Gönderen Konu: Xeon Far Aurıs ıcın ?  (Okunma sayısı 2912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« : Kasım 26, 2007, 14:36:36 »
selamın aleyküm  arkadaslar yenı aurıs d4d aldım.aracıma orgınal helezon ve bodykıtını aldım cok sahane oldu ama bu araca xeon far kıtı getırdım yurt dısından araca uygun ama bu araclarda her hangı bır problem yasanıyormu xeon takılınca ?bılgı verırsenız sevınırım ıyı gunler

Toyota Club Türkiye

Xeon Far Aurıs ıcın ?
« : Kasım 26, 2007, 14:36:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '13
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2007, 17:01:54 »
a.s Tanışma..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • fastest 3zzf(t)e in turkey :)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2007, 21:11:53 »
araca uygunsa neden bi sorun olsun ki??servse sordunuz mu peki??
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2007, 00:34:09 »
Alıntı yapılan: Sedat Gürmen
selamın aleyküm  arkadaslar yenı aurıs d4d aldım.aracıma orgınal helezon ve bodykıtını aldım cok sahane oldu ama bu araca xeon far kıtı getırdım yurt dısından araca uygun ama bu araclarda her hangı bır problem yasanıyormu xeon takılınca ?bılgı verırsenız sevınırım ıyı gunler
[/quote]

Eger servise siparis verdin ise bir sorun olmamasi lazin. Zaten elegance modelinde opsiyonel olarak bu far kiti verilmektedir.

Bende bu aralar servise gidip bu far kitini almayi dusunuyorum (680 ytl servis fiyatı) lakin benimde tek dusuncem beyaz isik vermesi disinda yol aydinlatmasi gercekten gozle gorulur bir sekilde artar mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür edildi
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2007, 08:47:26 »
xenon far ozellikle sehirler arası yollarda bariz bir aydınlatma farkı saglıyor. Uzunları yakmanıza gerek kalmıyor, bu sayede bir uzun yakıp sonra araba gelince kapatmakla ugrasmıyorsunuz normal araclarda oldugu gibi.
Lakin xenon mevcut araclarda far yıkama sistemi olmalı diyorlar, bir noktadan dagıldıgı icin ışık o bolge kirlenirse ışık cok azalabiliyor.
Saygılar, Yaman.
2010 Captiva  Beyaz 2.0 CDTI Auto
Daha eski: Corsa, Corolla, Mini cooper, Twingo, Uno, Justy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #5 : Aralık 06, 2007, 19:00:29 »
servise sordum 2000 ytl dediler orginal far kiti arti xeon komple bir satiliyormus. cennmax urunlerinin xeonlari cogu araca uygun ve herhangi bir ariza yaratmiyor .Servise ben getireyim dedim siz takin dedim olmaz dediler bazi servisler ise cenmax xeonlarini kendileri satip araclara takiyorlar. servis ustasiyla gorustumde bana istanbulda rav 4 xeon takmislar dedi aracin abs fren sisemini kitlemis xeonlar takildiktan sonra o yuzden celiskide kaldim acaba aurise taktirsama problem yaratirmi diye? aslinda bisey yaptigi yokta arac sifir oldugu icin bende bisey diyemiyom servise yoksa aracin neyini bozacak.seat ibiza taktim bisey olmadi daha sonra yeni leon aldim ona da serviste taktir dim bisey olmadi daha sonra vw caddy taktim ondada herhangi bi sorun yasamadim.nasil cozecez bu isi bilmiyom .sizlerde takan varmi arkadaslar corolla olur yeni model yada auris beyin olarak herseyi ayni araclarda.takan varsa bi bize yol gostersin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #6 : Aralık 25, 2007, 23:58:46 »
yeni corolla dizellere, yeni corolla benzinlinin xenon sistemini uygulasak nasıl olur? deneyen yada fikir veren varmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #7 : Aralık 26, 2007, 09:10:05 »
Ahmet Bey en iyisi bunu servise sormanız. Henuz sanırım bu forumda bu soruya tam dogru cevap verebilecek kimse yok.
Lakin fikir yurutursek olmaması icin bir sebep yok.
Saygılar, Yaman.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '06
  • 4 kere teşekkür edildi
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #8 : Aralık 26, 2007, 09:20:23 »
Alıntı yapılan: Yaman Eligül
Lakin xenon mevcut araclarda far yıkama sistemi olmalı diyorlar, bir noktadan dagıldıgı icin ışık o bolge kirlenirse ışık cok azalabiliyor.
[/quote]

