Gönderen Konu: Konsol kurulumu yardım..  (Okunma sayısı 5026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
Konsol kurulumu yardım..
« : Ekim 13, 2010, 11:43:27 »
Beyler 4 yıl evel aldığım direksiyon ve pedal seti var. geçen sene aldığım laptop da orj vista idi ama  ben wındows 7 kurdum. uzun zamanda toz içinde yatıyordu çok az kullandığım için :) kurayımda oynayım dedim.fakat driver cdsine baktığımda XP ve 98 diyordu. kurdum tanımlamadı doğal olarak. bu sorunu nasıl hallederim?
short shift,jdm real tails,American Front Bumper,8000K Monza Xenon,,,,, MADE IN JAPAN

Toyota Club Türkiye

Konsol kurulumu yardım..
« : Ekim 13, 2010, 11:43:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Konsol kurulumu yardım..
« Yanıtla #1 : Ekim 13, 2010, 11:45:48 »
windows 7 kendiliğinden tanıması lazım...drivera gerek kalmaz yani...yok eğer tanımadıysa netten bulabilirsin win7 driverinı...
Ev Alma... Toyota Al...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 13, 2010, 11:48:22 »
:) hmm biraz zor o markasının sitesi varsa yeni driveri varsa onu indirip kurabilirsin . Bir formulu varmı bilmiyorum xp programını 7 de çalıştırmaya ama  VMware.Workstation böyle bir program var sanal bilgisayar diye geçiyor. windows 7 de bu programı kurup çalıstırın yeni bir bilgisayar yaratacak program kendi içinde ve 20gb boş bir alan ayarlayın  onun için hdd sini 20 gb olarak belirleyin ram istediğinizi belirleyin yani sizin ki 2 gb sa 4 gb isteyemezsiniz :) 1.5 gibi isteyin . yeni bir bilgisayar kasası kurar gibi :) anlatabildim mi bilmiyorum :D .

Daha sonra normal sistem kuruyorsunuz cd takıp program içindeki kasaya kuruyorsunuz xp tabi .

Daha sonra oyunu oraya yükleyip oynayabilirsiniz :)
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 13, 2010, 12:27:35 »
:) hmm biraz zor o markasının sitesi varsa yeni driveri varsa onu indirip kurabilirsin . Bir formulu varmı bilmiyorum xp programını 7 de çalıştırmaya ama  VMware.Workstation böyle bir program var sanal bilgisayar diye geçiyor. windows 7 de bu programı kurup çalıstırın yeni bir bilgisayar yaratacak program kendi içinde ve 20gb boş bir alan ayarlayın  onun için hdd sini 20 gb olarak belirleyin ram istediğinizi belirleyin yani sizin ki 2 gb sa 4 gb isteyemezsiniz :) 1.5 gibi isteyin . yeni bir bilgisayar kasası kurar gibi :) anlatabildim mi bilmiyorum :D .

Daha sonra normal sistem kuruyorsunuz cd takıp program içindeki kasaya kuruyorsunuz xp tabi .

Daha sonra oyunu oraya yükleyip oynayabilirsiniz :)

vmware kurmak için bilgisayar özelliklerinin biraz iyi olması lazım...hatta oyun oynayacağı için çok iyi olması lazım...senin dediğin gibi 2 gb ram varsa ve bunun 1.5 gb sini vmware makinaya verirse vmware çalışmaya başladığında ana makinaya 512 mb ram kalırki buda vmware makinayı ve ana makinayı çok kasar mehmet... oyun oynaması imkansız olur yani...en az 4 gb ram olmalı ve bunun 2 gb sini vmware vermeli rahat oyun oynayabilmek için...
Ev Alma... Toyota Al...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 13, 2010, 12:53:08 »
Ya xpde bile otomatik tanıyor windows7'de zaten daha usb'yi takmadan tanıması lazım :) :P tak sen yine DENETİM MASASI/SİSTEM/DONANIM/AYGIT YÖNETİCİSİ orda yukarıdaki sekmelerin birinde tak ve kullan araçları arat yap bulur okur oynarsın bide direksiyona bakım yap arabanda bile tozlu binmiyorsundur  :lol:
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 14, 2010, 17:44:39 »
nasıl bi 7 ise tanımadı beyler ya :D bilgisayarımın özellikleri ise şöyle;
3gb ram, 1gb ati radeon ekran kartı,core2duo 2.2 ghz işlemci 320gb harddisk :) Samsung R522 laptop :)
short shift,jdm real tails,American Front Bumper,8000K Monza Xenon,,,,, MADE IN JAPAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 14, 2010, 17:49:16 »
nasıl bi 7 ise tanımadı beyler ya :D bilgisayarımın özellikleri ise şöyle;
3gb ram, 1gb ati radeon ekran kartı,core2duo 2.2 ghz işlemci 320gb harddisk :) Samsung R522 laptop :)

