Gönderen Konu: Cilalı Oto Şampuanları  (Okunma sayısı 8525 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
Cilalı Oto Şampuanları
« : Aralık 29, 2010, 23:23:13 »
  Arkadaşlar piyasada çeşitli markalarda oto şampuanları bulunmakta dikkatimi çeken cilalı olanlar.Sıfır km araçlarda bu tip ürünler kullanmak sizce ne kadar doğru olur.Bildiğim kadarıyla araçları yıkayacağımız zaman genelde oto şampuanı kullanılması tavsiye edilir fakat cilalı olanlardan mı yoksa normal oto şampuanı mı kullanmak gerekir.

Toyota Club Türkiye

Cilalı Oto Şampuanları
« : Aralık 29, 2010, 23:23:13 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: Cilalı Oto Şampuanları
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2010, 23:47:25 »
cilalısı ve cilasızı arasında ben şahsen bir fark göremiyorum yıkama sonrasında (turtle wax zip wash mıynı neydi o hariç)
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Land Cruiser Prdao 3.0 D-4D
  • Araç: Land Cruiser
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2010, 23:56:41 »
Cilanın hiçbir  zararı yoktur diye biliyorum sadece parlıklık katıyor   güzel ve parlak olması açısından cilalı olanı tercih etmenizi tavsiye ederim.
Land Cruiser Prdao 3.0 D-4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2010, 00:12:26 »
 Aslında aklımda farklı düşüncelerde var bazı yapı marketlerde ucuza alınabilicek basınçlı yıkama makinalar satılıyor.Bu makinaların bir çok özellikleri bulunuyor mesela köpük üreten bir aparatı var biraz araştırma yaptım sonuçlar harika bu cilalı şampuanlar sayesinde fırçasız,bol köpüklü araçlarımızı yıkayabiliriz. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2010, 09:39:35 »
Manikeyle siz ugrascaginaza sonax ta  10 dk guzel bir sekilde cilali olarak yikatmak en mantiklisi benim acimdan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2010, 16:53:37 »
Manikeyle siz ugrascaginaza sonax ta  10 dk guzel bir sekilde cilali olarak yikatmak en mantiklisi benim acimdan

