Gönderen Konu: Artık Toyotacıyım :) Auris 1.4D-D M/M Comfort Plus  (Okunma sayısı 5476 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
Merhaba Arkadaşlar, Geçen Cumartesi aracımın siparişini verdim. Net teslim tarihi henüz belli olmadı ancak Kasım sonu gibi öngörüyorlar  :(
Artık bende Toyota severlere katılım. İnşallah dedikleri tarihten önce gelir :) Aracı teslim alır almaz yorumlarımı ekleyeceğim. Bu arada aynı aracı kullanan arkadaşlar izlenimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: Artık Toyotacıyım :) Auris 1.4D-D M/M Comfort Plus
« Yanıtla #1 : Ekim 21, 2010, 20:46:15 »
Ufuk merhaba aramıza hoş geldin, bende temmuz ayında comfort plus aldım manuel tercih ettim. Bugün itibariyle 6400km yaptım son derece memnunum aracımdan hergün işe gidip geliyorum uzun yolda da kullandım rahatsız edici bir tarafını göremedim. Sen kafandakileri ister şimdi ister sonrasında paylaşırsan cevaplarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.kayabuyukcelen.com.tr
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Kan Grubu: B-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 21, 2010, 20:52:26 »
Merhaba Ufuk bey,

Adınız ve soyadınız aynı mı? Forum kuralları gereği gerçek ad ve soyad kullanmanız gerekiyor. Gerekli değişiklik için yöneticilerimizden Hakkı Saygılı, AlperSınav veya Hakan Öztürk'e mesaj atabilirsiniz.

Bu arada; profil bilgilerinizi doldurabilir misiniz?

http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/aramiza-yeni-katilan-ve-yeni-katilacak-arkadaslarimiza/ adresinde ki mesajı okumanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2010, 20:53:57 »
Merhaba Gencay bey,
Daha önce bir kaza neticesi kolumu kırmış, kolumun alçıda olduğu dönemde 1,5 ay D4-D M/M Corolla kullanmıştım. Dolayısıyla şanzumana çok yabancı değilim. Ancak kasa farkı neticesi aynı sürüş dinamiklerine sahip değildirler diye tahmin ediyorum. Ben özellikle bluetooth özelliğini merak ediyorum. Ses kalitesi nasıl, bir şikayetiniz var mı? Birde aracın performansını nasıl değerlendiriyorsunuz? (Test sürüşü yapamadan aldım aracımı). Verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '11
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 21, 2010, 20:56:49 »
Aramiza hosgeldiniz bende auris cilerdenim agustosta aldim suan 5500 kmde. Hicbir sorun yok bikac eksi yonleri var tabiki ama artilari daha cok.eksilerde toyotanin standart taviz vermemesinden araciniz hayirli olsun.
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 21, 2010, 20:57:06 »
Merhaba Ufuk bey,

Adınız ve soyadınız aynı mı? Forum kuralları gereği gerçek ad ve soyad kullanmanız gerekiyor. Gerekli değişiklik için yöneticilerimizden Hakkı Saygılı, AlperSınav veya Hakan Öztürk'e mesaj atabilirsiniz.

Bu arada; profil bilgilerinizi doldurabilir misiniz?

http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/aramiza-yeni-katilan-ve-yeni-katilacak-arkadaslarimiza/ adresinde ki mesajı okumanızı tavsiye ederim.

+1000000000000000000
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Ekim 21, 2010, 21:42:44 »
Selam Yağız bey,

Eksi yönlerinden bahsedebilir misiniz rica etsem? Kulaktan dolma aşağıdaki önyargılara sahibim ancak aracı test edince daha net fikir sahibi olacağım. Siz aktif kullanan birisi olarak bunlara katılıyor musunuz?
-M/M kalkışlarda sorun yaratıyor mu?
-Kokpitten gelen gıcırtılar?
-Alçak kol dayama.

