Gönderen Konu: Oto Cila.  (Okunma sayısı 11239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • fastest 3zzf(t)e in turkey :)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Oto Cila.
« Yanıtla #20 : Mayıs 22, 2010, 23:13:24 »
sölediğin videoyu izledim şimdi ilk defa böle bişey gördüm değişik denemek lazım ama bu ne wax nede cila çok garip bi ürünmüş eğer ürün elindeyse bi dene olayı detaylı yazarsın zaten türkay ama dediğim gibi bu wax değil başka bi ürünmüş
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 22, 2010, 23:13:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
« Yanıtla #21 : Mayıs 22, 2010, 23:40:34 »
bu adamlar araba olayına sonradan atılmış, bak alıntı kopyalıyorum;

Xzilon esasında uçaklarda kullanılan bir ürün firmanın öncelikli işi uçaklar zaten.

amerikada boeing marka uçakların motorlarının dış kısmında bir metal çeper vardır bu alan uçak ilk kalktığı anda yoğun bir ısıya ve kuruma tabi olur ve bunun sonucu bakım maliyetleri çok fazla olur, Gratize firması Xzilon Molecular Adhesion adlı ürünü icat edip uçakların belirttiğim kısmında kullandı çıkan kurum ve ısı yüzünden çıkan bakım maliyetleri yarı yarı ya düşmüştür. Ürünün özelliği uçağın ilk kalkış anında attığı kurumu ısı ile yüzeye yapışması önlemek buda önemli ölçüde bakım maliyetini düşürmek demek.

adamların işi uçaklar aslında, araba için bir ürün geliştirmişler, ürün zaten 400 mil hıza ve tam rakamı hatırlayamadığım ve çok uçuk bir sıcaklığa dayanıklı, kendi sitelerindeki tanıtım videosunda sprey boya sıkıyorlar, parmakla silerek çıkıyor boya..abi bahsedildiği kadar süper mucizevi bir ürünse alınır ya :D

Türkay kardeşim adamlar açıkcası biraz atmış ne yalan söliyim şimdi :D ben uçakçılık işiyle meşgulüm. Uçak ilk kalktıgı anda neredeyse en büyük rüzgarı ve ısı değişkenliğini burun kısmı alır ondan hiç bahsetmemişler nedense... Motor kısmınında farklı değişkenliği var tabikide ama kullanılan boyalar vs başka malzemeler hep özeldir kullanılan somun'dan tut vidasına kadar her şey bizim normalde bildiğimize göre çok farklı. Normal yolda görüp tekme atıcağın somun varya ben uçak için satın alırken 250$ fatura edildiğini hatırlıyorum :) ama tabi içindeki alaşımları farklı :).. İş bi tek o cilaya kalmıyo.. yani senin anlicağın abartmışar :):) Ticaret böle bişi olsa gerek :)

Araba için böle bişey yaptılarsa eğer gerçekten harika bişey orası ayrı :)
Tabi o zaman yan yok, Hep düz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 23, 2010, 00:45:35 »
sölediğin videoyu izledim şimdi ilk defa böle bişey gördüm değişik denemek lazım ama bu ne wax nede cila çok garip bi ürünmüş eğer ürün elindeyse bi dene olayı detaylı yazarsın zaten türkay ama dediğim gibi bu wax değil başka bi ürünmüş
valla anlatılanlar harika, denenesi bir şey, hele hele 2009da, füme aldık onu, daha belli olur, her yıl ziebarta para vereceğime bunu yaparım çok çok daha ucuza gelir..
Türkay kardeşim adamlar açıkcası biraz atmış ne yalan söliyim şimdi :D ben uçakçılık işiyle meşgulüm. Uçak ilk kalktıgı anda neredeyse en büyük rüzgarı ve ısı değişkenliğini burun kısmı alır ondan hiç bahsetmemişler nedense... Motor kısmınında farklı değişkenliği var tabikide ama kullanılan boyalar vs başka malzemeler hep özeldir kullanılan somun'dan tut vidasına kadar her şey bizim normalde bildiğimize göre çok farklı. Normal yolda görüp tekme atıcağın somun varya ben uçak için satın alırken 250$ fatura edildiğini hatırlıyorum :) ama tabi içindeki alaşımları farklı :).. İş bi tek o cilaya kalmıyo.. yani senin anlicağın abartmışar :):) Ticaret böle bişi olsa gerek :)

