Gönderen Konu: 2011 Auris Ön göğüs gıcırtıları  (Okunma sayısı 38979 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür edildi
2011 Auris Ön göğüs gıcırtıları
« : Aralık 22, 2010, 10:32:55 »
Arkadaşlar merhaba

aracımı aralık ayında teslim aldım 1000 KM bakımını yaptırdım bu zaman kadar böyle bir ses yoktu ama şimdi ön göğüsten gıyk gıyk gıcırdama sesleri geliyor. Forumu inceledim taaa 2007 model araçlarda bile bu ses sorunu varmış. ayrıca eğer bu böyle kronikleşmişse nasıl olurda 4 senedir bu sesin önüne geçemezler.

2011 araçlarında bu sesi yaşayan var mı benim gibi? Servis nasıl bir çözüm buluyor. Tüm ön göğüs sökülecek mi söktürmeye değermi? Tavsiyeniz nedir. Bununla yaşamaya alış demeyin canım çok sıkılır.

Saygılarımla,

Toyota Club Türkiye

2011 Auris Ön göğüs gıcırtıları
« : Aralık 22, 2010, 10:32:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 Auris Ön göğüs gıcırtıları
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2010, 12:10:55 »
Benimkinde de aynı ses var.. Ağustos başında aldım Aurisimi.. İlk başlarda bozuk veya stabilize yollarda vardı, pek önemsememiştim... Şimdilerde ise düzgün yolda hafif yol eğikliklerinde bile gıcırtı tıngırtı karışımı bi ses var, çok  rahatsız edici. Yerini de tam tespit ettim sol ön göğüs ile soldaki küçük cam göğüsünün birleştiği yerde.
kurt ile kuzu güden yolcu ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2010, 12:22:37 »
Benimkinde de aynı ses var.. Ağustos başında aldım Aurisimi.. İlk başlarda bozuk veya stabilize yollarda vardı, pek önemsememiştim... Şimdilerde ise düzgün yolda hafif yol eğikliklerinde bile gıcırtı tıngırtı karışımı bi ses var, çok  rahatsız edici. Yerini de tam tespit ettim sol ön göğüs ile soldaki küçük cam göğüsünün birleştiği yerde.

Servise danıştınız mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2010, 13:33:54 »
Servise danıştınız mı?
Yakın zamanda servise göstermeyi düşünüyorum. Çünkü bu tıngırtının artışı 1 haftadır var.
kurt ile kuzu güden yolcu ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2010, 15:35:24 »
bende 2008 corolla var. aynı dertten bende şikayetciyim. servise kaç kere götürdüm. yalıtım yaptık dediler. sonrada bu sesler bu segment araçlarda normal yapacak bişey yok dediler. eğer ses gelmesin diyorsam avensis yada camry almalıymışım...
fd

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2007 Auris 1.6 Elegant - 5 İleri Mekanik
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2010, 16:45:48 »
Benim araç 2007 model, aynı gürültü başlarda da vardı, 10-15 Bin km'den sonra kesildi bahsettiğiniz sesler, gerçi sadece o kısımdan değil, başka yerlerden de gelmeye başlayacak o gıcırtılar, ama dediğim gibi kesiliyor bir yerden sonra...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Mesaj Kaygısına Son
    • DÝKKAT BOÞ BELEÞ VAR !!!
« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2010, 19:07:08 »
Ben olsam bir cızırtı için konsol söktürmem. Söktürürseniz sonucu bizimlede paylaşın, iyi olursa bizde yaptırırız.
Aracımın içinde 2 tane kronik ses sorunu var. Zaman zaman geçiyor, sonra tekrar başlıyor. Ben ''biraz üstüne bastırıp, 1-2 vurma'' yöntemini tercih ediyorum. :D
C sınıfı bir aracı o sınıfa sokan özelliklerden biriside seslerdir. :argh: Çünkü işçilik ve malzeme kalitesi ancak bunu veriyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #7 : Aralık 22, 2010, 19:37:20 »
2008 corolala var bende, onda da biraz ses var gibi ama dediğiniz gibi c sınıfı araçlarda genelde oluyor bu sorun, bindiğim araçlarda hissediyorum bunu, üst segmentlerde ise böyle birşey yok tabi ama parası da ona göre  :)
2008 toyota corolla d-4d

