Gönderen Konu: Vw Toyota'yı Geçmek İstiyormuş  (Okunma sayısı 16551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • carfreaksblog.blogspot.com
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
Vw Toyota'yı Geçmek İstiyormuş
« : Ağustos 28, 2007, 21:42:38 »
volkswagen 2018 yılında toyotayı tüm alanlarda geçerek dünyanın en büyük otomobil üreticisi olmak istiyormuş. işte detaylar: http://www.evrensel.de/index.php?news=2107

Toyota Club Türkiye

« : Ağustos 28, 2007, 21:42:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • teknikoto.forumup.com
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #1 : Ağustos 28, 2007, 21:51:25 »
tek cümle rekabet müşteriler için iyidir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 62 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 28, 2007, 22:06:44 »
bencede mustafa abi ama vw şansı yok bence.Dogusa dava acan bır sürü vw kullanıcısı var diye biliyorum.
...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • teknikoto.forumup.com
« Yanıtla #3 : Ağustos 28, 2007, 22:28:55 »
Alıntı yapılan: Coşkun Demiratlı
bencede mustafa abi ama vw şansı yok bence.Dogusa dava acan bır sürü vw kullanıcısı var diye biliyorum.
[/quote]
rekabet iyidir iyidir en iyisini yapmak vede ucuza müşterisine sunmak durumunda her iki firma ee sonuç gene bize yaratacak ama sanırım vw toyotayı geçmesi imkansız gibi görünüyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2007, 03:15:21 »
İmkansız ki ne imkansız son paragraflar durumu ortaya koyuyor zaten.Rekabet müşteri için iyidir ama bi markanın ideali dünya birincisi olmak değil en kaliteli en iyiyi en ucuza yapmaktır bence.VW çocukça davranış sergiliyo strateji olarak bence koskoca firma bu kadar bariz bi şekilde söylemez heralde bunları.Toyota'ya yetişmek biraz zor teknolojisi ve mali kaynakları yetmez ideallerine ulaşmaya ve VW geliştikçe Toyota sanki yerinde sayacak yada armut toplayacak değil ya asla yetişemez.

VW önce sorunsuz araçlar yapmayı öğrensin ve o elektroniğin karmaşıklıgından kurtulsun bi araç hergün sorun olur mu müşterisine yaa kuzenim o kadar alma dediğim golf5 i aldı şimdi kafasını taşlara vuruyo...
''Toyota için kalite yalnızca bir vaat değil, bir yaşam biçimidir.''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Çakma Jaguarım :DD
    • AUTORALL
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B-
« Yanıtla #5 : Ağustos 30, 2007, 01:19:25 »
Arkadaslar ben bu foruma gelmeden oncede Toyota hastasiydim hala daha oyleyim ama onceden Toyotayi baskalarina karsi savunamazdim simdi savunabiliyorum mademki Toyota birinci hala neden insanlar vw en iyi biliyor bunu nerden cikardin derseniz yaz donemi bos durmayim diye bir galeriye girdim calisiyordum adamin birisi geldi vw jetta vardi ona  bakti daha sonrada yeni kasa corollaya goz atti birkac arabaya daha bakti ve dediki butun arabalar vw ayarinda yapiliyor en iyisi vw 1 numara ustune yoktur dedi ya adam onu soyleyince sinirlendim ama musteriydi bisey diyemedim icimde patladi Yani yazim biraz uzun oldu ama bence bu vw nin gonullerde kurmus oldugu taht gitmez insanlar hala toyotanin 1 numarali araba olduguna inanmiyorlar ve bence inanmamaya devam edecekler.Vw kotu arabada yapsa gene vw yapmis iyidir derler
(Volkswagen Transporter) {53} 240D MERCEDES (Toyota Corolla 00)
Sevdaluk ede ede       Ben daha dayanamam
Yandı yüreğim yandı    Can boğaza dayandı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • teknikoto.forumup.com
« Yanıtla #6 : Ağustos 30, 2007, 01:46:29 »
Alıntı yapılan: Erdem Sarac
Arkadaslar ben bu foruma gelmeden oncede Toyota hastasiydim hala daha oyleyim ama onceden Toyotayi baskalarina karsi savunamazdim simdi savunabiliyorum mademki Toyota birinci hala neden insanlar vw en iyi biliyor bunu nerden cikardin derseniz yaz donemi bos durmayim diye bir galeriye girdim calisiyordum adamin birisi geldi vw jetta vardi ona  bakti daha sonrada yeni kasa corollaya goz atti birkac arabaya daha bakti ve dediki butun arabalar vw ayarinda yapiliyor en iyisi vw 1 numara ustune yoktur dedi ya adam onu soyleyince sinirlendim ama musteriydi bisey diyemedim icimde patladi Yani yazim biraz uzun oldu ama bence bu vw nin gonullerde kurmus oldugu taht gitmez insanlar hala toyotanin 1 numarali araba olduguna inanmiyorlar ve bence inanmamaya devam edecekler.Vw kotu arabada yapsa gene vw yapmis iyidir derler
[/quote]
olmasıda gereken bu zaten yılladır dünyaya taş gibi araba üratmiş vw son yıllar hariç bu yüzden insanların beyinlerine kaliteli sağlam vede güvenilir olarak kazınmış bunu yıkmak nerde ise imkansız diyebilirim ama yıllar sonra o vw ciler olurda toyota sahibi olursa o zaman toyota hastalığı başlar toyota biraz daha lüx ve gösterişli mal üretirse o zaman dahada fazla kitle tarafından sadece kullanmak amaçlı değil zevk için almaya başlanır o duruma gelindiğinde diğer vw kullanıcıları senin durumuna düşecektir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Çakma Jaguarım :DD
    • AUTORALL
  • Kan Grubu: B-
« Yanıtla #7 : Ağustos 30, 2007, 14:32:33 »
haklısınız bence bizim insanımız genel olarak tipe baktıgı icin toyota bizim ülkemizde yanlızca tipten kaybediyor zaten galeride araba satılırken bile dunyanın en sorunsuz arabası diye soyleniyor son zamanlarda toyotayı alanlar toyotanın yüzüne bakmaya basladılar.Bana su anda sorsalar yeni golf mu yoksa eskı golfmu eskisi derim vw eski taslıgını transporter harıcı kaybetti diye dusunuyorum.Mesela jetta olsun passat olsun veya bi polo pek tutmadı gibi  geliyor bana
(Volkswagen Transporter) {53} 240D MERCEDES (Toyota Corolla 00)
Sevdaluk ede ede       Ben daha dayanamam
Yandı yüreğim yandı    Can boğaza dayandı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 30, 2007, 17:33:47 »
Arkadaslar, VW nin hedefinin Toyota olmasi bence gayet normal. Bunu söylemesi de gayet normal. Herseyi Türk kafasi ile düsünmeyin. Batinin kafasinin calisma yapisi bizden farkli ve bunu söylemekte ne cocukca ne de aptalca. Aptalca olsaydi, Türkiye su an süper güc olurdu.  

