Gönderen Konu: Speedy Anında Otomobil Servisi (Haramidere Carrefour)  (Okunma sayısı 2251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
Selam Arkadaslar bende yeni toyota corolla sahibi oldum en sonunda hayallerimin aracına kavustum.Bu siteyede yeni üye oldum sizlerlede tanısmak fikirlerinizdende faydalanmak fikirlerimi paylasmak istiyorum tavsiyelerinizide mutlaka bekliyorum...Arabam 2007 model corolla 1.4 dizel triptronik vites yanlız aracı aldıgım arkadas bakım aralıklarını baya bir geciktirmis yagı cok kotu durumdaydı neden gecıktırdıgınıde sordugumda, SERVİSİN cok pahalı oldugunu söyledi haksızda sayılmaz bende daha önceden eski opeliminde bakımlarını yaptırdığım HARAMİDERE SPEEDY ANINDA OTOMOBİL SERVİSENE götürdüm. cünki ordaki teknisyenler gayet islerini iyi yapıyorlar, benim icin fiyatta önemli tabiki...Önce sadece yağ degistimek icin gitmistim sadece fiyat aldım MOBİL yağ, hava filtresi, polen filtresi, ve yag filtresi İscilik dahil 150 tl ye degistirebileceklerini parcalarında orjinal oldugunu söylediler. daha önce toyota servisindende fiyat almıstım 400 tl gibi arada 250 tl gibi bir fark olunca hemen kabul ettim ::) arkadaslar aracıma genel bir kontrolde yapalım dediler iyikide yapmıslar cünki lastiklerimde emniyet sınırının altındaymış lastik fiyatlarıda gayet uygun, Sizlerlede paylasmak istedim ben cok menmun kaldım Ben BEYLİKDÜZÜNDE  oturuyorum
Oturdugum semtte sadece toyotaya yapan bir servis bulamadım!! SPEEDY HARAMİDERE deki Teknisyen arkadaslar servis düzeni ekipmanlar son derece kaliteli ve düzgün

Saygılarımla
Aydın KILIC

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
Ynt: Speedy Anında Otomobil Servisi (Haramidere Carrefour)
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2011, 19:37:35 »
  Aydın bey, servi işlemlerinizi hallettiğiniz yerin yanında sizi de Tanışma bölümümüzde tanımamız mümkün mü?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2011, 23:46:01 »
Orjinal parça kullanımı ile 150TL bakım maliyeti imkansız bir durum,parçaların orjinal kullanıldığından eminmisiniz? Bakım parçalarınızın orjinal parça numaraları ve fiyatlarını aşağıda veriyorum bence faturanızdan kontrol ederseniz kullanılan parçaların orjinal olmadığını farkedeceksiniz.

Saygılar...

Aracınız 2007 sonrası yeni kasa ise;                                Aracınız 2004-2007 eski kasa dizel ise;                           

17801-0R030 Hava filtresi 41,36TL                                 17801-0G010 Hava filtresi 51,91TL
87139-YZZ08 Polen filtresi 47,12TL                                 87139-YZZ07 Polen filtresi 61,66TL
90915-YZZJ3 Yağ filtresi 24,23TL                                    90915-YZZJ3 Yağ filtresi 24,23TL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2011, 21:46:49 »
Aracıma takılan parcalar yag filtersi bosch hava ve polen filtresi JHF filtre incelerseniz bu markalar orjinal ekipmana üreten firmalar. ben o yönden faturalarıma dikkat ediyorum

motor yagı mobil  4 lt 70 tl
yag fitresi bosch       10 tl
hava fıltesi JHF         20 tl
polen filtresi JHF       20 tl
iscilik                      31 tl

toplam                   151 tl

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 15, 2011, 09:48:57 »
Aracıma takılan parcalar yag filtersi bosch hava ve polen filtresi JHF filtre incelerseniz bu markalar orjinal ekipmana üreten firmalar. ben o yönden faturalarıma dikkat ediyorum

motor yagı mobil  4 lt 70 tl
yag fitresi bosch       10 tl
hava fıltesi JHF         20 tl
polen filtresi JHF       20 tl
iscilik                      31 tl

toplam                   151 tl

Bahsettiğiniz firmalardan Bosch filtre gurubunda Toyota tedarikçisi değil,JHF ise hiç olmadı,aftermarket konusunda zaten orjinal ekipman ve aftermarket ürünler arasında özellikle avrupa üretimlerde bariz farklar olabiliyor,japon üretimlerde de yok değil ama çok az bir fark olduğundan önemsenmeyebilir.Bence aracınıza kullanılan filtre markalarını siz araştırın, herhangi bir yetkili serivse telefon açıp filtrelerinizin üreticisini öğrenin.

Saygılar...