Anket

Turanza ER300lerinizden ne kadar memnunsunuz?

Çok memnunum.
8 (38.1%)
Memnunum.
6 (28.6%)
İdare eder.
5 (23.8%)
Vasat.
1 (4.8%)
Aklınızdan bile geçirmeyin.
1 (4.8%)

Toplam Oy Verenler: 19

Gönderen Konu: Turanzalarınızdan Memnunmusunuz?  (Okunma sayısı 3482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
Turanzalarınızdan Memnunmusunuz?
« : Mayıs 23, 2007, 19:19:19 »
Arkadaşlar lastik söz konusu olunca genelde turanza ER300 ü övüyor ve tavsiye ediyoruz. Peki ER300 lerden ne kadar memnunuz sevdiğiniz sevmediğiniz yeterli ve yetersiz gördüğünüz yönleri neler bunları paylaşırsak lastik alacaklara  daha çok yardımcı olabiliriz.

Ben çok memnunum hakikaten verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Şu ana kadar 7000km yol yaptım ve hiç niye bunu aldım ki demedim hep iyiki almışım dedirtti. Yol tutuşu çok güzel özellikle de ıslak havada teknolojisini fark ettiriyor. Çok abartmadıkça kesin ve rahat tepkiler veriyor. Su geçişlerinde suyu resmen yarıp geçiyor tedirginlik yaratmıyor. Yumuşak ve sessiz tasarlanmış bir lastik olduğu için ses azaldı aracımda. Ama toyotalarda izolasyon iyi olmadığı için yine ses oluyor ama diğerlerinden daha az. Yoldaki titreşimleri çok güzel absorbe ediyor. Ufak tırtırları içeri yansıtmıyor. kısacası alınır bu lastik. Bunlar bitince yine aynısından alıcam inşallah.
2000 ZZE112 Toyota Corolla 1.6 Terra Special A/C

Toyota Club Türkiye

« : Mayıs 23, 2007, 19:19:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1 : Mayıs 23, 2007, 19:40:55 »
Ben de ilerki günlerde bizim Vectra'ya ER300'lerden taktırmayı düşünüyorum. Sonra görüşlerimi belirtirim
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2007, 10:32:11 »
Eveet, biraz önce takıldı Turanzalar. İlk görüşlerim, özellikle yol sesi konusunda, oldukça iyi olacak gibi gözüküyor.

10 yıllık RE88'lerden sonra sanki yol falan yok olmuş gibi oldu! Onların da hali çok komikti, yıllarca olduğu yerde durduğu için dıştan çatlamaya başlamışlardı, ancak sadece 30bin km gördükleri için dişleri sapasağlam duruyordu.

Neyse, bir kaç gün kullanayım, sonra belki yazacaklarım çoğalır (ayrıca tabi oy da atarım)

Bu arada fiyatını da söyleyeyim, 195/65 R15'leri 130YTL'ye aldım, liste fiyatları 170YTL civarındadır dediler, ki brig web sitesi bunu doğruluyor

Bir de takıldıktan sonra balans yaptığını görmedim, sorunca "tabi ki yapıldı" dedi, ama bu balans olayı lastikler takıldıktan sonra olmuyor muydu? Geçen benim arabanın lastiklerini değiştirince tüm lastiklere bir alet takıp döndürmüşlerdi, hatta baya 20-25 dakka uğraşmışlardı.

Bu sefer takmaya gelene kadar baya uğraştı, taktıktan sonra da tamam dedi. Sonra da aldım gittim ve balans problemi yoktu ama aklımda kaldı
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2007, 15:01:34 »
Arkadaşımın 2006 model Mitsubishi Lancer'ında var bu lastikler.  Lastikler genel olarak güzel ama ben yol tutuşunu hiç beğenmedim. Bizim Corolla ile rahat ve sıkıntısız girdiğim virajı o araba ile arkasını attırarak girdim ve çıktım. En ufak sert manevrada hemen hakimiyeti kaybedebiliyorsunuz. Bu olumsuzlukların araba tarafından olabileceğini düşündüm ama arabada bir sıkıntı yok gibi. Arabanın aerodinamik yapısı da oldukça iyi.
2006 Corolla Sedan D-4D Gümüş Gri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2007, 22:43:27 »
2006 Corolla Dizel MMT kullanıcısıyım. Bir ay önce taktırdım. Şimdilik memnunum. Brissa fabrikasında çalışan arkadaşım lastiklerden övgüyle söz etti. Fabrikada üretimden sorumlu mühendisinde onayını (arkadaşın aracılığıyla) aldktan sonra taktırdım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #5 : Ocak 19, 2008, 00:13:36 »
iki hafta önce taktırdım ve arabayı kullanmaya başlar başlamaz farkı farkettim, bi defa arabaya olan güvenim arttı, eski lastiklerim oldukça yıpranmıştı ve en ufak bi frende bile kayıyo, abs devreye giriyordu. şu an havalar bu kadar kar kış gitmesine rağmen oldukça iyi yol tutuşu var, gayet memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim...