Gönderen Konu: 2011 Auris Ön göğüs gıcırtıları  (Okunma sayısı 38977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
Ynt: 2011 Auris Ön göğüs gıcırtıları
« Yanıtla #60 : Ocak 18, 2012, 20:56:38 »
maalesef 2010 auris aracımda bende yasıyorum bu sorunu. yakın zamanda servise götürdüm. bi çok kişiye yapılan yalıtım uygulaması yapıldı ancak sonuc hüsran. zaten aracımın borcunu bitirir bitirmez satmayı düsünüyorum.
ben sattım tekrar corollaya döndüm
2011 COROLLA EXTRA D4D

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Ocak 18, 2012, 20:56:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Ocak 18, 2012, 21:40:20 »
ben sattım tekrar corollaya döndüm
Corolla dada var merak etmeyin.Auriste extradan öndeki kelebek camının oaralar çok ses yapıyor..Yavaş yavaş corollada ondan eksik kalmaz.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Ocak 18, 2012, 23:25:42 »
Bu arabada bu derece tıkırtı olmasının bir diğer sebebi de bana göre sert süspansiyonları. Süspansiyonlar çok ufak kasislerde bile aşırı sallantı yapıyor darbeleri yeterince ememiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Ocak 19, 2012, 10:50:53 »
Süspansiyonları gerçekten çok sert. şehir içinde okulların önündeki hız kesici kasislerden geçerken araba zıplayacak gibi oluyor. önceki arabam volkswagen di hamur gibi geçerdim aynı yerden. sanırım sert süspansiyonlar şasi ve diğer bağlantıları zamanla gevşetiyor.
2013 Auris Active Skypack Multidreve S BRC-LPG
2010 Auris Comfort Extra AT. CC BRC-LPG (arkadaşıma sattım)

English Teacher

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2010 1.6 Comfort Extra
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Ocak 19, 2012, 13:12:31 »
bu sabah farkettim iyice zırıltı gelmeye basladı orta göbekten. cok sinirim bozuldu. servise götürücem tekrar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Ocak 19, 2012, 13:26:33 »
Ben bu iş için çok uğraştım ama sonunda çözdürdüm çok şükür. Bi ara kafayı yiyecektim.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2010 1.6 Comfort Extra
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Ocak 19, 2012, 13:30:40 »
Ben bu iş için çok uğraştım ama sonunda çözdürdüm çok şükür. Bi ara kafayı yiyecektim.

Nasıl çözüme ulaştıgınızı yazsaydınız da bizde kurtulsaydık bu dertten ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Ocak 19, 2012, 13:38:53 »
Nasıl çözüme ulaştıgınızı yazsaydınız da bizde kurtulsaydık bu dertten ?

Benim aracım şuanda 31.000 km de. 1000 km bakımıda dahil olmak üzere her bakıma gittiğimde bu seslerden şikayetçi olduğumu dile getirdim. Her seferinde izole edelim dediler fakat değişen çok fazla birşey olmadı. En son araç 26 bin km deyken artık canıma tak etti. Alın bu aracı ne yapıyorsanız yapın dedim ön konsoldan gelen seslerden bıktım dedim. Sonra tamamen ön konsolu söktüler heryerini toyotanın olduğunu söyledikleri bir izolasyon malzemesi ile izole ettiler. Araç serviste 1 gün kaldı. Aracı teslim aldım hakikaten hiç ses kalmamıştı. Aradan sadece 2 gün geçti sesler tekrar başladı ama hemde ne ses. Düz yolda bile cik cik cik diye sesler geliyor. Eskisinden de beter olmuştu. Aracın içi sıcakken araba çalışmıyor halde iken bile çıtırtılar geliyordu. Muhtelemen izolasyon malzemesinden dolayı ses geliyordu. Artık 30 bin bakımına kadar idare edeyim yine gösteriyim dedim. Yıl sonunda 30 bin bakımına gittim. Durumu anlattım böyle böyle oldu diye. Ben yine sorunun çözüleceğine inanmıyordum. Adamlar bu sefer ne yaptılar ne ettiler sesi kestiler. Hemde ne kesme, tümseklerden filan geçerken bile hiç ses yok araçta. Bu sürecin başında da sonunda da Ankara Reis Toyota servisi var.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2010 1.6 Comfort Extra
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Ocak 19, 2012, 13:41:13 »
teşekkürler bilgi için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Ocak 19, 2012, 14:26:11 »
Merhaba arkadaşlar,

Bu torpido sesleri aslında ülkemizde alındığı ilk kıştan itibaren Mercedes otomobillerinde bile oluşabiliyor.

