Gönderen Konu: Kim hangi makinayı kullanıyor?  (Okunma sayısı 37352 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '11
  • 2 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: Kim hangi makinayı kullanıyor?
« Yanıtla #20 : Kasım 16, 2010, 20:09:30 »
Babamlar Bulgaristan'dan gelirken Zenit Et getirmişlerdi. En son fotoğrafı onunla 1998'de çekmiştim.
Birgün kazayla yeğenin eline geçmiş, Sonrası malum. :(

Şimdi elimde Annemin Bir market zincirinden aldığı Samsung'un en ucuz modeli var. :foto:

Askerden önce bir ara merak sarmıştım. Fakat ayarlarına öğrenene kadar sıkıldım.  :islik: :D

Çok kolay görünsede zor bir hobi dalı.
Deli sormuş deliye aşk nedir diye? deli gülmüş deliye ben niye delirdim diye!  ***TOYOTA  Auris 1,33 Comfort  ( 2011 ) ***

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 16, 2010, 20:09:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 16, 2010, 20:45:08 »
Samsung Pro 815 kullanıyorum DSLR değil, Pro seviye. 28-420 mm Schneider-Krauznach lens var, sabit. Mükemmel makro ve süper makro çekebiliyor. Tüm manuel ayarları var. Acemiliğimi halen bunla geçiriyorum. Param olunca ve güvenim gelince Nikon veya Canon DSLR alacağım, mümkünse full frame.
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 16, 2010, 23:55:56 »
Canon 7D - 17-85mm
Canon G10
Sony DSC-F717

Murat , Sony'de neden  DSC-F717 veya neden alfa serisi değil
alfa serileri en son ve en gelişmişi değilmi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 17, 2010, 11:51:03 »
Murat , Sony'de neden  DSC-F717 veya neden alfa serisi değil
alfa serileri en son ve en gelişmişi değilmi

Bunlar elimdeki fotograf makinalari. 717 özel bir makinadir. SLR-like tarzi ve f2.0 Zeiss lens kullaniyor.
2003 yilinda almistim ve halen kullaniyorum. Night shot / framing tarzi hic bir SLR makinada olmayan özellikleri var. Gece cekimlerinde cok basarili.

7D'yi alirken hepsini arastirdim. Nikon D300s'e baktim, Pentax'a baktim. Bana en mantiklisi 7D geldi. Focuslama hizi ve cekim hizi benim icin önemli. Bazen cok enteresan kareler yakalaniyor ve hiz o an karar verici etken. Arti Canon'un menüleri bence daha iyi. Nikon bana biraz karisik geldi ve etrafimdaki herkeste Canon var. Dün aksam 60mm Macro lensi arkadastan ödünc aldim denemek icin. Haftasonu yeni bir lens almayi düsünüyorum.

Sony Alpha, Canon EOS, Nikon vs hepsi iyi makinalar. Aralarindaki farklar cok kücük ve ortalama bir kullanicinin fark edecegi seyler degil. Ben zaten RAW cekim yapiyorum. Nikon veya Pentax'daki daha canli JPG islemesi de benim icin önemli degil. Cünkü sonradan istedigim herseyi degistirebiliyorum. Aslinda full frame olarak 5dMII alacaktim ama adim adim gitmek ugruna vazgectim.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 17, 2010, 14:43:28 »
bir ara yakın bir süredir canon 1000d kullanıyorum..bayramdan sonra satacağım gibi..sattıktan sonra ya canon 500d ya da 550d, ya da nikon d3100, nikon d5000, nikon d90 (d90 için biraz fazla para vermem gerekecek :( ) ya da sony a550 almayı planlıyorum
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Kasım 17, 2010, 18:36:44 »
Muratçıım, bunlar tarih oldu ya, antika artık bunlar
bence alfa serisinden bi tanesini dene, inanılmaz gelişmiş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • 96 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Kasım 17, 2010, 19:34:01 »
Muratçıım, bunlar tarih oldu ya, antika artık bunlar
bence alfa serisinden bi tanesini dene, inanılmaz gelişmiş

Eminim öyledir.  :)