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Aralık 23, 2010, 00:37:40 »
Yakın zamanda servise göstermeyi düşünüyorum. Çünkü bu tıngırtının artışı 1 haftadır var.

hocam bende akkoyunluya gittim kışlık lastik için bursada adamalr kronik diyo ve pek ilgilenmiyolar.bildiriyoruz diyolar  toyota merkeze ama sonuç alamıyolarmışGerekçeleri de bu araçlar sadece düz zeminlere göre tasarlanmış bozuk zeminde ötermiş ben illalah dedim bu seslerden hatta bi kere izmirde serviste baya bi azalttılar sağolsunlar yalıtım yaptılr ama sonra yine çıkıyo özellikle kışın tam başa bela.plastik kalitesizliğinden kaynaklanıyo.benimki 2009 auris..Eger sonuç alırsanız haber verin.Ben sesin yerini çözemiyorum bi türlü..Serviste test sürüşüne çıkıyoruz cillop gibi yolda ses dinlemeye çalışıyo müsait bi zamanda gidicem yine.. zamanla alıştım artık bu seslere açıyorum müziği son ses duymuyorum :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • herkese selam 93 model 1,6 gl corolla kullanıcısıyım
« Yanıtla #9 : Aralık 23, 2010, 00:46:21 »
selam  bende 1993 model corolla var dergilerden olsun çeşitli programlardan olsun takip ettiğime göre ön göğüslükte kullanılan malzemenin kalitesi biraz düşükmüş diğer markaların c segmentindeki araçlarına göre sert malzemeden yapılıyormuş ee kışında soğuktan iyice gerginleşiyo malzeme ses yapması normaldir sanırım saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 23, 2010, 09:10:38 »
selam bende 1993 model corolla var dergilerden olsun çeşitli programlardan olsun takip ettiğime göre ön göğüslükte kullanılan malzemenin kalitesi biraz düşükmüş diğer markaların c segmentindeki araçlarına göre sert malzemeden yapılıyormuş ee kışında soğuktan iyice gerginleşiyo malzeme ses yapması normaldir sanırım saygılar.

Bencede aynen öyle

Dün akşam birşey denedim klimayı 30 dereceye ayarladım içerisi fırın gibi oldu ve o plastiklerin sıcaktan genleşmesinden sonra (yaklaşık 1 saat boyunca) ses kesildi demekki plastikler arasındaki boşluktan kaynaklandığına kanaat getirdim. sıcaktan genleşince birbirleriyle tam öpüşüyor demekki. yine forumda bir yerde okumuştum ön göğüs tek parça olmadığından dolayı bu sürtünmelerden ve boşluklardan böyle sesler çıkabileceğine dair. Sadece avensislerde tek parça imiş onlarda böyle ses sorunu olmuyormuş.

Şimdi serviste öngöğüsün tekrar sökülüp takılması belki o esnada ordaki sesi kesecek ama montajdan sonra yine tek parça olmadığından başka biyerde ses yapabilir diye düşünüyorum. hatta fabrika sonrası demontaj yapılması başka başka yerlerde seslerin artmasına bile neden olabilir düşüncesi ile bende serviste öngöğüsü söktürmekten vazgeçtim.

Kısacası bu yeni "0" arabada o kadar para saysakta adi bir ses gıcırtısına madur kalarak makus talih diyerek boyun eğeceğim maalesef.

ama çok yazık onca sene bu seslerin önüne geçememeleri. Bu yazdığım yazının aynısını toyota  halkla ilişkilere de geçecem.  belki sen ben hepimiz şikayetçi olursak üzerine daha çok eğilebilirler.

