Gönderen Konu: Bu Sabah Macerası  (Okunma sayısı 3217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • www.ciftciguzeli.com
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« : Ağustos 06, 2007, 17:36:06 »
Bu sabah işe biraz daha erken gitmek için saat 8 de evden çıktım. Bu arada bankadan para çekip yatıracağım Göztepe benzinlik karşısında. Aracımı (2006 Corolla Hb Sol) kenara yanaştırdım sokağa girer girmez. Fakat arkası dışarda kaldı galiba diye biraz daha yanaştırayım dedim. Debriyajdan ayağımı daha çekerken kaldırıma doğru, kaldırıma dokunmasıyla lastiğim patladı ve yarıldı! "Pof" edip asfalta oturduk!

Sabah sabah ne olduğunu anlamaya çalıştım. Kaldırım taşının kenarı kırılmış! Resmen bir bıçak gibi, lastiğimin kaldırıma dokunmasıyla iki parmak kalınlığında yarık bırakmış ve parçalamış. Lastiği uğraşlar sonunda değiştirdim. Lastik maalesef tamir de olmuyor.

Öğlen lastikçime gittim. Bir adet Bridgestone B390 aldım. 180 Ytl (Kdv dahil). (off of en can alıcı kısım buydu)

Ön lastiğim de zaten 17.000 km de olan aracımın hiç kullanılmayan yeni stepnesi ve artık aldığım diğer yeni lastik ile tertemiz iki ön lastiğim oldu. Bu arada lastik değişirken arka lastiğimin de inik olduğunu gördüm. Bi bak bakalım dedim ustaya hava basalım dedim. Bir baktık ki onda da parmak kadar çivi?  Tamir yapıldı hemen.

Sabah sabah bol lbol terledim.

Cana gelen mala gelsin diyorum. Herkes dikkatli olsun. Sanırım bu kaldırım olayı yurtdışında olsaydı yerel yönetimlere dava açabilir ve tazminat kazanılabilirdi.

Toyota Club Türkiye

Bu Sabah Macerası
« : Ağustos 06, 2007, 17:36:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2007, 22:00:38 »
Ben bir seferinde 4 Michelin Energy almıştım. 2 haftaya kalmadan çivi battıydı. Nedir bu çivilerden (daha doğrusu temizlenmeyen yollardan ve kirleten insanlardan) çekttiklerimiz

b390 da amma pahalıymış, ER300'ü 140ytl'den almıştım...
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2007, 22:45:38 »
medeni bir ülkede kaldırıma parketmek yasak, ciddi cezaları var.
Sizin durumda heralde karışık olurdu kaldırım acaba yola taşmış mı.
Geçmiş olsun , ayrıca b390 nasıl pahalıymış.
Saygılar, Yaman.
2010 Captiva  Beyaz 2.0 CDTI Auto
Daha eski: Corsa, Corolla, Mini cooper, Twingo, Uno, Justy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • www.ciftciguzeli.com
  • 1 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2007, 23:29:31 »
Evet bende B390'ın bu kadar pahalı olduğunu acı bir biçimde öğrendim. Ayrıca bu araca V sınıfı lastik çok mu gerekli? V sınıfı 240 km/h'a dayanan lastikler. 1.6 litrelik bir araç için kaç defa bu süratlerde araç uzun süre kullanılıyor? 200-210 km/h sınıfı lastikler bence bu araçlar için yeterli olurmuş. Bu kadar pahalısına gerek yok ki? Tamamen pazarlama odaklı stratejiler...daha çok satmak, daha çok kazanmak..

Alıntı yapılan: Yaman Eligül
medeni bir ülkede kaldırıma parketmek yasak, ciddi cezaları var.
Sizin durumda heralde karışık olurdu kaldırım acaba yola taşmış mı.
Geçmiş olsun , ayrıca b390 nasıl pahalıymış.
[/quote]

Bu arada ben kaldırıma falan parketmiyorum? Yanlış anlaşılma olmasın. Kaldırıma doğru aracımı yanaştırıyorum sadece.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #4 : Ağustos 07, 2007, 02:30:15 »
Bürkan Bey, büyük geçmiş olsun! Sabah sabah nazara gelmişsiniz diyorum ben. Beterin beteri vardır, allah korusun ya hızla seyir halinde lastik patlasaydı, o zaman daha kötü olurdu! Acaba gece birileri çivi, bıçak falan düşmanlıkla batırmasın??? Öyle kötü bir toplumda yaşıyoruz ki kim düşman, kim dost hiç bilinmiyor aman dikkat edin! Bence gönlünüzden ne koparsa bir fakire sadaka verin! Cana gelen mala gelsin, mühim olan size birşey olmasın, Allaha emanet olun! Saygılarımla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #5 : Ağustos 07, 2007, 09:21:09 »
Geçmiş olsun Bürkan bey, Bridgestone a da maaşallah diyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 1 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #6 : Ağustos 07, 2007, 15:27:15 »
Alıntı yapılan: Bürkan Çiftçigüzeli
Evet bende B390'ın bu kadar pahalı olduğunu acı bir biçimde öğrendim. Ayrıca bu araca V sınıfı lastik çok mu gerekli? V sınıfı 240 km/h'a dayanan lastikler. 1.6 litrelik bir araç için kaç defa bu süratlerde araç uzun süre kullanılıyor? 200-210 km/h sınıfı lastikler bence bu araçlar için yeterli olurmuş. Bu kadar pahalısına gerek yok ki? Tamamen pazarlama odaklı stratejiler...daha çok satmak, daha çok kazanmak..
Bu arada ben kaldırıma falan parketmiyorum? Yanlış anlaşılma olmasın. Kaldırıma doğru aracımı yanaştırıyorum sadece.
[/quote]