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • (Toyota Corolla 1996-Volkswagen Jetta 2008)
  • Kilometre: 131000
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Kasım 17, 2010, 23:40:13 »
Samsung s860 8 megapıxel
Fujifilm 12 megapıxel
Volkswagen Jetta
2008 Primeline Man
102 Hp / 148 Nm
Derin Siyah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Kasım 17, 2010, 23:55:08 »
Nıkon coolpıx 7.2 mp dıye hatırlıyorum. :D
Konu profesyonel cameralar ıcın acılmadı sanırım :D
Pruva Neta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Kasım 18, 2010, 00:14:07 »
Canon SD960IS
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #30 : Kasım 18, 2010, 22:58:35 »
550D 18-55 mm + 75-300 mm yeni başladım arife günü itibariyle. Çok zevkli.....))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Kasım 19, 2010, 14:26:14 »
 samsung L700 :)
2010 toyota avensis 1.6 elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
« Yanıtla #32 : Kasım 19, 2010, 14:53:47 »
Canon powershot A3000 IS 10.0 Megapixel
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #33 : Kasım 19, 2010, 16:52:26 »
deli gibi sony'ye geçmek istiyorum bu ara..aslında canon almadan önce de hevesim vardı sonyye ama hadi canondan şaşmayalım diyerek aldım..sony çok çekiyor beni..

gövdeden titreşim önleme var makinalarda, pahalı ve hantal titreşim önlemeli lens almak zorunda kalmıyorsunuz..
en iyi live view sonyde..bazı çekimlerde vizörden bakamayabiliyorsunuz..
gövdeden hdr var..tripod ve pcden pazılım kullanmaya gerek kalmıyor.
saniyede 10 kareye kadar çıkan kıza sahip a55, a33 ise 7 kareye kadar çıkabiliyor hız öncelikli çekimlerde..normalde her ikisi de 3-3.5 kare çekiyor...
10fps ve full hd video çekiyor sony a55
kit lensleri canona göre daha kaliteli, canon veya sony ikisi de kit lens ile kullanılacaksa sony bir adım önde...
muhteşem bir ekrana sahip sony a33 ve a55..3" belki de 3.5" tam bilemiyorum, ama kocaman bir ekran, 270derece kadar da dönebiliyor...

üstelik bütün bunları 1600-2000tl civarında bir fiyatla sunuyor...elimdeki canon 1000d satılıktır, satıp sony a55 (biraz fiyatı yüksek ama) veya o kadar para çıkaramazsam a33 alacağım...

not: a350 veya a550den değil a33 ve a55ten bahsediyorum
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Kasım 19, 2010, 16:58:50 »
Bende Sony DSC-R1 var DSLR Like sınıfında bir makina işimi görüyor :)
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Kasım 19, 2010, 17:52:25 »
Canon A1 var.Ancak yeğenim düşürmüş.Makinenin içine ,filmin üzerine çekim esnasında ışık hüzmesi vuruyor.Bir de Casio exiilim Ex-Z1000 var.Onun da pili mi öldü,şarj olmuyor makine açılmıyor.
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Kasım 20, 2010, 04:42:21 »
deli gibi sony'ye geçmek istiyorum bu ara..aslında canon almadan önce de hevesim vardı sonyye ama hadi canondan şaşmayalım diyerek aldım..sony çok çekiyor beni..

gövdeden titreşim önleme var makinalarda, pahalı ve hantal titreşim önlemeli lens almak zorunda kalmıyorsunuz..
en iyi live view sonyde..bazı çekimlerde vizörden bakamayabiliyorsunuz..
gövdeden hdr var..tripod ve pcden pazılım kullanmaya gerek kalmıyor.
saniyede 10 kareye kadar çıkan kıza sahip a55, a33 ise 7 kareye kadar çıkabiliyor hız öncelikli çekimlerde..normalde her ikisi de 3-3.5 kare çekiyor...
10fps ve full hd video çekiyor sony a55
kit lensleri canona göre daha kaliteli, canon veya sony ikisi de kit lens ile kullanılacaksa sony bir adım önde...
muhteşem bir ekrana sahip sony a33 ve a55..3" belki de 3.5" tam bilemiyorum, ama kocaman bir ekran, 270derece kadar da dönebiliyor...

üstelik bütün bunları 1600-2000tl civarında bir fiyatla sunuyor...elimdeki canon 1000d satılıktır, satıp sony a55 (biraz fiyatı yüksek ama) veya o kadar para çıkaramazsam a33 alacağım...

not: a350 veya a550den değil a33 ve a55ten bahsediyorum

Türkay;
bednde bi a330 vardı, güzel makinaydı sattım, bu kullanma dönemimde biraz incelemeye çalıştım ama senin bahsettiğin a33 ve a55 teknik olarak a330 ve a350 den pek farklı değil bahsettiğiğn özellikler her iki seridede aynı, ama www.amazondan baktım a33 fiyat olarak epey daha pahalı, bunun nedeni tam olarak nedir, alacaksam neden alayı