Araba için böle bişey yaptılarsa eğer gerçekten harika bişey orası ayrı :)
atmışlar mı bilemiyorum ama boing firması referans vermiş..adamlar sadece motor bölümünde kurum yapışmasın diye bir ürün yapmış bakım maliyetlerini düşürmek için, o ürünü arabaya uyarlamışlar, bir katman oluşuyor iddiaya göre, kir, pislik, toz yapışmıyor..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #23 : Mayıs 23, 2010, 01:03:00 »
firmalara 1 seferlik verceğin parayla malzemeleri ve makinlayı alıp kendin yaparsın hemde eldeki ürünlerle 3-4 kere yapabilirsin...
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #24 : Mayıs 23, 2010, 01:07:24 »
firmalara 1 seferlik verceğin parayla malzemeleri ve makinlayı alıp kendin yaparsın hemde eldeki ürünlerle 3-4 kere yapabilirsin...
kesinlikle..aynı firmanın iç döşeme koruması da var, suyu yağı döküyorlar akıp gidiyor..muhakkak alcam bunları ya, sonra adam gibi dalcam tertemiz yapcam, üstüne de bu ürünleri uygulıcam..waxcı üye oldum gitti :P
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '11
« Yanıtla #25 : Mayıs 23, 2010, 12:53:58 »
Video'yu şimdi bende izledim.. Uçakta sürerken gösterdiği yer Nose Cowel olarak tabi edilen bi yer .

İzlediğime bakılırsa araba için yaptıkları şey mükemmel ... Ama tabi şu anda aramızda uygulayan yok sanırım. Araç üzerine nasıl uygulandığı konusunda video yok galiba. Heralde normal cila gibidir. Belki bekleme süresi farklıdır o şeffaf kısımın oluşması için.. gerçekten harika bişey.
Tabi o zaman yan yok, Hep düz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #26 : Mayıs 23, 2010, 13:20:17 »
ürün cila değil zaten, boya koruma...bakalım alayım da ürünü, inşallah anlatıldığı gibidir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • we'll wrench your heart out !
  • Kan Grubu: B+
  • 12 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mayıs 23, 2010, 13:40:14 »
1-2 haziran civarı izmirdeyim :D gider gitmez 3-4 araba cilalıcam gibi duruyor :D

+35
Bizde  kabul görmez cahilden  gelen afra tafra !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #28 : Mayıs 23, 2010, 22:21:35 »
ürün cila değil zaten, boya koruma...bakalım alayım da ürünü, inşallah anlatıldığı gibidir
boya koruma zaten wax ile yapılır türkay
iç döşemeye mi su döküyorlar ve akıp gidiyor???
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #29 : Mayıs 23, 2010, 22:42:43 »
boya koruma zaten wax ile yapılır türkay
iç döşemeye mi su döküyorlar ve akıp gidiyor???
aynen abi, iç döşemeye su döküyorlar, hatta yağ döküyorlar, akıp gidiyor..wax dediğimiz şey balmumu değil mi zaten ? cila da waxtan yapılıyor, carnabua dediğimiz şey de wax zaten.benim kullandığım turtle wax ice denen cila tamamen sentetik, carnabua falan kullanılmıyor, şu an baktım silikon var hidro karbon polimerler kullanılıyormuş..valla amma karışık işmiş lan bu :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #30 : Mayıs 23, 2010, 23:34:07 »
oha döşemeye bunları dökmek zaten akıl hastalığı en başında :D
wax ın türkçesi balmumu ama boya korumayı bulanlar adına wax demiş oda içindeki bilmem ne ağacından çıkan carnuba özünden galiba....o parlatıcı ciladır galiba supra yardım başlıklı konuda bi kaç link paylaştım orda boya korumanın nasıl bi tabaka yarattığını tarif etmişler....harbiden 1-2 hafta detaylı araştırdım beynim aktı yau :D
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mayıs 23, 2010, 23:37:10 »
aynı ciladan bendede var bunu arabayı yıkayacagım suyun içinde döküorum birazda sabun süngerle yıkıorum. hiç köpürmüyo sabunun köpürmesini engelliyor nie böle köpürmedi diye şaşırmayın (şayet denerseniz.) ama ben güzel bi sonuç aldım.
JA 8668

