Gönderen Konu: ACİL Yardım Lütfen Aurise Koruma Çıtaları  (Okunma sayısı 2586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB-
ACİL Yardım Lütfen Aurise Koruma Çıtaları
« : Kasım 09, 2010, 10:42:34 »
20 gün önce aldığım auirisimi cumartesi günü bir AVMnin otoparkında çizdiler. Resmi eşimin telefonunda kaldı yoksa buraya koyacaktım, üzüldük tabii ama nazar değdi herhalde zira gerek işyerinde, gerekse komşular v.s. herkesin gözü arabamızdaydı, hem Auris hem gümüş renk bir de havalar da güzeldi haftasonu sokağa park edince herkes bakıyordu utanıyordum resmen..

Neyse şimdi tamirde inş. Cumaya yetiştiriyorlar da servis danışmanı arkadaş yan koruma çıtaları taktıralım bir daha bişey olursa daha kolay atlatırsın, İstanbulda herzaman park v.s. nedenlerden çizik falan olacak dedi..hatta ön arka tamponlara da koruma çıtaları takalım dedi...Kampanyalı yan-ön-arka çıtalar toplam 290 yerine 240 olur diyor...sadece yan çıtalara 160 dedi ama bu kampanyalı fiyat mı sormadım..tekrar arayacağım ama arkadaşların fikrini almak isterim...bu çıtalar ne kadar faydalı olur...öxellikle ön-arka tamponlara da yaptırayım mı? Şimdiden teşekkürler...

Toyota Club Türkiye

ACİL Yardım Lütfen Aurise Koruma Çıtaları
« : Kasım 09, 2010, 10:42:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Mesaj Kaygısına Son
    • DÝKKAT BOÞ BELEÞ VAR !!!
  • Kan Grubu: A+
Ynt: ACİL Yardım Lütfen Aurise Koruma Çıtaları
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2010, 11:03:39 »
Alışveriş merkezinin otoparkında cam açık bekliyorum, yanıma bir araç parketti. Araçtan inen hanımefendinin kapı açışını görünce elimi camdan çıkarıp kapısını tuttum, :nija: evet aynen öyle, kapıyı ben tuttum. Yoksa hiç düşünmeden aracıma geçirecekti kendi kapısını. Ben orada şanslıydım kapıyı tutabildim ama herzaman bu olmuyor. Bunun içinde en güzel önlem koruma bantları. Tamponlarada yaptırın mutlaka.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Kasım 09, 2010, 11:18:04 »
Sağolun Maksut Bey...arabayı alırken basiretim bağlandı resmen hiç aklıma gelmedi..alarm ve park sensörlerini akıl ettim de yan barlar hiç aklıma gelmedi...müşteri temsilcisi de yoğunluktan da olacakl herhalde hiç teklif etmedi ya da şu aksesuarlardan da verelim demedi...bir musibet bin nasihattan iyiymiş ne diyelim cana gelecek mala gelsin...nazarlık olur inş ama biraz büyük oldu nazarlık -))) 240 tl nasıl toplam yan-ön-arka koruma için iyi mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 284000
  • Model Yılı: '03
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 09, 2010, 11:26:09 »
ahmet abi  240 tl fiyatı servis çıkarttıysa birazdaha pazarlık yap derim :) 200 tl ye bitir işi.
2003 Corolla 1.6 Hb SoL  81 BB 888

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2010, 11:37:45 »
Doğru söylüyorsun aslında 290dan açtı kapıyı sonra 240a indi tek çekim olursa...bilmem daha ne kadar iner..aslında sadece yan yaptıracaktım ama ona da 160 çektiler en fazla 150ye iner..olmuşken ön arka yan tam olsun en azından 220 ye falan indireyim...hazır kapılardaki çizik boyanıyor bunları da tekrar boyatmak zorunda kalmıyım şimdi yaptırayım diyorum...bir de yan çıtaları bombenin hemen altına mı taktırsam yoksa daha aşağıya mı..sahibinden.com da satılık araba resimlerine baktım aşağıya yakın taktıranlar da var, orta bombenin hemen altına da...hangisi daha faydalı olur acaba..benim çizik tam ortada diye ortaya yaptırayım diyorum ama tabii çizikler darbeler her zaman aynı yerden gelecek diye bir şey de yok...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 09, 2010, 11:42:12 »
abi benim fikrim servis normalde aurislerin ortasına takıyor ama sen altına taktırmak istiyorsan  altına taktır. standart olursa daha iyi olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • Model Yılı: -
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2010, 11:43:53 »
Tampon koruma bantı o kadar önemli değil de , kapı koruma bantları önemli.. Sonuçta tampona birşey olursa , boyatırsınız gerekirse değiştirirsiniz ama , kapılar öyle değil..
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel Comfort Plus
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli Elegant Ex.
2016 Auris - Açık Mavi  - 06 MBM 96 - 1.6 Benzinli Premium
2015 VW Passat Variant - Mavi - 06UZ 776 - 1.6 TDİ Comfortline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 09, 2010, 11:48:11 »
oğuzhan dediğine katılıyorum ama yapmışken hepsini aradan çıkarsın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 09, 2010, 11:52:23 »
bantları bencede uygulayın aracınıza fakat aracın rrengine mutlaka boyatın yoksa hiç hoş durmuyor tekrarlıyorum mutlaka boyatın aracın renigne boyamıyoruz falan derlerse bilinki uğraşmak istemiyorlardır ben boyattım araaçla bir bütün şeklinde duruyor
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 09, 2010, 12:37:05 »
Tampon koruma bantlar çok önemli değil ebncede.Sadece dönerken tamponda koruma sağlıyor ancak görüntü olarakta çok hoş durmuyor.Ama ülkemizde kapı koruma bantları şart.Park halindeyken  başka bir araçtan inen kişi dikkat etmeden kapıyı oturtuyor sizin kapıya.Bant olsa o çizilir engeller kapıya değmesine..yan kapı bantlarını 150 tl ye yaptırın sonradan tampon bantınıda yaptırabilirsiniz.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2010, 12:38:09 »
20 gün önce aldığım auirisimi cumartesi günü bir AVMnin otoparkında çizdiler. Resmi eşimin telefonunda kaldı yoksa buraya koyacaktım, üzüldük tabii ama nazar değdi herhalde zira gerek işyerinde, gerekse komşular v.s. herkesin gözü arabamızdaydı, hem Auris hem gümüş renk bir de havalar da güzeldi haftasonu sokağa park edince herkes bakıyordu utanıyordum resmen..

