Gönderen Konu: Auris cam motoru  (Okunma sayısı 1768 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
Auris cam motoru
« : Ağustos 27, 2010, 22:40:36 »
 !!! Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce aldığım auris comfort plus modeli aracımın sol arka cam motoru arıza yaptı. Şöyle ki bir gün aracın camını açmak istediğimde hem şöför tarafından hemde kapıdaki cam açma kapama kumandasının çalışmadığını gördüm. Arızanın garanti kapsamında yapılacağının biraz rahatlığıyla hafif canım sıkılarak servisden randevu aldım ve götürdüm. Araca baktılar cam motoru değişecek elimizde yok İstanbuldaki stoklardan sipariş edelim iki gün sonra elimizde olur dediler açıkçası şaşırdım ellerinde olmamasına yinede çok acil bir arıza olmadığı için tamam dedim. İki gün sonrasına direk randevu verdiler ben gitmeden yinede teyit almak için aradığımda cam motorunun gelmediğini Türkiye'de bulunmadığını ve o parçanın Tr'de üretilmediğini yaklaşık 10-15gün içerisinde yurt dışından geleceğini söylediler. Nasıl olur felan tarzında itirazlarda da bulunsam beklemekten başka çarem yok. Toyota genel merkezini müşteri ilişkilerini de aradım hatta bayinin beni kandırma ihtimaline karşı başka bir yetkili serviside aradım ancak adamlar doğru söylemiş Türkiye'de cam motoru yok malesef. Parça çok ender arıza yapan bir parça olduğu için stok tutmuyorlarmış ancak focus kadar olmasada piyasada bunca Auris varken yedek parça olarak cam motorunun Tr de bulunmaması çok enteresan bir durum. Sizlerle de paylaşmak istedim. Süreç hakkında da yine bilgi veririm.Selamlar

Toyota Club Türkiye

Auris cam motoru
« : Ağustos 27, 2010, 22:40:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '11
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris cam motoru
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2010, 22:47:06 »
geçmiş olsun biraz şansızlık olmuş ALLAH beterinden saklasın kazasız belasız sürüşler
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris cam motoru
« Yanıtla #2 : Ağustos 27, 2010, 23:55:52 »
Sıkıcı bir durum gerçekten ama dediğiniz gibi beklemekten başka bir çare yok. Bir de şöyle düşünün, en azından bu süre içerisinde aracınız sizde :) serviste beklemesini gerektiren bir problem değil çok şükür.