Ramazan kardeşm , arabayı sürmek kullanmak sevmek kadar onu temizlemekte ayrı bi zevktir kimine göre.. Onun için uğraş verilmesi ve sonrasında bezi omzuna atıp 2-3 adım geriye çekilip arabanın o temiz haline bakmak. Sonra keyifle binmek ayrı bişeydir. Bence sende denemelisin :)
Tabi o zaman yan yok, Hep düz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2010, 16:59:15 »
Ramazan bey bulunduğum bölgede sonax bana uzak kalıyor ayrıca aracımı genelde hafta sonları kendim yıkarım çünkü aracımla uğraşmayı seviyorum :) sonuçta bahsetmiş olduğum makinadan alırsam bende 10 dk içinde aracımı temizlemiş olucam basınçlı yıkama makinesi ile  sadece araç değil kapı önlerini,merdivenleri,halıları da yıkayabiliriz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2010, 17:37:07 »
Ramazan kardeşm , arabayı sürmek kullanmak sevmek kadar onu temizlemekte ayrı bi zevktir kimine göre.. Onun için uğraş verilmesi ve sonrasında bezi omzuna atıp 2-3 adım geriye çekilip arabanın o temiz haline bakmak. Sonra keyifle binmek ayrı bişeydir. Bence sende denemelisin :)
Bizim işyerinde de var Basınçlı yıkama makinesi önceleri sürekli kendimiz yıkıyoruz arada bir bunun zevki bir başka oluyor tabi haklısınız.
Benim küçüklükten beri arabalara karşı bir  sevgi bir hastalığım var araba yıkamak gerçekten çok zevk veriyor insana  ama sürekli sürekli iş güç zaman kaybı,kış ayları malum soğuk  soğukta su ile uğraşmak zor oluyor :D vb. nedenlerden dolayı  Sonax vb. yerlerde yıkatıyoruz benden sadece bir öneri idi .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 01, 2011, 18:13:36 »
Sinan beye sonuna kadar katılıyorum..Arabayı yıkamaya başladığımda hanım bana:''Arabanın lastiklerini yıkadığın kadar dişlerini fırçalasaydın dişlerin kar gibi bembeyaz olurdu.''diye takılır..Arabayı yıkamanın ve sonra ona bakmanın tadı bambaşka bence de
Avensis  2005  1.6 Elegant    Düz  Benzin (Tüpsüz)
Corolla   1996  1.6 GLİ           Düz  Benzin(Tüpsüz)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Cennet Ucuz Değil Cehennem Lüzumsuz Değil
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 01, 2011, 18:28:22 »
ben koçtaş dan 140 tlye karcher k 2,01 model basıçlı su makinası 14 tl ye banat en yumuşağından fırça ve 15 tl ye carpex cilalı şampuan aldım aracımı mayıs ayından beri kendim yıkıyorum hem ekonomik su sarfiyatı çok düşük su makinasından dolayı şampuan mükemmel sonuç veriyor gören herkes arabanı yenimi cilaladın diyor ayrıca camlardada su tutmuyor yağmurlu havada tavsiye ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • karakus11.blogcu.com/
  • Kan Grubu: B+
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 02, 2011, 00:33:36 »
Ben turtle wax cilalı oto sampuanı kullanıyorum... Çok ama çok memnunum , kuruladıktan sonra ellerinizi kaportada gezdirin farkı göreceksiniz....
Araç yıkama yerlerinde kalitesine göre , (sonax vb yerler hariç) bildiğin prill deterjan kullanan bile var... Mutlaka oto şampuanı kullanılmalı .............
Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki, bütün vaktini ona sarfediyorsun!
" Zaman gösterdi ki, Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil "
" İnsan bir yolcudur. Sabavetten (çocukluktan) gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebede kadar yolculuğu devam eder." (Mesnevi-i Nuriye)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 02, 2011, 09:37:00 »
Ben turtle wax cilalı oto sampuanı kullanıyorum... Çok ama çok memnunum , kuruladıktan sonra ellerinizi kaportada gezdirin farkı göreceksiniz....
Araç yıkama yerlerinde kalitesine göre , (sonax vb yerler hariç) bildiğin prill deterjan kullanan bile var... Mutlaka oto şampuanı kullanılmalı .............
Yıkamacıların köpük kovasına kosla kattıklarını bile biliyorum bizzat şahit oldum arkadaşın arabasını yıkatmaya götürdüğümüzde
Avensis  2005  1.6 Elegant    Düz  Benzin (Tüpsüz)
Corolla   1996  1.6 GLİ           Düz  Benzin(Tüpsüz)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #12 : Ocak 02, 2011, 14:31:40 »
Sonax kullanıyorum pırıl pırıl oluyor ..
Benim Hocam Toyota gibi adam!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • fastest 3zzf(t)e in turkey :)
« Yanıtla #13 : Ocak 02, 2011, 15:20:17 »
şuan turtle wax zipwax kullanıyorum kokusunu neticesi güzel ama bitince meguiars wash n wax alıcam hazır indirim başlamışken
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #14 : Ocak 02, 2011, 20:01:30 »
şuan turtle wax zipwax kullanıyorum kokusunu neticesi güzel ama bitince meguiars wash n wax alıcam hazır indirim başlamışken
muazzam indirim oldu ufuk ya.. amerikadan getirtmeyle aynı para oldu kargo falan
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • fastest 3zzf(t)e in turkey :)
« Yanıtla #15 : Ocak 02, 2011, 21:02:28 »
evet türkay yaklaşık yarı yarıya indirim oldu hatta bazı ürünlerde daha çok
ama yinede amerika fiyatına yaklaşamadı....olsun bunada şükür şampuana 67 yerine 23 lira vermek çok farklı :)
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 02, 2011, 21:07:03 »
  Ben Johnson kullanırdım. Olmazsa normal oto şampuanı sonrası duurlama suyu içine de bir miktar oto cilası eklenip kullanılabiliyor. Şimdi ise yağmur suyu iyi idare diyor. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #17 : Ocak 02, 2011, 23:14:09 »
ama yinede amerika fiyatına yaklaşamadı....olsun bunada şükür şampuana 67 yerine 23 lira vermek çok farklı :)
Bu ürünün indirimli halini nereden alabiliriz ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #18 : Ocak 02, 2011, 23:16:27 »
kargoyla alınca nerdeyse aynı oluyor..smooth surface 65 lira olmuş.. sonunda be :)