ben far yıkamasız mercekli xenon kullanıyorum. kirlendiğinde ışıkta önemli bi azalma olmuyor. bi sakıncası yok. bilginize  
Bodrum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #9 : Aralık 26, 2007, 10:14:57 »
Alıntı yapılan: Ahmet Kara
yeni corolla dizellere, yeni corolla benzinlinin xenon sistemini uygulasak nasıl olur? deneyen yada fikir veren varmı?
[/quote]
Aynısını ben Opel Vectra için düşünmüştüö. 2001 Model Vectra CDX'lerde xenon ve mercekli far vardı. Benimki 96 modeldi ve xenon yoktu. Farları birebir uyduğu için çıkma mercekli far alıp arabaya takacaktım. Sonra da orjinal xenonları takacaktım. Serviste hesapladık, 2000 YTL'den fazla tutar çıkmıştı. Far sistemiyle ilgili bütün kabloların değişmesi gerekliymiş. Bende vazgeçtim hemen. O zamanlar universal xenon kitler çok yaygın değildi ve fiyatları çok pahalıydı. Bende tamamen vazgeçtim.
2006 Corolla Sedan D-4D Gümüş Gri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.orenormanurunleri.com
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #10 : Ocak 03, 2008, 12:30:42 »
Arkadaşlar ben 2008 Corolla'ma Serviste Xenon taktırdım.Far merceksiz,başlangıçta çok hoş bir görüntü oluşturuyor ve görsellik açısından mutlaka kullanılmalı diye düşünüyorum.arkadaşlarımın da dediği gibi uzun far'a gerek duymuyorsunuz,müthiş net gösteriyor yolu.Ancak; ben taktırdıktan 3 gün sonra farlarım otomatik yandığı için bazen ilk çalıştırmada biri yanmıyor..geçen akşamda diğer taraftaki yanmadı..Elle manuel açıp kapatınca farları devreye giriyor..Servis yetkilisi bu durumun normal olduğunu,bir far diğerine göre soğuksa geç yanabilir diyor..tuhaf,yolda giderken bir far yanıyor diğeri yanmıyor..zaten ben eve gittikten sonra yansa ne olur yanmasa ne olur..servisin tezi bana saçma geldi,çünkü 1 yaşında avensis'im de orjinal fabrika çıkışı xenon var ve bir defa bile bu hatayı vermedi (o da otomatik yanıyor )..ya bir elektrik sorunu var yada farlar problemli..En kısa zamanda servise göstermeyi düşünüyorum..Sonuç alınca mutlaka yazarım  
Bi Resim Koyamadım :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #11 : Ocak 03, 2008, 18:09:43 »

xenonun markası nedir acaba?

Alıntı yapılan: Barış Üzümkuşu
Arkadaşlar ben 2008 Corolla'ma Serviste Xenon taktırdım.Far merceksiz,başlangıçta çok hoş bir görüntü oluşturuyor ve görsellik açısından mutlaka kullanılmalı diye düşünüyorum.arkadaşlarımın da dediği gibi uzun far'a gerek duymuyorsunuz,müthiş net gösteriyor yolu.Ancak; ben taktırdıktan 3 gün sonra farlarım otomatik yandığı için bazen ilk çalıştırmada biri yanmıyor..geçen akşamda diğer taraftaki yanmadı..Elle manuel açıp kapatınca farları devreye giriyor..Servis yetkilisi bu durumun normal olduğunu,bir far diğerine göre soğuksa geç yanabilir diyor..tuhaf,yolda giderken bir far yanıyor diğeri yanmıyor..zaten ben eve gittikten sonra yansa ne olur yanmasa ne olur..servisin tezi bana saçma geldi,çünkü 1 yaşında avensis'im de orjinal fabrika çıkışı xenon var ve bir defa bile bu hatayı vermedi (o da otomatik yanıyor )..ya bir elektrik sorunu var yada farlar problemli..En kısa zamanda servise göstermeyi düşünüyorum..Sonuç alınca mutlaka yazarım  
[/quote]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '06
  • 4 kere teşekkür edildi
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #12 : Ocak 03, 2008, 18:19:58 »
Alıntı yapılan: Barış Üzümkuşu
[/quote]

"Servis yetkilisi bu durumun normal olduğunu,bir far diğerine göre soğuksa geç yanabilir diyor"

servis resmen sallamış barış arkadaşım
Bodrum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #13 : Ocak 03, 2008, 23:07:16 »
ben de xenon siparisimi verdim servise. takilmasini bekliyorum. ama bunlari okuyunca acaba mi diye dusunuyorum. oldugu gibi mi yansa acaba farlarim???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
Xeon Far Aurıs ıcın ?
« Yanıtla #14 : Ocak 04, 2008, 00:13:52 »
Bence yeni corollalara xenon taktırmak için biraz daha beklemek lazım. tam oturmamış urunler.
Saygılar, Yaman.