Gönderen Konu: Pro Evolution Soccer 2011 (Pes2011)  (Okunma sayısı 2726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Mercedes CLA 180d AMG
    • Kendi Sitem
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '14
  • 2 kere teşekkür edildi
Pro Evolution Soccer 2011 (Pes2011)
« : Ağustos 13, 2010, 13:48:43 »
Sınırsız Özgürlük
Son yıllarda ya PES serisinde düşüş vardı, ya da FIFA gerçekten kozlarını sağlam oynamıştı. PES iyi olsa bile, FIFA'nın akıcı ve hızlı oynanışı kolaylıkla dikkat çekiyor, üzerine lisanslı futbolcu ve ligleri de eklenince iyi tanımının yanına "en" takısını da koyabiliyordu. PES için kronik sorunlardan bazıları olarak gösterilen "robotsu koşuşlar" ve lisans problemleri, gerçekçi oyun dinamikleri sebebiyle görmezden gelinebiliyordu bir süre, ancak son çıkan oyun gerçekten ağırdı. Şimdi ise işler değişiyor. PES ekibi çok iddialı. Neden mi? Gelin bir bakalım...

Sınırsız özgürlük

Yetkililer, yeni oyunu "sınırsız özgürlük" parolasıyla tanıtıyor. Bu tanımın arkasında, yapıma eklenen birçok irili ufaklı yenilik ve getirilen radikal değişiklikler yatıyor. Bu çalışmalarda oyunculardan da hayli yardım alınmış, onların düşünce ve görüşlerine önem verilmiş. Bakalım önümüzde nasıl bir profil var?
Oyuncularımızın güçleri önemlidir değil mi. Ekranın alt köşesinde futbolcular için genel bir güç çubuğu bulunurdu. PES 2011'de ise, bu iş biraz daha detaylanmış. Artık yeni güç çubuğu sayesinde, oyuncularımızın ne derece etkili pas ve şut atabileceğini kestirebileceğiz. Hatırlayın, bazen öyle iyi futbolcularla öyle kötü şutlar çekersiniz ki, tüm emekleriniz bir anda tribünlere, bazen de dağlara taşlara gider. Bunun önüne geçmek artık çok kolay.

Peki, performans için neler yapabiliriz? Öncelikle gereksiz ve sürekli deparları artık raflara kaldırma vakti geldi. Çünkü performans düşüşlerinin en önemli sebebi bu. Futbolcularınız sadece yavaş koşmaya başlamayacak, aynı zamanda isabetli pas veremeyecek, çok zayıf şut denemelerinde bulunacak.

Rakip takım yoruldu

Şimdi atak vaktidir, ama bodoslama ataklar değil, kontrollü ataklar yapmak gerekli. Yerinde müdahalelerle başlatılabilecek kontra ataklar, artık daha da ölümcül. Yine eskilerden örnek verelim. Rakip takımdan topu kapmak için nasıl bir hızda koşuyorduysanız, kontra atağa da aynı hızla çıkıyordunuz. Pek de etkili atakların olduğu söylenemez. PES 2011 ise, oyunu yeri ve zamanına göre tempo olarak ayıracak. Hızla gelip topu kaptınız ve ani atağa çıkacaksınız diyelim. Oyuncularınızın hızında inanılmaz bir artış olacak. Zira adamlarınız, bu gibi atakları beklediği için güçlerinin büyük bölümlerini de bu sırada harcayacak.

Bu esnalarda topu boşa atarak adamlarınızın kaçmasını sağlayabilir, verkaçlar yaparak da tempoyu artırabilirsiniz. Şuna da açıklık getirelim: Eskiden pas attığınızda, adamınız topun gelmesini beklerdi, hatta bu sebeple bazen topu arkadan gelen rakibe kaptırırdı. O da ne... PES'de özgürlük almış başını gidiyor. Atılan her topa, herkes koşuyor, tam bir mücadele örneği görüyoruz. İş yapay zekâdan açılmışken yola devam edelim. Artık yapay zekâ kontrolü adamlar, oyuna müdahale etmiyor.
Nasıl yani?