Neyse şimdi tamirde inş. Cumaya yetiştiriyorlar da servis danışmanı arkadaş yan koruma çıtaları taktıralım bir daha bişey olursa daha kolay atlatırsın, İstanbulda herzaman park v.s. nedenlerden çizik falan olacak dedi..hatta ön arka tamponlara da koruma çıtaları takalım dedi...Kampanyalı yan-ön-arka çıtalar toplam 290 yerine 240 olur diyor...sadece yan çıtalara 160 dedi ama bu kampanyalı fiyat mı sormadım..tekrar arayacağım ama arkadaşların fikrini almak isterim...bu çıtalar ne kadar faydalı olur...öxellikle ön-arka tamponlara da yaptırayım mı? Şimdiden teşekkürler...
hocam yaptır bence onlarda bir nevze koruma sağlıyor fiyatıda öyle uçuk kaçık değil bence ama ne yaparsan yap tam olarak bir işe yaramıyor sen evde kalıyorsun o sokakta herşeye maruz kalıyor benim arabaların başına gelmeyen kalmadı sarhoşlar şişe kırdılar arabanın üstünde 2 kere motor çarptı vs...... birde aldığın arabayı çekemeyen tuhaf yaratıklar var asıl anlamadığım bunlar adam bir allah kaza bela vermesin bile demiyor. benim arabanın sol kapısında ismimin baş harfini yazmışlar çizerek M yazıyor allahtan benim 2 ismim var hepsini yazmamışlar.birde araç park ederken diğer araçların dönüş mesafelerini yapacakları manevralarıda göz kararıyla hizala karabalık veya virajların değilde araç az olan yerlere park et biraz işe yarayabilir yani en önemliside aracı park et besmele çek bırak git
araba sen sürmeye başladıktan sonra arkan,da bıraktıkların ve tanımadıkların düşünülerek kullanılır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Kasım 09, 2010, 13:23:16 »
Çok teşekkür ederim bütün arkadaşlara..araba zaten sokakta duruyor Mustafa Beyin dediği gibi bismillah deyip bırakıyoruz sadece apartmanın önüne park ediyorum mümkün olduğunca bir de alarmı var ama sonuçta bir yere kadar...servis danışmanı aradı az önce standart nereye takıyorsanız auriste oraya takın dedim ve renk konusunda garanti verdi...yaptırmışken tamponları da yaptırcam bu ara sıkışığım ama tek yan barlar en fazla 150ye iniyor toplam 240tl yani 90 tl için bi daha uşraşmıyım.. bir de baktım ön arka tamponlarda estetik olarak ta iyi duruyor koruma çıtaları...bu arada inş arabanın nazarı çıkmıştır bu olayla...Allah kimseye yeni arabasında hasar acısı yaşatmasın..sonuçta dünya malı canından kıymetli değil ama bordrolu sabit gelirli insanlarız, insana koyuyor bu kadar borca girip al sonra daha 20 günlükken çizilsin...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 09, 2010, 13:25:55 »
hayırlı olsun ahmet abi en iyisini düşünmüşsün inşallah birdaha başına böyle bir olay gelmez :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Kasım 09, 2010, 14:04:26 »
Aracınız hayırlı olsun ve geçmiş olsun Ahmet Bey. Büyükşehirlerde arabanızı ne kadar sakınsanız da elinizden bir şey gelmiyor. Evinizde/işyerinizde kapalı garaja koysanız bile mesela büyük bir alış-veriş merkezine gittiğinizde otoparka koyduğunuzda insanların insafına terkediyorsunuz arabayı. Ya da trafikte dikkatsiz insanların insafına. Bu konuda yapacak fazla bir şey yok galiba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Kasım 09, 2010, 14:43:47 »
İnşallah Hasan kardeşim sağol..Allah sizin arabalarınızı da canınızı da korusun...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 09, 2010, 14:44:56 »
amin abi amin cümlemizin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #16 : Kasım 09, 2010, 20:17:34 »
Servisle konuştum yaptırıyorum yan çıta ve ön-arka tamponları...Cuma akşamına yetiştiriyorlar inş...Bütün fikir veren ve geçmiş olsun dileyen arkadaşlara teşekkürler...İnş bi daha olmaz...