Gönderen Konu: Impetus revo Lastik hava basinclari, 2004 Corolla.  (Okunma sayısı 891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
Impetus revo Lastik hava basinclari, 2004 Corolla.
« : Ekim 30, 2010, 12:34:44 »
Selamun Aleykum.

Yaklasik 2,5 - 3 Hafta oncesine kadar aracima, Lassa impetus revo lastik taktirdim. Balans yapildi, Her ihtimal'e karsi rot ayarina baktirdim.

Taktirdigim zaman 10 gun lastiklerin jant'a oturmasini bekledim. Aracimin yol tutusu muhtesem bi sekilde zayifti. 80 km hizda bile serit degistirebiliyordum. Lastiklerim kivama geldi, fakat ben aracimin tekrar yol tutusundan memnun degilim.

Soyle ki, herhangi buyuk bir sorunum yok. Ama Direksiyon'm cok hassas. Serit degistirdigim zaman asiri sekilde hiseediyorum. Araba yaylanmiyor, nasil anlatsam :) Ani donusler gibi dusunun. Normal bir serit degisimi gerceklestirirken, sanki aniden degistirmisim gibi oluyor. sarsiliyorsun iceride. Ornegin 100 km hizda giderken, virajli bir yola gelindigi zaman yolun gidis yonune gore direksiyon'u oynattigim zaman Araba benim oynattigimdan fazlasini donuyor gibime geliyor. Servise gittim. Sorunumu anlattim. Hava basinclarindan dolayi kaynaklanabilecegini soyledi. Lastiklerim yol yaptigimdan dolayi sicakti ve on tarafi'n havalarini azcik indirdi. Test surusune ciktik. Memnundum. Bana lastikler sogukken, on ve arka olmak uzere 32 psi yapmami soyledi. Eskisine gore Direksiyon'um biraz daha agirlasmisti. Arabam bu sefer yaylanarak serit degistiriyordu. Virajlarda kontrolun benden oldugunu hissediyordum. Kendini atmiyordu. Istasyona gittim, on havalarim 30, arka havalarim 31 di. hepsini 32 yaptim. Ayni sorunla suan yine karsi karsiyayim. On lastik havalari arkalara gore inik mi olmasi gerekiyor?, veya bunu kac yapmam lazim.

Bu konuda yardimci olabilirseniz cok sevinirim, ilgi ve alakalariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Toyota Club Türkiye

Impetus revo Lastik hava basinclari, 2004 Corolla.
« : Ekim 30, 2010, 12:34:44 »