ona dediğim bişi yokda. belirttiğim gibi zaten Bor Power Bor Katkısını koydumda sen ne katkısı koydun motorsilkde iyi diyorlar araştırdımda.

Yok motoru çorba etmeye gerek yok Bor Power yetiyor artıyor  bile diyorum ya hala 1 gram eksiltme yok aman nazar değmesin :)