Ayrıca bluetooth ses kalitesi nasıl? bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Ekim 21, 2010, 21:54:40 »
Merhabai dikkatsizlik neticesi soyadı bölümüne da adımı yazmışım. Düzeltilmesini rica edeceğim, bahsi geçen arkadaşlara mesaj atmayı beceremedim. Yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #8 : Ekim 21, 2010, 22:05:25 »
Ufuk bey, bluetooth ses kalitesi bence gayet başarılı, telefonunuzla eşitlediğinizde araç kiti olarak kullanabilirsiniz yanlız sizin sesiniz karşı tarafa biraz derinden gidiyormuş öyle diyorlar telefonda konuştuklarım ancak oldukça kullanışlı. Arayan kişinin telefon numarasını aracın teybinde görebiliyorsunuz sesle kontrolü tanımlayıp tek tuşla aramalarda yapabiliyorsunuz. Aracın orj. ses donanımı bence çok çok başarılı değil ancak yinede bana yetiyor. Aracın performansı dizel ve 1.4 olduğu için seri kullanıma çok uygun  değil ayrıca belli bir devir aralığını özellikle korumanız aracın performansı açısından önemli. Düşük devirlerde tüm dizellerde olduğu gibi başarılı değil. Kokpitten gelen gıcırtılara gelince ben duymadım henüz yada dikkat etmedim. Kol dayamanın alçak olduğu doğru şirketimizde focus ghia var ondaki kol dayama gerçekten daha başarılı. beni aracı aldığımda en çok üzen far yağmur sensörü ve cruise controlün olmamasıydı malesef dizelin en dolu paketini alsakda bunlara sahip olamıyoruz ama ben kullandıkça araçtan aldığım keyif artıyor. Size tavsiyem araca toyota kasko yaptırmanız ilk etapta bagaj havuzunu mutlaka almanız ve kauçuk paspas setini toyotadan almanız. bagaj havuzu ve paspas seti 180tl civarındaydı. aracım manuel olduğu için şanzıman hkkında yorum yapamıyorum.tekrar hayırlı olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 21, 2010, 22:10:32 »
hoş geldin aramıza ufuk kardeş, sen merak etme toyota şimdiye kadar ürettiği hiçbir arabada kimseyi madur etmedi bende 2007 corolla mmt aldım geçenlerde biraz dedikodusunu duydum baştan ama şimdi şehirde akşama kadar fink atıyorum.şimdiden hayırlı olsun aracın arkadaşım.
araba sen sürmeye başladıktan sonra arkan,da bıraktıkların ve tanımadıkların düşünülerek kullanılır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Ekim 21, 2010, 22:26:22 »
selam  Mustafa bey,
Açıkcası bende çok endişelenmiyorum. Milyar dolarlık fabrikalarda, binlerce mühendisle ar-ge faaliyeti yapan devasa şirketler senelerdir ürettiği ürünlerin aksayan yönlerini görmezden gelebilirler mi?
Bugun Gebze Organizede Toyota ya üretim yapan bir Japon sermayeli bir şirketin mühendisi ile işle ilgili bir toplantı yaptık. Arada laf arabalara kaydı. Oda Toyota kullanıyormuş, hatta şirketteki tüm araçlarda Toyotaymış. İlk çıkan M/M şanzumanlarda sıkıntı vardı ancak çoktan giderildi dedi. Valla fabrikanın içini görmedim ama genel görünüş bile ne kadar disiplinli olduklarını belli ediyordu.
İçimiz rahat olsun bence.. Hatta aldık ama bide teslim etseler :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2010, 12:55:31 »
Merhaba,
Merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Makyajlı Aurislerle ilgili, bir internet sitesinde yapılan yorumlarda yan aynaların elektrikli katlanabildiğini belirtmişler. Aracı satınalırken sormak aklıma gelmedi. Böyle bir özellik var mıdır Aurislerde?
Teşekkürler,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #12 : Ekim 23, 2010, 18:56:41 »
evet ufuk bey aynalar elektrikli katlanabiliyor güzel bir özellik benim bildiğim eskiden sadece avensislerde vardı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Ekim 23, 2010, 19:10:15 »
Teşekkürler Gencay bey,
Evet bence de çok güzel bir özellik. Özellikle Istanbulda, dar yerlerden geçerken yada araçların yakından geçtiği yerlere park etmek zorunda kaldığımızda.
Birde daha erken teslim alabilsem aracı çok iyi olacak. Bayram sabahını bekleyen çocuklardan beterim vallahi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Ekim 31, 2010, 20:20:18 »