Birde araştırdıysan a330 ile a380 ve 390 arasında ne fark var, bu sıralar usa ya gitme durumun var , belki yine bi tane alıp getirirm ama almışken biraz daha iyisine terfi edeyim diyorum, olmazsa bana cep veya sabit (Sabit daha iyi geceleri beleş oluyor) telefonunu özelden atarsan seni ararım, veya izmirdeysen gel bi çay falan içer laflarız, deneyimlerimizi paylaşırız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Gülümseyin...
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Kasım 20, 2010, 11:59:10 »
Şuan kullandığım set aşağıdaki gibi, yaza doğru D700 düşünüyorum ;)

Bady: Nikon D300
Lens: 24-120mm VR AF-S NIKKOR f/3.5-5.6
Flaş:  Nikon Speedlight SB-900

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #38 : Kasım 20, 2010, 14:27:05 »
Türkay;
bednde bi a330 vardı, güzel makinaydı sattım, bu kullanma dönemimde biraz incelemeye çalıştım ama senin bahsettiğin a33 ve a55 teknik olarak a330 ve a350 den pek farklı değil bahsettiğiğn özellikler her iki seridede aynı, ama www.amazondan baktım a33 fiyat olarak epey daha pahalı, bunun nedeni tam olarak nedir, alacaksam neden alayı

Birde araştırdıysan a330 ile a380 ve 390 arasında ne fark var, bu sıralar usa ya gitme durumun var , belki yine bi tane alıp getirirm ama almışken biraz daha iyisine terfi edeyim diyorum, olmazsa bana cep veya sabit (Sabit daha iyi geceleri beleş oluyor) telefonunu özelden atarsan seni ararım, veya izmirdeysen gel bi çay falan içer laflarız, deneyimlerimizi paylaşırız
yurtta kaldığım için sabit telefon yok kemal abi :( aslında yurt telefonu var da odada olmuyorum genelde..özelden atıyorum cebi ve sabiti..yarın gece yolcuyum ankaraya, ondan sonra ulaşabilirsin abi..

a33ün fiyatının fazla olması, ağustos 2010da tanıtılmış olmasından ötürü kemal abim..çok yeni makina.. a330 mayıs 2009da tanıtılmış...
a330da ccd sensör var, a33te cmos sensör var
a33 daha az noise üretiyor yüksek isoda
a33ün en büyük artısı çekim hızı ve video çekebilmesi.. video çekerken aynı anda otomatik focus yapan tek dslr sanırım a33 ve a55.. kısa film falan gibi merakın varsa bu iki makina süper...
a33 hdr fotoğraf işliyor makina üzerinden.. 3 ayrı pozlamada çekilmiş (parlak, normal, karanlık) fotoğrafı birleştirip en detaylı fotoğrafı oluşturuyor (insan gözünün gördüğü gibi, hatta daha bile detaylı)
a33ün maksimum enstantanesi 60sn, a330da 30sn
a33 daha iyi jpeg işliyor a330 a göre
a33 saniyede 6 fotoğraf çekiyor, a330 3 tane..
a33ün tek kötü yanı pilinin a330a göre daha az dayanması.

bir de karşılaştırma veya makinalar hakkında bilgi için dpreview diye bir site var..gerçekten düzgün, güzel bilgiye ulaşabiliyorum ordan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • 96 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Kasım 20, 2010, 15:22:41 »
Dpreview bu aralar parayi veren düdügü calar moduna gecti.
Sony'lerin performansini biraz fazla yukari cekiyor. Su sitelere de bakin; lens incelemeleri oldukca iyi.
http://www.imaging-resource.com/
http://www.the-digital-picture.com/

A55 hem kücük hem de yeni ayna teknolojisi ile ilginc bir alternatif oldu.
Yanliz A55'lerde ghosting denilen bir problemden ve video cekimindeki AF gürültüsünden bahsediyorlar.
AF motoru bu makinada lens'te degil. O yüzden sessiz bir motor kullanmakta mümkün degil.

Canon'da AF motoru ve Image Stabilization lens'te bulunuyor. Lens'te olmasi gövdede olmasina göre bence daha etkili ve daha hizli. Teorikte bu kullanici icin her seferinde bir ek maliyet demek. Ama son zamanlarda diger markalardaki Pentax vs AF motoru ve IS bulunmayan iyi lenslerle Canon lenslerin arasinda pek bir fiyat farki da yok. Sony PS3ü basta zararina sattigi gibi DSLR marketine girmek istedigi icin kit lens vs de daha kaliteli. Ama teknoloji ve tecrübe olarak halen eksikleri var.

Bu tarz makinalarda RAW cekmediginiz sürece fotografla tam anlamda oynanamiyor. O yüzden JPEG yerine RAW örnekler üstünde karsilastirma yapmak daha mantikli.