Saygılarımla,

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Aralık 23, 2010, 10:16:26 »
arkadaşlar çok şükür bende o sesten yok arada yapıyo sadece ve bi kaç saniye sonra geçiyor çok nadir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #12 : Şubat 16, 2011, 22:24:36 »
Benim aractada 1500 lü kilometrelerde başladı genetik toyotada dediler bende gittim müzik tesisatımı koydum araca artık zangır zungur sesler sadece basstanda gelio :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 16, 2011, 22:31:24 »
Ben bugün servisteydim bende rahatsız oluyorum. Test sürüşüne çıktık sıfır ses adamı inandıramadım konsoldan ses geldiğine:) Bişey yapmadılar doğal olarak.
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • gönül ister GTİ cüzdan der TDİ
  • Araç: Başka Marka
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 16, 2011, 22:42:32 »
2011 Corolla sahibiyim, aynı şekilde aracı kullandıkca artan bir ses var servistekiler göğüs malzemesinin sert olduğunu soğuk havalarda bu durumun normal olduğunu söylediler.bunu söylediler bakmadılar bile.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Şubat 16, 2011, 22:46:27 »
Bende aracımı ekim 2011 de aldım başta ben inanmamıştım ses falan gelmez diye 3000 km ye kadar tık yoktu ama şimdi konsolun solundan ufak camın olduğu yerden geliyor ses arkadaşta bahsetmiş zaten benim çözemediğim  bir ses var emniyet kemeri toka yeri civarından bir ses geliyor onu bulamadım sadece  en iyisi ses sistemine yüklemip ufak gıcırtıları bastırmak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • gönül ister GTİ cüzdan der TDİ
  • Araç: Başka Marka
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 16, 2011, 22:52:42 »
Bende aracımı ekim 2011 de aldım başta ben inanmamıştım ses falan gelmez diye 3000 km ye kadar tık yoktu ama şimdi konsolun solundan ufak camın olduğu yerden geliyor ses arkadaşta bahsetmiş zaten benim çözemediğim  bir ses var emniyet kemeri toka yeri civarından bir ses geliyor onu bulamadım sadece  en iyisi ses sistemine yüklemip ufak gıcırtıları bastırmak

ses sistemine fazla yüklenmeniz i tavsiye etmem.çünki bas vurdukca plastik aksam iyice oynayıp gevşeyecek tir. yol titreşimler ve hava şartlarından bu kadar kolay etkilenen bir malzeme ise bu ses sistemi bunun canını çıkartır,daha çok ses olmasından endişeliyim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • I love Capan :)
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 17, 2011, 18:09:53 »
aynı sesi bende de yapmaya basladı canımı sıkıyo o ses :)
D-4D Corolla Advance M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #18 : Şubat 18, 2011, 10:02:35 »
Ayni sorun benim 2010 auriste de var sinir oluyorum duyunca.
Merceksiz Xenon fardan gozu rahatsiz olan-Auris comfort extra kullanicisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yer 2 : Bursa - Kocaeli
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 18, 2011, 11:52:25 »
arkaşlar bu toyotanın gerçekten kronik sorunu.2010 corollası olan olan arkadaşım bu şikayetten ötürü servise götürdü ve yalıtım yaptırdı.kısa süre için iyi çözüm ama tamamen hikaye 10-15 gün sonra tekrar ses yapmaya başladı.aracımı teslim almadan önce bayinin servis kısmında ön tarafa park sensörü takılan bir auris gördüm montaj için ön konsol,göstergeler ve çevresi sökülmüştü.inanın o kadar çok parçadan oluşuyor ki bu sıcak ve soğuk farklarından parçaların genleşmesi ve daralması dolayısıyla ses yapmasının normal olduğunu anladım.en güzeli yalıtımla falan boşuna uğraşmayın konsolunuzu boşuna dağıttırıp elletmeyin,sonuçta 10 günlük çözüm için değmez.bentley araçların yapımını televizyonda izlemiştim,adamlar hertürlü sesi kesebilmek için dehşet bir yalıtım yapıyorlardı hatta ön kolsoldan gelebilecek sesi önlemek için koskoca konsolu(bu çok maliyetli,zor bir uygulama) tamamen tek parça olarak üretip montajını yapıyorlardı,yani bu iş yalıtımla olsa adamlar bu kadar zahmete ve uğraşa girmeyip diğer yerlerde uyguladıkları yalıtımla işi çözerlerdi.
Kar Beyazı 2011 Auris D-4D Comfort Ekstra M/M