Arti VW iyi araba üretir. Konustugunuz söyle mahalle üretimi veya Cin üreticisi degil. Volkswagen. Audi, Lamborghini, Porsche, VW, Skoda, Seat, Bugatti vs gibi bir cok markayi barindiran bir holding. Olaya bakarken yanlizca Golf 5 olarak görmeyin.

VW iyi araba üretir dedim. Toyota'da iyi üretir. Ama müsterileri farkli. Illa sorunsuz araba diye dünyanin en iyi arabasini üretiyor mantigi yanlis. Körü körüne gitmeyin. Düsünerek secerek tartisarak sizin icin en iyiyi bulun.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #9 : Ağustos 31, 2007, 00:38:23 »
2018 de yılında toyota yı geçer ... ama nasıl ? toyota hiç bir şey yapmazsa geçer. 2018 yılına kadar yani 11 sene boş oturursa anca geçer ...

m.küden bey de durumu güzel izah etmiş ama ticaret de elit müşteri herşey değil sonuçta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 31, 2007, 02:15:11 »
Toyota kalkınma ve en iyiyi üretme yöntemini bulmuş.Bundan sonra bunu devam ettirirler ve kaybetmezler kanımca çünki amaçları dünya birincisi olmak değil ben onu vurguladım Murat abi mesela Toyota'nın amacı en sorunsuz olmak, en dayanıklı olmak ,en güvenli olmak, en çevreci olmak vs. insanların yaşamını düşünen ve hayatını kolaylaştıran bir zihin yapısı var ve bu düşünceyi uyguladığı otomobiller zaten ona birinciliği getirdi ama hedefi bir sıra meraklısı olmamalı üreticinin bu mantıkla bence zaten istedikleri hedefe ulaşamazlar.Türkiyede vergi ödemedemi birinci olmaktır yoksa üretmede mi birinci olmaktır ,ben bunu açıklamak istedim ama her çalışma prensibi ve anlayış tabiki coğrafyalara göre değişir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 01, 2007, 21:42:12 »
Yahu Toyota kendi kendine mi en büyük üretici oldu saniyorsun.
Bir cok kere Toyota'da GM yi gecip birinci olmak hedefimizdir demis. Simdi Toyota'da mi sira delisi.