Daha doğrusu, "müdahale etmeyecek". Diyelim ki kalenize doğru bir atak gerçekleştiriliyor. Etrafta boş boş gezen ve çoğu kez pozisyonları berbat eden savunma ve orta saha hattını bilirsiniz. "Ben o adama vermeyecektim ki, sen de nereden çıktın" gibi soruları soruyorsunuzdur, zira ben de defalarca sinirli şekilde sordum. İşte PES 2011'de yapay zekâ parmağı ortadan kalkıyor. Artık kullanıcılar, her tür savunma ve atak organizasyonlarına kendi istedikleri gibi müdahale edebilecek. Bundan dolayı doğabilecek hatalar da doğal olarak size yükleniyor. Artık kızıp da bağıracağınız bilgisayar kontrollü elemanlar yok. Bunu kendinize alıştırsanız iyi olur.

Orta sahadan top sürelim istiyorum, ama olmuyor. Belli ki iki çalım atıp, kaleye şut çekmek çok zorlaşmış. Rakip savunma da forvetlere daha yakın oynuyor, güçleri orantısında baskı uyguluyor. O halde ne yapacağız? Tabii ki boş alan oluşturacağız. Yukarıda da belirttiğim gibi, adamlarınız attığınız topları beklemeyecek, toplara doğru koşacak. Ama durun! Menüye dönerek bazı taktikler yapalım.

Burada "sürükle bırak" adında bir yöntem var. Strateji oyunu oynadığınızı düşünün bir an. Çizelge üzerinde bazı yönler belirliyor ve bazı misyonlar yüklüyorsunuz. 10 numara sürekli sol kanattan atağa katılsın, 9 numara orta sahada baskı kursun veya 7 numara, rakip 6 numarayla yakın mücadeleyi terk etmesin gibi... Bu sayede her oyuncu için benzersiz taktikler ortaya çıkabilecek. Bu da her defasında farklı ve klişe olmayan futbol deneyimleri demek.

Bela iş başında “mı yine”

Siz ne kadar iyi oynarsanız oynayın, oyuna her zaman olumsuz yönde etkisi olabilecek iki kişi vardır; hakem ve kaleci. İsteseniz dünyanın en iyi kalecisini alın, mutlaka garip bir hata sonucunda gol yiyebilir. Hakemler de sonuca etki edici olabiliyor. Bunun örneklerini defalarca yaşamış biri olarak, artık daha da rahatladığımı söylemeliyim. Artık daha bilinçli davranacaklar. Hemen eski bir maçın özet görüntülerini ekranlara getirelim. Orta sahadan bir oyuncu, kendi kalecisine doğru havadan hızlı bir geri pas atıyor. Kaleci, gelen topa kayıtsız kalarak sadece bakıyor. Sonuç olarak top, kalecinin kafasına çarpıyor ve gol oluyor. Ardından da kaleci arkadaşımız, sanki normal bir şey olmuş gibi topu almaya yavaş adımlarla gidiyor. Bakalım bu durumlara yorumcularımız ne diyecek? "Gerçekten etkileyici bir gol sayın seyirciler..."

Başta, eskiler hakkında "robotsu" demiştik. Bu kez daha insansı gibi sanki. Düşüşler, şutlar, ara paslar, ani dönüşler, taç atışları, eskiye nazaran daha iyi. PES takımı neler yapmış dersiniz? Özetleyelim: Tüm animasyonlar elden geçirilmiş. 100 saat üzerinde hareket yakalama çalışması yapılırken, oyuna binden fazla da yeni animasyon eklenmiş. Geliştirilen grafikler ve seslerle de güzel bir futbol atmosferi hedefleniyor. Ne diyelim, şu an için her şey gayet güzel görünüyor, ama bitmedi, durun! UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Copa Liberadores de PES 2011'de yer alıyor. Yapımcı Murphy de yine ekliyor: "Bu açıkladıklarımız, henüz buzdağının görünen kısmı. Yakında açıklayacağımız yeni özelliklerle oyuncuları fazlasıyla heyecanlandıracağız."

http://www.gametrailers.com/video/mechanics-trailer-pro-evolution/701671

http://www.gametrailers.com/video/germany-vs-pro-evolution/702569
alıntı: merlininkazanı.com