Peki bu kaderi değiştiremezmiyiz?

Özellikle ülkemizde, otomobil üreticileri araçlarının ne kadar performanslı ve bir o kadar da ekonomik yönlerini ortaya çıkartmak için Bridgestone, Yokohama gibi hamur karakteri sert olan yüksek performans lastikleri seçmektedirler, malesef bu lastikler ülkemiz yollarıyla çok zıt karakterdedirler.

Benim aracım 30.000km'ye yaklaştığında oluşan bu sesler nedeniyle hemen tatlı-sert tabanı, yumuşak yanağı olan konfor lastiğe terfi ederek bu seslerden kurtuldum. Aracım şimdi 90.000 küsürde, bölgemizde yol kalitemiz düşük olduğu halde hala torpidodan yada başka yerlerden ses gelmemektedir.

Kalitesiz olan, araçlarımız değildir, fazla kaliteli olan lastiklerdir, sorunun kaynağı.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Valvematic 132 hp
  • 11 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Ocak 19, 2012, 17:36:33 »
Arkadaşlar merhaba

aracımı aralık ayında teslim aldım 1000 KM bakımını yaptırdım bu zaman kadar böyle bir ses yoktu ama şimdi ön göğüsten gıyk gıyk gıcırdama sesleri geliyor. Forumu inceledim taaa 2007 model araçlarda bile bu ses sorunu varmış. ayrıca eğer bu böyle kronikleşmişse nasıl olurda 4 senedir bu sesin önüne geçemezler.

2011 araçlarında bu sesi yaşayan var mı benim gibi? Servis nasıl bir çözüm buluyor. Tüm ön göğüs sökülecek mi söktürmeye değermi? Tavsiyeniz nedir. Bununla yaşamaya alış demeyin canım çok sıkılır.

Saygılarımla,

Aracımı 2011 Eylül sonunda aldım,sıcak havalarda sorun yoktu ve şuan -10 derecelerde bile aracımda öyle bir sese rastlamadım henüz umarımda rastlamam :/
R 1 3 5
 └┼┼┤
   2 4 6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • KralFerdi
  • Kan Grubu: 0-
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Ocak 19, 2012, 20:38:02 »
Aurisimi 2011 Kasım sonu gibi aldım. Bahse konu ses veya seslere hiç rastlamadım. İnşaallah rastlamam çünkü sese duyarlıyım  ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • gönül ister GTİ cüzdan der TDİ
  • Araç: Başka Marka
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #72 : Ocak 19, 2012, 20:44:12 »
bu kadar şikeyetten sonra zaten sesleri kesmezlerse ayıp olurdu,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #73 : Ocak 19, 2012, 20:53:17 »
Yukarda verdiğim Mercedes örneğini düşününüz, bu araca sahip Alman sürücüler Almanyada hiç bir zaman araç içi sesler şikayeti yapmıyorlar, ama ülkemizde o araçların torpidolarında da kışın yaşayan fareler var,

Araç içi plastik donanımlarının ve aracın lastiklerinin yapıları ekmek gibidir, yaklaşık bir yıl sonra bayatlamaya başlar, kışın soğukta sertleşir yazın sıcağı algılayınca yumuşar.

Torpidolarımızı değiştiremeyiz ama yeni lastik alırken, yumuşak karakterli lastiği seçim hakkımız vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • gönül ister GTİ cüzdan der TDİ
  • Araç: Başka Marka
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #74 : Ocak 19, 2012, 21:07:51 »
Yukarda verdiğim Mercedes örneğini düşününüz, bu araca sahip Alman sürücüler Almanyada hiç bir zaman araç içi sesler şikayeti yapmıyorlar, ama ülkemizde o araçların torpidolarında da kışın yaşayan fareler var,

Araç içi plastik donanımlarının ve aracın lastiklerinin yapıları ekmek gibidir, yaklaşık bir yıl sonra bayatlamaya başlar, kışın soğukta sertleşir yazın sıcağı algılayınca yumuşar.