Kesin buna da birsey bulursun ya
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #12 : Eylül 02, 2007, 00:26:20 »
VW'nin toyotayı geçme hedefi sanırım satış miktarı konusundadır yoksa bende Murat Bey e katılıyorum Volkswagen in ürettiği araçların hiçbirinin kalitesi Toyota'dan aşağı kalır değil hatta daha kaliteli diyebilirim.. Ancak belkide dünya çapında servis ve destek olarak sanırım Toyota daha iyi ve bu alanda müşteriye daha iyi imkanlar sunuyor... Bunu belki ilerde VW düzeltebilir..
Always TOYOTA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #13 : Eylül 02, 2007, 01:52:10 »
bencede wv  toyotayı geçebilir buda rekabet şartlrında çok normal
toyota şu yıllarda kovalanan firma tabi bukadar yüksek fiyat uygulamaya devam ederse kovalayan olabilir tabi bu benim türkiye iç piyasası için  geçerli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Eylül 02, 2007, 02:14:36 »
Buna bişey bulamıcam Murat abi haklısın bi ara öyle bi yazı okumuştum..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Eylül 12, 2007, 11:46:59 »
vw yeni yaptığı tsı motoru çok güzel bir motor .. yenili anlamında toyota yı geçebilir ama corollayı asla  

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #16 : Ekim 14, 2007, 20:58:41 »
ya wv in her tarafı rekabet olsa ne olur..kac yazar yani

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ekim 18, 2007, 02:36:08 »
TSI motordan herkes çok korkuyor.VW turbo motorlarda çok sorunlu bunu herkes biliyor.Bi türlü tutturamadılar.Alanlar illallah etti turbolu VWlerden.Birde yakıtı düşük diye gögüsleri kabarıyor alında görün ne yaktıgını.Şehir içi baya bi yakıyo yanlız benden söylemesi hemde baya bi yakıyo.Şehir dışı 4,5 yakıyomuş benim aracımda 2.8'e kadar iniyo yol bilgisayarı aldatmaca ve satış yalanları bunlar.İstesin her üretici yapar bundan üstün motor ama yakıt değerleri önemli olan ve sorunsuzluk.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99270
  • Model Yılı: '97
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ekim 18, 2007, 17:31:38 »
bakın ben sizle bir sey paylasmak istiyorum yanlızca kendi( sahsı fikrimdir) bakın hangi araba markasına bakarsanız bakın elektronik ne kadar özellik getiriyorsa o kadarda götürüyor simdi bir eski arabalara bakalım wosvagenin veyadafarketmez gidin bakın 78 95 modelleri arasına mükemmel araclar cok saglamlar ama yenileri o kadar degil bence bir alman firmasını yabana atmayın ama dünya politikası artık saglam olmus dandik olmus cokta umurlarında degil sadece görüntü var ama ici bos he olabilir cok hızlı gidebilir ama kendilerini cabuk döküyorlar bence bu toyota icinde gecerli bende toyota kullanıcısı olarak bence eskiler her zaman yenilere karsı daha problemsiz daha sorunsuz dur diye düsünüyorum bilmi yorum yeni toyotacılar bize kızacakmı ammmmmaa neyse iii forumlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ekim 18, 2007, 18:08:35 »
Alıntı yapılan: erdem yılmaz
bakın ben sizle bir sey paylasmak istiyorum yanlızca kendi( sahsı fikrimdir) bakın hangi araba markasına bakarsanız bakın elektronik ne kadar özellik getiriyorsa o kadarda götürüyor simdi bir eski arabalara bakalım wosvagenin veyadafarketmez gidin bakın 78 95 modelleri arasına mükemmel araclar cok saglamlar ama yenileri o kadar degil bence bir alman firmasını yabana atmayın ama dünya politikası artık saglam olmus dandik olmus cokta umurlarında degil sadece görüntü var ama ici bos he olabilir cok hızlı gidebilir ama kendilerini cabuk döküyorlar bence bu toyota icinde gecerli bende toyota kullanıcısı olarak bence eskiler her zaman yenilere karsı daha problemsiz daha sorunsuz dur diye düsünüyorum bilmi yorum yeni toyotacılar bize kızacakmı ammmmmaa neyse iii forumlar
[/quote]

Erdem Bey, bu söylediğiniz kalite erozyonu sadece otomobiller için değil tekstilden, beyaz eşyaya kadar hemen hemen tüm ürünler için geçerli aslında. Eh, bu da gayet doğal çünkü dünya genelinde hiç bir sektör artık eski kar marjlarıyla çalışmıyor. Bir yandan hammede fiyatları kesintisiz artarken, öbür yandan sürekli artan kapasitelerin yarattığı sıkı rekabet ortamı ve tüketicilerin düşük fiyat beklentisi üreticileri oldukça zorluyor. Otomobilleri ele alalım, hepsi çelik ve plastik yığını. Çelik fiyatları son 5 yılda en az 3 kat artmış. Plastiğin hammeddesi olan petrolün varili 10 dolarlardan 87 dolarlara fırlamış. Ben şahsen otomobil üreticilerinden eski kalite ve sağlamlığı beklemiyorum artık  Neyse ki dolar hem dünyada hem bizde sürekli kan kaybediyor da bu artışlar birebir yansımıyor fiyatlara.
Folgsamkeit macht frei...