Game Trailes'in oyuna verdiği puan 9.1
www.envarencok.com
Lider dediğin...
ATATÜRK gibi OLmaLı......OLdu mu VATAN....ÖLdü mü EFSANE

Toyota Club Türkiye

Pro Evolution Soccer 2011 (Pes2011)
« : Ağustos 13, 2010, 13:48:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Ynt: Pro Evolution Soccer 2011 (Pes2011)
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2010, 18:58:44 »
Daha 2010'a alışamadım, 2011 çıkacak :(
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '13
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2010, 19:26:28 »
2010 bazı kafelerde transferleri yapmışlardı bile, 2010'da orta kafa golü kaldırdılar, şimdi de yaldır yaldır koşmayı, eli sürekli koşmada olan benim gibi oyuncular esaslı zorlanacak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ŞıpTronik
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #3 : Ağustos 14, 2010, 01:23:21 »
klavyede gayet iyi oynuyorum ama şu game pad'e bir türlü alışamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2010, 23:43:51 »
1998'de PS1'de Winning eleven 3 ile başladığımı hatırlayınca o zamandan bu zamana neler değişti diyorum,inşallah yeni oyunda online modu daha iyi geliştirip bağlantı problemini maksimum derecede geliştirirler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2010, 08:55:04 »
Online oyunlarda bekliyorum arkadaşlar.
Nickname' mim cimbomania görüşmek üzere.
2005 Toyota Corolla 1.6 Sol HB A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2010, 18:03:33 »
Onur bey pc'mi ps3'demi oynuyorsunuz online olarak?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2010, 21:49:55 »
Onur bey pc'mi ps3'demi oynuyorsunuz online olarak?
PS3 te pes2010 oyununda online oynuyorum.
Dunyanın her yanından oyuncular var.
2005 Toyota Corolla 1.6 Sol HB A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #8 : Ağustos 18, 2010, 00:03:08 »
Sabahlara kadar oynadığımı bilirim PES'i.Tüm versiyonları var.Oruçta zaman geçirmeye birebir.Ama Play Station ve büyük ekranda oynayacaksın.En gerçekçi futbol oyunudur!
Benim Hocam Toyota gibi adam!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ağustos 18, 2010, 00:35:37 »
PS3 te pes2010 oyununda online oynuyorum.
Dunyanın her yanından oyuncular var.

Ben pc'de oynuyorum pes5'den beri online olarak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #10 : Eylül 24, 2010, 13:59:48 »
Pes 2011 çıkış tarihi 8 Ekim 2010 olarak belirtiliyor.Beklentiler boşa çıkmaz umarım.
Toyota aşk gibidir , yaşamayan bilemez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 24, 2010, 14:17:15 »
Ps2 icin ne zaman cikar ki? cok saglam transferler var. sabirsizlikla bekliyorum...
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Ekim 14, 2010, 23:05:13 »
merhaba arkadaşlar
fifa 99 vardı bir zamanlar biz üniversitedeydik . hafta sonları eve ders çalışmaya gelirdim ama  sabaha kadar oynadığımı bilirm
babam rahmetli oğlum sen manyakmısın yatıp uykunu alsan daha iyi olmazmı derdi hey gidigünler o oyunda
Great say by Tafarel. dyişini hiç unutmam. oynayanlar bilir.üst serilerini beğenmedim bayağı oynadım.
sonra bir ara vinning 7 oynamaya başladım sesler gerçekten çok etkileyici idi. hele top direkten döndüğündeki ses mükemeldi .
Sonra Vinning 9 oynamaya başladım pek hoşuma gitmemeye başladı
pes 2009 fena oyun değildi Transfer olayları oklar falan.
ancak pes 2010 a hiç alışamadım özellikle transfer ekranı . nasıl bir oyuncu aldığını bilmiyorsun
umarım pes 2011  beklentimize uygun çıkar.
merakla bekliyorum
Çıkarım senle her yola Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
« Yanıtla #13 : Ocak 07, 2011, 21:58:00 »
2011 ben aldım oynuyorum.  :oyuncu: TAVSİYE EDİYORUM :oyuncu:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Ocak 22, 2012, 01:20:14 »
Herturlu pes 2011 turnuvasina nerde ve ne zaman olursa olsun katilinir :D
Bize Her Yer TRABZON !