bridstone elinde kalan lastikleri sınıfına falan bakmadan toyotaya takıyor anladığım kadarıyla. kiminde h sınıfı kiminde v. ne denk getirirse .
Allah’ın seçtiği kurtulmuş millet!
Güneşten başını göklere yükselt!
Avlanır, kim sana atarsa kement,
Ezel kuşatılmaz, çevrilmez ebed.....Şair

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #7 : Ağustos 08, 2007, 14:57:37 »
Bu b 390 nı ben 195 ytl ye sordum. 145 e bir tane aldım. İstepneye arkadaş. Toyotada %10 indirim kampanyasında bile 175 ytl ye satıyolardı. Bu yaz başı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • www.ciftciguzeli.com
  • 1 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #8 : Ağustos 09, 2007, 10:51:08 »
Alıntı yapılan: İsmail H. Timurcioğlu
Bu b 390 nı ben 195 ytl ye sordum. 145 e bir tane aldım. İstepneye arkadaş. Toyotada %10 indirim kampanyasında bile 175 ytl ye satıyolardı. Bu yaz başı.
[/quote]

Normal fiyatı 190 Ytl'ydi. Bu fiyat üzerinden 4/6/8 taksit yapıyorlar. Peşin alırsam 150 ytl'ye bıraktılar. Ben taksitlisini 180 ytl ye almış oldum.

Siz nereden aldınız lastiği?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #9 : Ağustos 09, 2007, 12:00:14 »
bu b390  er300 den kat kat kotu bir lastik, neden inatla daha pahalı ki ?
Saygılar, Yaman.
2010 Captiva  Beyaz 2.0 CDTI Auto
Daha eski: Corsa, Corolla, Mini cooper, Twingo, Uno, Justy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #10 : Ağustos 09, 2007, 12:08:19 »
Alıntı yapılan: Yaman Eligül
bu b390  er300 den kat kat kotu bir lastik, neden inatla daha pahalı ki ?
[/quote]
ben de tam şirketlerin lastik fiyatlandırmalarını anlamış değilim. Şimdi RE88'ler var, birçok arabada fabrika çıkışı geliyordu. Ama bridgestone'un en pahalı lastiklerinden... Bana sorarsanız ER300 ya da Potenza serisi ile karşılaştırılamayacak kadar kötü (RE88'den sonra ER300 aldığım için biliyorum).

Bildiğim kadarı ile B390'larda da durum aynı. Brig'in garipliği herhalde...
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #11 : Eylül 05, 2007, 18:24:29 »
Geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #12 : Eylül 06, 2007, 09:27:51 »
öncelikle geçmiş olsun. kaskonuzdan yol yardımını çağırsaydınız daha rahat olurdu diye düşünüyorum ama tabi bide onun gelmesini beklemek var.
 ben düşünüyorum da lastik değiştirmek çok zor iş birde normal kıyafetler ile.

b390 serisini sitenin neredeyse her başlığı altında kötülemiş olacağım ama burada da yazacağım. V serisi bir lastik ve inanılmaz sert bir lastik. iki yaz geçirdim o lastiklerle asfaltta inanın ani hareketlerde daha ses duymadım. artı yol tutusunuda hiç beğenmiyorum.
Hayat bazen insana sürprizler yapıyor.
Bazılarını farkediyoruz, bazılarını ise fark ettiğimiz zaman çok geç oluyor.

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
Bu Sabah Macerası
« Yanıtla #13 : Eylül 06, 2007, 09:37:16 »
ALINTI
Siz nereden aldınız lastiği?[/quote]

Rize'de Briston bayisinden. Üretimden kalkmış sanırım. Fabrikadada az sayıda var dediler. Zaten bu lastik toyotalar için özel üretim hız lastiği imiş. Yetkili kişi öyle dedi. Ama 4 lastik yeniliceksen ben sana er 300 tavsiye ederim dedi. Dedim yok ben istepneye arkadaş yapıp önleri yenilicem arkalar daha 1mm inmiş. Henüz değişmedim de lastikleri. Kışa kadar gitsin. 27.000 de araç ve daha 3 mm de.