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #32 : Mayıs 23, 2010, 23:46:40 »
değişik bi yöntemmiş ama onun yerine cilalı şampuan daha mantıklı olur maliyet açısından
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #33 : Mayıs 23, 2010, 23:53:20 »
aynı ciladan bendede var bunu arabayı yıkayacagım suyun içinde döküorum birazda sabun süngerle yıkıorum. hiç köpürmüyo sabunun köpürmesini engelliyor nie böle köpürmedi diye şaşırmayın (şayet denerseniz.) ama ben güzel bi sonuç aldım.
aynı ciladan derken turtle wax ice ise hem çok pahalıya geliyordur hem de tamamen yanlış bir uygulama.çünkü hidrofobik bir şey o ürün, sudan korkan anlamında, su ile karışmaz, yağ gibi ayrı durur..sadece cilayı israf etmiş olursunuz (bence) üstelik cila 50 küsür lira olmuş, nasıl kıyıp da o şekilde kullandınız ya :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mayıs 23, 2010, 23:55:41 »
yok yok sonax hızlı cila şu kırmızı kutudaki o dediğini bilmiorum :D bende sonax ı aldım baktım bi işe yaramıo dedim lanet olsun bide böle kullanıyım güzelde oldu :D
JA 8668

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #35 : Mayıs 24, 2010, 00:01:09 »
kolay bir cila işlemi için turtle wax markasının "wax it wet" ürününü öneririm, ama ben ilk kullanımda yanlış yapmıştım çok kötü olmuştu, ikinci uygulamada doğruyu buldum..araba ıslakken bunu sıkıyorsunuz, sonra mümkünse güderi, değilse yumuşak tüy bırakmayan bir bezle siliyorsunuz..önemli olan nokta aracın tamamına sıkmamanız, parça parça sıkıp uygulamak gerekiyor, güneş altında uygulamanın zararı yok ama önermem, pütür pütür kalabiliyor, hemen kuruyor dağıtmadan.bunu yapınca diğer cilalar gibi damla damla olmuyor araç üstü su tutunca, ama cila parlaklığını sağlıyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Mayıs 24, 2010, 00:33:40 »
Türkay abi, geçen bende arabayı yıkadım ve cilayı bu sefer araba biraz ıslakken uyguladım. Gerçekten bu sefer işe yaradı. Direk sıktım ve sildim... Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. :)

Türkay abi, ayrıca sana da  +1  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #37 : Mayıs 24, 2010, 00:41:07 »
Türkay abi, geçen bende arabayı yıkadım ve cilayı bu sefer araba biraz ıslakken uyguladım. Gerçekten bu sefer işe yaradı. Direk sıktım ve sildim... Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. :)

Türkay abi, ayrıca sana da  +1  :D
vaay o zaman tahmin ettiğim gibiymiş ürün, bak ondan tam verim almak için ne yapcaksın biliyor musun, araba ıslakken küçük bölümlere sıkcan cilayı, sonra cila pediyle dağıtcaksın, ya da yumuşak bir bez süper iş görür hatta mümkünse güderi :) arabanın tamamını bitirince böyle mat bir hal alacak boya, hafif puslu, ondan sonra mikrofiber bez (kipalarda bulunan o mavi olanlar) yada en güzeli pamuk ile bütün arabayı bir daha silersin kusursuz bir parlaklığın olur ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Mayıs 24, 2010, 00:44:47 »
Türkay abi, o dediğini ilk uyguladım işte, arabanın resmen rengi iğrenç ötesi birşey oldu. Sonra bastıra bastıra mikrofiber bezle çıkardım. Tabi o zaman kurumasını beklemiştim ama bu sefer kurumasını beklemeden direk sildim...
 ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #39 : Mayıs 24, 2010, 00:49:15 »
Türkay abi, o dediğini ilk uyguladım işte, arabanın resmen rengi iğrenç ötesi birşey oldu. Sonra bastıra bastıra mikrofiber bezle çıkardım. Tabi o zaman kurumasını beklemiştim ama bu sefer kurumasını beklemeden direk sildim...
 ;)
onu deim zaten ya, kurumadan silceksin hemen, en son sildikten sonra bir daha silceksin :D