Merhaba sevgili Toyotacılar,
Aralık başında gelecek Auris 1.4D-D M/M  Comfort Plus  aracımı sabırsızlığım sebebiyle Auris 1.4D-D M/M  Comfort Extra ile değiştirip haftaya teslim alıyorum. ( Maalesef daha önce hiç araç beklememiştim bana göre değilmiş beklemek :)
İki model arasında alaşımlı jant, VSC ve TRC farkı var. Jantı aracı teslim alırken değiştireceğim ancak VSC ve TRC yi sonradan taktırmak mümkün değil. Bir araçta güvenliğede çok önem veriyorum. Ancak beklemekte ölüm.
VSC li araç kullanan arkadaşlar, yorumlarınızı ve izlenimlerinizi rica edebilir miyim? Sizce beklemeye değer mi? Toyotadaki satış müdürü sadece %5 oranında bir katkı sağlar çokda gerekli değil gibi bir yorum yaptı. Acil fikir lütfen.
Çok teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 31, 2010, 20:39:10 »
Merhaba sevgili Toyotacılar,
Aralık başında gelecek Auris 1.4D-D M/M  Comfort Plus  aracımı sabırsızlığım sebebiyle Auris 1.4D-D M/M  Comfort Extra ile değiştirip haftaya teslim alıyorum. ( Maalesef daha önce hiç araç beklememiştim bana göre değilmiş beklemek :)
İki model arasında alaşımlı jant, VSC ve TRC farkı var. Jantı aracı teslim alırken değiştireceğim ancak VSC ve TRC yi sonradan taktırmak mümkün değil. Bir araçta güvenliğede çok önem veriyorum. Ancak beklemekte ölüm.
VSC li araç kullanan arkadaşlar, yorumlarınızı ve izlenimlerinizi rica edebilir miyim? Sizce beklemeye değer mi? Toyotadaki satış müdürü sadece %5 oranında bir katkı sağlar çokda gerekli değil gibi bir yorum yaptı. Acil fikir lütfen.
Çok teşekkürler.
Ufuk abi öncelikle hayırlı olsun
bende makyajsız kasa corolla vardı o vsc sizdi şimdiki ise vsc li şimdiye kadar hiç devreye girmedi yani ihtiyacım olmadı ama bana kalırsa bekle vsc li al . gerçi bilyorum bekle demesi kolay bende bekleyemeyip eleganttan vaz geçmiştim çünkü.ondan seni anlayabilyorum. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #16 : Ekim 31, 2010, 21:09:37 »
Merhaba Mahmut kardeş,
Beklememeye karar verdim. Zira çok yumuşak bir sürüş tarzım var. Bende de pek devre girmez VSC.
Yorumun için çok teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #17 : Kasım 01, 2010, 21:12:25 »
Merhabalar,
Artık şu arabayı teslim alsamda benden kurtulsanız :)
Arkadaşlar, aracı önce plus olarak sipariş vermiş sonra beklememek adına extra ile değiştirmiştim. Ancak bugün toyotada çelik jant fiyatlarını duyunca dudağım uçukladı. 4600tl takım !!! ee ben 2500tl fazla verip plus alırım 15 gün beklerim,jant, vsc,trc 2500 tlye gelir. Peki dışarıda jant fiyatları nedir? bunlar uzakdoğu malımıdır? bi problem çıkar mı kullanırken?
teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 01, 2010, 21:26:06 »
Merhabalar,
Artık şu arabayı teslim alsamda benden kurtulsanız :)
Arkadaşlar, aracı önce plus olarak sipariş vermiş sonra beklememek adına extra ile değiştirmiştim. Ancak bugün toyotada çelik jant fiyatlarını duyunca dudağım uçukladı. 4600tl takım !!! ee ben 2500tl fazla verip plus alırım 15 gün beklerim,jant, vsc,trc 2500 tlye gelir. Peki dışarıda jant fiyatları nedir? bunlar uzakdoğu malımıdır? bi problem çıkar mı kullanırken?
teşekkürler.
Ufuk abi benim jantlar cms nin toyotada taktırdım daha doğrusu takılmıştı fiyatı 1000 tl resmini aşağıya ekliyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Kasım 01, 2010, 22:05:41 »
Valla Mahmut ne diyim süpermiş. Jantların olduğu standda aynı jant vardı. Fiyatları 850-1300 arası değişiyordu.o zaman bana Plus modelin üzerindeki jant için 2600 (2.el ama kullanılmamış) telefonda fiyat verdiler. Bende standdaki etiketlerde yazan rakamı tane fiyatı düşündüm. Yarın tekrar arayayımda diğer jantların fiyatını sorayım..
Bilgi için teşekkürler. Sendeki jantı araba üzerinde görmemiştim ancak gayet şıkmış. Benim araçta metalik gri onada iyi gider sanki :)