Torpidolarımızı değiştiremeyiz ama yeni lastik alırken, yumuşak karakterli lastiği seçim hakkımız vardır.

Bilmiyorum yurt dışına çıktınız mı ama Almanya,İlgiltere deki yollar bizde olsa orada ses yapmayan araç burada da ses yapmaz.Burada ben üreticileri suçluyorum biraz,yani üretim maliyetini düşürmek için kullanılan daha ucuz malzemenin sıkıntıları bunlar. 2011 corolla aracımı benzer sesler yüzünden servise götürdüğümde bana yapılan açıklamada 2007 2010 arası modellerin göğüs plastiğinin daha yumuşak ve esnek olduğundan bahsetmişlerdi,sonrasında yalıtım falan dendi ama başka sorunlar da çıkınca aracı satmak zorunda kaldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #75 : Ocak 19, 2012, 21:26:01 »
Mehmet bey,

Batıda da bulundum, uzak doğuda da, ve hala da belirli aralıklarla gidip gelmekteyim.

Toyota'nın kalitesini diğer markalarla karşılaştırıyorsanız, doğrudur aynı kalitede değildir, yerine ve markasına göre yüksektir yada alçaktır.

Yalnız Türkiye'de üretilen demek yanlış olur, zira o nedenle Mercedes örneğini verdim.

Şimdi, Auris'i örnek vermek isterim, üretildiği veya satıldığı ülkelerin tamamında aynı kalitededir, sadece farklı donanımlar bulunabilir. Dolayısiyle, ülkemizde üretilip ihraç edilen bir Auris'in torpidosundan ses gelmezken, burada kullanılanlardan ses gelmektedir.

Serviste, size yanlış açıklamada bulunulduğundan aracınızı satma yönünde karar almışsınız. Oysa, servisiniz sizi daha yumuşak lastiğe yönlendirseydi, ve fabrikayıda bu olumsuzluklar konusunda uyarsaydı, siz de aracınızdan memnun kalacaktınız, o aracı yeni alanlarda.

Ben yine tekrarlamak istiyorum, sizinde katıldığınız gibi yol kalitemiz kötü olduğundan, ülkemizdeki fabrikasyon üretimlerde sert hamurlu lastik uygulamasından vazgeçilmelidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #76 : Ocak 20, 2012, 22:59:16 »
Olay lastik meselesi değil kalitesiz işçilik + üst üste konulan sert plastikler çok kısa sürede ses yapmaya başlıyor. Yumuşak lastikle arabadan gelen sesleri kesemezsiniz sadece geciktirirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 49 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #77 : Ocak 21, 2012, 21:09:10 »
lastik bu konuda %80 kesin çözüm..megane 2 aracın lastikleri bridgestone iken yumuşak lastik olan goodyear efficient grip ile değiştirildi..alan kişi ikide bir abi başka amortisör mü taktık diyor ve arabamdan keyif almaya başladım gram ses yok diyor
yeni auris 1,6 advance multidrive s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2010 1.6 Comfort Extra
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #78 : Ocak 31, 2012, 16:46:59 »
Bende değiştirdim lastikleri. Hemde  2 defa. Hem sert hem yumuşak. İşe yaramadı.

Geçen hafta toyota genel merkezine konuyla ilgili oldukça sert bir mail atmıştım. Bugün de sonkardan cevap gelmiş.

Mustafa bey iyi günler;

34 YP ... Plakalı aracınızın muhtelif yerlerinden ses geldiği konusunda genel merkeze bir başvurunuz olmuş bu konu ile ilgili yardımcı olmak için sizin müsait olduğunuz ve hava şartlarının uygun olduğu bir zamanda birlikte bir yol testi yapmak istiyoruz. Saygılarımla;

Otutturucam servis müdürünü yanıma. sesten deli olmazsa arabayı bağaş yapıcam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #79 : Haziran 23, 2012, 19:10:18 »
Volkan bey son durum nedir
“fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”