Gönderen Konu: Auris ve Corolla ile ilgili birkaç soru.  (Okunma sayısı 2472 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Auris ve Corolla ile ilgili birkaç soru.
« : Ağustos 01, 2010, 23:33:40 »
Size bir soru sormak istiyorum, hep içimde kaldı sorcak birini bulamadım.

Auris konusunda kafama takılan bikaç soru var. 2010 Aurislerde sanıyorum navigasyon sistemi taktırılabiliyor, fakat sitede navigasyonlu modellerde usb olmadığı ve navigasyonunda sadece otomatik vitesli araçlarda olduğu yazıyor. = http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/auris/grade_compare.aspx

Yani ben navigasyon sistemi almak için hem düz vitesimden hembe benim için gerçekten önemli olan USB sisteminden vazgeçmek mi zorundayım?

Ve sitede birşeyde dikatimi çekti. 360 derece iç görünümde hem navigasyon sistemi hemde düz vites var. Ve aksesuar paketinde USB sistemi var. = http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/auris/index.aspx

Ayrıca biz oturduğumuz yer gereği Cumartesi günleri arabayı 100M uzağa parketmek zorunda kalıyoruz. Fakat bu 100M içinde araç emniyet kemerini takmadığımız zaman bas bas bağırıyor. Bunu kapatmanın bir yolu varmı? Bunun dışında aracı devamlı olarak emniyet kemerli kullanıyoruz.

Toyota Club Türkiye

Auris ve Corolla ile ilgili birkaç soru.
« : Ağustos 01, 2010, 23:33:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris ve Corolla ile ilgili birkaç soru.
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2010, 00:25:05 »
Maalesef navigasyon + USB, ya da navigasyon + düz vites seçeneği yok bildiğim kadarıyla. Toyota sitesindeki görseller Türkiye'de sunulan versiyonlarla uyuşmuyor genellikle, örneğin yurt içinde Verso yalnızca düz vites ile sunulurken sitedeki Verso iç mekan fotoğraflarında otomatik vites de görünüyor.
2005 Corolla Sedan Terra A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 02, 2010, 00:30:49 »
Size bir soru sormak istiyorum, hep içimde kaldı sorcak birini bulamadım.

Auris konusunda kafama takılan bikaç soru var. 2010 Aurislerde sanıyorum navigasyon sistemi taktırılabiliyor, fakat sitede navigasyonlu modellerde usb olmadığı ve navigasyonunda sadece otomatik vitesli araçlarda olduğu yazıyor. = http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/auris/grade_compare.aspx

Yani ben navigasyon sistemi almak için hem düz vitesimden hembe benim için gerçekten önemli olan USB sisteminden vazgeçmek mi zorundayım?

Ve sitede birşeyde dikatimi çekti. 360 derece iç görünümde hem navigasyon sistemi hemde düz vites var. Ve aksesuar paketinde USB sistemi var. = http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/auris/index.aspx

Ayrıca biz oturduğumuz yer gereği Cumartesi günleri arabayı 100M uzağa parketmek zorunda kalıyoruz. Fakat bu 100M içinde araç emniyet kemerini takmadığımız zaman bas bas bağırıyor. Bunu kapatmanın bir yolu varmı? Bunun dışında aracı devamlı olarak emniyet kemerli kullanıyoruz.
Tolunay  bey eğer 20 km/h hızın üstüne çıkmazsanız ötmez aracınız denedim gördüm :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2010, 00:32:40 »
Olamaz  :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2010, 00:38:04 »
Tolunay  bey eğer 20 km/h hızın üstüne çıkmazsanız ötmez aracınız denedim gördüm :D

Deniycem :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '08
  • 5 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 02, 2010, 00:43:39 »
2.vitese çıkmadığınız sürece ötmez emniyet kemeri uyarısı. Çok rahatsız ediyorsa öyle durumlarda alışkanlık edinin arabaya daha otururken onu da arkanızdan bağlayın (bir arkadaşım öyle yapıyor refleksi oldu resmen) ya da toka kullanın. Şahsen ben arabayı bir yerden bir yere çekeceksem arabayı çalıştırdığım anda radyoyu da bangır bangır öttürüyorum çoh hoş oluyor :D
''Çocukları, yasaların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız."

dissapointment=expectations/reality

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Mantıklı düşünsene?Aklın fikrin nerde?Yavaş.!
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 02, 2010, 00:57:47 »
Asla tasvif etmiyorum nagihan :D emniyet kemeri hayat kurtarır kısa mesafede artık o sesede katlanın dimi :D
Hastanelerin de mağazalar gibi vitrinleri olsaydı, kazalar bu denli çok olmazdı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ağustos 02, 2010, 01:05:16 »
Asla tasvif etmiyorum nagihan :D emniyet kemeri hayat kurtarır kısa mesafede artık o sesede katlanın dimi :D

Ama ama ama ben takıyorum kemerimi yaaa :(

Kısa mesafelerde bile kullanıyorum ben sadece arabayı bir yerden bir yere çekersin falan maxi kısa mesafeler yani o zamanlar yapıyorum  ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #8 : Ağustos 02, 2010, 01:08:16 »
2.vitese çıkmadığınız sürece ötmez emniyet kemeri uyarısı. Çok rahatsız ediyorsa öyle durumlarda alışkanlık edinin arabaya daha otururken onu da arkanızdan bağlayın (bir arkadaşım öyle yapıyor refleksi oldu resmen) ya da toka kullanın. Şahsen ben arabayı bir yerden bir yere çekeceksem arabayı çalıştırdığım anda radyoyu da bangır bangır öttürüyorum çoh hoş oluyor :D

bende oo tokadan var internetten siparişle almıştım  :islik: :islik: :islik: :islik: ama kesinlikle şehir içinde 50 km ve altı suratle giderken takıyorum :)  :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 02, 2010, 01:25:58 »
Ama ama ama ben takıyorum kemerimi yaaa :(

Kısa mesafelerde bile kullanıyorum ben sadece arabayı bir yerden bir yere çekersin falan maxi kısa mesafeler yani o zamanlar yapıyorum  ::)
Hadi hadi bikere kaçırdın ağzından toka lafını :D bağımlılık yapar unutma kısa mesafede ötsün hiç gerek yok park sensörünün sesi rahatsız etmiyorda o mu edicek :)
Hastanelerin de mağazalar gibi vitrinleri olsaydı, kazalar bu denli çok olmazdı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ağustos 02, 2010, 19:15:14 »
Hadi hadi bikere kaçırdın ağzından toka lafını :D bağımlılık yapar unutma kısa mesafede ötsün hiç gerek yok park sensörünün sesi rahatsız etmiyorda o mu edicek :)

Yahu toka yok bende bile  :blink:  Ben seviyorum emniyet kemerinin sesinin ritmini yahu :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 02, 2010, 19:26:46 »
ben arabamı satın alırken adam tokaları almak istedi, onları bırakmazsa almaktan vazgeçmekle tehdit ettim :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ağustos 02, 2010, 19:34:15 »
Yahu toka yok bende bile  :blink:  Ben seviyorum emniyet kemerinin sesinin ritmini yahu :D
Sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün :D Tut bakalım ritmini aman dikkat et biyerlere carpma ritim tutarken