1.5 gb ana makinaya ram ayırsan 1.5 gb vmware makinaya kalır...ama oyunu oynatırmı,donarmı nasıl olur denemek lazım...fakat vmware önermem yani...ben 8gb lık server makinasına kuruyorum anca kaldırıyor...3 gb yetersiz kalır bence...
Ev Alma... Toyota Al...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 14, 2010, 18:03:54 »
vmvare ile o iş sakat, verim alman imkansız gibi hem de laptopta, sen ne yap ne et win 7 için driver ini ara tara netten...olmadı o kadar inatçı isen bas formatı kur xp yi.  ::)
Sevgi nefiste  yaşanırsa  ihtiras, kalpte yaşanırsa Aşk olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 14, 2010, 23:51:06 »
Beyler bir kaç hata fotosu ekleyeceğim. Dreksiyonun marka ve modeli, Diamond 2.1

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 15, 2010, 08:53:54 »
aynen xp :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 15, 2010, 08:57:14 »
direksiyonu pc ye tak ondan sonra win7 güncellemelerini denetle...geldikten sonra onların içine bi bak bakalım konsolun ismi geçiyormu herhangi biride...geçiyorsa hemen güncellemeyi yükle pc ye... bide böyle deneyelim :D
Ev Alma... Toyota Al...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 15, 2010, 11:29:18 »
:) wm istemiyorsanız 7 di bosverin xp kurun en güzeli :D
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • Model Yılı: -
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 15, 2010, 12:02:02 »
sat honda al :D
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel Comfort Plus
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli Elegant Ex.
2016 Auris - Açık Mavi  - 06 MBM 96 - 1.6 Benzinli Premium
2015 VW Passat Variant - Mavi - 06UZ 776 - 1.6 TDİ Comfortline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 15, 2010, 12:12:42 »
elimdeki 4 pcnin 3ü xp zaten yau :D bi konsol için xp kurmak.... düşünemiyorum bile :D Osman abi güncelleştirmeleri yeni yaptım ve 1saat yapılandırmasıyla sürdü. ama tekrar kontrol edeceğim. sürücüyü güncelle diyorum zaten yüklü diyo :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 15, 2010, 13:18:31 »
elimdeki 4 pcnin 3ü xp zaten yau :D bi konsol için xp kurmak.... düşünemiyorum bile :D Osman abi güncelleştirmeleri yeni yaptım ve 1saat yapılandırmasıyla sürdü. ama tekrar kontrol edeceğim. sürücüyü güncelle diyorum zaten yüklü diyo :S

güncellemeyi normal olarak alırsan gelmez mustafa... konsolu pc ye takıp önerilen güncellemelere girip konsolun ismini bulursan onu seçerek yüklemen gerekir...tabi oraya gelmişse...
Ev Alma... Toyota Al...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 15, 2010, 15:14:39 »
güncellemeyi normal olarak alırsan gelmez mustafa... konsolu pc ye takıp önerilen güncellemelere girip konsolun ismini bulursan onu seçerek yüklemen gerekir...tabi oraya gelmişse...
anladım abicim :) ama normal güncelleme yapmadan o markanın kurulumuda gelmez sanırım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 04, 2010, 20:48:58 »
haala yardım :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 04, 2010, 20:49:39 »
haala yardım :D

bulamadınmı internetten ???
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 04, 2010, 20:55:11 »
bulamadım ya ercü :S pek aramadım ama bulamadım :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • oğlum, ben ve kızım :)
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #19 : Kasım 04, 2010, 21:00:58 »
zor işler bunlar...Allah cc yardım etsin mustafa ..